Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jaka jest różnica między peelingiem twarzy a peelingiem?

Główne różnice

Naskórek składa się z kilku warstw komórek, które chronią delikatną skórę twarzy przed agresywnym wpływem środowiska i promieniowaniem ultrafioletowym. Nowe komórki dzielą się, stopniowo przenosząc się na powierzchnię. Jeśli z powodu zmian związanych z wiekiem proces ten zostanie zakłócony, naskórek staje się szorstki, gorzej pełni funkcje ochronne. Aby działać na głębszych warstwach i indukować komórki do odmłodzenia, stosuje się peeling, a do powierzchownego złuszczania stosuje się peeling. Dlatego peeling twarzy jest produktem do pielęgnacji skóry, a peeling to procedura oczyszczania i wpływu na naskórek, chociaż mają one jeden cel.

Peeling do twarzy różni się od peelingu siłą uderzenia i głębokością penetracji. Który środek jest lepszy?

Rodzaje peelingów

Peeling ma konsystencję kremową lub żelową, zawierającą środek ścierny w postaci małych stałych cząstek nasion owoców, orzechów, płatków owsianych, kawy lub sztucznych wypełniaczy. Na ich koszt występuje efekt masażu oczyszczającego na skórze. Nowoczesne peelingi są wytwarzane z dodatkiem składników pielęgnacyjnych w postaci ziół leczniczych, olejów roślinnych i aktywnych substancji biologicznych.

12 zdjęć

Gommage jest rodzajem peelingu, ale nie ma składników, które drapią twarz w swoim składzie, jego działanie odbywa się za pomocą chemikaliów. W kontakcie ze skórą gommage oddziałuje z tłuszczem i zanieczyszczeniami, rozpuszczając je i zmiękczając warstwę rogową naskórka, i zamarza na twarzy w postaci filmu. Następnie jest zwijany razem z drobinami skóry, oczyszczając pory i usuwając czarne plamy. Poprawia to krążenie krwi i oddychanie skóry.

Złuszczający jest środkiem szybko złuszczającym, który zawiera kwasy owocowe lub mlekowe. Złuszczający ma podwójne działanie, gdy zrogowaciałą warstwę skóry usuwa się nie tylko cząstkami ściernymi. Kwasy owocowe uzupełniają efekt mechaniczny: wnikają w pory i rozpuszczają zanieczyszczenia.

Ze względu na delikatne, ale skuteczne działanie, złuszczający, według opinii, jest jednym z najlepszych peelingów wśród peelingów.

Procedury obierania

Jeśli peeling jest stosowany jako profilaktyka jako delikatny środek do użytku domowego, to peeling - w celu wyeliminowania poważnych problemów skórnych, głównie w salonach kosmetycznych. W zależności od stanu skóry kosmetolog określa głębokość ekspozycji na naskórek. Głęboki peeling służy do usuwania zmarszczek na twarzy, blizn, trądziku i plam starczych. W przypadku niektórych, szczególnie traumatycznych rodzajów peelingu, stosuje się leki przeciwbólowe. W metodzie narażenia peeling może być sprzętowy, mechaniczny, enzymatyczny lub enzymatyczny i chemiczny.

Sposób mechaniczny podobny do masażu, przy użyciu szczotek mechanicznych, polerowania ściernego lub ciekłego azotu w celu usunięcia naskórka. Peeling enzymatyczny lub enzymatyczny przypomina peeling o delikatnym, delikatnym działaniu. Komórki nabłonkowe są oczyszczane przez działanie enzymów bakterii lub enzymów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

W obieraniu sprzętu próżnię i ultradźwięki można zastosować w procedurze odmładzania, gdy warstwę rogową naskórka usuwa się za pomocą dźwięku o wysokiej częstotliwości lub pod silnym ciśnieniem powietrza. Zarówno jedna, jak i druga metoda najmniej uszkadzają skórę, czego nie można powiedzieć o peelingu laserowym.

Najważniejsze jest ostrożność

Laser jest bardziej traumatyczną metodą, która wymaga regeneracji przez pewien czas. W rzeczywistości pali górną warstwę skóry, jest odrzucany i tworzy młody świeży naskórek.

Najbardziej niebezpieczny peeling chemiczny, który może powodować komplikacje i reakcje alergiczne, gdy jest nieprofesjonalny. Ta metoda opiera się na ekspozycji na kwas lub chemikalia, które powinny powodować lekkie oparzenia skóry, aw konsekwencji jej odnowę. Wysokiej jakości peeling chemiczny może leczyć skórę i redukować zmarszczki. Ale w rzeczywistości często zdarza się inaczej: kosmetolog może nie dokładnie obliczyć stężenia kwasu i czasu stosowania kompozycji, skóra może ulec ciężkiemu poparzeniu lub reakcji alergicznej. Dlatego peeling chemiczny wymaga wysokiego profesjonalizmu i ostrożności.

Aby utrzymać skórę w dobrym stanie, peeling po peelingu zaczyna być stosowany po kilku miesiącach.

Obejrzyj poniższy film, który jest dostępny na temat różnicy między peelingiem a peelingiem.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz