Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Rodzaje ubrań

W dzisiejszym świecie istnieje ogromna ilość odzieży na każdą okazję. Istnieje również wystarczająca liczba klasyfikacji. Na przykład rzeczy można warunkowo podzielić na codzienne i specjalistyczne, z pewną swoistością. Pierwsza grupa obejmuje ubrania domowe. Zwykle ma luźny krój, główny nacisk kładziony jest na wygodę i prostotę, ale biżuteria jest nieobecna lub minimalna. Nie ma ograniczeń dotyczących materiału ani kolorów.

Codziennie jest także odzież do wykonywania zadań wspólnych dla danej osoby. To znaczy, biuro, przyjemność (często w stylu casual) i tak dalej. Jednocześnie zestawy firmowe z haftowanymi lub klejonymi logo w kolorach firmowych najprawdopodobniej będą się specjalizować.

Ale ogólnie drugą grupę reprezentują sportowe, jednolite, świąteczne (na przykład suknie wieczorowe), spektakularne, które są wymagane, aby aktorzy wcielili się w postacie, ubrania. A wymienione gatunki mają swoje podgatunki. Na przykład mundur, podobnie jak wiele innych, dzieli się na zimę, lato i pół sezonu.

Inne klasyfikacje

Istnieją inne klasyfikacje. Na przykład jednym z najstarszych jest podział na mężczyzn i kobiety, chociaż wraz z pojawieniem się stylu unisex taka gradacja stała się w dużej mierze arbitralna. Lub ubrania dla dorosłych, nastolatków i dzieci.

Jeśli zagłębisz się w klasyfikację pod kątem jej zamierzonego celu, możesz przywołać różne zestawy ochronne, ubrania robocze, rzeczy do specjalnych stref klimatycznych. To nie wszystko.

Dzięki modzie niektórzy przeciwstawiają się markowym ubraniom zwykłym ubraniom. Ten drugi jest podzielony na ten, który jest produkowany w dużych ilościach, i ten, który jest tworzony przez ograniczone kolekcje lub ogólnie w pojedynczych egzemplarzach. Nie zapomnij o odzieży damskiej dla kobiet w ciąży, która wyróżnia się. Lub etniczne.

Podział stylów

W oceanie wszelkiego rodzaju klasyfikacji można łatwo utopić. Zwłaszcza jeśli pamiętasz, że ta lista jest uzupełniana o rzeczy związane z różnymi stylami. Boho, grunge, gotyk, punk, hipis, rocker, wojsko, swobodny, podziemny ... I pamiętaj, że wielu projektantów uwielbia eksperymentować przy stawach! Tak więc pokrycie wszystkich rodzajów ubrań jest naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego lepiej jest zrozumieć przynajmniej podstawowe pojęcia.

Odzież wierzchnia

Jest prezentowany w postaci kurtek, płaszczy, kożuchów, futer, płaszczów przeciwdeszczowych. Istnieją również parki, bombowce, kurtki, ale można je już uważać za odmiany kurtek. Cała odzież wierzchnia jest klasyfikowana jako typ na ramię, a ponadto zawsze jest noszona na inne rzeczy: sukienki, garnitury, kombinezony, dżinsy i swetry, swetry i tak dalej. Zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców podstawowe modele są tutaj takie same. Różnice - w kroju, biżuterii, rozpoznawalnej sylwetce.

Ale jeśli mówimy o klasyfikacjach i definicjach, należy zauważyć, że płaszcze przeciwdeszczowe są łatwym podgatunkiem płaszcza bez izolacji. A oto futra ... Tak, to znowu płaszcz, tylko z futra, naturalnego lub sztucznego. Istnieją różne opcje długości: skrócona, do kolan i maksi. Płaszcze jedno i dwurzędowe, o zapachu, z ukrytymi zapięciami, z kilkoma rzędami guzików, klap, kaptura i tak dalej. Nawiasem mówiąc, znajdź próbki z dodatkowymi elementami.

Jeśli chodzi o kurtki, tutaj różnorodność opcji zapiera dech w piersiach. Wiatrówki, kurtki, bombowce, z odpinaną podszewką i bez niej, z futrem, zarówno naturalnym, jak i sztucznym ... Ostatnio transformatory stały się popularne. Powiedzmy, że jeśli odpniesz niektóre opcje rękawów, otrzymasz stylową kamizelkę.

Jakie są wzory dzianin

Ale przejdźmy do różnych kategorii. Powinieneś skupić się na ubraniach z dzianiny, po pierwsze, teraz znów jest modne, a po drugie, ponieważ tutaj najczęściej spotyka się różne nieporozumienia. Na przykład wiele osób wie, że jest kurtka i sweter, ale nie każdy jest w stanie powiedzieć dokładnie, co oznaczają te nazwy, czym różni się jedna koncepcja od drugiej. Sytuację pogarsza fakt, że historycznie obie odmiany nosiły nazwę swetrów.

Ale obecnie kardigan to dzianina z zapięciem od przodu do góry i do samego dołu za pomocą guzików. Ta opcja może być długa i skrócona, z kieszeniami i bez, z paskiem i bez. A wszystko to będzie kardigan. Ale kurtka nazywa się teraz podobną odzieżą, ale zapinana na zamek.

Kolejny produkt z codziennego (i nie tylko) życia, który często nas spotyka, ale który nazywamy błędnie. To jest ... sweter. Co tu jest nie tak? Sweter można nazwać rzeczą wykonaną z wełny tylko ze stójką. Jeśli nie, to mówimy o innych ubraniach.

Sweter i sweter są do siebie bardzo podobne. Oba należą do dzianin bez zapięć, ale ta pierwsza ma kołnierz w kształcie litery V, a druga jest okrągła. Wszystko jest proste.

Oczywiście lista dzianin na tym się nie kończy. Są też te czysto kobiece, na przykład sukienka lub bolerko. Lub szalik. Nawiasem mówiąc, wrócił do mody.

Najczęstsze błędy

Ogólnie można dużo rozmawiać o różnych ubraniach. Koszule i spodnie, sukienki, spódnice, garnitury i wiele innych mają własne odmiany. Aby nie zagubić się w nadmiarze informacji, zastanówmy się nad tym, co często się słyszy, ale z czym wiążą się z tym różne nieporozumienia. Oznacza to, że ludzie błędnie używają nazw takich ubrań, nie zawsze rozumiejąc, co ich dotyczy. Lub o czym mówimy.

Na przykład bluza. Jest to rodzaj swetra wykonanego z dzianiny. Najczęściej dostępny z okrągłym dekoltem (wersja klasyczna), ale zdarza się również w kształcie litery V. Ma długie rękawy i luźny krój. Należy do kategorii unisex. Może być z kieszeniami (dwie lub jedna duża, pośrodku), a także z kapturem.

Bluza z kapturem jest jak bluza. Różni się od niego środkowym zapięciem i bardziej agresywnym wykonaniem, co wiąże się z historią pojawienia się tego rodzaju odzieży. Nie należy go mylić z kurtką anorak, która jest bardzo popularna wśród turystów, a ściślej mówiąc, wśród wspinaczy.

Są jeszcze rzeczy, które mogą być tylko kobiece. Oczywiście nie chodzi o staniki. To jest:

  1. Bolero Skrócona kurtka, zwykle kończy się bezpośrednio pod klatką piersiową. Dzieje się tak z przyciskami lub bez.
  2. Kurtka (nie mylić z kamizelką). Krótka wersja kurtki, długość rękawów może być inna.
  3. Bluzka Różni się od koszuli cieńszymi tkaninami, w zestawie są półprzezroczyste opcje.

Nazwy slangu

Mówiąc o różnych rodzajach ubrań, nie można zignorować nazw często spotykanych w życiu codziennym, ale rzadko używanych przez profesjonalistów. Niemniej jednak radzenie sobie z ich znaczeniem wciąż jest tego warte.

Uderzającym przykładem jest do góry. To bardzo niejasna koncepcja, więc profesjonaliści nie lubią jej używać. Ale najczęściej nazywają to górną odzieżą damską, zwykle elegancką, z krótkimi rękawami lub bez nich.

Bluza - W rzeczywistości prawie tak samo jak bluza, ale pod tą nazwą często oznaczają bluzy z kapturem. Samo słowo jest najczęściej używane w WNP.

Raglan - odzież, w której rękaw jest zintegrowany z ramieniem. W rzeczywistości nie mówimy o osobnym rodzaju rzeczy. Jest to pewien krój rękawa, który można znaleźć zarówno w koszulkach, jak i innych ubraniach.

Podsumowując, warto zauważyć, że istnieje wystarczająco dużo pomyłek z pojęciami. Świat mody stale się rozwija, śmiałe eksperymenty projektantów doprowadziły do ​​pojawienia się nowych rodzajów odzieży. Aby zrozumieć, co styliści radzą nam nosić, musimy dowiedzieć się, o czym tak naprawdę mówią.

Obejrzyj wideo: Rodzaje tkanin - z czego szyć ubrania? LIVE (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz