Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Grzebień z naturalnego włosia

Czesanie jest ważną procedurą, którą często traktuje się powierzchownie i nieuważnie. Ale to właściwe czesanie staje się gwarantem zdrowej skóry głowy i włosów, naturalnego połysku i gładkości.

Grzebień z naturalnym włosiem to doskonała opcja do codziennej pielęgnacji.

Korzyści i szkody

Ku zaskoczeniu wielu, wiele negatywnych skutków włosów występuje nie tylko ze względu na liczne przesuszenie ich suszarką do włosów, środowisko, nieodpowiednie kosmetyki do pielęgnacji i brak użycia masek. Jedną z głównych przyczyn niezdrowych włosów jest banalny grzebień, którego używamy kilka razy dziennie.

Tanie plastikowe modele elektryzują się i plątają loki.

Inaczej jest w przypadku szczotek z naturalnego włosia. Korzyści tutaj są oczywiste:

 • przyspieszony wzrost ze względu na efekt masażu wywierany przez mieszki włosowe i równomierny rozkład sebum od nasady aż po same końce;
 • dokładnie rozplątując włosy, oddzielając je od siebie. Z takim grzebieniem można osiągnąć efekt „kruchości” włosów, co oznacza zwiększenie dokładności fryzury;
 • zdolność do usuwania naprężeń statycznych;
 • różne pędzle mają na celu wygładzenie łusek, dodając naturalnej gładkości i blasku;
 • elastyczne i elastyczne włosie nie uszkadzają nawet splątanych włosów;
 • możliwe zastosowanie do mokrych i wilgotnych włosów;
 • zapobieganie rozdwajaniu się końcówek.

Jednak nie tylko zalety towarzyszą zastosowaniu naturalnego grzebienia. Tak więc włosy ze skłonnością do przetłuszczania mogą być szkodliwe podczas czesania od nasady. Nadmiar tłuszczu całkowicie pokrywa loki, czyniąc je nieporządnymi nawet po umyciu. Istnieje jednak wyjście z tej sytuacji. Wystarczy przeczesać włosy, wycofując się z korzeni na pewną odległość.

Ponadto szybkie zanieczyszczenie loków można zaobserwować przy normalnej strukturze włosów. Faktem jest, że naturalna, nielakierowana drewniana podstawa szybko wchłania brud i smalec, odsłaniając je podczas czesania czystych włosów.

Tanie plastikowe modele elektryzują się i plątają loki.

W przeciwnym razie takie urządzenia nie mogą wyrządzić szkody, jednak nadal warto wymienić niektóre z wad:

 • naturalne włosie nie rozczesuje kręconych i bardzo gęstych włosów;
 • połączone włosie wykonane z naturalnych i sztucznych włosów nie spełnia wszystkich deklarowanych korzystnych właściwości;
 • stosunkowo wysoka cena;
 • krótkie życie, ponieważ po regularnym czyszczeniu drewniana podstawa zaczyna pękać i deformować, co prowadzi do uszkodzenia struktury loków.

Gatunek

Modele z naturalnym włosiem występują w wielu odmianach. Jednym z najbardziej popularnych stylizacji są okrągłe grzebienie, zwane „szczotkowaniem”.

Hamowania dzielą się na:

 • zwykłe grzebienie;
 • wyścig termiczny;
 • suszarka do włosów.

Pędzle o większej średnicy są odpowiednie do długich włosów, a mniejsze do krótkich. Aby podkreślić pojedyncze pasma fryzury, najlepszym wyborem będzie użycie małego okrągłego modelu.

Zwykły model jest zaprojektowany do pracy w parze z suszarką do włosów. Wyścigi termiczne są wygodniejsze w użyciu, ponieważ ogrzewanie odbywa się na całej średnicy. Feniks ma w swoim arsenale ciepły strumień powietrza, co oznacza, że ​​w domu stylizacja z nim będzie szybsza i dokładniejsza.

Pędzel do czesania z włosiem wykonanym z naturalnych materiałów jest uważany przez ekspertów za najlepszy do takich fryzur. Bujny bouffant uzyskuje się dzięki elastycznemu włosiu, które nie uszkadza włosów. Ponadto dzięki temu modelowi łatwo jest czesać gotową fryzurę bez puchnięcia łusek włosów. Urządzenie ma wąski korpus i ostrą końcówkę wykonaną z tworzywa sztucznego, drewna lub metalu. Taki wąski grzebień nadaje się również do gładkich fryzur, na przykład do idealnego kucyka.

Mówiąc o grzebieniach, nie można nie powiedzieć o masażu skóry głowy. Szeroka kwadratowa lub owalna szczotka do masażu z miękkim włosiem nie będzie w stanie czesać mocno splątanych włosów, ale zamieni procedurę masażu gładkich loków w niezwykle przyjemną i przydatną procedurę.

Jak wspomniano wcześniej, gęste włosy czesające takie modele nie są zbyt dobre. Z tego powodu eksperci opracowali nowy wygląd z zębami wykonanymi z nylonu lub plastiku. Są one równomiernie rozmieszczone między kępkami włosia.

Model dziecięcy wykonany z włosia jest dodatkowo wyposażony w dziecięcy grzebień z zaokrąglonymi zębami. Włosie szczotki wyróżnia się wyjątkową miękkością. Cały zestaw nie ma ostrych narożników i krawędzi, kształt jest najczęściej okrągły lub owalny.

Materiały

Włosie w naturalnym grzebieniu odgrywa kluczową rolę w korzystnych właściwościach i koszcie modelu. Najpopularniejszym i popularnym ze względu na swoją niską cenę jest grzebień szczeciny i dzika. Kupa dzika aktualizuje i przekształca cienkie i osłabione włosy oraz doskonale nadaje się do stosowania olejków i różnych masek.

Miększe włosie jest reprezentowane przez modele włosia końskiego. Ten model z naturalnym włosiem dobrze radzi sobie z obciążeniami statycznymi. Materiał polecany jest nie tylko dorosłym, ale także grzebieniom dla dzieci.

Najdroższe produkty wykonane są z fiszbinów. Jego klaksony z nieba ulegają subtelnemu rozszczepieniu. Taki pędzel będzie najlepszym urządzeniem dla natur z luksusowymi grubymi lokami.

Modele połączonego włosia najczęściej obejmują stos naturalny i sztuczny. Niestety, prawie niemożliwe jest sprawdzenie stosunku jednego do drugiego, co oznacza, że ​​nie należy oczekiwać wysokiej jakości od tego typu. Jeśli jednak mówimy o modelu mieszanym, w którym stos zwierzęcia jest połączony z plastikowymi lub nylonowymi zębami, wybór może być całkiem udany.

Ekonomiczny grzebień z nylonowym włosiem jest dziś znaczącym konkurentem dla gatunków naturalnych. Jego zaletą jest działanie antystatyczne, odporność na ciepło i łatwość prania. Sztywne wiązki tego modelu są optymalne do pielęgnacji gęstych włosów.

Materiał podstawowy również odgrywa ważną rolę. Tak więc modele plastikowe mogą przyczynić się do elektryfikacji włosów. O wiele lepszą opcją byłby drewniany model. Warto używać urządzeń wykonanych z nielakierowanego naturalnego drewna, ponieważ tylko ono ma właściwości lecznicze dla włosów.

Grzebienie z rogu wyglądają luksusowo i estetycznie. Do produkcji można użyć rogów bawołu, owiec, jaków, żółtego byka, bawołów białych, kóz. Paleta kolorów od niebieskiego do czarnego przypomina różnorodne kamienie szlachetne.

Jak wybrać

Wybierając pędzel wykonany z naturalnych materiałów, oczywiście chcę znaleźć idealną opcję o bardzo wysokiej jakości. Na samym początku podróży musisz dowiedzieć się, który stos został użyty do produkcji. Aby odróżnić sztuczny produkt, wystarczy uważnie spojrzeć na belki. Cienkie kosmki z lekko czerwonawym końcem są produktem naturalnego pochodzenia, krótkie grube włosy o nieco krótszej długości są sztuczne.

Po ustaleniu prawdziwego włosia nadszedł czas na określenie podstawy i kształtu ciała. Dla noworodków odpowiednie są okrągłe kształty o małych rozmiarach, dla miłośników polaru wąskie długie grzebienie z ostrym końcem do oddzielania pasm. Jeśli szczotka wykona funkcję masażu głowy, zwróć uwagę na modele o liczbie rzędów powyżej 7.

Przy wyborze warto trzeźwo ocenić gęstość włosów. Sztywne włosie dzika lub kość fiszbinowa będzie zbyt agresywna dla cienkich i rzadkich włosów, a miękki włos nie będzie w stanie czesać niewielkiej części grubych loków.

Kluczowym czynnikiem może być również dostawca. Sprawdzone w przeszłości firmy, które zyskały dobrą reputację, starają się stale ulepszać swoje produkty, prezentując klientowi tylko produkty wysokiej jakości.

Jak dbać

Dbanie o prawdziwy stos to kłopotliwa praca w porównaniu z dbaniem o plastikowe narzędzia do czesania. Tutaj jest kilka zasad:

 • codzienne usuwanie włosów;
 • cotygodniowe mycie szamponem;
 • zawartość grzebieni z dala od mokrych obszarów, szczególnie jeśli podstawa wykonana jest z drewna.

Mycie stosu odbywa się za pomocą gąbki piankowej. Również doświadczone piękności zalecają czyszczenie produktu starą szczoteczką do zębów, ostrożnie usuwając nagromadzony kurz i brud ze stosu.

Ocena najlepszych

Wybierając najlepszy grzebień, pewną gwarancją będzie zaufany dostawca. Tak więc słynna marka Dewal oferuje niedrogie modele ze stosu dzika. Niektóre urządzenia są uzupełnione nylonowymi zębami i ostrą końcówką do precyzyjnego oddzielania zamków.

Dobre opcje z różnych drzemek, na przykład włosia końskiego, reprezentują markę Salon Professional. Uzupełnieniem produktów są również ząbki, a szczecina uderza swoją gęstością.

Produkty z drewna i prawdziwego włosia można zobaczyć w ofercie Hairway. Podstawę grzebienia uzupełnia warstwa polimerowa, która zapobiega zsuwaniu się dłoni.

Produkty wysokiej jakości w wyższym segmencie cenowym prezentuje Olivia Garden. Każdy produkt ma powłokę ceramiczno-jonową przeciwko napięciu statycznemu. Ponadto modele z włosiem mają dodatkową funkcję oddzielania zamków.

Zestaw przegrzebków Chicco przedstawia szczoteczkę dla niemowląt. Zaokrąglone kształty i uroczy design podkreślają markowe produkty.

Grzebienie Hercules są wykonane ze stosu dzika z dodatkiem nylonowych zębów. Podstawa jest dostępna w wersji drewnianej. Jedną z zalet jest lekkość modeli.

Recenzje

Dziewczyny, które monitorują stan swoich włosów, uwielbiają grzebienie z włosami naturalnymi. Zadowoleni właściciele mają działanie antystatyczne, gładkość i łamliwość włosów. Jednak w maściach w recenzjach po lewej stronie jest mucha. Dotyczy połączonych modeli i podróbek.

Użytkownicy zwracają uwagę na czasochłonny proces prania. Jednocześnie zalety korzystania z płatności za ten moment całkowicie.

Odpowiedzi trichologa na pytania dotyczące grzebieni: kto pasuje do grzebienia wykonanego z naturalnego włosia, a kto kategorycznie nie.

Obejrzyj wideo: Szczotka z naturalnego włosia - jak wybrać i jakie są różnice? czeszemy (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz