Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Odzież dla noworodków

Długie spacery przy każdej pogodzie są kluczem do zdrowia dziecka. Ponadto młoda matka jest również przydatna, aby oderwać się od rutyny domowej. Aby spacery były naprawdę długie i spokojne, musisz się odpowiednio ubrać. Odzież dla noworodków powinna pasować do pogody i oczywiście być piękna.

Gatunek

Konieczne jest kupowanie odzieży wierzchniej dla noworodka jeszcze przed jego urodzeniem: kombinezon lub koperta będzie potrzebna natychmiast, w momencie wypisu. Istnieje koncepcja „koperty na zrzut” - jest to bardzo piękna rzecz, która podobnie jak suknia ślubna przydaje się tylko raz, aby zrobić zdjęcie. O wiele bardziej praktyczny jest zakup jasnej koperty lub kombinezonu, w którym można przeprowadzić ekstrakt, a następnie chodzić, aż dziecko przestanie spać na spacerach.

Co wybrać:

  • Koperta. Ciepły śpiwór z kapturem. Można go łatwo założyć i zdjąć, można go odpiąć bez budzenia śpiącego dziecka. Dobry dla spacerowiczów. Noszenie dziecka w ramionach nie jest zbyt wygodne i nie można go umieścić w foteliku samochodowym (tylko niektóre modele kopertowe mają otwór na pas bezpieczeństwa między nogami). Jednocześnie koperta jest zdecydowanie ciepłą opcją, ponieważ powietrze krąży w nim swobodnie.
  • Kombinezon. Trudniejsze do założenia, ale bardziej funkcjonalne - odpowiednie do podróży samochodem. Koniecznie wymaga obecności butów, choć najczęściej kombinezon sprzedawany jest w komplecie z odpinanymi ciepłymi botkami.
  • Koperta kombinezon. U ludzi coś takiego nazywa się również „transformatorem”. Jest to kombinezon z zamkami błyskawicznymi w szwach na schodach. Możesz je odpiąć i połączyć z nimi panele, aby uzyskać śpiwór. Dolna krawędź jest skierowana do wewnątrz i mocowana za pomocą guzików. Wygoda polega na tym, że do wózka używana jest koperta, a do podróży samochodem lub wózkami, gdzie między nogami znajduje się pasek, koperta zostaje przesunięta w kombinezon.

Dla noworodków zwykle kupują rzeczy w rozmiarze 50 lub 56. Jednak odzież wierzchnia powinna uwzględniać rozwój dziecka. Możesz kupić transformator dla wzrostu 74 dla jesiennego dziecka: wtedy będzie spał spokojnie w nim jesienią, a na wiosnę będzie już w nim siedział w wózku, jak w kombinezonie. Jeśli taki kombinezon ma zimową podszewkę, będzie pasował na zimno. Podobnie - dla wiosennych dzieci. Mamy, których dziecko urodziło się zimą, powinny zrozumieć, że najprawdopodobniej pierwszy kombinezon dziecka nie zadziała następnej zimy.

Ubierz dziecko na pogodę

Chodzenie z noworodkiem zaleca się od pierwszych dni. Jedynym wyjątkiem są dzieci „zimowe” - zwykle dla nich spacery rozpoczynają się na balkonie. Minimalna temperatura, w której możesz chodzić z noworodkiem (dzieckiem do 28 dni) wynosi minus 15 ° C.

Na wiosnę potrzebujesz kombinezonu / koperty na cały sezon i lekkiego kombinezonu „małego człowieka” na ciepłe dni. Ubrania na cały sezon są izolowane syntetycznym winterizerem, izofostem lub innymi rodzajami nowoczesnych wypełniaczy. Na początku wiosny (od około 0 ° C do + 8 ° C) przydatne są kombinezony z izolacją 50-80 g / m2. Pod nim wystarczy podważyć cienki dzianinowy lub pluszowy kombinezon. Dalsze ocieplenie można regulować kocem.

W ciepłą wiosenną pogodę, gdy nie ma wiatru i świeci słońce, dziecko może być ubrane w lżejszy kombinezon - z reguły jest wykonany z pluszu, weluru lub innych gęstych, ale miękkich materiałów. Jest nieco ocieplony syntetycznym winterizerem i ma bawełnianą podszewkę.

Rękawy odzieży wierzchniej dla noworodków są zwykle zamykane specjalnym mankietem, jednak w chłodne dni można założyć niemowlę i rękawiczki. Dziecko z pewnością będzie nosić czapkę z dzianiny, która dobrze zakrywa uszy i najlepiej bez pomponów, krawatów i innych rzeczy, które mogłyby przeszkadzać leżącemu dziecku.

Na zimę noworodek musi wybrać najcieplejszą opcję. Najlepiej jest mieszkać z syntetyczną izolacją, ale jej ilość w ubraniach powinna wynosić co najmniej 250 g / m2. Jest to naprawdę ciepły kombinezon, chociaż jest lekki i zwykle wydaje się cienki dla babć.

Ci, którzy nie wierzą w siłę poliestru, mogą kupić odzież wierzchnią na puch. Jest to również bardzo ciepła i dość lekka opcja. Jednak trudniej jest zająć się puchem i prawdopodobnie będzie się „wspinał”.

Dla konserwatystów - kombinezon na futrze lub z futrzaną podszewką. Dobra stara owcza skóra rozgrzeje dziecko, a wszyscy krewni z radością wydechą. Jednak takie kombinezony są ciężkie, trudno się w nich poruszać (ważne jest, aby dziecko pozostało ruchome w zewnętrznej odzieży) i z reguły mają gorszy wygląd od wszystkich innych opcji.

Jeśli chodzi o górną tkankę - nie ma sensu brać błony dla noworodków. Ponieważ dziecko w większości śpi, zamarznie w cienkim membranowym kombinezonie. Wyjątek stanowią tylko zimowe ubrania z membraną dla puchu (istnieje na przykład Reima) lub z izolacją 300 g / m2. W takim przypadku kombinezon sam będzie ciepły, a membrana zapewni dodatkową ochronę przed wiatrem i wilgocią.

Na jesień potrzebujesz takiego samego zestawu jak na wiosnę - izolowanego „mężczyzny” i kombinezonu na cały sezon. Średnio w Rosji w zimowym kombinezonie dzieci zaczynają nosić w drugiej połowie października.

Znaczki i style

Jedni z najlepszych, według mam, producentów odzieży wierzchniej dla dzieci:

  • Reima. Kombinezon transformatorowy z izolacją 200 g / m2
  • Kerry. Koperta z izolacją 330 g / m2 i miejscem na pas bezpieczeństwa.
  • Czerwony zamek. Wielosezonowa koperta z polarową podszewką.
  • Deux par deux. Ocieplana koperta na fotelik samochodowy.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz