Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Miodowe peelingi do twarzy

Krucha kobieca skóra wymaga codziennej pielęgnacji. Za nieustanne wysiłki, troskę i uwagę płaci olśniewającym blaskiem, pięknem i zdrowiem. Ważnym punktem tej opieki jest oczyszczenie. Nic dziwnego, że badania i liczne testy przeprowadzone przez dermatologów wykazały, że komórki skóry żyją nie dłużej niż 35 dni, co oznacza, że ​​należy je regularnie usuwać. Jeśli nie zostanie to zrobione na czas, martwe łuski zaczną zapychać pory na twarzy, co pociąga za sobą pogorszenie ogólnego stanu skóry, jej blaknięcie, wypryski, zaczerwienienie i podrażnienie.

Aby pozbyć się tych wszystkich problemów, przez wiele stuleci przedstawiciele pięknej połowy ludzkości używali zarośli. Fundusze te pomagają zachować młodość i atrakcyjność skóry przez wiele lat.

Cechy zastosowania miodu w kosmetologii

Miód można nazwać unikalnym naturalnym lekarstwem, ponieważ zawiera nieskończoną liczbę różnych użytecznych minerałów i pierwiastków śladowych. Dlatego od czasów starożytnych wiele piękności używało tego produktu, aby zachować młodość i piękno, tworząc z niego wszelkiego rodzaju maski, kremy i peelingi.

Dziś kosmetyki na bazie miodu są oferowane w większości salonów kosmetycznych, ale możesz zrobić użyteczny eliksir w domu własnymi rękami, a domowy peeling nie będzie gorszy od fabrycznego pod względem użyteczności.

Miodowy peeling do twarzy jest delikatnym środkiem, ponieważ delikatnie wykonuje swoją pracę, delikatnie oczyszcza cienką skórę, usuwa martwe cząsteczki nabłonka, podczas gdy nowe warstwy skóry właściwej pozostają nietknięte, a wręcz przeciwnie są nasycone przydatnymi elementami miodowymi, które mają ponad 60 jednostek w produkcie pszczelim. Ponadto miód zawiera witaminy odpowiedzialne za młodość, elastyczność i blask skóry, są to witaminy z grup B, E i A.

Peelingi miodowe z pewnością pomogą i przyniosą pozytywne efekty, jeśli:

 • skóra stała się letargiczna, „zmęczona”, zwiotczała;
 • na twarzy było uczucie suchości, ucisku;
 • pojawił się peeling i trądzik;
 • skóra stała się matowa, nabrała bolesnego wyglądu;
 • objawy „wiosennego niedoboru witamin” pojawiły się na skórze;
 • rozpoczęły się procesy zapalne;
 • skóra jest bardzo wrażliwa.

Przeciwwskazania

Najprostszym i najskuteczniejszym peelingiem na bazie miodu jest środek czyszczący do soli. W wyniku jego stosowania pory są oczyszczane, skóra otrzymuje dodatkowe odżywianie, ciesząc się lekkim masażem, który jest korzystny tylko dla wszystkich. Ale jest to przeciwwskazanie do tej procedury - jest to alergia na główną substancję.

Aby dowiedzieć się, czy istnieje alergia na miód, czy nie, musisz położyć niewielką ilość na tylnej części dłoni i obserwować przez kilka minut, pojawią się wszelkie zmiany. W niektórych przypadkach może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, wysypka. W takim przypadku peeling miodowy należy wyrzucić.

Nie należy go stosować, jeśli na twarzy widoczne są rozszerzone naczynia lub gwiazdy kapilarne, właściciele nadmiernego owłosienia twarzy nie powinni również stosować środków czyszczących na bazie miodu, a także pacjentów z cukrzycą.

Często szorowanie twarzy takim składnikiem również nie jest tego warte, ponieważ ta procedura jest rodzajem stresu dla skóry, a dermatolodzy zalecają jej wykonywanie nie częściej niż dwa razy w miesiącu.

Niektóre dziewczęta i kobiety używają w kąpieli peelingu z miodem, gdy ciało jest tak zrelaksowane, jak to możliwe, pory są dobrze otwarte. Pod wpływem wysokich temperatur i wysokiej wilgotności toksyny są usuwane z organizmu, pory są odkorkowane, gruczoły łojowe zaczynają działać na pełnych obrotach. Dlatego jeśli użyjesz słodkiego środka naturalnego pochodzenia w zabiegach kąpielowych, efekt nie będzie długo nadchodził i przyniesie wspaniały efekt, skóra stanie się gładka, miękka i gładka.

Przepisy

Każda kobieta od najmłodszych lat stara się patrzeć na 100%, więc skóra twarzy ma dużo czasu. Na ratunek przychodzą różne środki, a jednym z najbardziej skutecznych jest samodzielnie przygotowany peeling miodowy. Jego skuteczność została potwierdzona przez wiodących ekspertów w dziedzinie kosmetologii i każdy może być o tym przekonany.

Najprostszą mieszanką skutecznego peelingu będzie łyżka miodu z łyżeczką zmielonej kawy. Jeśli kompozycja jest bardzo gęsta, można ją rozcieńczyć do pożądanej konsystencji z mlekiem.

Aby ujednolicić skórę i poprawić jej kolor, możesz dodać płatki owsiane z kroplą soku z cytryny do stopionego miodu. W rezultacie chropowatość i drobne nierówności znikają, plamy pigmentowe stają się mniej zauważalne. Ta metoda jest szczególnie popularna wśród piękności, o czym świadczą recenzje w Internecie.

W przypadku mieszanej skóry odpowiedni jest peeling z miodem, solą, glinką kosmetyczną i kilkoma kroplami dowolnego oleju roślinnego. Po zabiegu ogólny stan skóry właściwej twarzy wyraźnie się poprawi.

Funkcje przygotowania peelingu

Aby przygotować peeling w domu, najpierw musisz przygotować ekwipunek: miskę, łyżkę i dowolny odpowiedni pojemnik, w którym będzie przechowywany. Następnie możesz zacząć przygotowywać składniki niezbędne do wybranej receptury, przestrzegając głównych wymagań dotyczących przygotowania środka do czyszczenia skóry.

 1. Wszystkie suche składniki należy dokładnie wymieszać w misce.
 2. Po dodaniu miodu musisz ponownie wszystko dobrze wymieszać.
 3. Do mieszania nadają się zarówno zwykła łyżka, jak i blender.
 4. Oleju, jeśli jest przewidziany w przepisie, nie należy wylewać natychmiast, ale w częściach, mieszając roztwór, aż wszystkie składniki będą mokre. Tylko wtedy można wlać pozostałą część oleju.
 5. Powstałą kompozycję należy przenieść do hermetycznie zamkniętego naczynia. Przechowywać tylko w lodówce.

Zasady aplikacji

Korzystając z peelingu domowego, musisz przestrzegać prostych zasad:

 1. Musi być nakładany na wcześniej przygotowaną skórę, na przykład na parze na łaźni parowej.
 2. Narzędzia nie można wcierać zbyt mocno, nie powinno być bólu i dyskomfortu podczas zabiegu.
 3. Lepiej jest stosować peeling do twarzy w warunkach domowych przed snem, gdy wykluczone jest prawdopodobieństwo wyjścia na zewnątrz.
 4. Nie używaj peelingu częściej niż raz w tygodniu. Częste stosowanie może zaszkodzić.
 5. Nie musisz bać się eksperymentów. Obserwując stan skóry po umyciu, możesz wybrać te składniki, które najlepiej pasują do skóry i połączyć je ze sobą.

Obejrzyj wideo: Trzy domowe peelingi do twarzy - bardzo proste! (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz