Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Rodzaje grzebieni

Luksusowy połysk i zdrowa siła naszych loków zależą od właściwego odżywiania i systematycznej pielęgnacji wysokiej jakości. Istotną rolę odgrywa również odpowiednio dobrany grzebień, który jest również niezbędny do regularnego suszenia suszarką do włosów, do jednolitego kolorowania, do kręcenia loków, do stylowej wieczorowej stylizacji oraz do delikatnego rozplątywania mokrych lub puszystych loków, a nawet do banalne poranne czesanie. Ponadto rodzaj grzebienia dla każdego rodzaju opieki wymaga specjalnego. Nauka zrozumienia całej ich różnorodności i wyboru odpowiedniego rodzaju, długości i grubości włosów nie jest tak trudna. A najlepszą wskazówką jest tutaj sam grzebień, a raczej jego wygląd.

Rodzaje i zastosowanie

Wszystkie rodzaje grzebieni można sklasyfikować według trzech parametrów: materiału, kształtu i funkcjonalności. Chociaż zdarzają się osobliwe przypadki - małe grzebienie do brwi i mini szczoteczki do rzęs, wdzięczne grzebienie do wąsów i brody oraz grzebienie z wąsami do przedłużania włosów, miękkie masaże do głaskania skóry głowy i delikatne szczoteczki dla niemowląt. Co więcej, konstrukcja grzebienia to dziesiąta kwestia. Najważniejsze jest jego doskonała jakość i zgodność z celem.

Materiały

Jakość drewniane grzebienie łatwe do zidentyfikowania dzięki gładkiemu uchwytowi bez wyszczerbień i pęknięć oraz przyjemnemu aromatowi. Nie będą pachnieć lakierem, klejem i gumową podstawą dla grzebienia, ale drzewem, z którego są wykonane: drzewo sandałowe, wiśnia, jesion, jałowiec, buk, sosna, dąb, bambus, brzoskwinia lub brzoza. Zęby są zwykle również wykonane z drewna lub naturalnego włosia (na przykład konia lub dzika), co jest bardzo skuteczne w rozplątywaniu włosów średniej długości i jest idealne do cienkich i łamliwych włosów, ale czesanie grubych i grubych nie jest już dla niego możliwe, a przy długich lokach to również nie nadaje się. A jednak grzebienie wykonane z drewna są uwielbiane przez wielu ze względu na ich estetykę, niezawodność, przyjazność dla środowiska, a także dlatego, że w ogóle nie elektryzują pasm. Nie są one jednak stosowane w salonach fryzjerskich, ponieważ nie jest możliwe przetwarzanie zgodnie z wymogami norm sanitarnych.

Metalowe grzebienie Trwały, praktyczny i całkowicie nieelektryzujący. Nadaje się do krótkich fryzur, dzieląc fryzury na pasma i rozplątując długie loki. Przerzedzanie jest wygodne do cięcia grzywki, obróbki przyciętych końców i przerzedzania grubych pasm. Metalowe grzebienie są odpowiednie dla fryzjerów, as podlega starannej obróbce i jest bardzo funkcjonalny. Ale przy niewłaściwym użyciu ich ostrych zębów możesz zniszczyć strukturę włosów i zranić skórę głowy, ponieważ są one przeciwwskazane do czesania cienkich, kolorowych i uszkodzonych loków.

Plastikowe grzebienie zazwyczaj najbardziej kruche i bardzo podatne na działanie ładunków elektrostatycznych, chociaż są łatwe w użyciu i utrzymaniu, muszą być odkażone, odpowiednie dla dowolnej długości i gęstości włosów i są dość przystępne cenowo. Ich design i wcielenie kolorów jest uderzająco różnorodne. Ponadto jest najczęściej wykonany z plastiku, który jest popularny wśród mężczyzn do rzucania grzebieniami w postaci noża lub motyla i ulubionej kombinacji szczotek dziewcząt z lustrem lub kompaktowymi składanymi masażami, które są jak jeż z „igłami do wewnątrz”.

Grzebienie silikonowe nie podlegają elektryzowaniu się, nie uszkadzają skóry głowy i struktury włosów - po ich czesaniu pasma lśnią i delikatnie płyną. Grzebienie silikonowe nie boją się chemikaliów, ponieważ są stosowane w salonach, aby pomóc w zwijaniu włosów w lokówkach, a także do rozprowadzania farb, masek i pianki na pasmach. Grzebienie silikonowe są chyba najtańsze ze wszystkich.

Grzebienie z włókna węglowego są zwykle chronione przez natryskiwanie ceramiczne, nie wymagają konserwacji, zachowują doskonałe właściwości i schludny wygląd przez długi czas. W salonach fryzjerskich grzebienie wykonane z węgla i ceramiki są używane podczas farbowania lub stylizacji za pomocą suszarki do włosów (nie boją się chemikaliów i ogrzewania) oraz stopniowanych lub bardzo krótkich fryzur (łatwo i płynnie przesuwaj się po włosach), a także do oddzielania i czesania pasm (bez efektu statycznego).

Grzbiety rogów i kości znane z czasów faraonów i nadal są słusznie uważane za najpiękniejsze, trwałe i funkcjonalne. I ozdobiony filigranowymi zdobieniami, a nawet w komplecie z lustrem i biżuterią - nie tylko wygodny i praktyczny dodatek, ale także mile widziana dekoracja dla najbardziej wymagających kobiet i wyjątkowa kolekcja. Nawiasem mówiąc, rączka, podstawa pod pędzel i zęby są wycinane z kości i rogów zwierząt.

Ponadto zęby grzebieni wykonane są z ebonitu (w celu wyeliminowania efektu statycznego), włókna węglowego (aby nadać włosom połysk, miękkość i jedwabistość bez użycia produktów kosmetycznych), silikonu (do czesania loków), nylonu (dla osłabionych i cienkich pasm) i naturalne włosie (do łatwego rozplątywania cienkich puszystych i łamliwych włosów oraz nasycania ich kreatyną). Wśród nowych produktów - silikonowe goździki przeplatane mikrowłóknami w postaci miękkich anten (pochłaniających wilgoć z mokrych włosów).

A dla miłośników tego pięknego i niepowtarzalnego, wymyślonego dawno temu malowane ceramiki, kuty brąz i odlewy srebrno-złote grzebienie i grzebienie. Te wykonane z metali szlachetnych są często w jednym egzemplarzu i ozdobione nie mniej szlachetnymi kamieniami, klejnotami lub monogramem właściciela.

Forma i cel

Każdy fryzjer wybiera cały arsenał stylowych i różnorodnych profesjonalnych grzebieni do pracy. Zawsze mają wyraźny cel i są dość drogie, ponieważ są wykonane z materiałów najwyższej jakości z wygodnymi antypoślizgowymi uchwytami i wyjątkowo gładkimi powierzchniami. Chociaż w życiu codziennym ponad połowa z nich nie jest używana.

Aby niezależnie wybrać te, które są dokładnie potrzebne do codziennego użytku, stylizacji, czesania lub zwijania, szczegółowy opis wszystkich odmian kiedykolwiek stworzonych narzędzi zgrzeblących nie jest wymagany. Wystarczy zrozumieć, jaki kształt grzebienia jest zgodny z jego przeznaczeniem.

Grzebień - mały płaski grzebień z częstymi lub rzadkimi zębami po jednej lub dwóch stronach. Z naturalnych (drewno, kości, rogi i muszle zwierząt) lub materiałów sztucznych (stopy metali, tworzywa sztuczne). Z podłużnym uchwytem lub w postaci długiego wąskiego kucyka lub w ogóle bez niego. Może być twardym przerzedzeniem lub miękkim do barwienia, a także składaną częścią ulubionego grzebienia dla mężczyzn w kształcie noża lub bumerangu. W formie przegrzebka jest lekko zakrzywiony i często stanowi ozdobę kobiecej fryzury.

Grzebień grzebieniowy jest jednym z najstarszych i wciąż aktualnych. Jest niezastąpiony podczas cięcia, przycinania plasterków, tworzenia czesania, a nawet nakładania farb, olejków, masek i produktów do stylizacji. Jest dobry do czesania włosów o średniej i krótkiej długości, z rzadkimi zębami doskonale rozczesuje i wygładza grube i długie, ale jest niewygodny przy ciasnych lokach. Częsty grzebień przeznaczony jest do miękkich i cienkich włosów, rzadki grzebień jest gruby i twardy. Z igłą na końcu lub z wąskim uchwytem w kształcie trójzębu lub widelca - do pracy z łącznikami do przedłużania włosów, rozdzielania na zamki i tworzenia rozstania.

Masaż (bombardowanie) - grzebień z długim uchwytem i szeroką podstawą do „poduszki” z powłoką tekstylną lub gumową, gęsto lub swobodnie nabijany zębami z drewna, metalu, plastiku lub silikonu. Standardowa długość zębów wynosi -1 lub 2 centymetry. Podstawa pod nimi jest prostokątna z zaokrąglonymi krawędziami lub owalnym kształtem, a także duża, mała, składana i łączona. Różni się stopniem elastyczności - miękki, średni, twardy.

Dobry stary masaż antystresowy znajduje się w prawie każdym domu. Jego nazwa wymownie wskazuje na jego prawdziwy cel - niezmiennie cieszyć się przyjemnym procesem stymulowania krążenia krwi podczas delikatnego, masowania skóry, rozplątywania, pysznego czesania, starannego wygładzania i doskonałego polerowania pasm o dowolnej długości, gęstości i strukturze. Wadą jest to, że wraz z rozkoszą i gęsią skórką równomiernie rozprowadza sebum na sobie i włosach, co oznacza, że ​​będą musiały być częściej myte, a masaż powinien być dezynfekowany.

Grzebień do szczotek różni się od zwykłego masażu w obecności naturalnego (końskiego, wieprzowego lub dzikiego) lub syntetycznego włosia, który gęsto i delikatnie zastępuje rzadkie i twarde zęby.

Pędzel, jak sama nazwa wskazuje, jest dobry w czesaniu i wygładzaniu pasm. Wymaga takiej samej starannej pielęgnacji jak masaż. Nadaje się do cienkich prostych i łatwo mylących się pasm, ale całkowicie nie nadaje się do grubych, twardych i kręconych - włosie nawet najdzikszego dzika na świecie ich nie rozczesuje.

Baza grzebień szkieletowy z długim półkolistym uchwytem jest wykonany w postaci płaskiej lub tapetowo-wypukłej podstawy z równie dużymi lub identycznymi otworami i gęstymi włosiami lub rzadkimi kolcami o różnych długościach przymocowanymi po jednej lub obu stronach, między którymi swobodnie krąży gorące powietrze z suszarki do włosów. Zasłużył sobie na przydomek „kość rybia” ze względu na podobieństwo do ogryzionego szkieletu ryby. Jest również określany jako termobrashing oczyszczający.

Dobry do suszenia i tworzenia objętości u nasady, a także do delikatnego rozplątywania loków. Nie nadaje się do wyrafinowanych stylizacji, wymagających dokładnego przestudiowania i polerowania żelazkiem lub pociągnięcia szczypcami. Ale dla szybkiego i nieco nieostrożnego - tylko darem niebios. A także do czesania krótkich fryzur lub puszystych loków średniej długości.

Grzebień półokrągły lub dziewięciorzędowy - nazwano go tak ze względu na półkole jego podstawy, na której długie, grube zęby są zamocowane w 7 lub 9 rzędach, znajdujących się w znacznej odległości od siebie.

Półokrągły grzebień z łatwością rozciąga lub skręca grzywkę, a krótkie i średnie fryzury (bob i bob) można łatwo układać w stos. Leży wygodnie w dłoni, ale z plastikowych zębów silnie elektryzuje pasma. A jeśli goździki są również metalowe i bez kulek na końcach, wówczas zauważalnie drapią skórę.

Grzebień tunelowy (wąskie szczotkowanie) wygląda jak długi okrągły plastikowy patyk, z którego jedna połowa jest długopisem, a druga jest jak jeż ze względu na przymocowane zęby lub kępki włosia. Przemyślana konstrukcja zębów z kulkami ochronnymi na końcach i pusta podstawa z wieloma otworami dla lepszej cyrkulacji powietrza pozwalają grzebieniom tunelowym nie przegrzewać się nadmiernie i nie uszkadzać skóry i włosów.

Grzebień tunelowy jest idealny do skręcania loków i tworzenia imponującej objętości na początku wzrostu włosów, chociaż nie zawsze jest wygodny w codziennym stosowaniu (długie pasma przylegają i się mylą). Przy małej średnicy jest niezbędny do nawijania cienkich, ciasnych loków na włosy o średniej długości i modelowania grzywki. Jeśli zwiniesz huk pod delikatnym strumieniem suszarki do włosów na takim grzebieniu i wyciągniesz go nieco, lekko podnosząc, będzie puszysty, a jeśli pociągniesz go do przodu i lekko w dół - prosto.

Cylindryczny grzebień (szczotkowanie) podobny do tunelu, tylko znacznie przekracza jego średnicę. Idealnie ogrzewane podłoża ceramiczne i metalowe z cienkimi stalowymi, syntetycznymi lub kombinowanymi zębami nadają się do zwijania loków na całej długości. A naturalne włosie szczotkujące cudownie tworzy podstawową objętość i skręca końce pasm do środka lub na zewnątrz.

Średnica cylindrycznego grzebienia dobierana jest do długości włosów - im jest krótszy, tym węższe szczotkowanie i mocniejsze loki. Gęstość włosia jest związana ze strukturą włosów: im grubsze włosy, tym mniej i dłużej potrzebne są zęby i odwrotnie. Luksusowe duże fale i zauważalna objętość pomogą stworzyć szczotkowanie o dużej średnicy. Wystarczy ostrożnie owinąć pasma, zdmuchnąć suszarkę do włosów, ostrożnie zwolnić z grzebienia i machać głową kilka razy - a wspaniała lwia grzywa jest gotowa.

Ale tak delikatne szczotkowanie pod każdym względem ma jedną istotną wadę - nie jest łatwe utrzymanie ich w czystości (zwłaszcza metalowych): resztki skóry i tłuszczu, a także utracone włosy i osiadły kurz, są z trudem usuwane z ich cienkiego włosia, nawet pod wysokim ciśnieniem.

Grzebień grzebieniowy uniwersalny, niezbędny dla każdego, kto ma włosy. Najlepsze inkarnacje pochodzą z węgla lub silikonu.

Dwustronna podstawa z naprzemiennymi częstymi i rzadkimi twardymi kolcami z kulkami bezpieczeństwa na końcach jest doskonała zarówno do codziennego czesania, jak i do stylizacji na gorąco lub na zimno.

Jak wybrać

  • Gęste włosy są lepiej czesane dzięki różnym rozmiarom połączonych grzebieni.
  • W przypadku cienkich puszystych i kręconych włosów nie ma nic lepszego niż masaże z miękkim naturalnym włosiem, a druty i plastikowe zęby są niezwykle przeciwwskazane.
  • Włosy tłuste najlepiej zadrapać drewnianymi grzebieniami.
  • Przegrzebki z szeroko osadzonymi zębami lub miękkimi masażami nadają się do ciasnych loków, kruchych lub mokrych pasm.

Możesz dowiedzieć się więcej o rodzajach grzebieni z następnego wideo.

Obejrzyj wideo: Grzebień do otwierania zamków - jak działa i jak się przed nim obronili konstruktorzy zamków. (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz