Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Czepek pływacki

Ochrona włosów przed chlorem i wodą przed włosami jest głównym celem takiego akcesorium, jak czepek pływacki. Gumowe i bezkształtne nauszniki z obszernymi kwiatami należą już do przeszłości. Teraz ten element garderoby sportowej może być funkcjonalny, wygodny i bardzo stylowy.

Odmiany

Nie wpuszczają ludzi do basenu bez czapki - i zrobią to dobrze. Jest to konieczne, aby woda pozostała czysta, a otwory spustowe nie były zatkane włosami. Ale dodatkowo nakrycie głowy wykonuje wiele innych przydatnych funkcji dla samego pływaka:

  • Chroni włosy przed chlorowaną wodą. Jeśli nie lubisz nurkować, możesz opuścić basen z prawie suchą głową.
  • Pozwala ci się ogrzać: tracimy go przez głowę, będąc w wodzie.
  • Chroni przed zapaleniem ucha, zmniejszając ilość wody, która dostaje się do uszu podczas pływania.

W sprzedaży dzisiaj można znaleźć czapki do pływania amatorskiego i sportowego.

  • Profesjonalne akcesoria dla sportowców idealnie powtarzają kształt głowy i niejako „łączą się” z nią, aby zminimalizować wodoodporność (jest to ważne dla zwiększenia prędkości).
  • Czapki dla miłośników bardziej przystępne cenowo, mogą być wykonane z różnych materiałów, a nawet mają określoną objętość (na przykład modne modele z stringami pod szyją lub z kwiatami są teraz modne, ale są znacznie piękniejsze niż próbki wyprodukowane w Związku Radzieckim).

Baseny dla dzieci są otwarte wszędzie - co oznacza, że ​​zajęcia pływania są dostępne nawet dla niemowląt. Czapki dla niemowląt wykonane są z miękkiej dzianiny z szeroką gumką w środku. Dla dobrych producentów gumę wkłada się zgodnie z najprostszą zasadą - w sznurku. Więc mama ma okazję go zdobyć i wyregulować napięcie, jeśli dziecko dorośnie.

Do odrabiania lekcji w łazience z dzieckiem możesz również kupić czapkę ze styropianem - to nie jest akcesorium, ale całe urządzenie, które pozwala dziecku pozostać na wodzie. Bloki piankowe są przyszyte do dzianej czapki na obwodzie głowy. To pozwala dziecku położyć się na wodzie lub pozostać w łazience pionowo. Jego zalety doceniło wielu rodziców i dzieci.

Materiały

Najdroższe czapki to tkanina i lateks.

Dzianiny dobre w tym, że łatwo się zakłada, nie naciska na skórę. Ponadto akcesoria tekstylne często można bardzo ładnie ozdobić. Są jednak w 100% mokre - nie ma więc mowy o ochronie włosów.

Lateks Kapelusz jest odpowiedni dla osób o bardzo krótkich włosach. Bardzo trudno jest założyć i zdjąć, ponieważ trochę się rozciąga i przykleja do włosów. Ponadto lateksowe czapki są bardzo łatwe do zerwania lub przebicia czymś. Po wyschnięciu zwykle sklejają się ze sobą (można tego uniknąć, spryskując talkiem od wewnątrz). Niewątpliwe zalety - super ciasne dopasowanie i skromna cena.

Kapelusz silikonowy - Najpopularniejsza dzisiaj opcja. To akcesorium jest idealnie rozciągnięte, przylega ściśle do głowy i pozwala włosom pozostać suchym. Ponadto takie czapki są produkowane w jasnych kolorach, a dla dzieci z różnymi elementami gry (na przykład uszami).

Są połączone kapelusze do pływania - materiał wewnątrz i silikon na zewnątrz lub materiał po bokach i silikon na środku głowy. Niektórzy uważają, że w ten sposób czapka łączy zalety obu materiałów jednocześnie.

Jak wybrać

Z reguły czepki pływackie nie mają pojęcia „rozmiaru”. Wykonane są w systemie One size. Różnice płci są również bardzo arbitralne - kobiety często wybierają dla siebie czarne lub niebieskie akcesoria, a mężczyźni lubią pływać w kolorze czerwonym i żółtym.

Innymi słowy, musisz wybrać czapkę odpowiednią do koloru i wieku.

Jeśli to możliwe, akcesorium należy wypróbować. Aby to zrobić, delikatnie rozciągnij czapkę, wkładając do niej ręce i zakładając głowę, po zebraniu włosów w kok. Wsuń wystające włosy pod krawędź i wygładź zmarszczki.

Odpowiedni model nie powinien powodować dyskomfortu, szczególnie na czole i za szyją. Oceń, jak łatwa jest to rzecz.

W przypadku długich włosów producenci sprzętu pływackiego wymyślili specjalną czapkę. Siedzi asymetrycznie na głowie, otwierając czoło i całkowicie zakrywając głowę z tyłu głowy. Większość materiału znajduje się z tyłu i można łatwo ukryć luksusowe pasma. Niektóre modele mają specjalną podszewkę z dzianiny, w której można usunąć długie włosy.

W co się ubrać

Czepek pływacki jest noszony z kostiumem kąpielowym - po prostu nie ma innych opcji. A jeśli mówimy o ogólnej kulturze odwiedzania basenów, warto wyjaśnić, że do pływania bardziej odpowiednie jest wybranie solidnego sportowego stroju kąpielowego niż bikini plażowego.

Idealnie, jeśli czapka jest połączona z kostiumem kąpielowym (kąpielówki) w stylu i kolorze.

Wygląda bardzo dobrze, jeśli czapka i kostium kąpielowy są wykonane przez tę samą firmę co komplet. Jeśli nie możesz znaleźć takiej pary, spróbuj wybrać czapkę dokładnie pasującą do kostiumu kąpielowego lub odwrotnie - kontrastujący kolor.

Jeśli strój kąpielowy jest bardzo prosty, kolor kapelusza można pokonać podobnym tonem za pomocą kapci lub ręcznika.

Opcje zawsze wyglądają korzystnie, gdy kolor nakrycia głowy powtarza nie podstawowy, ale uzupełniający kolor we wzorze stroju kąpielowego. Na przykład czarny strój kąpielowy z czerwonym wzorem z boku i czerwoną czapką.

Dla fashionistek, którzy lubią pływać w tę iz powrotem i nie dążą do wyczynów sportowych, możesz wybrać obszerne akcesoria. Jeśli zostanie połączony w kolorze ze strojem kąpielowym, zapewni się większą uwagę.

8 zdjęć

Przegląd marki

Arena

Znany producent produkuje ogromną linię czapek - od najprostszego lateksu po profesjonalistę. Reprezentowany głównie przez silikon i dzianinę. Duży wybór kolorów pozwoli Ci wybrać czapkę do każdego projektu stroju kąpielowego. W marce Arena znajdziesz model retro z paskiem pod brodą i wiązaną na plecach chusteczką dla dzieci z dzianiny. Produkowane są próbki z wewnętrzną chustką na długie włosy.

Joss

Oprócz zwykłych opcji silikonowych marka zapewnia dość duży wybór czapek tekstylnych. Na stronie internetowej firmy można znaleźć obszerne czapki z dzianiny o ciekawych wzorach - są idealne dla tych, którzy czują się niezręcznie w czapce „na kupie”. W asortymencie znajdują się również zaktualizowane wersje gumowych modeli retro z obszernymi „wypukłościami” - z nowych materiałów i ładnych kolorów.

Decathlon

Popularny sklep sportowy m.in. sprzedaje czapki marki Nabaiji - dość niedrogie i pełne życia. Prezentowane modele silikonu i dzianin są idealne dla amatorów pływania. Dla dzieci i dorosłych w ofercie czapek z jasnymi nadrukami.

Szalona fala

Kolejny duży producent akcesoriów pływackich. Linia tej marki prezentuje czapki „junior” - tj. „średnie” rozmiary, które są odpowiednie dla nastolatków lub dorosłych o małej objętości głowy. Jest też kapelusz - rekin z wystającą czarną „płetwą”, którą chłopcy bardzo lubią.

Onlitop

Niedrogie tekstylne lub gumowane czapki dla dorosłych i dzieci. Odpowiedni dla tych, którzy nie chcą zbyt często oszczędzać pieniędzy lub chodzić na basen. Te czapki nie mają żadnych specjalnych funkcji, a także poważnych skarg na jakość.

Który lepiej wybrać

Wybierając, musisz kierować się celami. Jeśli ćwiczysz pływanie regularnie i często, powinieneś zadbać o włosy i wybrać wysokiej jakości silikonowy kapelusz. Powinien dobrze pasować.

Dla dzieci warto wybrać miękkie modele, które nie zakradną się do oczu. Na zajęcia w sekcjach sportowych najlepiej nadają się obcisłe kapelusze silikonowe lub lateksowe, dziewczyny mogą wybrać opcję długich włosów.

Jeśli wizyta na basenie jest dla Ciebie rzadkim wydarzeniem, wystarczy ograniczyć się do najprostszego akcesorium tekstylnego lub gumowego.

Jak wybrać czapkę do pływania, zobacz następujący film:

Obejrzyj wideo: Jak założyć czepek pływacki SEJWAL RYPIN (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz