Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Ponczo płaszczowe - niezawodna ochrona przed wiatrem i deszczem

Co to jest

Płaszcz ponczo to tkaninowy prostokąt z uniwersalnym otworem pośrodku, dzięki czemu można go nosić na głowie. Współcześni projektanci pożyczyli ten produkt od kultu Indian, którzy mieszkali w południowych i środkowych regionach Ameryki.

Jeśli wcześniej służyły jako ochrona przed palącym słońcem, kurzem i wiatrem i szyły je z wełny w paski, to w czasie teraźniejszym jego funkcje i materiał różnią się od poncho z tamtych czasów.

Nowoczesny płaszcz ponczo jest specjalnym płaszczem dla wszystkich miłośników podróży i po prostu chodzi w deszczu. Jest niezwykle wygodny w obsłudze i transporcie, a wszystkim spodoba się również dzięki zastosowaniu nie tylko nowoczesnych technologii, które sprawiają, że jest bardziej odporny na złe warunki pogodowe, ale także ma doskonały wygląd.

Funkcje

Płaszcz ponczo uszyty jest z materiałów naturalnych i syntetycznych. Jego główną cechą jest niezwykła lekkość. Taki płaszcz przeciwdeszczowy jest wygodnie składany do przechowywania i transportu, nie zajmując więcej miejsca niż plastikowa butelka wody mineralnej. Jest to właśnie jego główna atrakcja dla wszystkich miłośników aktywnego sportu w naturze.

Nawiasem mówiąc, materiały, z których uszyte jest ponczo, uratują nie tylko ulewny deszcz, ale także silne wiatry. Nowoczesne technologie sprawiają, że jest dosłownie nieprzepuszczalny, a nawet szczelny.

Krój tego płaszcza jest dość przestronny i nie ogranicza ruchów. Ponadto taki płaszcz przeciwdeszczowy zawsze ma wygodny kaptur, który nie pozwoli, aby twoje włosy zmokły, a dzięki specjalnym wiązaniom zapobiegnie spadaniu pod nim wiatru.

Taki płaszcz przeciwdeszczowy jest idealny nie tylko dla myśliwych, turystów, sportowców i podróżników, ale także dla zwykłych obywateli, których deszcz może zaskoczyć. Nie jest konieczne ciągłe noszenie ciężkiego parasola i poleganie na opiniach prognostów pogody, którzy często się mylą. Możesz włożyć do torby bardzo lekki płaszcz ponczo i zapomnieć o nim, a następnie użyć go we właściwym czasie.

Korzyści

Zwykle płaszcz ponczo uszyty jest z jednego kawałka materiału. Do szycia takich materiałów często stosuje się materiały nylonowe i membranowe. Tkanina składa się z komórek, które wykorzystują wiele warstw. Ta technologia umożliwia oddychanie produktu, ale jednocześnie usuwa wilgoć.

Sama tkanina jest poddawana działaniu wysokich temperatur, dzięki czemu warstwy są dobrze „zbierane”, a następnie klejone szwy dla większej niezawodności. To samo dzieje się z wygodnym kapturem, który jest następnie wyposażony w „krawaty”. Zwykle takie ubrania nie mają prawego lub lewego zapięcia, ale znajdują się w nowoczesnych kolekcjach wielu projektantów mody.

Nawiasem mówiąc, podobnie jak wiele ubrań „pożyczonych” od sportowców i specjalistów z różnych dziedzin, płaszcz ponczo można podzielić na: swobodny i specjalistyczny. Te pierwsze są odpowiednie dla zwykłych obywateli, którzy szukają nie tyle praktycznych, co interesujących i stylowych modeli płaszcza przeciwdeszczowego. Drugi koncentruje się na wygodnym pobycie dla miłośników aktywnego sportu i podróży w każdym środowisku, co oznacza, że ​​takie modele będą wyglądać tak prosto, jak to możliwe, ale są szyte bardziej wydajnie.

Bardzo często, wraz z takim płaszczem przeciwdeszczowym, znajduje się specjalna osłona, w której wygodnie jest go złożyć i nie bać się zamoczyć krzesła w samochodzie lub ważnych dokumentów w biurze.

Nowoczesna technologia

Membrana Membrana Wpl

Ponczo płaszczowe, uszyte w technologii „membran wpl”, bije mniej technologiczne odpowiedniki. Taki materiał nie przepuszcza wody, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać. Często dla tych ostatnich producenci dodają specjalne, tak zwane zawory wentylacyjne z tyłu i pod rękawami.

Kaptur takich płaszcza przeciwdeszczowego jest wyposażony w sznurkowy ściągacz, który pozwala regulować jego objętość. Ponadto w celu dopasowania płaszcza przeciwdeszczowego, dla wygody zakładania, używają zamka z dwoma zamkami i mankietów z elastyczną opaską, która ściśle przylega do dłoni.

Ponczo wojskowe

Taki strój można kupić od europejskich producentów. Na przykład Helicon. Tam takie ubrania kosztują od półtora do dwóch tysięcy rubli. Jednak analogi można również znaleźć u naszych producentów.

Takie poncza są uszyte z dość drogiej, bardzo gęstej i niezawodnej, wodoodpornej, ale bardzo lekkiej i zaskakująco cienkiej tkaniny. Proste dopasowanie: sznurowadła i ograniczniki krańcowe sprawiają, że płaszcz jest bardzo lekki. Waży około dwustu gramów! Ale pomimo swojej lekkości ponczo jest gotowe „sumiennie” chronić swojego właściciela przed deszczem.

Najczęściej takie płaszcze przeciwdeszczowe są używane przez wojsko, ale myśliwi i rybacy również nie są niechętni do wypróbowania tego. Ze względu na swoją wyjątkową lekkość i wygodę nie krępuje ruchów i zapewnia wygodne przybycie w strugach deszczu bez większego dyskomfortu.

Odmiany

Turysta

Dla miłośników turystyki pieszej ponczo będzie prawdziwym odkryciem o każdej porze roku. Zaskakująco łatwo wchodzi do plecaka turystycznego między trampkami a mapą okolicy, nie obciążając jego właściciela niską wagą.

Przy złej pogodzie taki płaszcz przeciwdeszczowy może uchronić nie tylko turystę przed deszczem i wiatrem, ale także jego wiernego przyjaciela - plecak. Wiele pancho płaszcze przeciwdeszczowe można również łatwo przekształcić w markizę.

Do wędkowania

Płaszcz przeciwdeszczowy Poncho jest również bardzo wygodny na długie spotkania na rzece lub morzu z wędką. Jego krój nie przeszkadza w rzucaniu sprzętem nawet przy silnym deszczu, a zwiększona wodoodporność nie pozwoli rybakowi zmoknąć i zachorować. Doświadczeni rybacy od dawna doceniają wygodę takiego płaszcza przeciwdeszczowego.

Codziennie

Ten płaszcz jest idealny dla dzieci, które lubią odkrywać głębiny kałuż, a także dla swoich rodziców. Nie kosztuje to dużo pieniędzy, a nowocześni producenci co roku zachwycają swoich klientów nowymi modnymi modelami. Może nie są tak trwałe i wygodne, jak te uszyte dla profesjonalistów, ale są idealne na zwykłe spacery z całą rodziną.

Recenzja modelu autorstwa Tatonki

Marka Tatonka od bardzo dawna produkuje różnego rodzaju sprzęt dla turystów i sportowców i jest popularna na całym świecie. W ich „arsenale” można po prostu znaleźć odpowiednie i bardzo wysokiej jakości ponczo przeciwdeszczowe.

Warto zwrócić uwagę na model Poncho 2 wykonany z odpornego na wilgoć materiału 190T Nylon Tafta. Ten model jest wyposażony w specjalną blokadę, która nie pozwoli spać kapturowi przy szczególnie wietrznej pogodzie. Bardzo lekki (waży tylko 410 g) i wygodny w noszeniu. Sprzedawane natychmiast w specjalnym pudełku.

Ten model występuje w dwóch kolorach: w kolorze khaki i czerwonym.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz