Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak wybrać ubrania według rodzaju figury

Równowaga i proporcje

Prostokąt, romb, zegarek, trójkąt i odwrócony trójkąt - większość typów postaci kobiecych jest zwykle podzielona na takie typy. Kluczem do udanego i harmonijnego wyglądu jest właściwy wybór garderoby, biorąc pod uwagę cechy ciała. Aby wybrać ubrania zgodnie z rodzajem figury, należy wziąć pod uwagę wszystkie jego zalety i wady. Przy kompilowaniu zestawów należy przestrzegać pewnych wskazówek, aby nie popełniać błędów.

Często dziewczęta podziwiają stroje przyjaciół i znajomych, ich piękny krój, wykwintne wyposażenie. Ale nie zawsze jedna odzież, pomimo tych samych rozmiarów, pasuje, na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma zewnętrzne podobieństwa, pani.

To, jak na ciebie patrzą, zależy od karnacji, rodzaju sylwetki. Projektanci i kroje nie dostosowują się do każdego indywidualnie, domy mody szyją ubrania o takim kroju i rozmiarze, które kupi większość. Ponadto trendy w modzie nie oznaczają, że nowoczesne ubrania będą dobrze wyglądać na figurze. Wszystko jest bardzo indywidualne i musimy wziąć to pod uwagę przy wyborze garderoby.

Kolejnym błędem, jaki popełniają dziewczyny, jest to, że badają i określają piękno rzeczy i jej przydatność nie na figurze, ale na wieszaku w sklepie lub witrynie sklepowej centrum handlowego. Aby zrozumieć wszystkie uroki odzieży, musisz spróbować na sobie. Na każdej figurze cięcia, fałdy, poszczególne części będą siedzieć inaczej. Ważne jest, aby zastanowić się, w którym zestawie chodzi element garderoby, jakie kolory i jak współdziałają ze sobą, która linia na ciele powinna zostać podkreślona, ​​a która wręcz przeciwnie, jest ukryta.

Współczynnik X.

Współczynnik X jest rodzajem równowagi mentalnej postaci. Narysuj w swojej głowie łacińską literę, określ za pomocą jakiego wyglądu możesz przypisać daną osobę. Poszukaj równowagi, dowiedz się, jakich szczegółów brakuje, co może okazać się zbędne podczas tworzenia obrazu. Wyobraź sobie, że środek jest przecięciem dwóch linii, zdecyduj, co można dodać do obrazu.

List pomaga przedstawić zdjęcie poprawnego obrazu. Określ, które obszary ciała wygrywają, a które należy nieco dostosować. Załóż rzecz, poproś kogoś z zewnątrz, aby przedstawił współczynnik X i zwrócił uwagę na wady wyglądu. Pamiętaj, że jesteś wyjątkowy, a głównym zadaniem nie jest krytykowanie siebie i swojej figury - ale wizualna poprawa, uczynienie go bardziej atrakcyjnym.

Wszystkie dziewczyny mają w przybliżeniu ten sam kształt szkieletu, jedyną różnicą jest kształt klatki piersiowej, pośladków, wzrost i waga. To oni określają rodzaj figury, z której konieczne jest budowanie na łuku. Warto również wziąć pod uwagę, że w każdej formie może istnieć kilka form, co oznacza, że ​​nie można ściśle podzielić liczb na grupy. Podejście do kompilacji garderoby dziewcząt powinno być ściśle indywidualne, nie gonić za najnowszymi trendami mody. Po pierwsze, konieczne jest prawidłowe złożenie podstawowej garderoby, w zależności od rodzaju figury i na jej podstawie, aby uwzględnić trendy w modzie.

Rodzaje kształtów

Każda kobieta ma wyjątkowy charakter. Na świecie nie ma dwóch identycznych kobiet. Aby wyglądać świetnie, wystarczy znać podstawy wzięcia pod uwagę cech ciała przy tworzeniu garderoby.

Typy ciała są zwykle podzielone na podstawie objętości klatki piersiowej, talii i bioder. Za pomocą podkreślania ich lub ukrywania przed widokiem zewnętrznym możesz poprawić ciało we właściwym kierunku i sprawić, by wygląd był bardziej harmonijny. Wśród rodzajów kształtów najczęstsze nazwy to trójkąt i odwrócony trójkąt, romb i zegarek, a także prostokąt. Dla różnych fizjologii będzie zestaw zaleceń w zakresie wyboru odpowiednich ubrań.

Gruszka

Ten typ postaci u kobiet, podobnie jak gruszka, wizualnie przypomina trójkąt. Jego charakterystyczną cechą jest obciążony dół ciała, ramiona z reguły są wąskie, a talia średniej wielkości. Linia od bioder do klatki piersiowej ma płynne przejście.

Aby skorygować takie ciało, wystarczy podkreślić linię ramion. Dobrym rozwiązaniem może być bluzka lub sukienka, w której nacisk kładziony jest na górną część ciała, na przykład wszyte są piękne elementy dekoracyjne lub niezwykły dekolt.

Należy unikać jasnych kolorów w dolnej części ciała, ponieważ wówczas wzrok skupia się na tym elemencie figury. Za pomocą koloru możesz podkreślić talię, wybrać niezwykłe paski.

Apple

Kształt jabłka przypomina literę O. Dziewczyny zwykle mają bardzo szczupłe nogi, ale jednocześnie mogą mieć nieporęczne ramiona i dolną część ciała, talia nie jest widoczna.

Dziewczynom o takiej sylwetce zaleca się ścisłe monitorowanie ich odżywiania, przybranie na wadze wizualnie może tylko pogorszyć sytuację, ciało będzie wydawało się bardzo masywne. Jeśli stracisz dodatkowe kilogramy, obraz dziewczyny stanie się szczuplejszy. Kobiety o minimalnej wadze z tego typu sylwetką mają gładkie linie ciała. Stawić czoła także szczupłości. Będą na nich wyglądać wszelkie modne rzeczy.

W przypadku nadwagi należy spróbować ukryć ją na zewnątrz, szczególnie dla dziewcząt z żołądkiem. Ponieważ środkowa część ciała jest najbardziej problematyczną częścią ciała, lepiej wybrać ubrania o ciemniejszych kolorach, możesz użyć pionowych linii w ubraniach, które rozciągają sylwetkę.

Prostokąt

Postać w kształcie prostokąta oznacza, że ​​dziewczyna ma w przybliżeniu taką samą szerokość bioder i ramion. Taki wygląd na pierwszy rzut oka wydaje się męski. Dlatego głównym zadaniem w tworzeniu garderoby jest dodanie jej kobiecości.

Kobiece cechy mogą robić rzeczy, które nadają ciału zaokrąglony kształt. Zestawy ubrań, w których można idealnie dopasować bezwymiarowe swetry, duże koszulki, rozwijające się na wietrze sukienki. Możesz bezpiecznie dodać falbanki i wstążki do obrazu, dzięki czemu będzie bardziej kobiecy.

W przypadku figury prostokątnej możesz również dobrze podkreślić za pomocą różnych akcesoriów, na przykład zawiązać pasek w talii. Wybierając spodnie, zaleca się skupić się na prostych sylwetkach, częściej nosić spódnice, zwłaszcza rozkloszowane.

Klepsydra

Klepsydra oznacza, że ​​dziewczęta mają mniej więcej taką samą część brody i klatki piersiowej. Talia - wyraźna. Ten typ postaci jest uważany za standard piękna, gwiazdy Hollywood są zorientowane na to, jest aktywnie rozpowszechniany w mediach.

Dzieje się tak właśnie wtedy, gdy parametry pań mieszczą się w cenionych standardach światowych wybiegów - 90-60-90. Wiele dziewcząt marzy o tego rodzaju sylwetce, daje on specjalne wyrafinowanie, kobiecość.

Dzięki budowie klepsydry nadaje się prawie każda odzież. Każdy skomponowany obraz będzie wyglądał naturalnie i harmonijnie. Ważne jest, aby nie zapominać, że taka postać musi zostać podkreślona - a nie ukryta. Wskazane jest wybieranie zestawów, w których można podkreślić talię; zaleca się cięcie z gładkimi liniami.

Trójkąt

Trójkąt jest bardzo podobny do figury jak gruszka, bardzo kobiecy. Charakterystyczną cechą będzie płynne przejście od bioder do klatki piersiowej. Zbawieniem jest to, że w trójkątnej sylwetce istnieje szansa na podkreślenie talii. Ale jednocześnie należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie przesunąć nacisku na dolną część ciała.

Zaleca się wybór garderoby analogicznie do figury w kształcie gruszki. Konieczne jest zwrócenie uwagi na sposób tworzenia obrazu w górnej części ciała. Wskazane jest wybranie luźnej odzieży, możesz bawić się kwiatami i zaznaczyć górę obrazu jasnym punktem. Uwagę można również pozostawić z biżuterią.

Nie zapominaj, że dolna część ciała musi być ostrożnie schowana, nie noś napinających ubrań, ponieważ podkreśli te elementy figury, które są już tak wspaniałe z natury. Na przykład do narysowania obrazu w dolnej części ciała nadaje się czarna ołówkowa spódnica.

Odwrócony trójkąt

Odwrócony trójkąt na figurze pokazuje masywny blat i bardzo cienki spód. Z reguły u kobiet o takiej budowie problemem jest pośladki, które prawie w żaden sposób nie wyróżniają się na tle ogólnej sylwetki.

Zalecenia są przeciwieństwem kształtu w kształcie gruszki lub trójkąta. Oznacza to, że lepiej jest używać mniej kolorów i akcentów projektowych na górnej części ciała, bardziej w dolnej części figury.

W przypadku kobiety o takiej budowie ciała styliści doradzają, jak wybrać puszyste spódnice i sukienki, a nie nosić obcisłe spodnie.

Romb

Rombowa postać jest dość rzadka. Te dziewczyny mają wyraźne biodra. Linia ciała przebiega ostro w kierunku ramion i nóg. Stwarza to pewną nierównowagę na obrazie zewnętrznym.

Przy tym typie figury, wybierając garderobę, lepiej nie używać rzeczy, które przyciągają uwagę w dolnej części ciała. Jeśli istnieje taka możliwość, nie noś obcisłych spodni, dżinsów i spódnic. Możesz odwrócić uwagę biżuterią lub nietypowymi detalami na górnej części ciała.

Style

Aby wybrać odpowiednie stroje, należy wziąć pod uwagę rodzaj figury. Aby szafa była harmonijna, a wady postaci zostały ukryte, wystarczy przestrzegać kilku zasad. Przeanalizujmy je szczegółowo poniżej.

  1. Pamiętaj, że jeśli podczas tworzenia obrazu używasz rzeczy, które mają pasek jako nadruk, przygotuj się, aby biodra wzrosły. Wybierz takie style ubioru tylko wtedy, gdy masz prostokątną sylwetkę lub w formie odwróconego trójkąta.
  2. Najlepiej jest wybrać elementy swojej garderoby, które będą koncentrować się na zaletach figury, a nie na jej wadach. Na przykład, jeśli masz elegancką klatkę piersiową, podkreśl ją eleganckim dekoltem, załóż naszyjnik.
  3. Luźne rzeczy są odpowiednie tylko wtedy, gdy masz figurę w kształcie jabłka lub jeśli masz poważne problemy z nadwagą. Jednocześnie należy bardzo ostrożnie obchodzić się z takimi elementami garderoby, aby nie dodawały dodatkowych kilogramów.

Rozważ przykłady poszczególnych elementów odzieży, z czym i jak można je łączyć. Niektóre części kostiumu mogą również uatrakcyjnić wygląd.

  • Pamiętaj, że wybór kurtki zwróci uwagę na twoją klatkę piersiową. Dlatego taki element garderoby nie jest odpowiedni dla wszystkich dziewcząt, najprawdopodobniej tylko dla tych, którzy mogą pochwalić się zaokrąglonymi formami.
  • Wybierając bluzkę, zwróć uwagę na rękawy. Pomimo tego, że jest to neutralny element garderoby, może mieć własne cechy i nadawać akcenty. Na przykład, jeśli chcesz podkreślić swoje kobiece ramiona, wybierz skrócone rękawy, możesz eksperymentować z lamówką, używać wstążek, kokardek.
  • Jeśli chcesz, aby talia była cieńsza, wybierz spódnicę z wystarczająco szerokim, napinającym paskiem. Jeśli cięcie jest zwężone, możesz wizualnie uczynić obraz bardziej harmonijnym, wydłużonym.
  • Wybierając płaszcz, powinieneś trzymać się dopasowanych modeli. Sprawiają, że linie kobiecej sylwetki są bardziej eleganckie.
  • Niski stan w spodniach lub dżinsach sprawia, że ​​nogi są smukłe. Należy pamiętać, że takich stylów powinny unikać kobiety o zaokrąglonych kształtach w dolnej części ciała.

Style

Wybierając styl odzieży, eksperci zalecają również zwrócenie uwagi na rodzaj figury i jej cechy. Warto pamiętać, że wiele firm przy opracowywaniu swoich kolekcji nie bierze pod uwagę różnych kobiecych sylwetek. Ich zadaniem jest promocja modnych towarów.

Skoncentruj się na swoim smaku i stylu, przed zakupem wypróbuj rzeczy, upewnij się, że dobrze pasują do Twojego ciała, a dopiero potem oceń, czy będzie modne w tym sezonie.

Jeśli kupujesz markowe produkty, spróbuj wybrać je w jednolitej kolorystyce. Na ich podstawie możesz stworzyć podstawową garderobę na podstawie swojego ciała. Pamiętaj, że drogie elementy garderoby z reguły pozostają w niej przez długi czas, dlatego podchodź z mądrością i zdobytą wiedzą do kupowania ubrań, zgodnie z rodzajem figury.

Obejrzyj wideo: TRIKI MODOWE: jak dobierać ubrania do typu sylwetki? CheersMyHeels (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz