Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Garnier Micellar Water

Każda kobieta używa jednego lub drugiego makijażu. Ale nadszedł czas, gdy cały makijaż będzie musiał zostać usunięty. To tutaj powstają problemy. Jak spłukać? Jak nie suszyć skóry? Czy lek powoduje reakcję alergiczną?

Co to jest

Woda micelarna to kosmetyk przeznaczony do oczyszczania skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Skóra, jak magnes, zawsze przyciąga brud. Wiele brudnych mikroorganizmów gromadzi się na brudnej skórze i zaczyna się namnażać, szczególnie bakterie. Powodują choroby, zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej warstwie naskórka. Wszystkie te szkodliwe i niepotrzebne dla ludzi substancje muszą być usuwane tak często, jak to możliwe. Więc jeśli nie oczyścisz powierzchni skóry, wkrótce zaczną pojawiać się trądzik, trądzik, a także inne formacje i stany zapalne.

W takich przypadkach konieczne jest codzienne mycie twarzy wodą, najlepiej nawet mydłem. Ale nakładanie na twarz dodatkowego „brudu” w postaci makijażu, którego ciało wcale nie potrzebuje, komplikuje proces czyszczenia skóry. W niektórych przypadkach nawet mydło nie radzi sobie, w szczególności dotyczy to wodoodpornego tłustego tuszu do rzęs, szminki.

W takich przypadkach na ratunek przychodzi woda micelarna. Ma wiele przydatnych funkcji, a jego zastosowanie jest dość szerokie.

Jego użycie znacznie zaoszczędzi Twój czas. Ze względu na zastosowanie nowoczesnej wiedzy o ludzkim ciele, a także dzięki najnowszej technologii, skład dobiera się w taki sposób, aby właściwości wody micelarnej miały znaczący i jakościowy wpływ. Z tego powodu woda ma również właściwości nawilżające i przeciwbakteryjne.

Woda micelarna składa się ze specjalnych składników aktywnych - miceli. Są to mikroskopijne związki, które tworzą się tylko na środkach powierzchniowo czynnych. Oznacza to, że cząsteczki te rozpuszczą kosmetyki nałożone na twarz. Im więcej z nich, tym szybciej nastąpi ten proces.

Micele są całkowicie zastąpione roztworem mydła i alkoholu. Związki te są „szkolone” do wychwytywania różnych tłuszczów i brudu, a następnie niszczenia ich wiązań molekularnych.

Równie ważne jest to, że po nałożeniu tego płynu na skórę twarz wcale nie musi być myta wodą. Micele są ułożone w taki sposób, że po rozpadzie szkodliwych substancji po prostu rozpuszczają się i są absorbowane przez środowisko. W rezultacie Twoja skóra będzie całkowicie czysta i zyska naturalny kolor i wygląd.

Gatunek

Najpopularniejszą marką wśród wszystkich innych jest woda micelarna Garniera. Charakteryzuje się wysokiej jakości płynnym składem. Na rynku można znaleźć ogromny wybór takiego produktu. Istnieje wiele odmian, które charakterystycznie różnią się między sobą składem, sposobem aplikacji, kosztem i wieloma innymi równie ważnymi cechami.

Rozważ główne odmiany wody micelarnej, a także ich cechy i zalety:

 • Wersja klasyczna - ma zwykły skład. Służy do dezynfekcji i oczyszczania twarzy. Nadaje się do wszystkich rodzajów kosmetyków, ale w niektórych ciężkich przypadkach konieczne jest kilkakrotne przetarcie twarzy zwilżonym wałkiem. Dotyczy to szczególnie okolic oczu. Ponieważ producenci starają się, aby tusz do rzęs był gruby, a co najważniejsze hydrofobowy, dlatego konieczne jest użycie większej ilości miceli, aby rozbić barwnik. W takich przypadkach ze względu na niezawodność zaleca się również spłukanie twarzy czystą wodą.
 • Woda dwufazowa - zawiera dodatkowe oleje nawilżające. Najbardziej odpowiedni dla skóry tłustej. Pozwala usunąć wodoodporny i tłusty makijaż bez większego wysiłku. Prawie bezwonny i nie pozostawia efektu przylepiania. Oleje nawilżające pozwolą skórze na dodatkowe odżywianie, dzięki czemu istnieje pewien proces aktualizacji komórek naskórka. Cena w sklepach nie jest tak wysoka, więc każda dziewczyna może sobie pozwolić na to narzędzie.
 • Dla skóry wrażliwej - stosowany do skóry suchej i problematycznej. Kompozycja zawiera zmiękczające hipoalergiczne składniki, które nie powodują podrażnień i dodatkowo nawilżają.
 • Przeciwzmarszczkowy - działa matująco. Dokładne przeciwieństwo właściwości nawilżającej. Obecność w kompozycji specjalnych pierwiastków, które pochłaniają otaczającą je wilgoć, po prostu osusza powierzchnię twarzy. Ze względu na dodatkowe składniki, które działają antybakteryjnie, w połączeniu z właściwościami drenującymi, okazuje się rodzaj bomby atomowej dla bakterii zamieszkujących skórę. Z powodu wilgoci, która nie wchodzi, trądzik zaczyna wysychać i wkrótce całkowicie zniknie.

Należy zauważyć, że skóra każdej osoby reaguje na podrażnienia wyłącznie indywidualnie, więc w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie połączonych metod czyszczenia, to znaczy zastosowanie kilku odmian wody micelarnej na raz, rozcieńczenie kompozycji zwykłą wodą lub dodanie dodatkowych elementów.

Korzyść

Woda micelarna ma pozytywny wpływ na powierzchnię skóry. Ma wiele pozytywnych efektów, z których głównym jest usuwanie makijażu.

Składnik taki jak gliceryna będzie miał działanie nawilżające na powierzchni skóry. Pantenol - dezynfekuje i łagodzi podrażnienia. Inne elementy organiczne będą miały działanie przeciwstarzeniowe i wygładzą zmarszczki. Możesz również założyć, że woda micelarna to połączenie prawie wszystkich twoich torebek kosmetycznych w jednej butelce. Istnieją różne rodzaje kremów, nawilżaczy i płynów przeciwbakteryjnych. Ponadto może zapobiec zapaleniu skóry, które już się rozpoczęło, i całkowicie się ich pozbyć.

Jedyną szkodą, jaką może spowodować woda micelarna, jest reakcja alergiczna na niektóre z jej składników. Mogą to być szkodliwe środki konserwujące, środki powierzchniowo czynne, a nawet najczęstsze i nieszkodliwe substancje. Istnieje również wyjście z sytuacji. W sprzedaży jest wiele odmian wody micelarnej i nie będzie trudno kupić produkt, w którym te elementy zostaną zastąpione podobnymi lub po prostu nieobecne.

Woda micelarna chroni również skórę przed trądzikiem. Składnik matujący nie zatyka gruczołów łojowych, zapewniając skuteczne nawilżenie skóry. Jednak w przypadku niewłaściwego zastosowania do skóry tłustej może dojść do zatkania przewodów. Ma to szkodliwą rolę dla mikroorganizmów żyjących na twojej twarzy. Dlatego warto przewidzieć te niuanse.

Nie zapomnij o podróbkach, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu, w szczególności Twojej twarzy. Nielegalna produkcja nie powstrzymuje oszustów przed takimi działaniami. Próbują zastąpić wszystkie naturalne składniki tworzące wodę micelarną syntetycznymi. W szczególności najtańszy. I dobrze, jeśli okaże się zwykłym mydłem. Dlatego przy zakupie towarów sprawdź etykietę pod kątem błędów. Jeśli to możliwe, użyj aparatu telefonu, aby sprawdzić wskazany kod kreskowy.

Skład składników

Kupując dowolny produkt, musisz zawsze zwracać uwagę na skład. I jeśli to możliwe, najlepiej nauczyć się rozumieć, jakie są te lub te dodatki.

W przypadku, gdy producent na opakowaniu wskazał, że ten produkt jest przeznaczony dla skóry wrażliwej, wówczas jego skład musi koniecznie zawierać następujące składniki: glikol heksylenowy, dioksoamfodiacetat. Substancje te będą miały pozytywny wpływ, który zapobiegnie wystąpieniu stanu zapalnego.

Ogromną zaletą będzie brak alkoholu i zasad, które powodują ogromne uszkodzenie naskórka.

Woda micelarna z odpowiednimi olejkami w sytuacjach, gdy konieczne jest usunięcie wodoodpornego makijażu. Olej jest katalizatorem, czyli przyspiesza rozkład kosmetyków.

Istnieją trzy rodzaje opakowań, które można wykorzystać do określenia specyfikacji wody micelarnej:

 • Pink to klasyczna wersja. Zaprojektowany dla wszystkich rodzajów skóry. Ma prosty skład bez różnych dodatków.
 • Niebieski - „Clear Skin”. Opcja dla problematycznej skóry. Zawiera dodatkowe składniki, które łagodzą jego działanie. Jest to rodzaj hipoalergicznego.
 • Zielony - przystosowany do codziennego użytku. Zawiera dodatkowe elementy, które przyspieszają usuwanie kosmetyków. Zasadniczo nie różni się od różowego opakowania, z wyjątkiem efektu matowania.
 • Żółty - z zawartością odżywczych olejków. Będą wytwarzać dodatkowy efekt odżywczy na skórze. Przyspiesz również usuwanie makijażu. Ma działanie uspokajające. Oznacza to, że usuwa wszystkie stany zapalne i podrażnienia.

Wszystkie powyższe odmiany produktów do wody mesar Garnier mają wygodne opakowanie 400 ml. Ta ilość powinna wystarczyć na co najmniej 100 zastosowań.

Jak korzystać

Najłatwiejszym sposobem użycia wody z filaru jest namoczenie wacika w odpowiednim roztworze. Następnie wytrzyj niezbędne obszary twarzy. Charakterystyczną cechą jest to, że po przetworzeniu twarzy nie trzeba jej zmywać. Po zabiegu wodą micelarną Garniera na skórze nie pozostawia lepkiego filmu, który „uzupełnia” prawie wszystkie inne podobne marki.

Aby leczyć problematyczną skórę, która cierpi na nadmiar gruczołów łojowych, konieczne jest skorzystanie z innej opcji, a mianowicie „Czystej skóry”. Pomoże pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ponieważ ma działanie matujące. Pomoże ci to pozbyć się irytującego trądziku i zaskórników na długi czas.

Istnieje unikalne narzędzie „Express Lotion 2 w 1”. Ma dodatkowe właściwości. Pozwala jednocześnie usuwać makijaż, a także chroni strukturę rzęs. Skład tego narzędzia obejmuje specjalny składnik - argininę. Przy dłuższym stosowaniu wody micelarnej tego rodzaju, po kilku miesiącach zauważysz, że twoje rzęsy stały się mocniejsze i bardziej obszerne.

Recenzje kosmetologów i porównanie z innymi środkami

Woda micelarna Garniera znacznie różni się od podobnych analogów wyjątkowymi zaletami.

Popularna marka L'Oreal, która jest praktycznie na równi z Garnier, wypuszcza również swoje micelarne produkty wodne. Podczas produkcji Garnier dodaje naturalne składniki do każdego ze swoich produktów, a mianowicie ekstrakt z róży i prowitaminę B5. Przeciwnie, L'Oreal używa wyłącznie elementów syntetycznych. Nie oznacza to oczywiście, że ich produkty są gorsze, ale lepiej jest nadal korzystać z dóbr naturalnych. Stężenie substancji w płynie w L'Oreal jest znacznie mniejsze, co oznacza, że ​​wysiłki w celu usunięcia makijażu będą wymagały znacznie więcej. Ponadto po zabiegu na twarzy pozostaje lepka warstwa, co daje niektórym ludziom nieprzyjemne uczucie, ale jednocześnie twarz pozostaje nawilżona przez długi czas.

W porównaniu Garnier z Nivea, Nivea ma następujące zalety i wady:

 • Obecność zapachu, co jest raczej wadą. Ponieważ po wytarciu twarzy musisz również spłukać ją zwykłą wodą.
 • Obecność niektórych substancji, które podrażniają skorupę oczu.
 • Nieekonomiczny format opakowania, dzięki któremu koszt znacznie wzrasta.

Zatem zalety Garniera na twarzy. Jednak tylko Ty możesz wybrać odpowiednie narzędzie dla siebie.

Innym przedstawicielem wody micelarnej jest BioDerma. Porównanie z Garnier:

 • BioDerma ma bardziej skoncentrowany skład, dlatego z łatwością możesz usunąć absolutnie każdy makijaż.
 • Ze względu na wysoce skoncentrowany roztwór usuwanie makijażu z powierzchni oczu jest znacznie szybsze, ale występuje poważne podrażnienie błony śluzowej.
 • Ma niskie koszty i dość wygodne opakowanie.

Zasadniczo, aby usunąć tłusty i trwały makijaż, ten produkt jest w sam raz, ale już nie. Nie można go stosować codziennie ze względów bezpieczeństwa oczu. Ten produkt również nie daje wilgoci. Dlatego jego użycie jest ograniczone tylko w tych sytuacjach, w których konieczne jest usunięcie samego makijażu.

Kosmetyczki zwracają uwagę na wysoką jakość, a co najważniejsze, bezpieczeństwo wody micelarnej Garniera. Podkreśl produkt „Czysta skóra”, który jest przeznaczony dla skóry wrażliwej. Równie wartym uwagi produktem, który zasługuje na szczególną uwagę, jest woda micelarna z olejkami Skin Naturals. Bardzo przyjemny w użyciu, dość ekonomiczny. W szczególności ma działanie nawilżające, płyn nie wysusza skóry, dlatego nie wymaga spłukiwania, nie ma nieprzyjemnego ostrego zapachu.

Recenzje klientów

Wykorzystanie wody micelarnej Garniera nie różni się zarówno zimą, jak i latem. W przeciwieństwie do tego samego proszku, który zatyka pory twarzy w czasie upałów lub mrozów, woda micelarna nie powoduje żadnych niedogodności, twierdzą kupujący.

Doskonale oczyszcza skórę z trwałego makijażu, tłuszczu i brudu. Jednocześnie nie wysusza ani nie deformuje delikatnej powierzchni naskórka. Po przetestowaniu wody tylko raz możesz natychmiast zauważyć niesamowity efekt.

Mile zaskakuje kobiety i ceny. W przeciwieństwie do markowych modeli, które kosztują fantastyczne pieniądze, budżetowa wersja Garnier dobrze sobie radzi.

Istnieją wygodne formy produkcji o pojemności 200 i 400 ml - dość wygodne i racjonalne rozwiązanie.

Z powyższego należy wyciągnąć logiczny wniosek: aby usunąć makijaż, najwygodniej jest użyć specjalnego narzędzia - wody micelarnej. Jego główną cechą jest szybkość czyszczenia brudu i nadania twarzy naturalnego wyglądu.

Obejrzyj wideo: Only 1 Swipe For Removing Makeup?? NewGarnier Micellar Water Review & Demo. SuperStyleTips (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz