Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Damska odzież snowboardowa

Snowboard to popularny sport. Wiele kobiet, chcąc poczuć dreszczyk emocji, zdecydowało się docenić wszystkie jego zalety, podbijając zaśnieżone szczyty. W tym samym czasie każda z kobiet stara się wyglądać modnie i pięknie. Ale wybór ubrań do snowboardu jest dość skomplikowanym procesem. Rzeczywiście, szereg wymagań dotyczy tego typu sprzętu, który musi spełniać.

Zasada warstwowa

Aby właściwie ubrać się na snowboardzie, musisz przestrzegać zasady nakładania warstw. Przede wszystkim ubrania do snowboardu i jazdy na nartach powinny być wygodne i funkcjonalne. Nowoczesny sprzęt damski jest bardzo piękny i wykonany jest z trwałych materiałów przy użyciu zaawansowanych technologii. Wielowarstwowa odzież sportowa na rolkach chroni ciało w każdych warunkach pogodowych i wysiłku fizycznym. W końcu najlepszym modelem produktu jest ten, który jest tworzony z uwzględnieniem wszystkich wymagań i standardów GOST.

Na tym, co jeździć z maksymalnym komfortem, warto zwrócić szczególną uwagę. Odzież snowboardowa dla kobiet charakteryzuje się oryginalnym designem, obecnością dużej liczby kieszeni, rzepów, regulacji i innych elementów. Charakteryzuje się swobodnym cięciem i ochronnymi wkładkami w miejscach narażonych na szybkie zużycie. Wybierając, musisz wziąć pod uwagę jakość górnej tkaniny i izolacji. Jednocześnie każda warstwa odzieży jest równie ważna, ponieważ każda z nich pełni swoją indywidualną funkcję.

Bielizna termiczna

Bielizna termiczna to pierwsza warstwa sprzętu snowboardowego. Właściwie dobrana bielizna niezawodnie chroni ciało przed hipotermią podczas aktywnego ruchu. Tego rodzaju ubrania powinny dobrze wchłaniać wilgoć, odparowując jej nadmiar poprzez strukturę tkaniny. Idealną opcją jest wysokiej jakości syntetyczna bielizna termiczna na bazie poliestru. Może również zawierać elastan, który umożliwia dokładne dopasowanie produktów do powierzchni ciała.

Pościel wykonana z naturalnych materiałów nie jest używana przez snowboardzistów, ponieważ ten typ nie ma zdolności odparowywania wilgoci, co może prowadzić do hipotermii. Pierwsza warstwa zawiera koszulkę, skarpetki i spodnie. W procesie ich selekcji należy obserwować rozmiary odpowiednie dla niektórych parametrów ciała.

Izolacja

Ta warstwa jest przeznaczona do zatrzymywania ciepła, a także do usuwania jego nadmiaru. Polarowa bluza to świetne rozwiązanie. Dobrze zatrzymuje ciepło i odparowuje wilgoć.

Produkty wykonane z wełny i bawełny nie są odpowiednie do tego celu, ponieważ taki grzejnik nie jest w stanie uzyskać pożądanego efektu. Ubrania nie powinny być ciasne ani zbyt luźne, wszystko należy dobrać dokładnie do rozmiaru.

Membrana

Trzecia warstwa jest zwykle nazywana membraną, ponieważ użyteczność poprzednich warstw zależy bezpośrednio od jej jakości. Ma bardzo ważną funkcję zapobiegania przenikaniu wilgoci ze środowiska i zapewnienia odparowywania jej nadmiaru od wewnątrz. Te ubrania mają markowe parametry, które charakteryzują określony rodzaj membrany. Im wyższy wskaźnik, tym lepszy materiał i tym bardziej niezawodne są jego właściwości ochronne.

Spodnie

Spodnie snowboardowe są prezentowane w szerokim asortymencie i są przeznaczone do noszenia na wierzchu ze spodniami termicznymi. Istnieją modele do aktywnego uprawiania sportu lub do codziennego użytku. W każdym razie powinny dobrze się ogrzać i unikać hipotermii. Ważnym wskaźnikiem jest wysoka wodoodporność tej odzieży, ponieważ będzie używana w mokrych i śnieżnych warunkach pogodowych.

Spodnie snowboardowe powinny mieć średnią szerokość z obecnością szlufek na pasek i kilku przestronnych kieszeni. Dolna część jest koniecznie wyposażona w specjalne mankiety, które zapobiegają przedostawaniu się śniegu do środka. Czasami kolana i tył nóg są wzmacniane za pomocą dodatkowej izolacji. Obowiązkowa wentylacja spodni sprawi, że jazda będzie jeszcze bardziej komfortowa. Polar i bawełna, ale nie kapron, są uważane za dobrą podszewkę.

Najlepszym rozwiązaniem będą spodnie w postaci kombinezonu, gdy zaangażujesz się w tak ekstremalny sport. Wiele kobiet wybiera tak zwane wzorce samozrzucania. Są interesujące, ponieważ są usuwane bez konieczności zdejmowania butów, co jest bardzo wygodne podczas pracy. Odpowiada za to specjalny zamek błyskawiczny umieszczony na całej długości spodni.

Kurtka

Materiał, z którego uszyta jest kurtka, musi koniecznie charakteryzować się nienaganną oddychalnością, aby nie gromadzić wilgoci pod ubraniem. Odpowiednio dobrane produkty nie spowodują dyskomfortu podczas jazdy na snowboardzie. Szczególną uwagę przywiązuje się do modeli wyposażonych w specjalne regulacje w zakresie rękawów, kaptura i dolnej części. Najlepszą opcją byłaby damska kurtka z ochronną spódnicą. Duża ilość obszernych kieszeni na tych ubraniach pozwoli Ci zabrać ze sobą niezbędne towary.

Buty i akcesoria

Jako buty stosuje się buty snowboardowe o wysokich właściwościach ochronnych. Utrzymują stopy w cieple, nie moczą się i mają efekt oddychania. Buty damskie różnią się od modeli męskich. Podczas produkcji brane są pod uwagę cechy anatomiczne, dzięki czemu buty damskie snowboardowe są naprawdę wyjątkowe i bardzo wygodne.

Obowiązkowym elementem jest czapka, która chroni przed wiatrem i zimnem. Dlatego powinien dobrze przylegać do głowy, ale nie ograniczać horyzontów. Najbardziej odpowiednie będą produkty wykonane z naturalnych materiałów.

Do ochrony oczu służą okulary lub maska. Druga opcja jest bardziej praktyczna i wygodna, ponieważ maska ​​snowboardowa dobrze trzyma się, nie utrudnia oddychania i zapewnia pełny przegląd.

Rękawiczki ręczne to specjalne rękawiczki. Są bardzo wygodne i ergonomiczne, co zapewnia najbardziej komfortowe warunki do wypoczynku.

Wymiary

Odzież damska do snowboardu powinna być wybierana wyraźnie zgodnie z parametrami ciała. Konieczne jest, aby bielizna termiczna ściśle przylegała do ciała, ale jednocześnie nie powodowała dyskomfortu podczas uprawiania sportu. Aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę obwód klatki piersiowej, talii, bioder, a także wzrost. Polarowa bluza jest dopasowana do rozmiaru ciała, spodnie są o kilka rozmiarów większe, a kurtka ma luźny krój.

Tkaniny

W zależności od pochodzenia tkaniny na damską odzież snowboardową dzielą się na kilka rodzajów:

 • struktura membrany - pory, bez porów, połączone;
 • zgodnie z konstrukcją materiałów - dwuwarstwowa, trójwarstwowa i dwu i pół warstwowa.

Membrany porowe nie przepuszczają wody ze względu na mały rozmiar porów w tkance. W takim przypadku produkt dobrze oddycha i usuwa opary. Nieporowate membrany charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością. Nie wymagają specjalnej opieki i są szeroko stosowane w różnych zakresach temperatur. Połączone membrany harmonijnie połączyły wszystkie zalety dwóch poprzednich odmian, co wpływa na koszt odzieży z tego materiału.

Dwuwarstwowy materiał jest uzupełniony podszewką i jest aktywnie wykorzystywany do tworzenia damskiej odzieży wierzchniej na snowboard. Jest wystarczająco jasny i trwały, co zapewnia maksymalną ochronę ciała przed niekorzystnymi czynnikami. Trójwarstwowy - na zewnątrz przypomina materiał wyposażony w cienką siatkę po niewłaściwej stronie. Daje to ciału doskonałą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami. Ta ostatnia opcja to zwykła tkanina dwuwarstwowa z dodatkową ochronną powłoką w postaci pryszczów, która nie wymaga dodatkowej podszewki i ma stosunkowo niewielką wagę.

Funkcje zestawu

Każdy element damskiego kombinezonu snowboardowego ma swoją własną charakterystykę. Takie wielofunkcyjne ubrania powstają w celu stworzenia najbardziej komfortowych warunków dla płci pięknej podczas snowboardu.

Ważnymi cechami kurtki są:

 • odpinany kaptur i podszewka;
 • wentylacja w dziedzinie rękawów;
 • obecność wewnętrznej kieszeni i ochrona z zamkiem;
 • zamki lub rzepy na mankietach;
 • śnieżna spódnica;
 • ściąganie paska i kołnierza;
 • specjalne kieszenie na rękawiczki, maski, graczy.

Funkcje spodni to:

 • wentylacja z piorunem;
 • mankiety w dolnej części;
 • regulacja naciągu paska;
 • dodatkowe elementy ochronne na kolanach;
 • luźny krój.

Warto zwrócić należytą uwagę na każdą z wymienionych funkcji, ponieważ wszystkie one są równie ważne dla pełnego i wygodnego ćwiczenia.

Marki

Nowoczesne kobiety najczęściej preferują wysokiej jakości ubrania snowboardowe od znanych producentów. Wiele firm specjalizujących się w produkcji stylowego sprzętu sportowego woli stosować zaawansowane technologie i gusta konsumentów. Takie profesjonalne podejście w procesie pracy zapewnia duże zapotrzebowanie na ich produkty i popularność marki. W rankingu najbardziej poszukiwanych i modnych producentów znajduje się lista następujących marek:

 • DC - firma produkuje odzież i obuwie sportowe przeznaczone do sportów ekstremalnych. Aktywnie wypuszcza nie tylko linię wyposażenia dla kobiet, ale także męską i dziecięcą.
 • Burton - produkty tego producenta zadziwiają swoją praktycznością, funkcjonalnością i wysoką jakością. Firma produkuje ubrania, buty i akcesoria do zajęć na świeżym powietrzu.
 • Roxy to australijski producent prezentujący kolekcje damskiej odzieży, obuwia i akcesoriów do sportów ekstremalnych.
 • 686 to legendarna marka nowoczesnej i modnej odzieży snowboardowej, która charakteryzuje się nieporównywalnym pięknem, wszechstronnością, profesjonalnym krawiectwem i łatwością noszenia.
 • Picture Organic to stosunkowo młoda marka, która w procesie produkcji wykorzystuje materiały środowiskowe i przestrzega surowych standardów technologicznych.
 • Romp to koreańska marka, która aktywnie tworzy doskonałe ubrania snowboardowe w najlepszych cenach w szerokiej gamie modeli i kolorów.
 • LMA to marka, która produkuje sprzęt snowboardowy w postaci odzieży i dodatkowych elementów.
 • STL to koreańska firma zajmująca się produkcją odzieży damskiej i męskiej do snowboardu z przyzwoitymi wskaźnikami jakości i nowoczesnym designem.
 • Virus to marka, której produkty kompetentnie łączą wysoką jakość, wygodę i funkcjonalność dzięki starannie przemyślanemu projektowi.
 • Nitro jest liderem w produkcji odzieży snowboardowej, której produkty są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami jakości.
 • Yobs to popularna marka, której ubrania idealnie łączą wysoką jakość i przystępne koszty.
 • Nugget to czeska marka, której kostiumy zadziwiają swoją ekscentrycznością, jasnością, oryginalnym designem i obecnością różnych chipów technologicznych.
 • Quiksilver to marka, która zajmuje wysoką pozycję w uniwersalności i popycie na produkty, które charakteryzują się wysoką jakością i wielofunkcyjnością.
 • Bonfire to amerykańska firma produkująca wysokiej jakości ubrania, buty i akcesoria przeznaczone do snowboardu.
 • O'Neill to amerykańska marka sprzętu sportowego do sportów ekstremalnych, którego produkty sprawiają wrażenie równowagi między doskonałą praktycznością, wysoką jakością i nowoczesnym stylem.

Care

Jak każdy inny produkt, elementy membranowe dobrze nadają się do prania. Tylko w przeciwieństwie do konwencjonalnego prania konieczne jest stosowanie tylko tych proszków, które nie zawierają wybielaczy ani innych agresywnych składników. W przypadku ubrań membranowych nie można używać przędzenia maszynowego ani czyszczenia na sucho. Takie produkty najlepiej myć ręcznie. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na etykietę marki, na której producent wyraźnie wskazuje, w jaki sposób należy dbać o konkretny produkt, aby zachować jego nieskazitelne właściwości przez wiele lat.

Obejrzyj wideo: Bluzy True Rider - wykonanie, personalizacja, letnia VS zimowa (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz