Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Tabela rozmiarów odzieży damskiej

Większość dziewczyn uwielbia zakupy, ale są chwile, kiedy staje się to niemożliwe. Wraz z pojawieniem się internetowych sklepów odzieżowych możesz łatwo i szybko wybrać odpowiednie ubrania na każdy gust i kolor, przy pomocy takich zasobów panie stale aktualizują swoją garderobę. Niestety takie zakupy mają wadę. Często kupowane przedmioty nie są odpowiednie, wyglądają źle, więc musisz znać rozmiar, który najbardziej Ci odpowiada.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku odzieży wierzchniej (kurtki, swetry, swetry): duża wisi jak torba, a mała ogranicza ruch. Ważne jest, aby zrozumieć, że parametry rzeczy różnych marek i firm są często bardzo różne i musisz zrozumieć, w jaki sposób porównywane są parametry, objętości i dlaczego wystarczy wykonać wszystkie niezbędne pomiary tylko raz.

Jak określić swój rozmiar

Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia należy poprawnie wykonać pomiary wymagane do zmierzenia ciała. Wybierając rozmiar damskiej odzieży wierzchniej, konsultanci uważają, że wystarczy obliczyć pięć parametrów twojego ciała:

  • Wzrost
  • Obwód w klatce piersiowej (najbardziej wystająca część)
  • Biodra (pomiary są wykonywane w najszerszym miejscu)
  • Obwód talii (tuż nad pępkiem)
  • Długość rękawa (od ramienia do ramienia)

Przestrzegając tych prostych zasad, możesz łatwo wybrać odpowiedni rozmiar dla odzieży wierzchniej dla kobiet, korzystając z różnych tabel rozmiarów. Ważne jest, aby zrozumieć, że rosyjska odzież ma własne parametry. Często mówią o podobieństwie rozmiarów rosyjskich i europejskich, ponieważ są bardzo podobne, ale istnieją znaczne różnice.

Wiele sklepów internetowych tworzy spersonalizowane tabele. Przy zamawianiu towarów skorzystasz ze schematu dołączonego do witryny. Na przykład, jeśli twój rosyjski rozmiar to 46, a odpowiada to 38 od producenta, musisz wybrać tylko 38.

Aby dziewczyna starała się utrzymać stan sylwetki, wystarczy raz zmierzyć wszystkie niezbędne parametry, aby na stałe zapamiętać, jaki rozmiar jest odpowiedni dla Ciebie, korzystając z tabel różnych producentów.

Siatka wymiarowa Rosji

Możliwe jest sprawdzenie rozmiaru rosyjskich ubrań bez korzystania z listy. To jest łatwe do zrobienia. Najpierw zdejmij parametry swojego ciała. Po drugie, wystarczy podzielić na dwa każdy parametr. Nie zapominaj, że objętości części ciała są wszędzie różne, dlatego odzież wierzchnia i spodnie lub spódnice będą miały różne wskaźniki. Na przykład odpowiednia jest objętość piersi 91 cm, swetry lub koszulki w 46 rozmiarach. Jeśli obwód talii wynosi 93 cm, spód będzie miał 44 lub 42 rozmiary. Wszystko zależy od materiału użytego do spodni. Odzież sportowa jest zwykle wykonana z elastycznego materiału, a jeansy i spodnie są na odwrót.

Warto zauważyć, że w rosyjskim systemie metrycznym połowa obwodu klatki piersiowej jest uważana za główną cechę przy określaniu odpowiedniego rozmiaru odzieży damskiej, dlatego ten parametr jest twoim rozmiarem w krajowym systemie pomiarowym.

Kiedy planujesz kupować ubrania sezonowe w rosyjskich sklepach, przede wszystkim zwróć uwagę na etykiety znajdujące się za ubraniami.

W pierwszym wierszu wzrost jest zapisany na etykiecie, a twój wzrost powinien mieścić się w zakresie około 3 cm. Jeśli mierzysz ubrania sąsiedniego wzrostu, skup się na talii, położeniu kieszeni i rękawów. Druga liczba to pokrycie klatki piersiowej, a trzecie to pokrycie bioder. Oczywiście najważniejsze jest, aby czuć się komfortowo w zakupionych rzeczach. Jeśli poszedłeś do salonu (pokoju w salonie, w którym pokazano nową kolekcję ubrań), ale masz wzrost poniżej 155 cm, eksperci zalecają przerobienie odzieży wierzchniej specjalnie dla twojej objętości.

Parametry europejskie

W amerykańskich tabelach parametry podano w calach, co jest niewygodne dla większości kupujących. Aby uniknąć niedogodności, konsultanci przygotowali specjalne stoły.

Butiki amerykańskie używają dwóch oznaczeń: cyfrowego i alfabetycznego. Oznaczenie literowe nie przypomina zwykłych oznaczeń. Stany Zjednoczone wolą oznaczać rozmiary liczbowo.

XS jest bardzo mały

S jest mały

SM - w niektórych witrynach używaj zamiast S

M - średni

L jest duży

XL jest bardzo duży

XXL jest bardzo, bardzo duży.

Aby określić rozmiar używany w USA, oprócz standardowych pomiarów, na etykietach przedmiotów można znaleźć litery P (skrót od francuskiego słowa „Petit” - mały) i L (od angielskiego „Long” - długi). W pierwszym przypadku rzeczy są tworzone dla małych, szczupłych kobiet, zwykle do 165 cm, a w drugim - dla wysokich kobiet, zaczynając od 175 cm. Różnica będzie zauważalna poprzez pomiar długości rękawów, spodni i spódnic.

Jeśli twoje parametry różnią się od tych w tabeli, musisz dokładnie sprawdzić, co zamierzasz kupić. Na przykład jesteś kobietą o wysokości 169 cm, twoje parametry to 85-64-96. Swetry i koszulki najlepiej kupić w 4 rozmiarach, spódnicach i spodniach - 6. W sytuacji sukienek musisz polegać na konkretnej marce, ponieważ drogie marki często mają własne stoły, przy pomocy których określasz odpowiedni rozmiar, znając tylko wielkości.

Jeśli trudno ci wybrać, który rozmiar między dwoma stojącymi obok siebie, lepiej wybrać najmniejszy. Tanie amerykańskie marki (Stradivarius, Bershka) zwiększają rozmiar swoich produktów, aby zwiększyć poczucie własnej wartości swoich klientów. Droga firma na to nie pozwoli, więc ich ubrania często korelują z rozmiarami na stole.

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że rozmiar w USA jest oznaczony cyframi 0, 2, 4, 6 itd. Odbywa się to w celu wygodniejszego użycia, ponieważ liczby 1, 3, 5 i dalsze są używane przez nastolatków.

W każdym amerykańskim sklepie odzieżowym są sekcje z rzeczami w rozmiarze Plus („plus size”, to znaczy więcej niż zwykle). Są oznaczone literą W („Szeroki” - przestronny). Z uwagi na fakt, że w USA występuje poważny problem otyłości, firmy produkują towary specjalnie dla osób z nadwagą, a ich największy rozmiar, jaki można znaleźć w sklepach, to (10) XL.

Spodnie damskie są zapisywane w liczbach przez ułamek. Pierwszy numer oznacza zasięg twojej talii (w calach), drugi - długość nogi (od wewnątrz w calach). Ostatni wskaźnik będzie zależał od twojego wzrostu.

Zakres rozmiarów krajów azjatyckich

W dobie technologii internetowej chińskie sklepy internetowe są bardzo popularne wśród rosyjskich nabywców. Podeszli do przodu pod względem liczby sprzedanych produktów, ponieważ ich produkty są w pełni zgodne ze wskazaną ceną. Jednym z niewielu problemów ich klientów jest ich nieznajomość siatki rozmiarów w Chinach i ich zgodność ze standardowymi rozmiarami. Jest to trudne od pierwszej próby zakupu sukienki, którą lubisz i nie myl się z rozmiarem.

Odpowiedzialni sprzedawcy w Azji zwykle nie tylko podają wielkość liter, ale także starają się dostarczyć klientom szczegółowe tabele. Nie możemy zapominać, że rozmiary europejskie i azjatyckie są różne. Sprawiedliwa płeć w krajach azjatyckich jest niska i chuda, więc chińskie ubrania są małe. Stali klienci twierdzą, że różnica wynosi około dwóch rozmiarów.

Najczęściej tabele dołączone do strony internetowej azjatyckiego sklepu internetowego pokazują rozmiary amerykańskie, europejskie i chińskie, dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze właściwej rzeczy.

Uwaga! Rozmiar wskazany w tabeli i produkcie może się nie zgadzać, dlatego lepiej napisać do sprzedawcy i zapytać go szczegółowo o ubrania oraz o to, czy dany produkt jest odpowiedni dla twoich parametrów.

Biorąc pod uwagę twoje pomiary, konsultanci mogą z łatwością pomóc Ci przekonwertować rozmiar chińskiej odzieży na rosyjski.

Jeśli mówimy o ubraniach w dużych rozmiarach, chińskie produkty nie są wyjątkiem, więc mają duże rozmiary, które nie są podobne do naszych zwykłych. Ale producenci próbują wykorzystać swoją popularność i wystawić na sprzedaż rzeczy w rozmiarze 4XL-10XL, odpowiadające rosyjskiemu XL.

Warto pisać osobno o najsłynniejszym chińskim sklepie internetowym „Aliexpress”. Serwis specjalizuje się nie tylko w sprzedaży sprzętu AGD, elektroniki i drobiazgów do użytku domowego i osobistego, ale także w odzieży. Wielu sprzedawców dołącza do opisu swoich towarów siatkę wymiarową dopasowaną do rozmiarów chińskich, europejskich, amerykańskich i rosyjskich.

Robią to, aby przyciągnąć i zatrzymać klientów, chcą, aby stali się trwałymi. Jeśli zauważyłeś, że brakuje tabeli lub nie masz pewności co do prawidłowego określenia rozmiaru, który Ci odpowiada, najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą, który doradzi w każdej interesującej sprawie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz