Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Szampon do skóry

Łuszczyca - To poważna choroba, liczba stale rosnących. W leczeniu tego stanu zapalnego stosuje się różne techniki - od masażu po leki. Konieczne jest również użycie zewnętrznych agentów, czyli Szampon Skin-Cap.

Kompozycja

Czapka z daszkiem zapewnia pomoc na trzy różne sposoby: spray, krem ​​i szampon. Porozmawiamy o tym drugim.

Szampon o białym kolorze, płynny i miękki w konsystencji. Jego aktywnym składnikiem jest między innymi aktywna postać pirytionianu cynku. Poza tym w składzie można znaleźć takie substancje jak: Pego C-96, kwasy tłuszczowe z oleju kokosowego, które są naturalnym składnikiem i doskonale wygładzają włosy, a także zapewniają im bogatą pielęgnację. Ponadto wśród składników znajduje się tero-sulfonian i laurylosiarczan sodu - składnik przeznaczony do usuwania włosów z zawartości tłuszczu. Pozostałe składniki to kopolimery makrogolu, dimetikonu, glikolu propylenowego i kilku aromatów dla lepszego smaku.

Zawartość siarczanu metyloetylowego pozwala na lepsze wchłanianie szamponu przez skórę i, odpowiednio, ma głębszy wpływ na stan zapalny.

Objętość butelki szamponu wynosi 150 mililitrów.

Funkcje

To narzędzie powinno być stosowane przeciwko łuszczycy i innym problemom dermatologicznym. Cynk, który jest składnikiem aktywnym, zapobiega tak nieprzyjemnym chorobom jak grzyb lub zmniejsza jego działanie i chroni przed zarazkami. Narzędzie działa w taki sposób, że zmniejsza aktywność bakterii i ostatecznie zmniejsza ich obecność do zera.

Ogromną zaletą działania cynku jest fakt, że niszczy infekcję wewnątrz komórki, nie powodując uszkodzenia samego układu komórkowego. Ponadto cynk nie tylko wpływa na objawy choroby, ale także eliminuje jej przyczyny.

Jeśli regularnie używasz szamponu, jego działanie jest zwiększone, ponieważ jest wchłaniany i pozostaje w środku, kontynuując działanie, nawet gdy go nie używasz.

Zastosowanie

Szampon należy stosować w przypadku następujących problemów:

 • Jeśli twoja skóra głowy swędzi i swędzi z godną pozazdroszczenia regularnością;
 • W obecności łupieżu;
 • Jeśli masz łojotok, niezależnie od tego, czy jest suchy czy tłusty;
 • W przypadku zachorowania na atopowe zapalenie skóry, które wpływa na włosy i skórę głowy.

Lekarstwo należy nałożyć na mokre włosy i przez chwilę masować głowę, umożliwiając przepływ krwi do korzeni włosów. Następnie należy dokładnie spłukać szampon i natychmiast nałożyć go ponownie, również ruchami masującymi, ale teraz poczekaj w ciągu pięciu minut, pozwalając produktowi dokładnie się wchłonąć i wniknąć do środka, a następnie dokładnie spłucz. Zaleca się wstrząsnąć słoik przed użyciem, robiąc małe „gadanie”.

Producent obiecuje, że jeśli spróbujesz wyleczyć łuszczycę, to po dwóch tygodniach używania tego narzędzia pojawi się widoczny efekt.

Ponieważ ten szampon ma działanie terapeutyczne, należy go stosować podczas kuracji. W takim przypadku zaleca się to zrobić w ciągu 5 tygodni, 2-3 razy co siedem dni. Zapobiega się także stosowaniu szamponu po wyleczeniu choroby, na wypadek nagłego powrotu łuszczycy. W tym okresie warto używać tego produktu rzadziej - raz lub dwa razy w tygodniu.

Narzędzie nie ma żadnego wpływu na stan włosów, a także na ich kształt i kolor.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Według producentów produkt nie może być stosowany tylko w przypadku indywidualnej nietolerancji wymienionych składników. Ale faktem jest, że wśród składników znajduje się składnik hormonalny, który nieco rozszerza listę przeciwwskazań. Szamponu nie należy stosować:

 • W obecności różu lub trądzik młodzieńczy;
 • W przypadku infekcji skóry - obejmuje to zakażenie opryszczką i ospą wietrzną;
 • Jeśli jesteś chory w okresie okołodobowym zapalenie skóry;
 • Choroba taka jak gruźlica skóry również przeciwwskazane do użycia;
 • W obecności skóry rak
 • Dzieci poniżej osiemnastego roku życia lat

Nie ma przeciwwskazań do stosowania szamponu w czasie ciąży, a ryzyko jest raczej niewielkie, ale należy je wziąć pod uwagę. Dlatego podczas noszenia dziecka należy powstrzymać się od używania produktu, jeśli wystąpią swędzenie lub wysypka, których wcześniej nie było. Podczas karmienia piersią lepiej nie używać w ogóle szamponu lub przerwać na pewien czas tę metodę karmienia, aby uniknąć ryzyka.

Jak już wspomniano, podczas używania szamponu mogą wystąpić reakcje alergiczne. W takim przypadku warto zatrzymać korzystanie z tego narzędzia przynajmniej tymczasowo. Obecność składnika kontrolującego hormony może powodować następujące reakcje:

 • Pojawienie się ciągłego swędzenia;
 • Nadmierna suchość skóry głowy;
 • Obecność podrażnienia;
 • Nadmierna pigmentacja skóry;
 • Występowanie nadmiernego owłosienia;
 • Aktywna wysypka na trądzik i zaskórniki;
 • Rozwój jednej lub więcej infekcji;
 • Początek alergicznego zapalenia demat;
 • Jak również okołoustne zapalenie skóry;
 • Rozwój innych odmian łuszczycy, w tym krostkowej.

Jeśli nie będziesz postępować zgodnie z instrukcjami i częściej stosujesz szampon lub nie robisz sobie przerw, skóra może pękać, może powstawać zapalenie mieszków włosowych i rumień. W niektórych przypadkach mogą wystąpić nieprzyjemne konsekwencje, takie jak zanik skóry lub drętwienie palców.

Konsekwencje zależą od tego, co zażywasz i jakie opatrunki nakładasz podczas stosowania leku przeciw łuszczycy. Z tym należy zachować ostrożność i, w przypadku jakiejkolwiek reakcji negatywnej, natychmiast przerwać stosowanie nie tylko szamponu, ale także innych lekówjeśli to możliwe. Powinno to odbywać się przynajmniej do czasu wyleczenia negatywnych konsekwencji.

W bardzo rzadkich przypadkach stosowanie leku powoduje poważne działania niepożądane, w których należy natychmiast przerwać stosowanie szamponu i nigdy więcej go nie używać, a zamiast tego skonsultować się z lekarzem. Wśród tych konsekwencji są:

 • Uszkodzenie układu śluzowego;
 • Początek zapalenia żołądka;
 • Ciężkie reakcje alergiczne;
 • Gwałtowny wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Aby upewnić się, że reakcja alergiczna minęła, konieczne jest przeprowadzenie specjalnych testów w klinice lub szpitalu. Nie wykonuj kontroli samodzielnie, może to nie tylko okazać się niewiarygodne, ale także cię skrzywdzić.

Środki ostrożności

Zaleca się, aby dermatolodzy stosowali kurs szamponu i nie nadużywali tego leku. Wynika to z tego, że jego skład zawiera taki element jak klobetasol, który jest wystarczająco szkodliwy dla organizmu, szczególnie w dużych dawkach.

Przy ciągłym stosowaniu funduszy z tym składnikiem mogą rozwijać się zanikowe zmiany w skórze twarzy i głowy. Należy również zachować ostrożność podczas używania szamponu i unikać kontaktu z oczamiw przeciwnym razie obecność elementów hormonalnych spowoduje wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. Oprócz nacisku kontakt wzrokowy może w niektórych przypadkach powodować zaćmę lub jaskrę.

Nie nakładaj szamponu na obszary skóry, które nie są do tego przeznaczone. Na przykład na skórze twarzy lub pod pachami. W przeciwnym razie może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak atrofia lub zapalenie skóry.

Instrukcje wyraźnie to stwierdzają dzieci mogą być leczone z powodu łuszczycy już w wieku jednego roku. Z reguły dzieci łatwo tolerują wyroby medyczne i rzadko mają jakiekolwiek skutki uboczne. Biorąc jednak pod uwagę składnik klobetazolu, może on prowadzić do niepożądanych konsekwencji. Dlatego Zaleca się stosowanie szamponu dla dzieci po 18 latach, kiedy ciało jest silniejsze i bardziej wzmocnione.

Recenzje

Kupujący odczuwali na sobie wpływ szamponu na różne sposoby. Bardzo komuś pomógł, ale ktoś ma wiele skarg. Zacznijmy od wad. Główne niezadowolenie z ceny szamponu, piszą, że może być tańszy, ale biorąc pod uwagę, że nie pieni się bardzo dobrze, jest spożywany bardzo szybko. Ponadto niektórzy kupujący zauważyli, że jeśli regularnie używasz produktu, włosy prawdopodobnie się do niego przyzwyczają, a efekt zmniejszy się, a następnie całkowicie zniknie.

Ktoś napisał, że jeden szampon do pełnego leczenia nie wystarczy, tutaj potrzebujesz balsamu, kropli i innych leków, które można znaleźć. I oczywiście lepiej skonsultować się z lekarzem przed użyciem, aby przepisał niezbędne leki.

Możesz bezpiecznie zapisać plusy, że produkt ma przyjemny zapach i, co najważniejsze, że nadal działa. Wielu użytkowników twierdziło, że szampon uratował je nie tylko przed łuszczycą, ale także przed łupieżem i innymi problemami.

Analogi

Na koniec spójrzmy na analogi tego szamponu. Rzeczywiście, porównanie jednego produktu z innymi coraz bardziej pomaga nam dokonać właściwego wyboru.

 1. Tsinokap. Dostępny w postaci sprayu i kremu. Zawiera około dwóch procent substancji czynnej.
 2. Friderm Cynk. Pomaga przeciw łupieżowi, ale dodatkowo walczy ze wszystkimi problemami, które robi Skin-cap.
 3. Cynk pirytioniny. Dostępny w postaci szamponu, kremu i sprayu.

Różnica między tymi narzędziami nie jest tak duża. Istnieje różnica w cenie i bardzo niewielki skład, ale oprócz tego wszystkie opcje są identyczne i mają ten sam efekt.

Złożone działanie w przypadku chorób skóry, lekarstwo na zapalenie skóry, łojotok, wyprysk i łuszczycę Skin-cap - to kolejny film.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz