Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Kokosowy olejek do włosów: przegląd środków zaradczych

We współczesnym świecie istnieje wiele kosmetyków ze sztucznymi dodatkami i barwnikami. Lepiej jest preferować naturalne składniki do pielęgnacji skóry i włosów. Prawidłowy wybór oleju kokosowego do włosów pomoże tej recenzji.

Korzyści i właściwości

Olej kokosowy jest stosowany w kosmetyce jako część rekonstrukcyjnych maseczek do włosów oraz w czystej postaci do odżywiania skóry. Przydatne wyciskanie kokosa uzyskuje się przez tłoczenie na zimno. Ta metoda służy do zachowania maksymalnej ilości witamin i minerałów.

Olej kokosowy obejmuje:

 • typ kwasu laurynowego - eliminuje wirusy i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów (z tego powodu olej zwalnia skórę głowy z łupieżu i innych grzybów);
 • ekstrakty mirystynowe - składniki naturalnego kwasu, dzięki którym aktywowana jest regeneracja komórek, przywrócone są funkcje ochronne skóry;
 • składniki palmitynowe - działają jak substancje tłuszczowe, odżywiając i przywracając włosy na całej ich długości. Kwasy palmitynowy mocują łuski na każdym włosie, dzięki czemu uzyskuje się jednolitą strukturę;
 • ekstrakt oleinowy - wspomaga prawidłowy metabolizm lipidów w komórkach - eliminuje to łamliwość i rozwarstwienie końców włosów.

Oprócz powyższych składników olej kokosowy zawiera substancje kaprylowe i kaprynowe, kwasy liponowy i stearynowy. Produkt łatwo zmienia swoją strukturę - przy najmniejszym wystawieniu na działanie ciepła staje się płynny, w temperaturze poniżej 20 stopni twardnieje i nabiera kremowej konsystencji. Nie wpływa w żaden sposób na użyteczne właściwości.

Główną zaletą oleju kokosowego jest ochrona włosów przed negatywnym wpływem środowiska.

Niewiele osób wie, ale olej kokosowy może złagodzić i zapobiegać łupieżowi. Dzięki aktywnym kwasom o działaniu przeciwbakteryjnym łupież można wyeliminować w kilku zastosowaniach.

Funkcje wyboru

Uważa się, że wyciskanie oleju nadaje się dla wszystkich, bez wyjątku. Jednak największy efekt terapeutyczny uzyskuje się na włosach zniszczonych, przesuszonych lub wymagających nawilżenia.

Problemy, z którymi narzędzie walczy aktywnie:

 1. matowość włosów. Dzięki kwasowi liponowemu olej przywraca naturalny połysk;
 2. suche włosy i rozdwojone końcówki - narzędzie, przy użyciu długotrwałych masek, może przywrócić strukturę włosów w jednej aplikacji;
 3. nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Roztwór kokosowy pomaga przywrócić procesy metaboliczne w skórze, jeśli stosowane są maski ze składnikami suszącymi;
 4. wypadanie włosów - z powodu odżywiania loki są wzmocnione.

Wybierając olej kokosowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • metoda produkcji - olej można prasować na dwa sposoby: przez tłoczenie na zimno lub na gorąco. W pierwszym przypadku jest to najbardziej korzystne dla włosów i ma szybki wpływ nie tylko na włosy, ale także na skórę. Ponadto takie narzędzie może być używane jako maska ​​do włosów i jako środek odżywczy dla naskórka całego ciała. W drugim przypadku koncentrat jest pozbawiony wielu użytecznych substancji, ponieważ podczas obróbki cieplnej korzystne kwasy po prostu nie są magazynowane. W tym przypadku ekstrakt kokosowy może być stosowany jako jeden ze składników kompozycji olejowych okładów i masek;
 • kraj pochodzenia Ważny czynnik, ponieważ w tym przypadku możesz natychmiast zrozumieć, czy producent dodał dodatkowe perfumy i barwniki. Z reguły Tajlandia i USA są uważane za najlepsze kraje produkcji;
 • koszt Dzięki tym kryteriom możesz dowiedzieć się, jak wysokiej jakości jest ten produkt. Na przykład Indie i Egipt są uważane za najtańszych producentów, ale to nie znaczy, że ich produkty zostały uzyskane w niewłaściwy sposób - w tych krajach produkcja i wydobycie tego surowca jest znacznie prostsze i wymaga mniejszych kosztów. Jednak indyjscy producenci mogą czasami dodawać dodatkowe perfumy.

Nie powinieneś kupować oleju bez etykiet i nazw firm produkcyjnych (zwykle takie sztabki w papierowych opakowaniach są tańsze niż wielu zagranicznych producentów, ale metody produkcji w tym przypadku nie można ustalić - z reguły taki olej uzyskuje się przez tłoczenie na gorąco);

 • rodzaj włosów. Ważnym kryterium przy wyborze koncentratu pielęgnacyjnego. Ponieważ istnieje lek w dwóch wersjach: kosmetycznej i jadalnej, lepiej jest natychmiast ustalić, za co kupujesz produkt. Niewątpliwie olej jadalny jest znacznie lepszy i różni się tylko swoim naturalnym składem, jednak stosowanie go jako maski do włosów i ciała nie jest zbyt wygodne - zapach takiego narzędzia jest spożywany w ubraniach - nie będzie go zmywał. Kosmetyczne wyciskanie kokosa ma długi okres trwałości i jest wykręcone w taki sposób, że zapach jest neutralny i nie pozostawia śladów na skórze i odzieży. W przypadku cienkich, pozbawionych życia włosów najlepszym lekarstwem jest kosmetyczny olej kokosowy.

Jeśli nadal masz pytania związane z wyborem oleju kokosowego, zwróć uwagę na następujące wideo:

Recenzje

Każda marka producenta ma swoje zalety i wady. Na podstawie recenzji możesz dowiedzieć się, co dokładnie działa lepiej, i któremu producentowi oleju kokosowego dać pierwszeństwo.

Na przykład indyjski Spadochron można rozpoznać po niebieskim opakowaniu. Według opinii ma przystępną cenę i ma jaśminowy zapach. Odpowiedzi na temat oleju tego producenta są bardzo różne.

Bardziej ekonomiczny odpowiednik - Vatika. Kraj pochodzenia Indie. Ta marka wykorzystuje olej kokosowy jako podstawę serii kosmetyków. Według konsumentów Dabur Vatika zawiera zbyt mocne smaki, które nie są zbyt przyjemne dla skóry. Można to również przypisać temu samemu producentowi, Anmol.

Według opinii, ekstrakt tajski Tropicana dobrze wpływa na strukturę loków i jest ekonomiczny w użyciu. Ponadto dziewczęta zauważają przyjemną fakturę i brak obcych zapachów. Olejek tropicana otrzymuje się przez tłoczenie na zimno. Kraj producenta - Tajlandia.

Następnym producentem jest Aromatika. Odnotowano przystępną cenę, jędrną strukturę i doskonały wpływ na włosy.

Firmy takie jak Spivak and Botanika wytwarzają produkt przeznaczony nie tylko do włosów, ale także do skóry twarzy i ciała. Pierwsza marka jest przystępna, a druga to jakość kompozycji, więc olej z firmy Botanica jest droższy.

Według dziewcząt olej z wyspy Sri Lanki Kumarika Odpowiedni do włosów najbardziej problematycznych i zniszczonych.

Jest popularny wśród dziewcząt w każdym wieku krajowych producentów DNC Narzędzie jest uniwersalne - można go stosować na skórę i włosy. Ma delikatny zapach i doskonale pielęgnuje skórę twarzy. Nawiasem mówiąc, olej z Zioła Aasha ma mniej wyraźny wpływ na strukturę włosów, ale ich nie obciąża.

Jeśli chcesz spróbować oleju kokosowego, możesz kupić produkt od Delicato - To jest olej jadalny. Ponieważ jednak jest on wyrafinowany i pozbawiony zapachu, nie zaleca się jego stosowania jako środka do przywracania włosów. W takim przypadku lepiej skorzystać z firmy Gloria - marka nadaje się do włosów, jest prezentowana w płynnej formie i ma dobrą cenę. Ale lekarstwo od firmy Oriflame dziewczyny kategorycznie tego nie zalecają - związki chemiczne zawarte w oleju, jak stwierdzono, niszczą ochronną powłokę i pozbawiają włosy naturalnego połysku.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz