Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jaka jest różnica między wodą micelarną a termiczną

Nie tak dawno rynek produktów kosmetycznych uzupełniono o nowe leki. To jest inny rodzaj wody. Wiele osób interesuje się tym, czym woda micelarna różni się od wody termalnej. Różnica między tymi produktami jest ogromna.

Istota pojęć

Jak się okazuje, nawet słowo „woda” łączy te dwa pojęcia, ale są to zupełnie inne środki o różnych funkcjach i właściwościach.

Woda micelarna - narzędzie przeznaczone do czyszczenia powierzchni skóry właściwej z różnych zanieczyszczeń. Wewnątrz znajdują się mikrocząstki, tak zwane micele. Są jak magnes, przyciągają do siebie brud, w tym kosmetyki. Narzędzie przeznaczone jest do usuwania makijażu i oczyszczania naskórka.

Z kolei termiczny jest przeznaczony do nawilżania naskórka i zapewnienia świeżości. Jednocześnie nie ma mowy o żadnym oczyszczeniu. Najczęściej jest to zwykła woda mineralna ze specjalnych gorących źródeł, która jest wypełniona pewnymi pierwiastkami śladowymi, ma korzystny wpływ na stan skóry właściwej, świetną opcję odświeżenia się w letnim upale lub pozbycia się suchości w biurze, w którym włączono klimatyzator lub urządzenia grzewcze.

Więcej na temat wody termalnej i jej dobroczynnych właściwości dowiesz się z filmu.

Gatunek

Woda micelarna zwykle oprócz głównej właściwości oczyszczania ma szereg dodatkowych funkcji. Najbardziej funkcjonalny jest 5 w 1. Usuwa makijaż, zmniejsza stan zapalny, tonizuje skórę właściwą, zapobiega starzeniu się i nawilża.

Dowiesz się więcej o wodzie micelarnej i jej zastosowaniu w filmie.

Wody termalne są trzech rodzajów.

  • Silnie zmineralizowany. Idealny do cery tłustej i mieszanej. Doskonale wysycha, eliminuje tłusty połysk.
  • Lekko zmineralizowany. Odpowiedni dla skóry suchej, zapalnej, skłonnej do zaczerwienień i alergii.
  • Izotoniczny. Idealny dla wrażliwej skóry.

Zastosowanie

Podobnie jak koncepcja, sposób użycia tych produktów kosmetycznych różni się.

Wodę micelarną nakłada się bawełnianym wacikiem na niemytą twarz.

Pomaga usunąć makijaż i usunąć inne zanieczyszczenia ze skóry. Po aplikacji wymaga spłukania. Ponieważ micele, pozostając na powierzchni skóry, mogą zatykać pory, powodując stan zapalny. Ponadto zapobiegają wnikaniu nawilżaczy, składników odżywczych i innych substancji do warstw naskórka podczas nakładania kremów, masek i innych produktów pielęgnacyjnych. Ponadto środek czyszczący często zawiera środki powierzchniowo czynne, które, jeśli nie zostaną zmyte, mogą powodować alergie.

Woda termalna jest przeznaczona do nawilżania i zwykle jest uwalniana w postaci sprayu.

Dzięki temu pakietowi można go łatwo nakładać na oczyszczoną skórę twarzy. Nie wymaga spłukiwania. Po nałożeniu musisz zmoczyć twarz serwetką. W przeciwnym razie produkt będzie pobierał wilgoć ze skóry, tym samym susząc ją jeszcze bardziej, a jeśli nie zrobisz tego przy słonecznej pogodzie, możesz nawet dostać oparzenia skóry właściwej.

Ten produkt można nakładać na makijaż. Doskonale go naprawia, pomaga uniknąć tłustego połysku.

Dozwolone jest stosowanie go nawet u niemowląt, aby uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry.

Recenzje

Według opinii woda micelarna usuwa makijaż dość jakościowo, a skóra pozostaje uczuciem czystości i komfortu. Ale nadal nie powinna usuwać trwałego makijażu. Do tego najlepiej nadają się produkty na bazie oleju, które dobrze rozpuszczają zanieczyszczenia. Doskonałym produktem kosmetycznym w tej kategorii jest woda micelarna Vilsen. Oprócz tego, produkty tak znanych marek jak Garnier, L'Oreal, Lancomme i inne są również szczególnie poszukiwane.

Wykorzystanie wody termalnej nabiera tempa. Jest szczególnie popularny wśród kobiet o suchej, wrażliwej skórze. Woda nawilżająca ”Luksusowa gładkość„według opinii - doskonały produkt, który zapewnia komfort nawet bardzo suchej skórze, wypełnia ją życiodajną wilgocią, czyni ją gładką i aksamitną.

Zostaw Swój Komentarz