Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Grzebień szkieletowy

Szampony, balsamy i maski, wysokiej jakości i niezawodne akcesoria - wszystkie te dziewczyny używają, aby zachować piękno i zdrowie loków. Szczególną uwagę w tej kwestii należy zwrócić na wybór odpowiedniego grzebienia. Współcześni producenci akcesoriów kosmetycznych oferują wiele różnych opcji. Jednym z najciekawszych gatunków jest grzebień szkieletowy.

Do czego służy

Nowoczesne dziewczyny i kobiety używają wielu różnych rodzajów grzebieni. Niektóre z nich służą wyłącznie do nadania lokom zgrabnego i atrakcyjnego kształtu, inne - do stylizacji i tworzenia fryzur.

Jedną z tradycyjnych opcji jest grzebień szkieletowy.

To kosmetyczne narzędzie ma tak interesującą nazwę ze względu na reliefową powierzchnię.

Zęby grzebienia znajdują się dość daleko od siebie. Zasadniczo do wykonania tych opcji stosuje się wysokiej jakości tworzywo sztuczne.

Jeśli chodzi o funkcjonalność tego modelu, służy do czesania loków podczas suszenia suszarką do włosów. Dzięki zastosowaniu wersji szkieletowej ciepło rozkłada się równomiernie na włosy. Zaletą tego typu jest jego skuteczność: po czesaniu włosy nie zaplątają się i zachowują swój kształt.

Warto zauważyć, że narzędzie nie nadaje się do stylizacji. W niektórych przypadkach do stworzenia podstawowej objętości stosuje się sprzęt kosmetyczny.

Zalety i wady

Każdy rodzaj grzebienia ma swoje indywidualne zalety. W tym przypadku taka opcja jak kość rybna nie była wyjątkiem.

Główne zalety tego narzędzia to:

  • dobrze rozplątuje młotki;
  • podczas użytkowania chroni skórę głowy przed przegrzaniem i oparzeniami;
  • Ma akceptowalny koszt.

Ta opcja jest łatwa do czyszczenia. Wynika to z lokalizacji zębów, które są daleko od siebie.

W porównaniu z wieloma okazami kosmetycznymi koszt gatunków szkieletowych jest znacznie niższy. Wyjaśnia to nie tylko wartość materiału, z którego wykonany jest grzebień, ale także jego niewielki rozmiar.

Ale oprócz zalet istnieją małe wady. Pierwszym i dość znaczącym minusem tej opcji jest toksyczność materiału. Przy silnym ogrzewaniu tworzywo sztuczne może uwalniać szkodliwe substancje. Kolejną wadą tej opcji jest wytwarzanie napięcia statycznego. Z tego powodu nici zaczynają się elektryzować.

Wiadomo, że tworzywo sztuczne nie należy do najtrwalszych materiałów. Dlatego grzebienie szkieletowe szybko tracą swoje właściwości funkcjonalne.

Warunki użytkowania i opieki

Grzebień szkieletowy jest idealny dla właścicieli gęstych włosów. Należy pamiętać, że korzystanie z takiego sprzętu jest zalecane tylko w obecności zdrowych loków. W przeciwnym razie użycie opcji szkieletowej dla kruchych i suchych włosów może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej jest odmówić właścicielom loków z tego typu.

Jeśli chodzi o wykorzystanie zapasów, w tym procesie należy wziąć pod uwagę kilka ważnych zasad. Każda dziewczyna i kobieta wiedzą, że nie można czesać mokrych włosów, ponieważ ich integralność jest uszkodzona. Kość rybna jest wyjątkiem od tej reguły. Można go użyć natychmiast po praniu.

Profesjonalni fryzjerzy twierdzą, że nie warto używać tego narzędzia do kręconych loków. Włosy należy suszyć ręcznie. Jeśli nie spotkałeś się wcześniej z tym typem, musisz zdobyć doświadczenie. Najpierw musisz ćwiczyć: rozstanie, czesanie pasm - o 2-3 cm, a następnie podnieś i dobrze wysusz suszarką do włosów. Nie kieruj strumienia gorącego powietrza zbyt blisko. Następnie możesz łatwo użyć grzebienia do suszenia włosów. Najważniejsze, aby nie wyciągać zbyt mocno zamków w tym procesie. Może to prowadzić do kruchości i uszkodzeń.

Szczególną uwagę należy zwrócić na opiekę nad takim grzebieniem. Pomoże to przedłużyć żywotność zapasów. Raz w tygodniu narzędzie należy dokładnie spłukać wodą z szamponu, której używasz do mycia włosów. W przypadku właścicieli włosów przetłuszczających się zaleca się powtórzenie tej procedury do 3 razy. To samo dotyczy dziewcząt, które chcą pozbyć się irytującego łupieżu.

Warunkiem jest usunięcie włosów z zębów instrumentu. Do tego procesu najlepiej stosować standardowe wykałaczki. Po usunięciu włosów grzebień należy dokładnie umyć szamponem.

Do szybkiego czyszczenia ekwipunku odpowiednie są mokre chusteczki antybakteryjne. Zaletą tej metody jest to, że za ich pomocą można dokładnie wytrzeć każdy ząbek.

O tym, jak inaczej czyścić grzebień, mówi bloger.

Często producenci wytwarzają narzędzia kosmetyczne ze specjalnymi zdejmowanymi podkładkami gumowymi. Takie opcje są łatwe do czyszczenia. Poduszkę należy usunąć, a następnie posypać niedziałającą stronę talkiem w proszku. Ta metoda służy do łatwego wkładania gumowej podstawy na miejsce. Jeśli chcesz nadać włosom średnią objętość, w przypadku suszarki do włosów musisz wybrać średnią temperaturę. Warto zauważyć, że zbyt gorące powietrze jest niebezpieczne nie tylko dla włosów, ale także dla skóry. Nie zapominaj, że plastik łatwo topi się pod wpływem wysokiej temperatury.

Jak wybrać

Wybierając szkieletowy grzebień do codziennego użytku, zwróć uwagę na kilka ważnych punktów. Zasadniczo „kość rybia” ma dwustronną podstawę, co jest dość wygodne, gdy jest używana.

Zwróć szczególną uwagę na jakość materiału, z którego wykonany jest przedmiot. Plastik musi być trwały. Często zdarza się, że gdy próbujesz zaoszczędzić pieniądze, osoba dostaje opcję niskiej jakości. Te grzebienie mogą pękać już po kilku zastosowaniach.

Najlepiej jest kupować sprzęt w sklepach, które sprzedają profesjonalne narzędzia do stylizacji i do codziennego użytku.

Ważnym punktem jest waga przedmiotu. Zasadniczo przedmioty wysokiej jakości nie są lekkie. Ale w tej sprawie musisz skupić się na rodzaju materiału. Wiadomo, że tworzywo sztuczne jest dość lekkie. W momencie zakupu musisz spojrzeć na jakość połączenia i wytrzymałość wszystkich elementów. Jeśli zauważysz, że uchwyt narzędzia jest odkręcony lub brakuje kilku zębów u podstawy, poszukaj innego produktu. Takie wady wskazują na niską jakość przedmiotu. Podczas procesu akwizycji musisz sprawdzić grzebień. Aby to zrobić, konieczne jest uruchomienie zębów z tyłu dłoni. Po wykonaniu czynności skóra nie powinna być porysowana ani uszkodzona.

Recenzje

Współcześni producenci produkują wiele różnych modeli, a wybór dobrego produktu jest dość problematyczny. Określ odpowiednią opcję, która pomoże opinii klientów. Wiele osób zaleca dokonanie wyboru w kierunku opcji dwustronnych w kolorze czarnym. Warto również zwrócić uwagę na modele z gumowanym uchwytem. Wszechstronność gatunków szkieletowych polega na tym, że są one odpowiednie dla miłośników kwadratu i miłośników ogonów. Zęby idealnie prostują włosy pod strumieniem ciepłego powietrza.

Obejrzyj wideo: Dilofozaur - grzebień, kołnierz, jadowitość - obalam mity z Jurassic Park (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz