Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Indyjska odzież dla kobiet

Odzież damska Indian narodowych ma swoje własne cechy, których żadna moda nie mogłaby przeszkadzać przez wieki. Nawet wraz z pojawieniem się europejskich tradycji w Indiach większość indyjskich kobiet woli nosić sukienki, które ich przodkowie nosili od czasów starożytnych.

Funkcje i zalety

Każdy model tradycyjnej odzieży ma swoją nazwę. Najstarszą odzież damską uważa się za sari. Istnieje legenda, zgodnie z którą jeden bardzo hazardowy król rządził w Indiach. Stracił ogromną kwotę i ostatecznie postanowił postawić na swoją młodą żonę, która była ubrana w sari. Niestety przegrał tę rundę, a jego rywal, nienawidząc króla, chciał jeszcze bardziej zepsuć imię króla i planował publicznie rozebrać swoją żonę. Ale Kriszna nie opuścił młodej pięknej kobiety i sprawił, że jej płaszcz był nieskończony. Bez względu na to, jak bardzo rywal króla rozwinął jej sari, nie mógł znaleźć końca. W ten sposób sari stało się uosobieniem łagodności i skromności kobiet z Indii.

Dzisiaj sari jest najczęstszym strojem, który ukrywa krzywe sylwetki, ale jednocześnie podkreśla jej kobiecość i piękno. Ten przedmiot, tradycyjna odzież indyjskich kobiet, jest dużym kawałkiem prostokątnego materiału. Nosi się go w następujący sposób: na początku kawałek bioder owinięty jest wokół bioder, z przodu wykonywana jest draperia, a następnie pozostały kawałek tkaniny jest przenoszony na plecy przez ramię. Pod sari należy nosić przynajmniej krótki top, który nazywa się choli. Zakłada się go, aby zakrył pierś, ponieważ samo sari nie radzi sobie z tym zadaniem.

Kolor, wystrój, nadruki

Jeśli chodzi o kolorystykę i wystrój tego elementu tradycyjnej odzieży, fantazja krawcowa nie zna granic. Jasne kolory czerwony, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, pomarańczowy, różowy i niebieski, które są usiane półkami wszystkich sklepów z tkaninami. Jasne indyjskie sari są najczęściej noszone „przy wyjściu”; w domach preferują ciemniejsze lub pastelowe kolory. Również domowe sarees są bardziej skromne w wystroju, a jasne i piękne świąteczne przywołują swoimi dekoracjami. Cyrkonie, cekiny, złote nici, niesamowite hafty i wiele innych ozdób na drogich tkaninach.

Na szczególnie ważne okazje, takie jak wesela, wykonywane są specjalne sarees haftowane ręcznie. Każdy wzór, każdy lok, a także tkanina i liczba elementów dekoracyjnych są indywidualnie negocjowane z każdym klientem. Po zakończeniu pracy nad sari wszystkie szkice są niszczone. W ten sposób powstają unikalne stroje, w których każda dziewczyna poczuje się wyjątkowo.

Drugim najpopularniejszym tradycyjnym strojem indyjskim jest Salwar Kamiz. Jest dystrybuowany głównie wśród młodych dziewcząt, które chętnie noszą spodnie. Ten strój przybył do Indii z sąsiedniego Afganistanu, w którym salvar jest nadal bardzo powszechny, nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn. W Indiach ta odzież jest bardzo poszukiwana w rejonie Pendżabu, dlatego wielu ludzi nazywa ją salwar - pinjabi.

Salvar Kamiz to kostium dwuczęściowy. Tradycyjnie jest to połączenie szerokich spodni z draperiami u góry i zwężającymi się do dołu oraz wydłużonej tuniki z głębokimi wycięciami po bokach. Ten kombinezon jest niezwykle wygodny do przenoszenia. Pomimo tego, że na zewnątrz wydaje się bardzo ciężki i gorący, jest w nim bardzo wygodny, nawet w ekstremalnym upale. Obowiązkowym dodatkiem noszonym z Salvar Kamiz jest dupatta. Jest to długi cienki szalik, noszony jest różnie, w zależności od miejsca zamieszkania. Wiele dziewcząt nosi dupatę, przerzucając ją na ramiona, inne kładą ją na szyi, tak aby końce zwisały na plecach.

Pomimo wygody Salvar wiele dziewcząt woli nosić stanik z wąskimi bryczkami zwężonymi w kostkach. Niektóre uzupełniają również wydłużoną tunikę paskiem.

Kolorystyka kombinacji salvar kamiz jest również dość szeroka i zróżnicowana, podobnie jak sari. Wszystko zależy od preferencji smakowych samych dziewcząt: możesz wybrać jasne dwie, możesz też uzyskać coś skromniejszego w pastelowych kolorach.

Innym klasycznym połączeniem odzieży w Indiach jest lenga choli. Jest to garnitur składający się z długiej spódnicy zwanej lenga i krótkiej lub wydłużonej góry zwanej choli. Ta kombinacja jest przeznaczona na imprezy świąteczne i wieczorowe i jest odpowiednio udekorowana. Obowiązkowym dodatkiem do lenga choli jest długa peleryna, która ma zakrywać głowę, a na zewnątrz jest dokładnie taka sama jak główny kostium.

Trendy w modzie w stylu indie

Indie to ruch młodzieżowy, który powstał w latach 80. XX wieku dzięki nowemu ruchowi muzycznemu. W rezultacie pojawiły się nowe trendy w modzie wśród zwolenników tego stylu, którzy dążyli do niezależności.

Ten styl charakteryzuje się pełną swobodą w wyborze ubrań. Jedyną zasadą jest to, że obraz powinien być tak prosty, jak to możliwe, i powinno być jak najmniej drogich części, jak to możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, indie to wolność i jasność stylu.

Jak wybrać i kto będzie pasował

Wybór tradycyjnej indyjskiej odzieży dla kobiet nie jest trudny. Zdobycie sari nie będzie bardzo trudne, ponieważ jest to tylko kawałek materiału, który należy owinąć wokół ciała. Jedyną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest kolor i wystrój stroju. W przeciwnym razie, w tym przypadku, pełna swoboda. Ten strój jest idealny dla każdej dziewczyny, niezależnie od budowy ciała. Sari umiejętnie ukrywa wady postaci i podkreśla jej zalety.

Aby kupić resztę przedmiotów z indyjskiej garderoby, powinieneś znać swoje rozmiary, a więc wybrać rozmiar stroju. Salvar Kamiz będzie świetnym kostiumem dla dziewcząt, które kochają wygodę i prostotę.

Jeśli chodzi o lenga choli, ten strój jest bardziej odpowiedni dla szczupłych dziewcząt, ponieważ pasuje do sylwetki i otwiera brzuch. Doskonale podkreśla piękną klatkę piersiową i talię.

W co się ubrać

Jeśli zdecydujesz się stworzyć obraz w tradycyjnym stylu indyjskim, po zakupie ubrań powinieneś zadbać o akcesoria. Z butów najbardziej odpowiednie są piękne sandały z płaską podeszwą lub na małym klinie. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na biżuterię: duża liczba cienkich bransoletek, duże kolczyki i naszyjniki - wszystko to jest charakterystyczne dla stylu indyjskiego. W przypadku zamężnych kobiet noszenie chusty jest uważane za obowiązkowe, należy to również załatwić z góry. Oczywiście pierścień nosowy tradycyjny na specjalne okazje, połączony cienkim łańcuchem z kolczykiem, doda pikanterii obrazowi.

Brand New

Nowoczesne marki nie mogły zignorować tak luksusowego stylu jak indyjski. Wielu projektantów wykorzystuje w swoich kolekcjach elementy stylu indyjskiego, a niektórzy nawet tworzą własne stroje. Tak więc wybitni Giorgio Armani, Rudolpho Valentino, Vivienne Westwood i wielu innych. Stworzyli luksusowe saree dla swoich fanów, którzy ozdobią każdy wieczór.

Stylowy wygląd

Niesamowite piękno lenga choli, haftowanej czerwonymi kwiatami i innymi bogatymi wzorami. Ten strój wygląda nie tylko pięknie, ale także bardzo drogo. Luksusowy haft na całej długości zapewnia bogaty wygląd odzieży. Przez ramię rzuca się szalikiem, który ma być noszony na głowie. Jako dodatek duży wisiorek w kolorze kostiumu obnosi się z szyją dziewczynki.

Obejrzyj wideo: Najlepsze eleganckie sukienki z aliexpress!!!!! (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz