Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Tłumaczenie amerykańskiej odzieży dziecięcej w języku rosyjskim

W dzieciństwie większość dziewcząt ubiera lalki w piękne sukienki, wybiera dla nich odpowiednie buty, starają się, aby ich oddział był piękniejszy.

Z czasem ta „umiejętność” przydaje się, gdy musisz wybrać piękne i wygodne ubrania dla swoich małych dzieci ...

Współczesne matki od urodzenia wprowadzają swoje dzieci do branży modowej.

Śledzą trendy w modzie i chcą, aby ich dziecko zawsze miało to, co najlepsze.

Odzież nie jest wyjątkiem.

Wiele dzieci od najmłodszych lat wprowadza swoje dzieci do branży modelek w telewizji.

Takie dzieci bardzo wcześnie zaczynają czuć się związane ze światem mody, chcą być bardzo piękne i nosić tylko najlepsze ubrania znanych marek.

Większość matek zwykłych dzieci, śledząc życie gwiazdorskich dzieci w sieciach społecznościowych, podąża za przykładem swoich rodziców, wybierając garderobę dla własnego dziecka.

Teraz odzież z zagranicy zyskuje coraz większą popularność wśród rosyjskich matek, które podążają za trendami w modzie.

Charakteryzuje się nieograniczoną liczbą marek i marek, w których ceny wahają się od najbardziej przystępnych po bajecznie wysokie.

Przyciąga również przyzwoitą jakość tkanin i materiałów.

Wybierając określony styl, dziecko może podkreślić swoją osobowość.

Na szczęście istnieje teraz wiele opcji. Najpopularniejszy jest dziecięcy styl casual. Dla tych, którzy kochają prostotę i wygodę.

Mali fashioniści zwykle lubią naśladować matki przy wyborze ubrań. Dla dziewcząt możesz wybrać garderobę, zarówno w prostym klasycznym stylu, jak i psotnym glamour.

Dzieci w wieku dojrzewania starają się być jak dorośli i wybierają odpowiednią garderobę opartą na własnym wizerunku w przyszłości.

Zazwyczaj wybierają style biznesowe, klasyczne, etniczne.

Ci, którzy chcą poczuć się jak osoba, wyróżniają się z tłumu, podążają za stylem kraju, wojskowym, barbie, atutem (styl Madonny), vintage, hipsterem itp.

Wiele osób woli zamawiać i kupować ubrania dla dzieci w Stanach Zjednoczonych. Ameryka jest szczególnie znana z różnych stylów odzieży, które są wykonane z wysokiej jakości i praktycznych materiałów.

Osiedliły się tam najbardziej znane marki dziecięce:

  • Carter - Jedna z najstarszych i najpopularniejszych marek odzieży i biżuterii dziecięcej w Stanach Zjednoczonych;
  • Oshkosh - najpopularniejsza marka na świecie, reprezentuje całą gamę towarów dla dzieci. Słynie ze wspaniałych kombinezonów jeansowych;
  • Gymboree - Ta firma oferuje wybór ubrań i akcesoriów dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Możesz wybrać dowolny wygląd, w dowolnym stylu, na każdą uroczystość, na co dzień lub na uroczystość. Ponadto na stronie internetowej sklepu internetowego znajduje się duży asortyment zabawek muzycznych dla dzieci. Wszystko do kreatywnego rozwoju;
  • Szalony 8 - produkuje ubrania dla dzieci od 0 do 14. Wyróżnia się niezwykłym wyborem tkanin. Jeśli twoje dziecko uwielbia wszystko jasne, genialne i stylowe, na pewno tu będziesz. Ta marka zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających dzieci.
  • Hartstrings - produkuje głównie ubrania dla dziewczynek od 0 do 16 lat. Reprezentuje „spojrzenie projektantów na tradycyjną amerykańską modę”. Sprawi, że twoja córka będzie prawdziwą księżniczką.

Przy zakupie ubrań w Ameryce lub przy zamówieniu przez Internet pierwszym problemem, jaki napotykają rodzice, jest rozmiar.

Oznaczenia zakresu wielkości w Stanach Zjednoczonych są bardzo różne od oznaczeń w Rosji.

W Rosji zwyczajowo podaje się rozmiar zgodnie ze wzrostem dziecka. W Europie też to robią, ale w naszym kraju normalne chude dziecko będzie odpowiadało pewnemu wzrostowi. W Europie na takim wzroście będą szyć ubrania dla bardziej dobrze odżywionych dzieci.

Jak dokonać właściwego wyboru przy określaniu rozmiaru odzieży dziecięcej?

Siatka wymiarowa

Tłumaczenie dziecięcych ubrań amerykańskich na rosyjski jest dość długim procesem.

Siatka wymiarowa w Ameryce jest zróżnicowana i ma swoje subtelności, których opis jest obowiązkowy dla właściwego wyboru:

Odzież dla chłopców i dziewcząt w wieku od 2 do 8 lat (dzieci - dzieci) będzie miała jeden rozmiar, który zależy nie tylko od wieku, ale także od wzrostu dziecka. Niższy pasek wzrostu wynosi 92, najwyższy ma 128 cm, przy rozmiarach odpowiednio 2T-3T, 4T, 5, 6, 6t, 7 i 8.

Rozmiar 2T jest uważany za najmniejszy, odpowiada wzrostowi o 92-94 cm (2-3 lata), a rozmiar 6, na przykład, odpowiada wzrostowi z 116 do 118 cm (5-6 lat).

Po 8 latach wzrost jednego dziecka nie wystarczy, aby określić amerykański rozmiar.

Aby przetłumaczyć rozmiar amerykański dla dzieci na rosyjski, musisz zmierzyć obwód klatki piersiowej, bioder, talii, długości rękawów i spodni.

Rozmiary dla chłopców i dla dziewcząt już się oddzielą.

Wybierając rozmiar, nie powinieneś zwracać tak dużej uwagi na wiek. W końcu każde dziecko rozwija się indywidualnie, jeśli twoje pomiary nie mieszczą się w kategorii określonego wieku, możesz poszukać ich w innym.

Określając rozmiar, należy sprawdzić, który z nich w Rosji będzie miał odpowiednik z rozmiarem w USA. Najważniejsze, aby nie pomylić się ze standardami.

Różne będą także rozmiary odzieży wierzchniej w USA. W tej kategorii prezentowane są zakresy rozmiarów nie tylko kurtek, płaszczy i kombinezonów, ale także czapek i mitenek.

Aby określić rozmiar odzieży wierzchniej, potrzebne są również pomiary (wysokość, talia, klatka piersiowa, biodra). W przypadku czapek potrzebujesz obwodu głowy, a w przypadku rękawiczek długości i szerokości dłoni.

Każda epoka ma swoją własną siatkę wymiarową.

Wykonaj pomiary

Aby wykonać pomiary, potrzebujesz regularnego centymetra, dziecka i odrobiny cierpliwości.

Miara zwijana do pomiaru objętości dziecka nie jest odpowiednia.

Wykonywanie pomiarów od dziecka to żmudne zadanie. Aby zgadnąć z rozmiarem, wszystkie pomiary muszą być zweryfikowane i wyraźnie.

Wiele dzieci jest bardzo aktywnych i nie lubi stać długo w jednym miejscu, więc niektóre matki będą musiały ciężko pracować.

Po całym przekonywaniu i zapewnieniu, kiedy dziecko i ty jesteście gotowi do pracy, możecie zacząć.

Przede wszystkim mierzymy wzrost. Rozciągamy centymetr od góry dziecka do podłogi. Taśma powinna być w pełni napięta. Starsze dzieci można postawić na ościeżnicy. Jednocześnie musisz upewnić się, że pięty są wyraźnie na podłodze, a plecy są mocno dociśnięte do ściany. Otrzymana liczba będzie wielkością wzrostu.

Następnie przejdź do obwodu klatki piersiowej. Bierzemy centymetr, rozciągamy go z tyłu i łączymy z przodu. Linia centymetrów powinna przebiegać wzdłuż najbardziej widocznych punktów klatki piersiowej. Upewnij się, że dziecko nie garbie się ani nie wystaje. Z kolei ta pomiarowa nie powinna ciągnąć za mocno ani za luźno centymetra. Powinno być tylko dokładne dopasowanie do ciała.

Aby zmierzyć obwód talii, lepiej jest przywiązać cienką wstążkę do dziecka lub nosić wąską gumkę. Musisz zmierzyć wąskie gardło. W takim przypadku należy upewnić się, że dziecko nie cofa żołądka. W przeciwnym razie ubrania będą małe i niewygodne.

Mierzymy obwód bioder. Podczas pomiaru bioder pożądane jest, aby dziecko było w cienkich spodniach lub w bieliźnie. Nogi powinny stać razem. Chwyć centymetr za najszerszy punkt bioder, przeciągnij go przez pośladki i zamknij koło w punkcie początkowym. Centymetr powinien ściśle przylegać do ciała.

Aby kupić spodnie, wzrost i długość nóg dziecka są zwykle mierzone od wewnątrz. Wewnętrzna długość nóg to odległość od pachwiny do kostki.

Aby dokładnie odgadnąć rozmiar, możesz zmierzyć zewnętrzną długość nóg. Dziecko powinno stać prosto. Szerokość ramion stóp od siebie. Mierzymy odległość od talii do kostki.

W przypadku kurtek, kurtek itp. Potrzebne będą pomiary długości rękawa.

Aby to zrobić, umieść początek centymetra w skrajnym punkcie ramienia i rozciągnij do nadgarstka. W takim przypadku ręka powinna być lekko zgięta w łokciu. Mierzona jest również długość rękawa 3/4, nie tylko do nadgarstka, ale do łokcia.

Aby sprawdzić rozmiar odzieży wierzchniej, musisz zmierzyć pełną długość rękawa. Początek centymetra należy umieścić na dolnym kręgu szyjnym i rozciągnąć taśmę do nadgarstka. Ramię jest lekko zgięte.

Wybierając dowolne nakrycie głowy, powinieneś zmierzyć obwód głowy. Centymetr powinien być owinięty wokół głowy. Linia powinna znajdować się około 1,5 lub 2 centymetrów nad brwiami, nie dotykać uszu, być nieco wyższa.

Za nim powinien pasować najbardziej wypukły punkt karku. Obwód głowy najlepiej mierzyć kilka razy, aby na pewno uniknąć błędów.

Aby kupić rękawiczki lub rękawiczki, wykonujemy pomiary dłoni. Obwód dłoni mierzymy bez kciuka, w jego najszerszej części. Po zmierzeniu długości od podstawy środkowego palca (najdłuższego) do początku nadgarstka.

Prawidłowo wykonane pomiary pomogą wybrać idealny rozmiar odzieży dla Twojego dziecka.

Zakres rozmiarów dla niemowląt

Wybór ubrania dla niemowląt w wieku do 3 lat jest zwykle największym problemem.

Ponieważ w tym wieku rosną bardzo szybko, musisz kupować głównie ubrania do wzrostu.

Z drugiej strony odzież dla wzrostu nie jest właściwą decyzją (nie licząc odzieży wierzchniej).

Przede wszystkim małe dziecko powinno być przytulne i wygodne w tym, co na niego wkładają.

Dlatego powinieneś znać dokładny rozmiar. W okresie niemowlęcym trudno jest zrozumieć, jaki jest rozmiar dziecka.

Troskliwi Amerykanie uprościli to zadanie: rozmiar ubrań odpowiada wiekowi noworodka.

W Stanach Zjednoczonych dzieci w wieku od 0 do 2 lat nazywane są niemowlętami. Aby wybrać tak ładne ciało, romper, sukienkę, a nawet śliniak, takie dziecko musi znać tylko swój wiek i wzrost.

Na pierwszy rzut oka wszystko jest bardzo proste, ale natychmiast pojawia się pytanie: jak zmierzyć wzrost dziecka?

Małe dzieci są bardzo wrażliwe na każdy dotyk. Za każdym razem, gdy ktoś narusza strefę komfortu, zaczynają się kaprysy.

Dlatego najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem pomiaru wzrostu dziecka w tym wieku będzie leżenie.

Podczas gdy tata wabi swoje dziecko ciekawą zabawką (role mogą się zmieniać), mama będzie mogła z łatwością dokonać niezbędnych pomiarów.

Wysokość należy mierzyć hipoalergicznym centymetrem od czubka głowy do samych pięt.

Tabele rozmiarów

Według wieku, wagi i wzrostu

Po dokonaniu niezbędnych pomiarów, nagraniu i zapamiętaniu ich jako pamięci, zadajesz sobie pytanie: co dalej?

Jak ustalić, jaki rozmiar USA ma dziecko?

W tym celu opracowaliśmy bardzo wygodne tabele rozmiarów.

Dla każdego wieku i rodzaju odzieży dziecięcej znajduje się stolik.

Dla dzieci

Tabela nr 1

Tabela nr 2

Dla dzieci od 2 do 8 lat

Tabela nr 1

Tabela nr 2

Tabela nr 3

Obejmuje to rozmiary dla grube dzieci

Dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat

Po 8 latach wymagane są dodatkowe pomiary, aby określić rozmiar. Rozmiary zaczynają być podzielone na 2 grupy: dla chłopców i dla dziewcząt.

Tabela nr 1 „Zakres rozmiarów dla chłopców od 8 do 14”

Tabela nr 2 „Zakres rozmiarów dla dziewcząt w wieku od 8 do 14 lat”

Obwód bioder i wzrost dziewcząt i chłopców w tym okresie dojrzałości zbiegną się.

Tabela nr 3 „Chłopcy”

Tabela nr 4 „Dziewczyny”

Odzież wierzchnia dla dzieci

Czapka

Rękawiczki i rękawiczki

Tabele te będą bardzo pomocne w określeniu odpowiedniego rozmiaru dziecka. W oparciu o informacje w nich zawarte możesz łatwo odebrać dziecku idealną garderobę, którą pokocha cała rodzina. A co najważniejsze, samo dziecko będzie w nim bardzo łatwe i wygodne.

Piękno, elegancja i odpowiedni rozmiar - straszna siła.

Obejrzyj wideo: BLACHA - Mademoiselle prod. Raff (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz