Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Odzież do tańca towarzyskiego

Widok pięknego widoku jest zawsze zabawny. Do takich spektakli należą oczywiście tańce towarzyskie. I jest coś do zobaczenia - wdzięcznie tańczące pary w pięknych kostiumach tworzą naprawdę magię na podłodze.

Ale publiczność nie zawsze wie, że na te piękne sukienki nakładane są liczne surowe wymagania, a jeśli te wymagania nie zostaną spełnione, komisja konkursowa może zdyskwalifikować tancerzy. Wymagania te zostały ustanowione przez Międzynarodową Federację Tańca Sportowego (IDSF), a przed zakupem ubrań do tańca towarzyskiego musisz się z nimi zapoznać.

Funkcje i wymagania

Charakter i specyfika tańca zwykle znajduje odzwierciedlenie w kostiumach. A ponieważ na konkursach prezentowane są dwa rodzaje tańca w kierunkach: program europejski i latynoamerykański, kostiumy powstają z myślą o tańcu europejskim (standard) i latynoamerykańskim.

Odzież do tańca europejskiego to stylizowany strój do toalet na bale z XIX wieku.

Niedopuszczalne jest, aby sukienka składała się z dwóch części. Powinien być dopasowany i długi. Obowiązkowe uzupełnienie stanowią rękawiczki.

Suknie balowe dla kobiet mają zazwyczaj wielowarstwowe dno wykonane z organzy lub szyfonu. Mile widziane falbanki, falbany, szaliki. Dekoracje z piór i grzywki są dozwolone. Do dekoracji, żywych i sztucznych kwiatów, stosuje się również aplikacje i boa. Dekory są zwykle umieszczane za lub po lewej stronie, ponieważ partner zwykle odwraca się plecami do publiczności i znajduje się nieco po lewej stronie partnera.

Nie ma ograniczeń w wyborze koloru; nie możesz używać tylko mięsa. Sukienka nie powinna mieć głębokiego dekoltu i cięć poniżej talii. Wkładki z półprzezroczystych materiałów w klatce piersiowej i biodrach są niedozwolone.

Inne elementy kostiumów

Aby stworzyć efektowny wizerunek jednej sukienki, choć bardzo jasny i piękny, nie wystarczy. Inne elementy kostiumu to także buty, biżuteria, włosy i makijaż.

Odpowiednimi butami byłyby czółenka, dopasowane do odcienia sukienki, o pięcie 5-8 centymetrów.

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących używania biżuterii i biżuterii. Jedynym wymaganiem jest to, aby nie powodować sytuacji, w których mogą zostać zranieni przez taniec.

Włosy nie powinny również zakłócać wykonywania tańca, dlatego jeśli są długie, należy je zebrać w fryzurę.

Ponieważ makijaż na zawody jest etapem, może być dość jasny.

Dla mężczyzn

Jeśli sukienki damskie różnią się kolorami, wykończeniami i dekorami, to w przypadku odzieży męskiej nie ma dużej różnorodności.

W przypadku spodni dopuszczalny jest czarny lub ciemnoniebieski. Są proste lub rozszerzone od linii uda.

Kolor koszulki jest również zwykle czarny lub ciemnoniebieski. Dozwolony biały kolor, a także kolor pasujący do koloru partnera sukienki. Koszule są zawsze schowane w spodniach.

Mężczyzna może używać zwykłego krawata lub muszki, identycznego z kolorem koszuli.

Dla mężczyzn preferowana jest krótka fryzura. Jeśli włosy są nadal długie, należy je odciągnąć.

Ale buty i skarpetki powinny być czarne - żadnych opcji.

Dla dzieci

Ubrania dla dzieci są bardzo ściśle regulowane. Ponadto im młodsza grupa należy do dziecka, tym więcej ograniczeń stosuje się.

Chociaż kolor sukni jest dozwolony dla każdego, powinien być prosty i mieć prosty krój. Długość sukienki jest określana: do 10 cm powyżej lub poniżej kolana. Z wykończeń możesz użyć tylko koronki, ale pasuje ona do koloru sukienki. Nie powinno być żadnych innych wykończeń, dekorów, dekoracji.

Buty są dopuszczalne w dowolnym kolorze, ale z piętą nieprzekraczającą 3-3,5 cm. Nogi dziewczyny powinny mieć krótkie skarpetki lub matowe rajstopy w kolorze cielistym.

Wszelka biżuteria jest zabroniona. Złożone fryzury są również zabronione.

Używanie makijażu i kosmetyków przez dzieci jest niedopuszczalne.

Latina

Tańce latynoskie są poruszające, ogniste, a ubrania dla nich są nieco inne, chociaż nałożone są na nią dość surowe wymagania.

Kostium może składać się z dwóch części, może wyglądać szczerze, a nawet trochę wyzywająco, ale głębokie dekolty są niedopuszczalne, a także zastosowanie przezroczystych tkanin w tym obszarze.

Aby stworzyć zmysłowy wizerunek, szyte są krótkie sukienki z otwartymi ramionami.

W dwuczęściowym garniturze górna część nie może być stanikiem.

Długość spódnicy jest różna, może być bardzo krótka, ale majtki muszą być zamknięte, a same majtki mogą mieć tylko niski dekolt.

Ubrania są uszyte z bardzo jasnych tkanin, na których błyszczą dekory ze szklanych koralików, odpowiednie są cekiny, dżetów są szeroko stosowane. Sukienki obszyte są bujnymi falbankami, grzywką, piórami.

Nie ma ścisłych wymagań dotyczących obuwia.

Na trening

Kostiumy na koncerty są drogie i naturalne jest, że w przypadku wielu szkoleń są one zastępowane prostszymi opcjami.

Ponieważ ubrania odzwierciedlają naturę tańca i ładują odpowiedni nastrój, stroje treningowe do tańca klasycznego i latynoskiego są różne. Mogą to być sukienki lub topy ze spódnicami. Krótka spódniczka jest używana do latiny, a spódnica treningowa do tańca klasycznego.

Mężczyźni zwykle trenują w koszulkach i wygodnych spodniach.

Do zajęć dla dzieci wymagane są także stroje treningowe. Młodsze dziewczynki mogą nosić sportowe stroje kąpielowe ze spódnicami.

Wybierając ubrania na zajęcia, szczególnie dla dzieci, należy wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. Warto preferować miękkie, wysokiej jakości ubrania wykonane z naturalnych materiałów, które będą miały wysoką higroskopijność i odporność na zużycie, wytrzymają wielokrotne pranie bez deformacji. Należy zwrócić uwagę na elastyczne tkaniny, które zapewniają maksymalny komfort podczas ruchu.

Należy pamiętać, że odzież treningowa powinna być bez rękawów, ponieważ wiele uwagi poświęca się układaniu rąk.

Podczas treningu wszyscy używają butów do tańca.

Marki

Przy zakupie odzieży konkurencyjnej i treningowej powinieneś skontaktować się ze znanymi producentami, którzy używają materiałów wysokiej jakości i biorą pod uwagę trendy w modzie. Jest wielu takich producentów.

Talizman

Na przykład znak towarowy Talisman, który pojawił się na rynku nie tak dawno, ale już zdobył popularność. Specjalizuje się w produkcji strojów treningowych do tańca. W swoich działaniach marka kieruje się pomysłami, aby ubrania do tańca były wygodne, modne i wysokiej jakości. Projektanci stale dbają o aktualizację kolekcji, a każdy tancerz może wybrać stylowy kostium, który podkreśla jego osobowość.

Możliwe jest również wytwarzanie produktów na zamówienie.

Produkty są wytwarzane zgodnie ze standardami jakości odzieży tanecznej.

Według opinii wielu klientów odzież marki ma nie tylko oryginalny design i wyrazistość, ale także wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów i akcesoriów, dobrze leży na figurze i jest wygodna.

Wizja tańca

Możesz zamówić kombinezon konkursowy lub treningowy w salonie Dance Vision. Kilka lat temu był to niewielki atelier do szycia ubrań do tańca towarzyskiego. Ustawiając swoją pracę jako „tworzenie ubrań dla najpiękniejszego sportu”, studio osiągnęło znaczący sukces.

Dziś salon tworzy kostiumy do tańca dla wszystkich grup wiekowych i realizuje zamówienia o dowolnej złożoności dla profesjonalistów. Kompetentni projektanci mody udzielą porad na temat projektowania kostiumów, doboru kolorów i tkanin oraz pomogą spełnić życzenia klientów.

Salon współpracuje ze znanymi producentami obuwia i akcesoriów, a klient otrzyma gotowy obraz.

Sarafan

Innym przykładem producenta wysokiej jakości odzieży do tańca jest Sarafan. Tworzy eleganckie modele, koncentrując się na trendach mody. Firma kupuje ekskluzywne materiały od krajowych i zagranicznych producentów, stosuje wygodny krój.

Firma oferuje szeroki wybór produktów dla różnych artystów w przystępnych cenach. Łatwo jest wybrać ubrania odpowiedniej wielkości do różnych rodzajów tańców, a także ubrania treningowe. Jest stylowy, wygodny i trwały.

Hiszpańscy producenci

Jeśli chcesz oryginalny strój do tańców latynoskich, najlepiej skontaktować się z hiszpańskimi producentami. Kto, jeśli nie Hiszpanie, wie wszystko o ognistych rytmicznych tańcach? Będziesz zaskoczony obfitością modeli w sklepach internetowych.

Trendem jest wycięcie z biodra, asymetria. Asymetryczny może być zarówno spód produktu, jak i wykończenie. Istnieją ciekawe modele z dużą ilością lotek, które można wszyć na poziomach po przekątnej lub w poziomie, a także ozdobić krótkie spódniczki z tyłu.

Twoje osobiste preferencje pomogą ci wybrać odpowiedni strój.

Obejrzyj wideo: Jak szybko sie przebierać? - Amerykański Mam Talent (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz