Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Olej kosmetyczny z kiełków pszenicy

W nowoczesnej rzeczywistości zdrowy styl życia staje się zaraźliwie popularny. Oprócz prawidłowego odżywiania i spędzania wolnego czasu dziewczęta coraz częściej myślą o dbaniu o swój wygląd przy użyciu naturalnych produktów. Jednym z takich produktów jest olej kosmetyczny z kiełków pszenicy.

Olej uzyskiwany jest z kiełkującej pszenicy, a ściślej z jej kiełków, poprzez tłoczenie na zimno. Skład produktu jest jednym z najbardziej unikalnych w porównaniu z innymi olejami płynnymi. Zawiera witaminy A, B, E i F, masę różnych pierwiastków, takich jak cynk, żelazo, selen i inne. Kompozycja jest również bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Od czasów starożytnych był uważany za najsilniejszy przeciwutleniacz ze względu na dużą ilość witaminy E w kompozycji.

Właściwości i zastosowanie

Oprócz właściwości przeciwutleniających, ten naturalny produkt słynie z wyjątkowej zdolności penetracji, a także z gojenia się ran. Ponadto to Stymuluje procesy metaboliczne, usuwa toksyny, co wskazuje na antycellulitowe właściwości tego produktu.

Słynie z właściwości przeciwstarzeniowych i przeciwzapalnych.

W związku z powyższymi „cechami” łatwo zgadnąć, że produkt ten jest bardzo popularny we współczesnej kosmetologii. Kupując go do użytku domowego, znajdziesz również jego zastosowanie. Ten olej jest idealny dla każdego rodzaju skóry. Przywraca suchą skórę i uruchamia procesy metaboliczne w tłustej. Nadaje się do skóry problematycznej ze względu na jej zdolność do usuwania szkodliwych toksyn.

Dla skóry twarzy

Lekarze-kosmetolodzy radzą, aby nie zastępować kremów do twarzy całkowicie olejkami. Aby uzyskać najlepszą jakość rezultatu, naprzemiennie używaj olejku i kremu do twarzy co drugi dzień, dwa dni po dwóch lub tydzień po tygodniu, wybierz najbardziej wygodny schemat dla siebie.

Wstępnie oczyszczoną skórę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, pamiętaj, że oleje nakłada się tylko na suchą skórę. Po wyschnięciu nałóż kilka kropli oleju na dłonie, wcieraj mieszaninę, a następnie „wbij ją” w skórę ruchami klepiącymi. Film olejowy zapobiega natychmiastowemu odparowaniu wilgoci ze skóry, co przyczynia się do dodatkowego nawilżenia skóry.

Oprócz zwykłego zastąpienia przemysłowego kremu, olej z kiełków pszenicy jest stosowany w warzeniu w domu, w połączeniu z odpowiednimi składnikami. Popularny jest również masaż za pomocą takiego produktu, nałóż kilka kropli na twarz i masuj skórę wzdłuż określonych linii twarzy.

Do celów antycellulitowych

Produkt, o którym dzisiaj mówimy w kosmetologii, słynie z właściwości antycellulitowych. Aby uzyskać maksymalny efekt, zalecamy stosowanie produktu w mieszaninie z antycellulitowymi olejkami eterycznymii Do najlepszych w tej dziedzinie należą cytrusy i aromaty iglaste.

Wymieszaj w misce 5 łyżek oleju z kiełków pszenicy i 2 krople olejków eterycznych z pomarańczy i jałowca, dokładnie wymieszaj. Powstałą mieszanką masuj obszary problemowe, ostrożnie pocierając mieszaninę intensywnymi ruchami okrężnymi. Owinięte obszary ciała owinąć folią spożywczą i odczekać godzinę. Zmyć mieszaninę oleju mydłem. Pod koniec zabiegu nałóż krem ​​nawilżający.

Do włosów

W zależności od sposobu użytkowania ten produkt zachwyci twoje włosy. wzmocnienie struktury samego loków, zwiększenie wzrostu włosów i zmniejszenie przekroju końców. Ponadto za pomocą serii masek olejnych włosy przestają się elektryzować, ponieważ stają się nasycone wszystkimi witaminami, minerałami i pierwiastkami śladowymi, które tworzą mieszankę olejków.

Jak stosować olej z kiełków pszenicy, zobaczycie w następnym filmie.

Używaj tego produktu samodzielnie lub w mieszaninie z innymi olejkami bazowymi lub olejkami eterycznymi. Aby nawilżyć włosy, potrzebujesz następującej maski: zmieszaj równe ilości oleju z kiełków pszenicy i soku z aloesu, nałóż mieszaninę na całej długości. Owinąć włosy folią spożywczą i owinąć ręcznikiem. Aby uzyskać maksymalny efekt, rozgrzej olej do temperatury 30–35 stopni. Dzięki tej kompozycji musisz przejść około 3 godzin, a następnie spłukać ciepłą wodą za pomocą zwykłych detergentów.

Po przestudiowaniu recenzji dziewcząt, które korzystały z tego produktu, zacytowaliśmy jeden przepis dla luksusowych włosów, zdrowej skóry i ciała bez słynnego „skórki pomarańczowej”". Pamiętaj, że te przepisy będą działać tylko wtedy, gdy będziesz ich systematycznie używać. Nie bądź leniwy, ponieważ piękno twojego ciała jest w twoich rękach.

Zostaw Swój Komentarz