Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Woda micelarna: korzyści i szkody

Historia wyglądu

Woda micelarna to nowy, stosunkowo niedrogi i ekonomiczny środek do mycia i usuwania makijażu. Według producentów butelka 400 ml wystarcza na 200 aplikacji. Unikalna woda do mycia ma dość prosty skład i to jest jej genialność. Nie ma alkoholu i mydła, ale jednocześnie dobrze radzi sobie z myciem twarzy.

Główna zasada: przyciągać podobnie do siebie - tak działają micele rozpuszczone w wodzie. Małe kulki tłuszczu są ukryte wewnątrz miceli, włosy są wokół nich, które, gdy spotykają się z komórkami tłuszczowymi, chwytają je i nie uwalniają z powrotem.

Cudowna woda została wynaleziona we Francji: początkowo jej konieczność była podyktowana opieką nad małymi dziećmi i ciężko chorymi ludźmi, więc lek sprzedawano wyłącznie w aptece. Jak się okazało, woda wcale nie wywoływała alergii i podrażnień, nawet w trosce o delikatną skórę niemowląt. Mądre matki, przed umyciem micelarnej wody niemowlęcia, próbowały na sobie trochę wody. Po uzyskaniu magicznego rezultatu zaczęli zdobywać środki do dbania o własną twarz.

Dowiedziawszy się o tym, perfumiarze później ustanowili masową produkcję wody micelarnej i zaczęli ją sprzedawać wszędzie.

Plusy i zalety

Podobnie jak wiele nowych lekarstw, woda micelarna przywołuje wiele plotek i mitów na temat jej właściwości. Spróbujmy dowiedzieć się, gdzie jest prawda i rzeczywistość, a gdzie - fikcja. Według kosmetologów niewątpliwymi zaletami są następujące cechy wody do mycia:

  • dobre oczyszczanie skóry z brudu i makijażu dzięki micelom w jej składzie;
  • nie powoduje podrażnień i przesuszenia skóry z powodu braku mydła i alkoholu w produkcie;
  • delikatnie i delikatnie pielęgnuje skórę wokół oczu podczas oczyszczania;
  • nawilża skórę dzięki składnikom roślinnym i pantenolowi w kompozycji;
  • zrównoważony skład nie zatyka porów i nie wymaga spłukiwania;
  • eliminuje oleisty połysk dzięki właściwemu stosunkowi rozpuszczalnych kwasów tłuszczowych;
  • neutralizuje szkodliwe toksyny na skórze.

Przegląd różnych producentów wody micelarnej, zobacz wideo:

Oprócz tych cech „micelarny” jest po prostu niezbędny podczas podróży i spacerów, w pracy i po treningu, można go używać podczas upału, aby odświeżyć twarz, a wieczorem, gdy trzeba szybko pozbyć się makijażu i pójść spać, stanie się trudny długa procedura usuwania wodoodpornych kosmetyków w przyjemnym momencie natychmiastowego ruchu wacika.

Mity i rzeczywistość

Po co to jest?

Częsta opinia: Ponieważ woda micelarna jest stosowana na szczególnie wrażliwą skórę bez konsekwencji w postaci podrażnienia, może zwalczać wysypki skórne.

To prawda: skład wody jest zwięzły - nie ma składników terapeutycznych i antyseptycznych, dlatego problemy skórne należy zwalczać za pomocą innych specjalnie do tego przeznaczonych środków.

Częsta opinia: Zamiast wody micelarnej można użyć toniku, balsamu lub wody termalnej, są to podobne środki czyszczące.

To prawda: tonik, balsam, woda termalna i micelarna mają zupełnie inne składy, dlatego służą do różnych celów. Balsam zawiera alkohol, więc przy częstym stosowaniu wysuszy skórę. Ale tonik i woda termalna nie oczyszczają skóry, a jedynie tonizują i nawilżają, przywracając równowagę kwasowo-zasadową.

Częsta opinia: po użyciu wody micelarnej skóra staje się tak miękka i delikatna, że ​​można ją nawet wykorzystać w walce ze starzeniem się skóry.

To prawda: obecność w produktach niektórych producentów kwasu hialuronowego, który dobrze nawilża skórę, nie daje powodów, by twierdzić, że wystarczy to odżywić i przywrócić równowagę lipidową naskórka z powodu zmian związanych z wiekiem.

Jak korzystać

Częsta opinia: „Micelarny” nie nadaje się do skóry tłustej, ponieważ zawiera kwasy tłuszczowe, a po użyciu pozostawia uczucie lepkości.

To prawda: jeśli używasz wysokiej jakości wody micelarnej specjalnie zaprojektowanej dla skóry tłustej, będzie w niej tyle kwasów tłuszczowych, ile wystarczy, aby przyciągnąć nadmiar sebum z twarzy do gąbki, a ponadto odświeży i ujędrni skórę dzięki mikroelementom.

Częsta opinia: woda micelarna może odświeżyć twarz, ale nie radzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami: potrzebujesz oleju.

Prawda: Jednym z głównych celów wody micelarnej jest usunięcie makijażu na bazie tłuszczu. To zajmuje tylko kilka sekund dłużej, aby trzymać wacik na rzęsach.

Czy jest jakaś szkoda dla skóry?

Częsta opinia: Jednym z minusów produktu micelarnego jest uczucie napięcia i łuszczenia się skóry.

Prawda: Jest to możliwe tylko wtedy, gdy narzędzie jest wybrane nieprawidłowo lub jego jakość jest nieodpowiednia. Dla bardzo suchej skóry istnieją specjalne odmiany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych i składników nawilżających. Być może delikatne lekarstwo będzie kosztować nieco więcej niż zwykle.

Nadmierne stosowanie wody micelarnej w ciągu dnia może również powodować uszkodzenie skóry: w tym przypadku produkt może lekko wysuszyć skórę. Dlatego zaleca się stosowanie go optymalnie dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Częsta opinia: woda micelarna jest szkodliwa dla skóry wrażliwej, powoduje reakcję alergiczną i podrażnienie.

Prawda: musisz być bardziej krytyczny przy wyborze produktu i wybierać najprostszy naturalny skład bez substancji zapachowych i konserwujących, lub zastanowić się, który składnik jest uczulony i wykluczyć go przy wyborze.

Kwestia kontrowersyjna

Częsta opinia: wodę micelarną należy zmyć z twarzy.

To prawda: rzadka woda micelarna nie wymaga płukania, nawet jeśli takie informacje są dostępne na opakowaniu, dlatego:

  • spłukać wodą termalną lub tonikiem;
  • umyj twarz domowymi produktami.

Dlaczego woda micelarna powinna zostać zmyta, zobacz następny film.

Używaj produktów od zaufanych producentów zgodnie z naszą oceną.

Ocena jakości i korzyści

1. miejsce: Bioderma

Według opinii konsumentów woda micelarna tej firmy jest uważana za najlepszą, ale także kosztowną. Jego cena waha się od 1100 rubli za 250 ml fiolki do 1900 rubli za 500 ml. Ale natychmiast usuwa wodoodporny makijaż z oczu i kurz z twarzy: wszystko to jest natychmiast widoczne na gąbce. Narzędzie nadaje się do każdego rodzaju, zawiera naturalne składniki. Po oczyszczeniu - nie ma podrażnień i suchości, całkowity komfort, nie trzeba nawet używać kremu nawilżającego.

2 miejsce: L'Oreal

Różni się znacznie od poprzedniego przyjemniejszą ceną: około 200 rubli za 250 ml. Ale praktycznie nie jest gorszej jakości, a skóra po nim jest czysta i świeża. Jedyną różnicą jest to, że usunięcie opornej tuszy z oczu zajmuje nieco dłużej: około 10 sekund.

3 miejsce: Garnier

Testy wykazały, że po użyciu produkt pozostawia bardzo przyjemne uczucie na skórze. Łatwo usuwa proste kosmetyki, trwale - trochę dłużej niż L'Oreal: około 20 sekund i zmienia parę wacików.

4 miejsce: Nivea

Kosztuje około 130 rubli. Skóra po oddychaniu daje poczucie komfortu. Jedyny minus, w porównaniu z poprzednimi markami, gorzej usuwa makijaż: musisz zmienić kilka wacików, aby oczyścić twarz. Wszystkie te przetestowane produkty są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry i nie pozostawiają lepkiej i tłustej warstwy na twarzy.

Obejrzyj wideo: TEST NA ŻYWO : KIT CZY HIT? Płyn micelarny z wodą termalną (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz