Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Peelingi do skóry mieszanej

Połączona skóra twarzy jest często klasyfikowana jako typ problemu ze względu na to, że jest podatna na wysypki, a jednocześnie może być sucha i odwodniona. Typ łączony wymaga dokładniejszej pielęgnacji i wymaga szybkiego i odpowiedniego oczyszczenia skóry z zewnętrznych zanieczyszczeń i tych, które powstają w wyniku pracy gruczołów łojowych.

Korzyści

Głównym i głównym zadaniem każdego peelingu jest czyszczenie - usuwanie zrogowaciałej warstwy komórek z zewnątrz i czyszczenie porów od wewnątrz. W zależności od rodzaju skóry peelingi różnią się wielkością elementów ściernych i substancji aktywnych.

Porozmawiajmy o zaletach peelingu dla połączonego rodzaju skóry:

  1. Peeling pozwala rozwiązać problem estetyczny - aby uchronić twarz przed kurzem i odpadami gruczołów łojowych.
  2. Peeling dla typu kombinowanego jest w stanie głęboko oczyścić pory, to znaczy ma w swoim składzie małe elementy ścierne, które wnikają głębiej.
  3. Produkt kosmetyczny nie tylko oczyszcza skórę, ale także wygładza jej górną warstwę, uelastycznia i zapobiega starzeniu się komórek.
  4. Zaleca się stosowanie peelingu szczególnie w przypadku skłonności do wysypki i pojawienia się tłustego połysku od 1 do 2 razy w tygodniu, w zależności od stanu i reakcji twarzy.
  5. Łatwo jest zrobić peeling w domu, uzbrojony w przepis i składniki.

Warunki użytkowania

Aby nałożyć peeling na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy: umyj zwykłym żelem lub pianą i nałóż peeling. Dobrze jest, jeśli skóra jest lekko odparowana przed nałożeniem peelingu, aby umożliwić drobnym cząsteczkom produktu głębsze wniknięcie w pory i sprawić, że ich oczyszczanie będzie jeszcze lepsze.

Przez 1-2 minuty masuj twarz produktem, zwracając szczególną uwagę na strefę T. Jeśli skóra jest odwodniona lub złuszcza się na powierzchni, delikatnie masuj twarz i przez krótki czas, aby usunąć nadmiar cząstek i nie zranić tego obszaru.

Po zmyciu resztek produktu ciepłą wodą można w końcu ostudzić. Stosowanie zwykłego toniku i kremu jest konieczne po oczyszczeniu, ponieważ wymaga przywrócenia równowagi lipidowej i zasadowej.

Nie nadużywaj stosowania peelingu do skóry mieszanej, ponieważ zbyt częste czyszczenie prowokuje pracę gruczołów łojowych, w wyniku czego skóra zaczyna tłusto szybciej.

15 zdjęć

Połączenie skóry z przeważnie suchymi obszarami wymaga ostrożnego obchodzenia się, ale nie wyklucza użycia łagodnego peelingu oczyszczającego raz na kilka tygodni. Niezależna produkcja suchego peelingu pozwoli na zastosowanie tylko odpowiednich składników w świeżej kompozycji. Szczególnie ważne jest stosowanie peelingu u dziewcząt, które zauważają łuszczenie się skóry i zaskórników - czarne kropki, uliczny kurz i brud również osiadają na twarzy, należy je również usunąć z powierzchni twarzy i porów.

W przypadku suchej skóry ważne jest delikatne masowanie, nie naciskać i nie naciskać, delikatnie masować przez 1 minutę i nie dłużej. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę osobliwości skóry i zachować ostrożność, jeśli na powierzchni jest cienka powłoka podatna na tworzenie naczyń włosowatych.

Wrażliwy wygląd skóry może być suchy, normalny i mieszany, dlatego zaleca się stosowanie peelingu dla swojego rodzaju i uważanie na szorstkie materiały ścierne, które mogą uszkodzić powierzchnię twarzy i doprowadzić do jej zaczerwienienia. Wrażliwa skóra potrzebuje peelingu, dzięki któremu dochodzi do napływu krwi do górnej warstwy - bardziej prawdopodobne jest jej odnowienie, łuszczenie się i pory zostają oczyszczone.

8 zdjęć

Przepisy

Peeling na bazie kawy jest najlepszym tego rodzaju, który jest bardzo łatwy do zrobienia w domu. Resztki zmielonej kawy miesza się z wodą, aż powstanie lepka zawiesina lub inne składniki: oleje, miód, sól. W przypadku cery mieszanej i tłustej wypróbuj następujący przepis z kawą: zmieszaj kawę mieloną z oliwą z oliwek i melisy lub olejkiem z drzewa herbacianego. Trudno jednoznacznie określić proporcje, ale należy pamiętać, że wystarczy tylko 1-2 krople olejku; nie przesadzaj.

Peeling owsiany to kolejny popularny przepis na wrażliwą skórę. Wymieszaj 8 gramów mielonych zbóż (mąki), 4 g dowolnych otrębów i kilka kropli oleju z orzechów laskowych. Nałóż powstałą mieszaninę na skórę, unikając oczu i warg, masuj, a następnie pozostaw na 5-10 minut. Peeling zmywa się ciepłą wodą lub naparem ziołowym z zielonej herbaty lub rumianku.

Peeling solny jest najsilniejszy z wymienionych, odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej. Wymieszaj 8 gramów soli morskiej z olejkiem eterycznym z bergamotki i tłuszczu z norki (lub dowolnego innego składnika tłuszczowego). Delikatnie nałóż na skórę i delikatnie masuj, pozostaw na skórze na 5-8 minut. Usuwaj i nawilżaj skórę codziennym kremem. Stosowanie takiego środka czyszczącego nie powinno przekraczać 2 razy w miesiącu, aby nie zakłócać równowagi lipidowej skóry i nie powodować wysypki.

Peeling z efektem maski sody i skórki cytryny (limonki) pozwala rozjaśnić skórę i pozbyć się plam starczych. Wymieszaj 8 gramów sody z 6 gramami. Wapienne skórki, dokładnie wymieszaj i nałóż na wstępnie oczyszczoną skórę twarzy dzięki wacikom. Używaj ich do masowania skóry przez kilka sekund, zwracając uwagę na obszary problematyczne. Pozostaw maskę na twarzy na 5-8 minut, a następnie usuń kompozycję wodą mineralną.

Te przepisy są łatwe do urozmaicenia za pomocą własnych znalezisk: używaj swoich ulubionych olejków eterycznych i łącz je w ramach peelingu domowego, po uprzednim zapoznaniu się z właściwościami tego lub innego składnika.

Recenzje

Połączony rodzaj peelingów jest legendarny, a peelingi domowe są szczególnie popularne ze względu na ich doskonałe oczyszczanie porów i niski koszt. Niemal co druga kobieta używa kawy jako środka złuszczającego twarz i ciało, dzięki czemu jej skóra wygląda zdrowo i promiennie.

Konsumenci zwracają uwagę, że tylko regularne stosowanie świeżych produktów pozwala cieszyć się efektem, dlatego często szoruj produkty w domu bezpośrednio przed aplikacją.

9 zdjęć

O tym, jak zrobić peeling do skóry mieszanej w domu, zobacz następny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz