Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Która szczotka do włosów jest najlepsza dla włosów

Każda dziewczyna, która dba o swoje włosy, powinna wiedzieć, który grzebień jest najlepszy dla jej rodzaju włosów. Czesanie jest codzienną procedurą, więc powinno być tak delikatne i przemyślane, jak to możliwe.

Funkcje i zalety

Niewłaściwie dobrany grzebień uszkodzi włosy, rozerwa loki, a nawet przyczyni się do przekroju końcówek. Może również elektryzować włosy i sprawić, że będą bardziej puszyste.

Ale wysokiej jakości grzebień, wybrany według wszystkich zasad, wręcz przeciwnie, zapewni twoim włosom odpowiednią pielęgnację.

Regularne czesanie zapewnia przepływ krwi do głowy, co przyspiesza wzrost włosów i czyni je zdrowszymi.

Gatunek

Istnieje kilka rodzajów grzebieni. Każdy z nich ma swój cel i funkcje. Dlatego w asortymencie prawdziwej dziewczyny nie powinien znajdować się jeden grzebień, ale kilka modeli, które pełnią różne funkcje.

Klasyczny

Najczęstszym grzebieniem w klasycznej formie powinna być każda dziewczyna. Ale różnią się materiałem. Może być sztuczny, naturalny lub mieszany.

Najlepszą opcją jest grzebień z naturalnym włosiem. Drewniany grzebień doskonale masuje głowę. Cienki grzebień tego typu pomaga również rozwiązywać loki, dzięki czemu fryzura jest schludna i zadbana. Ten grzebień jest zbyt obszerny, aby go nosić ze sobą. Ale jest idealny do czesania loków przed snem.

Masaż

Wysokiej jakości pędzel do masażu to kolejne przydatne akcesorium do higieny osobistej. Jest potrzebny do masażu głowy, który z kolei pomaga zwiększyć krążenie krwi, a tym samym szybszy wzrost włosów.

Czesanie włosów szczotką do masażu sprawi, że będą gładsze, bardziej równomierne i zadbane.

Istnieją różne opcje takich grzebieni: drewniane, metalowe lub plastikowe. Eksperci zalecają wybór drewnianych. Masaż pędzlem wykonanym z naturalnego materiału może przynieść maksymalne korzyści.

Grzebień

Przez długi czas piękności używały cienkich grzebieni do pielęgnacji włosów. Historia takich grzebieni jest tak długa, że ​​pojawienie się pierwszych grzbietów sięga czasów starożytnego Rzymu. W tamtych czasach grzbiety były wykonane z kości, ale dziś bardziej popularne są modele wykonane z drewna lub plastiku.

Plastikowe grzebienie są jednak niepożądane - tylko pogorszą zawiłości twoich włosów i zwiększą ich elektryfikację.

Kompaktowy

Kolejną ważną odmianą są kompaktowe grzebienie, które można zabrać ze sobą. Mogą to być małe pędzle, grzebienie, a nawet modele wielofunkcyjne, które są zarówno grzebieniem, jak i lustrem. Z łatwością mieszczą się w torbie, dzięki czemu zawsze możesz dopasować fryzurę w ciągu dnia, gdziekolwiek jesteś.

Rozgałęzienie

Szczotkowanie to specjalny grzebień najczęściej używany do profesjonalnej stylizacji. Mają cylindryczny kształt i okrągły otwór w środku obudowy. Takie pędzle należy stosować do stylizacji za pomocą suszarki do włosów. Dzięki temu uzyskasz najpiękniejszą i najskuteczniejszą stylizację w domu. Za pomocą szczotkowania możesz tworzyć duże loki, a także nadać specjalny kształt krótko przyciętym włosom.

Najlepiej wybrać szczotkowanie najbardziej naturalnym włosiem. W takim przypadku twoja fryzura nie będzie zbyt obszerna i zelektryfikowana.

Sekret zerkania od profesjonalnego fryzjera:

Popularne materiały

Grzebienie różnią się nie tylko wyglądem, ale także materiałem, z którego są wykonane. Spójrzmy na trzy najpopularniejsze opcje, z których nowoczesne dziewczyny korzystają w codziennym życiu.

Drewniane

Grzebienie do drewna są ogólnie najlepszym wyborem dla dziewcząt, niezależnie od rodzaju włosów. Te pędzle najlepiej nadają się do pielęgnacji. Nie elektryzują włosów, a jedynie wygładzają je tak delikatnie, jak to możliwe. Dzięki tym grzebieniom najlepiej czesać włosy po nałożeniu masek lub różnych produktów do stylizacji. Jest to uzasadnione faktem, że wszystkie te czynniki nie wchodzą w reakcję chemiczną z pierwiastkami w ich składzie.

Wybierając materiały, warto zwrócić uwagę na cechy każdego z nich. Tak więc grzebień brzozowy przyczynia się do leczenia łupieżu. Wzmacnia również działanie masek na włosy. Warto użyć dębowego grzebienia, aby złagodzić uszkodzoną skórę głowy i złagodzić swędzenie.

Inną popularną opcją jest grzebień jałowca. Oprócz przyjemnego leśnego aromatu, jaki daje ta szczotka, jej plus można nazwać zdolnością do łagodzenia i łagodzenia stresu. Ale jeśli masz problemy z łupieżem, powinieneś kupić grzebień wiśniowy.

Wybierając pędzle drewniane, lepiej porzucić malowane modele. Twój zakup powinien być tak naturalny, a zatem wysokiej jakości.

Plastikowe

Lepiej odmówić grzebieni wykonanych z tworzywa sztucznego. Nie dbają o włosy, ale tylko zwiększają kruchość zamka i psują ogólny stan włosów. Szczotki węglowe lub silikonowe są bardziej przydatne do pielęgnacji włosów.

Są używane przez profesjonalnych stylistów i fryzjerów. Używaj ich na co dzień, nie warto, ale nadają się do niektórych procedur - cięcia, stylizacji lub farbowania. W tym przypadku cienkie plastikowe grzebienie doskonale oddzielają zamki i są łatwe do czyszczenia.

Metal

Inną powszechną opcją jest metalowy grzebień. Pozwala rozwikłać nawet najbardziej owinięte loki. Ale styliści zalecają, aby nie używać takich szczotek do włosów dla właścicieli kolorowych włosów. Faktem jest, że metal może reagować z chemicznymi składnikami twojej farby, zmieniając odcień twoich włosów.

Ponadto grzebienie z twardego metalu mogą uszkodzić pasma włosów. Dotyczy to szczególnie właścicieli cienkich i kruchych zamków.

Co jest lepsze

Wybór grzebienia powinien pasować do indywidualnych cech Twojego wyglądu. Przede wszystkim zwróć uwagę na długość. Dla właścicieli krótko przyciętych włosów wystarczy wybrać jeden wysokiej jakości grzebień. Ale jeśli masz długie loki, powinieneś dostać dwie szczotki - jedną do codziennego użytku, a drugą - na specjalne okazje, gdy potrzebujesz spektakularnej stylizacji.

Jako grzebień do codziennego użytku najlepiej wybrać klasyczny pędzel z naturalnym włosiem. Ale do stylizacji możesz wybrać szczotkowanie, które pozwoli ci łatwo stylizować włosy we właściwej fryzurze.

Kolejną ważną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że szczotka do masażu jest lepsza do długich włosów, a płaska szczotka jest bardziej przydatna do krótkich włosów. Długość goździków zależy również od długości włosów. Im dłuższe są twoje loki, tym dłuższe powinny być zęby na przegrzebku. Ułatwi to proces czesania.

Jeśli masz suche lub przesuszone włosy, szczotkę należy uzupełnić najbardziej miękkimi i elastycznymi zębami. Możesz również wybrać grzebień z naturalnym włosiem, który również nie uszkadza włosów. Jeśli masz tłuste włosy, lepiej użyj grzebienia z drewna lub rogu.

Do cienkich i prostych włosów możesz wybrać dowolną szczotkę do masażu. Takie grzebienie nie szkodzą włosom i nie psują ich struktury. Te same pędzle warto kupić na wypadanie włosów. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, lepiej kupić taki miękki grzebień, który wygładzi loki bez ich wyciągania. A ponieważ taki pędzel również masuje głowę, zwiększa się przepływ krwi na jej powierzchnię, co oznacza, że ​​włosy zaczynają rosnąć szybciej.

Ale splątane i niegrzeczne loki łatwiej będzie rozczesywać grzebieniem z rzadkimi goździkami. Tak więc loki są podzielone na cienkie loki i nie uszkadzasz ich.

Gruby grzebień z naturalnym włosiem jest przeznaczony do gęstych włosów. To dla niej możesz czesać zamki tak skutecznie, jak to możliwe, oddzielając je.

Najlepszy bloger mówi, którą szczotkę do włosów wybrać:

Jak często się zmieniać

Grzebienie, jak każdy produkt do pielęgnacji ciała, warto z czasem zmieniać. Powinieneś to robić regularnie, gdy tylko zauważysz, że pędzel, którego używasz, zaczyna się pogarszać.

Jeśli będziesz nadal czesać włosy szczotką niskiej jakości, zaszkodzi to tylko twoim włosom.

Ponadto grzebień musi zapewniać pełną codzienną opiekę. Szczotkę należy myć przynajmniej raz w tygodniu. Oczywiście można to zrobić tylko wtedy, gdy pozwala na to materiał. W tym celu najpierw stosuje się wrzącą wodę, a następnie roztwór mydła. Umyty w ten sposób grzebień należy następnie dobrze spłukać i wysuszyć, układając go na gęstym ręczniku frotte.

Warto również pamiętać, że grzebienia, którego regularnie używasz, nie można komuś przekazać. Nie używaj jednej szczotki dla dwojga, nawet z bliskimi, aby twoje włosy zawsze pozostały zdrowe i wyglądały zadbane.

Ale nawet jeśli zapewnisz szczoteczce odpowiednią pielęgnację, nadal nie powinna ci ona służyć dłużej niż sześć miesięcy. Nawet jeśli grzebień nadal wygląda przyzwoicie, raz na dwa sezony należy go nadal wymienić na nowy.

Warto również zmienić grzebień, jeśli zauważysz na nim co najmniej minimalne obrażenia. Jeśli końcówki goździków pękną, nadszedł czas, aby kupić nową szczotkę - ten grzebień tylko uszkodzi zamki.

Recenzje

Dla każdego rodzaju paska należy wybrać konkretny rodzaj grzebienia. Ułatwia to pielęgnację włosów i sprawia, że ​​loki są tak zadbane, jak to możliwe. Tylko jeśli grzebień zostanie wybrany prawidłowo, pozytywny wynik będzie zauważalny, a grzebień otrzyma dobre recenzje od użytkowników.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz