Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Kolor ubrań i jego znaczenie

Nadal nie ma pełnego pojęcia, jaki jest mechanizm wpływu koloru na nastrój danej osoby. Jednak żaden z psychologów nie zaprzecza istnieniu takiego faktu. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy otoczeni przestrzenią wypełnioną kolorem, wybór jego odcienia może oznaczać dla osoby wybór nastroju, w tym w ubraniach.

Wartość koloru

Prawie każdego ranka pracujemy nad mózgiem, decydując, w co się ubrać. Kolor ubrania wybieramy w zależności od nastroju, tego, jak się czujemy lub jak chcemy się zaprezentować tego dnia.

Ale aby zrozumieć, które kolory wybrać, musisz wiedzieć, jak wpływa na nas określony odcień. Kiedy kobieta mówi, że czuje się jak „niebieska pończocha”, może to oznaczać, że jest przygnębiona i smutna z pewnych obiektywnych powodów, ale może również oznaczać, że niebieski kolor naprawdę wywołuje u niej smutek.

7 zdjęć

Kolory są podzielone na ciepłe, zimne i neutralne. Wszystkie z nich wpływają na nasz nastrój, więc wybór jest ważny.

Pierwszym naukowcem, który zaczął studiować ten problem, był Izaak Newton, który był właścicielem wynalazku koła kolorów i podstawowych zasad teorii kolorów. Zebrał wszystkie kolory widoczne w naturze w jeden kompleks i umieścił w kręgu. Odkrycia tego używają również nowi projektanci, tworząc atrakcyjne i ciekawe palety za pomocą koła kolorów.

Według jego teorii niebieski, cyjan, zielony i fioletowy, a także większość ich pochodnych, są klasyfikowane jako zimne kolory, zwane również odcieniami zimy.

Uważa się, że zimne kolory są relaksujące dla osoby.

Ciepłe kolory lub odcienie lata obejmują wszystko, co przypomina słońce: pomarańczowy, czerwony i żółty. Uważa się, że ciepłe kolory w stymulujący sposób wpływają na psychikę człowieka.

Wyjątkami były czarny, biały i szary, które nazywane są podstawowymi lub neutralnymi.

Czarny to całkowity brak koloru. Biały składa się z całej widocznej części spektrum elektromagnetycznego - czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego, niebieskiego i fioletowego, zebranych w równych proporcjach.

Klasyczny średni szary jest neutralnym kolorem, służącym do ustalenia ciemnych i jasnych punktów w sztuce i designie. Dodanie do mieszaniny więcej bieli niż czerni daje szary odcień, który jest jaśniejszy niż średni szary. Dodając więcej czerni, możesz uzyskać szary kolor, który jest ciemniejszy niż średni szary.

O wpływie podstawowych barw widma na ludzką psychikę wiadomo już od dawna.

 1. Czerwony - To mocny, gorący kolor, który wywołuje silne emocje namiętności, seksu, energii, krwi i wojny.
 2. Żółty - To jest wesoły i energiczny kolor, oznacza szczęście, słońce i inne lekkie i zabawne uczucia.
 3. Pomarańczowy - To także jasny i ciepły kolor. Symbolizuje ogień, słońce, zabawę, ciepło i tropikalne obrazy.
 4. Zielony - jest kolorem natury i zdrowia, symbolizuje wzrost, rozwój, płodność i bezpieczeństwo.
 5. Niebieski - jest zimnym i kojącym kolorem, kolorem nieba i morza, kolorem stałości, siły, mądrości i zaufania.
 6. Fioletowy symbolizuje tajemnicę, magię, moc i luksus.
 7. Czarny często przedstawiane jako coś złego, przygnębia, przeraża, a nawet ma kolor śmierci w tradycyjnym znaczeniu współczesnego człowieka.
 8. Biały często kojarzone z czystym, świeżym i pozytywnym. Kolor świeżego śniegu, który powoduje, że ludzie dorastający w tradycji zachodniej cywilizacji, delikatne i przyjemne obrazy.
7 zdjęć

Ale te podstawowe kolory nie ograniczają się do jasnego i różnorodnego świata wokół nas. Istnieją inne opcje odcieni kolorów, z których wiele łączy zimne i ciepłe odcienie.

Używanie ich w ubraniach pozwoli Ci przyciągnąć dodatkową uwagę, odważnie wydać oświadczenie lub stworzyć nastrój.

Borówka brusznica

Ten kolor jest również nazywany żurawiną, należy do zimnej gamy. Jest to przyciemniony odcień czerwono - purpurowy, który jest uważany za uniwersalny. Nie jest tak jasny jak czerwony, więc działa delikatniej i delikatnie.

Przewaga borówek w ubraniach kojarzy się z szykiem i wieczorem; ten kolor nadaje elegancji nawet ubraniom biurowym.

Można go nosić przez cały rok, jest dobrze podkreślony w kolorze czarnym, szarym i białym. W ubraniach łączy się z beżem, brązem, niebieskim, zielonym i turkusowym.

Ametyst

Ten fajny kolor to odcień fioletu, ale bardziej żywy i dynamiczny. Powszechnie przyjmuje się w społeczeństwie, że sprytnym i uduchowionym ludziom się to podoba.

Ten kolor jest samowystarczalny, w ametystowej sukience dziewczyna będzie w centrum uwagi na każdej imprezie.

Możesz ostrożnie połączyć go ze złotymi lub klasycznymi żółtymi i mlecznymi odcieniami. Mieszanki ametystu z niebiesko-zielonym lub turkusowym wyglądają elegancko.

Cyklameny

Kolor, który nazywa się cyklamenem, jest bardzo jasną wersją różu z chłodnym fioletowym odcieniem. Istnieje kilka modyfikacji tego koloru, może być jaśniejszy lub jaśniejszy, ale zawsze pozostaje wyrazisty i spektakularny. Jest to chwytliwy i odważny kolor, który zwykle przypisuje się grupie neonowej. Dziewczyna, która ją włożyła, staje się jasna i wyrazista, przyciąga oczy, robi słodkie - słodkie wrażenie.

Cyklamen nie lubi konkurencji. Tło dla tego soczystego odcienia może służyć jako spokojne neutralne odcienie, takie jak brązowy, szary, granatowy lub dżins; i oczywiście biały i czarny.

Połączenie cyklamenu, pastelowego fioletu i niebieskiego da nieoczekiwanie ciekawe efekty.

Fioletowy

Fiolet, który jest bladym odcieniem fioletu, może czasami mieć czerwonawy odcień. Jest to zimny, klasyczny blady liliowy odcień, czuje tkliwość i tajemnicę nieodłączną we wczesnej młodości, jest odbiciem młodości i wiosny.

Kolor liliowy nie jest w stanie solo, jego obfitość w ubraniach nada obrazowi wyblakły i dziwny wygląd. Ale z powodzeniem łączy się z tymi samymi prostymi i naturalnymi tonami: jasnozielony, brzoskwiniowy i brązowy. Udekoruj fiolet z niebieskimi i niebieskimi akcentami.

Podkreślono wdzięk liliowej czerni, bieli, koloru słodkiej wiśni lub znamion.

Akwamaryn

Zielonkawo-niebieski, tak jakby kolor rozcieńczony wodą nazywał się akwamarynem. Jest elegancki i wygląda bardzo elegancko, delikatnie i samowystarczalnie. Daje wrażenie młodości, romansu i świeżości charakterystycznych dla młodości.

Ten chłodny kolor może ozdobić każdą wieczorną wycieczkę, jednak implikuje potrzebę złożonego kroju lub sukienki o spektakularnym wykończeniu.

Delikatne połączenie akwamarynu z białym lub jasnoszarym nadaje się nawet do letniego biura i, oczywiście, będzie odpowiednie na ciepły letni wieczór.

Ponadto seledyn doskonale łączy się z odcieniami niebieskiego i zimnego zielonego, granatowego, dżinsów, a także brzoskwini. W wersji młodzieżowej ciekawe są kombinacje z jasnoróżowym lub koralowym.

Antracyt

Ten kolor można nazwać węglowym odcieniem czerni. Można również powiedzieć, że antracyt jest bardzo ciemnoszary. Sam ten odcień będzie wyglądał zbyt powściągliwie i nudno, ale zawsze można go rozcieńczyć jasnymi akcesoriami lub, w przypadku wieczoru, biżuterią.

Antracyt dobrze komponuje się z tymi samymi neutralnymi kolorami: czarnym, białym i szarym. Kolor niebieski zapewni głębię antracytu, a odmiany z brązowymi tonami lub beżowymi kolorami podkreślą jego praktyczność.

Antracyt dobrze komponuje się z prawie wszystkimi jasnymi kolorami, a jednocześnie wygląda spokojnie, szlachetnie i nadaje się zarówno do wersji biurowej, jak i do codziennego użytku. Miętowy, różowy, liliowy, niebieski lub jasnożółty złagodzi obraz mroku i wygładzi ciężar związany z odcieniem antracytu.

Kakao

To odcień pastelowego jasnobrązowego, zbliżony do liliowo-beżowego, znajdujący się na granicy zimnych i ciepłych tonów. Bardzo dokładnie ten kolor jest przenoszony przez napój o odpowiedniej nazwie. I podobnie jak napój o tej samej nazwie, ten kolor może mieć różne odcienie w zależności od stężenia odcieni brązu lub różu.

Jest to bardzo spójny i szlachetny ton, jego obecność w ubraniach nadaje wyglądowi pewności siebie, powściągliwości i spokojnego uroku. Jest uważany za atrybut eleganckiego oficjalnego stylu, ale może stać się romantycznie wyrafinowany i jednocześnie uczynić właściciela uroczym i poważnym.

Połączenie kakao z białym lub czarnym i z podobnymi tonami czekolady jest klasyczne. Z powodzeniem wybierane są odcienie wina, fuksja, rubin lub fiolet. Odpowiednie będą również odcienie szarości, na przykład liliowo-szare lub grafitowe lub fioletowe.

Grafit

Jest to złożony szaro-czarny odcień, często mający stalowy lub perłowy odcień, podobny do koloru ołówka. Ten bogaty i szlachetny odcień jest tak kategoryczny jak czarny odpowiednik, dlatego sprawia wrażenie powagi i formalności.

Idealnie uzupełnia go neutralna biel lub czerń, ale będzie wyglądać świeżo i wymagać jasnych akcesoriów.

Ciemniejszy grafit doskonale nadaje się do łączenia z turkusem, czerwienią lub koralem. Jasne grafitowe odcienie łączą się z lawendą, jasnożółtym, jasnozielonym, niebieskim „tiffany” i różowo-czerwonym.

Ultramaryna

Jest to jeden z odcieni niebieskiego, lekko przyciemniony, ale wcale nie wyblakły. Zimna i głęboka ultramaryna nadaje właścicielowi powagi i statusu i będzie pasować zarówno do młodej damy, jak i towarzyskiej.

Może solo, ale również świetnie wygląda jako podstawa podstawowej garderoby.

Kombinacje z czerwonym, pomarańczowym i żółtym pasują do młodej dziewczyny; odcienie cytryny, musztardy, mandarynki, dyni stworzą wesoły i aktywny asortyment w połączeniu z ultramaryną. Zestawy tego odcienia z pastelowymi lub pudrowymi tonami będą spokojniejsze.

Stara róża

Stara róża, jesion lub zakurzona róża - to wszystkie nazwy stonowanego różu z fioletowym, beżowym lub szarawym odcieniem. To bardzo spokojny i elegancki, ale jednocześnie elegancki i luksusowy kolor. Wygląda wyrafinowany i tajemniczy, a jednocześnie harmonijnie łączy się z wieloma odcieniami.

W połączeniu z khaki lub łupkową szarością, zakurzona róża nada obrazowi miękkości, a wraz z czekoladą, szarością lub niebieskim stworzy romantyczny nastrój.

Liliowy

Ta nazwa łączy kilka podtonów. Blady liliowy, lawendowy (z przewagą niebieskich odcieni), liliowy (w którym różowy tonie niebieskie odcienie) - wszystko to jest liliowe.

Ten kolor wybierają kreatywne kobiety, inteligentne i zmysłowe. Dzięki wyrafinowaniu liliowego koloru udaje im się tworzyć nietrywialne i tajemnicze obrazy. Liliowy ma silną energię wewnętrzną, więc dobrze sprawdza się w wariacjach solo.

Ale w razie potrzeby możesz połączyć go z zielonym, brązowo-beżowym i białym.

Smoky

Piękny odcień szarości z domieszką niebieskawych odcieni nazywa się dymnym kolorem. Kojarzy się ze skromnością, przyzwoitością, uczciwością i pracowitością. Ogólnie rzecz biorąc, kobieta, która umie nosić rzeczy w tym odcieniu, niezmiennie robi inteligentne wrażenie.

Smoky, podobnie jak jego kolega szary, jest podstawą podstawowej garderoby, ponieważ ma prawie wszystkie słynne odcienie.

Brzoza

Złożona mieszanka bieli i czerni, która ma pewne podobieństwa do wzoru na korze brzozy, jest zwykle nazywana odcieniem brzozy. Przyciąga uwagę swoją niezwykłością i powoduje skojarzenia z czystością i niewinnością. Jest to uniwersalny kolor, pasuje zarówno do blondynki, jak i brunetek i rudych.

Jest idealnie zacieniony na czarno-biały, w połączeniu z pastelowymi tonami lub stonowanymi ciemnymi. Jasny pomarańczowy lub czerwony dodatek odświeży i ozdobi rzecz wykonaną z tkaniny brzozowej.

Orchidea

To soczysta i bogata wersja różu z fioletowymi nutami, bardzo kobieca, delikatna i delikatna. Daje właścicielowi jasność i urok, nie będzie wyglądać chwytliwie, ale nigdy nie pozostanie niezauważona.

Ten odcień będzie świetnie wyglądać w sukience koktajlowej lub wieczorowej, ale może również ozdobić garnitur biurowy lub codzienne ubrania.

Najlepiej łączy się z pastelowymi i pudrowymi tonami, dżinsami, jasnoniebieskim lub ciemnoniebieskim.

Śliwka

Dwa wykwintne odcienie, fioletowy i bordowy, po zmieszaniu nadają śliwkowy kolor, tak zwany przez skojarzenie z odcieniem dojrzałej śliwki. To ciepły ton, bogaty i gęsty, wygląda tajemniczo i tajemniczo. Kobieta ubrana w śliwkę wygląda majestatycznie, romantycznie lub ekscytująco, w zależności od głębokości cienia., Która może różnić się od ciemnej śliwki do lawendy.

Jasna śliwka da właścicielowi romans i lekkość, ciemność pokaże jej duchowość i szlachetność. Ale w każdym razie pokaże jej odwagę i pewność siebie. Jednak wskazane jest rozcieńczenie tego odcienia, aby uniknąć zatorów.

Śliwka łączy się z podstawową czernią, bielą i szarością. Świetnie wygląda w połączeniu z mlekiem, beżowo-brązowym, czekoladowym, niebieskim, a także różowym, liliowym i czerwonym.

Ecru

Tak więc Francuzi nazywają cień niebielonego jedwabiu lub lnu. Jest to bardzo zbliżone do beżowego bladobrązowo-szarego odcienia, należącego do klasy „luksusowej”, właśnie ze względu na skojarzenie z naturalnymi arystokratycznymi tkaninami, historycznie dostępnymi tylko dla wyższej klasy.

W związku z tym dokładnie tak postrzegana jest kobieta ubrana w ecru, zawsze jest powściągliwa i elegancka. Wolę ten odcień zrównoważony, spokojny i marzycielski, nieco staromodny w związku.

Ten kolor jest typowy dla mody ślubnej, sukienek wieczorowych i stylu biznesowego, a także nadaje się na letnie rzeczy.

Ten odcień jest bardzo wygodny w połączeniu z brązową paletą w jego pobliżu, ale będzie wyglądał korzystnie w odcieniach wiśniowo-czerwonych.

Jak wybrać odpowiedni kolor

Cała różnorodność ludzkiego wyglądu podzielona jest na cztery główne typy kolorów: zimę i lato, które przypisuje się zimnym zerotypom; Wiosna i jesień są uważane za ciepłe.

Takie oddzielenie absolutnie nie jest związane z datą urodzenia i nie jest obliczane zgodnie z horoskopem. Podział kolorów jest odpowiedni dla brunetek, a także dla blondynki i rudowłosych.

Aby określić typ koloru, musisz użyć jednej z technik opartych na testach wizualnych. Zwykle porównuj wpływ różowych i brzoskwiniowych odcieni materiału na wygląd. Jeśli dekorowanie wyglądu pomaga w odcieniach różu, to jest to zimny kolor, jeśli brzoskwiniowo ciepły.

Wewnątrz podtypy są podzielone zgodnie z tą samą zasadą: szaro-różowe wyciszone odcienie będą pasować do lata, a jasne różowe będą odpowiednie do zimy.

Brzoskwiniowy ciepły, stonowany kolor zbliżony do pomarańczowego podkreśli kolor jesieni, a jasny ciepły - wiosna.

Zgodnie z rodzajem koloru warto uzupełnić garderobę.

Kobieta Wiosna pasuje do naturalnych ciepłych kolorów. Jest kremowy, musztardowy, ecru, karmelowy, jasny beż. Odcienie pomarańczowo-czerwone, brzoskwiniowe i, co ciekawe, liliowe i miękkie jasnoniebieskie.

Autumn Woman podkreśli swoje piękno strojami stonowanych odcieni zbliżonych do naturalnych: odcienie ziemi, liści lub kory drzewa. Takie są kawa, czerwony, brązowy, zielony, gruszka, bagno, koral.

Kobieta Winter powinna używać kolorów zimnych i jasnych. Są to odcienie niebiesko-różowe, szare, fioletowe i niebieskie. Neutralne kolory są idealne: czarno-biały.

Kobieta-lato z powodzeniem będzie wyglądać w stonowanym niebieskim, turkusowym, jasnozielonym, bordowym, malinowym.

Kompatybilność

Napisano całe rozprawy na temat zgodności i kompatybilności kolorów w ubraniach, projektanci opracowali między sobą złożone tabele kompatybilności odcieni. Wszystkie te wskazówki można krótko sprowadzić do kilku zaleceń:

 • Podczas kompilacji zestawu warto użyć od dwóch do czterech kolorów, większa liczba odcieni jest niepożądana, ponieważ psuje wrażenie wizualne;
 • Możesz łączyć tylko te kolory, które są ze sobą powiązane lub kontrastują, inne opcje są niedopuszczalne, ponieważ będą wyglądać nieharmonijnie;
 • Powiązać kolory, które różnią się odcieniem, a przeciwne są nazywane absolutnie kontrastującymi; Możesz się o tym dowiedzieć za pomocą koła kolorów;
 • Wszystkie pastelowe kolory można ze sobą łączyć;
 • Należy wziąć pod uwagę indywidualny typ koloru i wybrać odcienie zgodnie z nim;
 • Podczas tworzenia zestawów monochromatycznych, szczególnie dla pełnych pań, należy ostrożnie używać różowego koloru, który może wizualnie dodać nadmierną objętość.

Stylowy wygląd

Kolor może być użyty do poprawy lub ochłodzenia stosunku innych do swojego przewoźnika. Korzystając z opcji kolorów, możesz stworzyć atmosferę elegancji, ciepła i spokoju lub przekazać nastrój entuzjazmu i młodości. Kolor może być najmocniejszym elementem garderoby, jeśli nauczysz się go efektywnie używać.

Na przykład, aby stworzyć lekki i przewiewny nastrój w letni poranek, pomoże kombinacja rzeczy w trzech odcieniach: niebieskie dżinsy, jasnozielona kurtka i przewiewna szyfonowa pudrowa bluzka.

Z innego letniego zestawu wieje tropikalną bryzą i świątecznym nastrojem: jasnoniebieska sukienka z kwiatowym nadrukiem na lamówce tworzy jasny, lekki sweter z cyklamenu. Obraz uzupełnia szlachetny pastelowy odcień ecru, z którego wykonane są buty i torebka.

Opcja odpowiednia na nieformalne spotkanie w upalny dzień, łącząca poważny i niepoważny - letni nastrój: jasna musztardowa sukienka ozdobiona jest mleczną kurtką z wzorem delikatnych letnich kwiatów, bzów i petunii. Całości dopełniają sandały na obcasie o mlecznym odcieniu i biżuteria wykonana z lekkiego metalu.

Na zakupy, przyjacielskie spotkanie, a nawet na randkę, należy nosić lekkie spodnie o jasnoróżowym brzoskwiniowym odcieniu i delikatną różową jedwabną bluzkę. Zabawny nastrój na tym pastelowym obrazie stworzą buty na wysokim obcasie o wysokości ponad 10 cm, obcasy ozdobione lampartem, czarna torebka na łańcuszku i obecność nieformalnej biżuterii.

Dla nieśmiałej kobiety ciekawy będzie zestaw plisowanej spódnicy z szyfonu w kolorze śliwki ozdobionej cienką złotą szarfą i połączonej z równie lekką bluzką o złożonym biało-niebieskim wzorze.

Ciepły letni deszcz nie jest powodem do rezygnacji z eleganckiego stroju. Warto ozdobić ponury dzień jasnymi nutami koralowego czerwonego stroju, a twój nastrój natychmiast poprawi się! Musztardowa sukienka idealnie łączy się nie tylko z koralowym parasolem, ale także z rajstopami, rękawiczkami i butami tego samego radosnego koloru. Krótka kurtka w kolorze antracytowo-czarnym, uzupełniona szalikiem na szyję, pozwoli dodać odrobinę powagi. Beżowa torebka dopełni wygląd.

Dobrze dobrana kombinacja kolorów stroju pozwala kobiecie nie tylko czuć się pewniej, ale także inspiruje nowe eksperymenty, odsłaniając talent percepcji kolorów u każdego z nas.

7 zdjęć

Obejrzyj wideo: Znaczenie kolorów w ubraniu (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz