Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Profesjonalne szampony do włosów

Pragnienie kobiet do piękna i samoopieki jest silnie wspierane przez przemysł kosmetyczny. Wybierając odpowiednie kosmetyki wysokiej jakości, pielęgnacja włosów staje się łatwa, przyjemna i naprawdę skuteczna. Profesjonalne narzędzia, jak sama nazwa wskazuje, są opracowywane do użytku przez stylistów i fryzjerów w salonie. I prawie każda kobieta każdego dnia chce wyglądać tak, jakby właśnie wychodziła z salonu. Rynek natychmiast spełnia wszelkie wymagania klientów. I tutaj na półkach sklepów kosmetycznych widzimy profesjonalne produkty, które wcześniej można było uzyskać tylko w salonie lub na zamówienie.

Zobaczmy, jaka jest różnica między takimi produktami a towarami konsumpcyjnymi.

Funkcje

Początkowo zakłada się, że profesjonalny szampon do włosów będzie używany przez fryzjera, aby jego wpływ na włosy klienta był jak najbardziej skuteczny. Wynik powinien być widoczny natychmiast i jasno. W takim przypadku fryzjer może poprawnie ocenić stan włosów i skóry głowy, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki przy wyborze odpowiedniego narzędzia. Wszyscy specjaliści przechodzą kursy mistrzowskie i szkolenia od producenta produktu przed użyciem specjalnych produktów. To jest dalekie od zrobienia za nic.

Z następnego filmu dowiesz się, jak prawidłowo używać szamponu.

Główną różnicą między profesjonalnym detergentem do loków od zwykłego jest stężenie substancji czynnych.

Efekt zastosowania powinien być wyraźnie widoczny dosłownie natychmiast po umyciu szamponem. Profesjonalne produkty mogą pomóc pozbyć się poważnych wad, takich jak łupież, suchość i łuszczenie się naskórka. Podlegają nawet leczeniu wypadania włosów, co nie jest dostępne dla większości zwykłych szamponów. Wszystko to jednak wynika również z niewiarygodnej koncentracji, przy niewłaściwym doborze funduszy może poważnie zaostrzyć istniejące problemy. Dlatego lekarz lub przynajmniej fryzjer z dobrymi kwalifikacjami i doświadczeniem powinien wybrać lek.

Skład takich szamponów jest wzbogacony o ogromną ilość substancji aktywnych. Często są to kompleksy witaminowo-mineralne, naturalne olejki eteryczne i ekstrakty roślinne.

Nawet przy wysokiej zawartości aktywnych składników taki produkt może być używany nawet codziennie.

Rozdzielenie produktów jest bardzo wąskie, a linia jednej marki jest najczęściej podzielona na ogromną liczbę produktów. Są to kompozycje do problematycznych, suchych i łamliwych włosów, do kolorowych i zniszczonych, matowych, cienkich, tłustych loków, do ochrony podczas używania produktów do stylizacji i innych. Ale wśród całej tej różnorodności nie można znaleźć produktów oznaczonych jako „2 w 1”. Oczywiście do pełnej pielęgnacji wymagany jest nie tylko szampon, ale także odżywka, odżywka, różne maski i wiele innych. Ale producenci profesjonalnych kosmetyków przestrzegają zasady podzielonego wpływu na linię włosów i nie starają się oszczędzać konsumentom pieniędzy na opakowaniach. Dlatego wszystkie te fundusze są przedstawione w osobnej formie i nigdy nie rozcieńczają szamponu.

Wszystkie te czynniki odpowiadają za dość wysoką kategorię cenową takich funduszy. Jest to jednak uzasadnione jakością i skutecznością związków.

Zalecenia medyczne dotyczące wyboru szamponów do włosów - w następnym filmie.

Korzyści

W oparciu o funkcje omówione powyżej można wyróżnić następujące zalety szamponów salonowych.

 • Wzmocniona kompozycja. Ze względu na dużą liczbę aktywnych składników i ich koncentrację narzędzie jest jednym z rozwiązań problemów z włosami. Elementy czyszczące zwalczają nawet najtrwalsze zabrudzenia i pozostałości po stylizacji. Ponadto szampony do salonów zawierają dużą liczbę kompleksów mineralnych, witamin, ekstraktów roślinnych i olejków.

 • Jasny cel produktu. Profesjonalne zespoły nie mają cudownego efektu pozbycia się wszystkich problemów naraz. Ale są w stanie szybko i skutecznie rozwiązać jeden z braków linii włosów lub skóry głowy.

 • Wiele produktów do pielęgnacji loków zawiera silikon. Jest dodawany, aby stworzyć warstwę ochronną na włosach, nadając połysk i dobry wygląd. Problem polega na tym, że nie zaleca się używania go w określonych warunkach włosów. Produkty do salonów zawierają silikon tylko w przypadkach, w których jest to właściwe. Jednocześnie wysoka jakość składnika pozwala mu nie pozostawać w równowadze. Zatykając pory i powodując, że loki stają się ciężkie i szybko brudne, szybko się zmywa i nie szkodzi.

 • Wysokie stężenie produktu pozwala na ekonomiczne stosowanie, ponieważ do wymaganego działania potrzebujesz bardzo małej ilości kompozycji. Ponadto takie produkty są często pakowane w duże opakowania, co jest ostatecznie bardziej ekonomiczne niż duża liczba małych butelek. Jednocześnie bardzo trudno będzie kupić nowy pakiet, mniej więcej raz na sześć miesięcy.

 • Profesjonalne narzędzia pozwalają na jakościowe oczyszczenie linii włosów, eliminując resztki substancji do stylizacji, potu, brudu i tłuszczu. Ale w przeciwieństwie do zwykłych produktów, można je stosować nawet codziennie, bez obawy, że naskórek głowy wyschnie, a same pręciki są wyczerpane i łamliwe.

Gatunek

Zawartość dużej liczby ważnych składników o skutecznym działaniu wymaga od producentów profesjonalnych detergentów jednoznacznego zaklasyfikowania ich do użycia. Po pierwsze, produkty są podzielone według rodzaju włosów:

 • Nawilżający do suchych włosów. Aby osiągnąć pożądany efekt, często zawierają kwas hialuronowy, który może dosłownie gromadzić kropelki wody.

 • W przypadku cienkich zamków prezentowane są produkty objętościowe.

 • Do uszkodzonych i poplamionych. Keratyna, pantenol, kompleksy aminokwasowe pomagają w akcji.

 • Do walki z rozdwojonymi końcami.

 • Dla typu mieszanego, z suchymi końcówkami i tłustą skórą właściwą.

 • Zwalczanie łupieżu.

Można również znaleźć produkty zaprojektowane specjalnie do jasnych lub ciemnych loków, do kręconych lub falistych, siwiejących włosów i tak dalej.

Wiele linii reprezentuje indywidualne produkty dla mężczyzn.

Najczęściej mają one na celu rozwiązanie typowego męskiego problemu - wypadania włosów.

Niektóre produkty salonowe zawierają keratynę i substancje pomocnicze, które doskonale odżywiają i przywracają włosy. Procedura pielęgnacji włosów przy użyciu takich produktów - terapia keratyną - staje się coraz bardziej popularna.

W prawie wszystkich produktach rynku masowego wskaźnik kwasowości jest na tym samym poziomie - 5,5.

Jest to norma, która gwarantuje, że stosowanie produktu nie zaszkodzi skórze i linii włosów. Jednak w przypadku różnych rodzajów włosów potrzebna jest inna wartość pH, ponieważ może być wymagana inna intensywność ekspozycji na naskórek. W przypadku produktów z salonów kwasowość może się różnić.

Dla właściwej pielęgnacji profesjonalny szampon nigdy nie jest stosowany sam. Balsamy są zawsze z nim używane, dzięki czemu możesz odżywiać i chronić loki przed wpływami środowiska, nadając im wspaniały zdrowy wygląd.

Skład

Kompozycja dowolnego środka do mycia włosów składa się z niektórych grup składników. Podstawą jest woda, niezbędne środki powierzchniowo czynne. Uzupełniają je różne przydatne elementy.

Dowiesz się więcej o składzie szamponów z następnego filmu.

Po pierwsze, profesjonalny szampon różni się od zwykłego szamponu środkami powierzchniowo czynnymi i ich stężeniem.

Substancje te zapewniają zdolność kompozycji do tworzenia piany i zmywania zanieczyszczeń. Najprostszą wersją tej substancji jest lauryl amonowy lub siarczan laurylowy. Dobrze czyści brud, ale jednocześnie wysusza włosy i szkodzi ich strukturze. Znacznie częściej stosuje się laurylosiarczan sodu lub laurylosiarczan sodu. To lepsza substancja, ale nie najlepsza. Najbezpieczniejszy i najbardziej ostrożny można uznać za siarczan laurylowy TEA. Oprócz tych opcji można zastosować inne, w tym izolowane z materiałów roślinnych, na przykład z palmy kokosowej. Ale ich zdolność do prania jest znacznie niższa.

Skład produktu w salonie zależy od struktury i rodzaju linii włosów.

Nowoczesne techniki rekonstrukcji włosów polegają na zastosowaniu polimerów amfoterycznych, które wyrównują zewnętrzną warstwę włosów i przywracają je. Wiele produktów ma składniki, które przywracają rdzeń trzonu włosa. Zazwyczaj dodatki te są izolowane z sierści zwierzęcej lub materiałów roślinnych, takich jak pszenica, ryż lub soja. Istnieje również lekarstwo z keratyną, które pozwala również leczyć włosy od wewnątrz. Powszechnym suplementem jest prowitamina B5, która pozytywnie wpływa na stan skóry.

Oprócz tych podstawowych składników mogą być obecne olejki eteryczne, ekstrakty roślinne, kompleksy witaminowe i mineralne.

Najlepsze opcje dla profesjonalnych produktów są wytwarzane bez siarczanów, parabenów i substancji rakotwórczych.

Który kraj robi najlepiej

Ugruntowane profesjonalne produkty wytwarzane przez amerykańskie i japońskie marki. Firmy, które zyskały popularność, starają się zachować autorytet i uważnie monitorować technologie produkcyjne, wprowadzać nowe produkty i kontrolować jakość.

Produkty niemieckie i izraelskie są również szanowane ze względu na skrupulatność producentów i wysoką jakość. Produkty z Izraela często zawierają przydatne minerały i substancje pochodzące z Morza Martwego. Daje to kosmetykom nie tylko bogate korzystne właściwości, ale także niepowtarzalny smak.

Włoska marka znana jest z produktów ekologicznych i zastosowania w produkcji tylko bezpiecznych substancji i naturalnych zdrowych składników.

Włochy produkują kosmetyki w przeciwieństwie do innych krajów. Troska Włochów o ich zdrowie zmusza firmę do tworzenia wyłącznie wysokiej jakości naturalnych produktów kosmetycznych.

Białoruski rynek kosmetyków reprezentuje produkty średniej kategorii cenowej, co umożliwia zakup produktów premium nawet bez wysokich kosztów. Najlepsze produkty z tego kraju nie zawierają szkodliwych substancji, siarczanów i są bogate w przydatne składniki aktywne. Jakość nie jest gorsza od reklamowanych marek, ale mają bardzo atrakcyjne ceny.

Ocena popularnych marek

Istnieje wiele firm reprezentujących profesjonalne produkty.. Rozważmy niektóre z nich.

 • Marka L'Oreal Professionnel reprezentuje szeroką gamę profesjonalnych narzędzi. W składzie zawierają kompleksy witaminowe, ekstrakty i oleje roślinne, keratynę. Ponadto, w zależności od obszaru zastosowania produktu, zawiera opatentowane kompleksy z laboratorium L'Oreal, które pozytywnie wpływają na strukturę włosów i skóry.

Następujące linie są szczególnie popularne wśród marki:

 1. Absolut Repair Lipidium - Służy do leczenia loków po poważnych uszkodzeniach i stresie. Każde włosy są przywracane na poziomie komórkowym. Zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami świata.

 2. Pro Keratin Refill - kompozycja wzbogacona o keratynę, która wzmacnia słabe i pozbawione życia pasma. Może naprawić do 70% obrażeń. Poradzić sobie z zadaniem za pomocą specjalnego kompleksu „Pro-Keratyna” i technologii molekularnej „Incell”.

 3. Skóra głowy - środek odżywczy do cienkich włosów. Na zewnętrznej warstwie każdego włosa tworzy warstwę lipidów, która wzmacnia i przywraca powierzchnię włosów. Pomaga to zwiększyć objętość włosów, a włosy są mocniejsze i bardziej elastyczne.

 4. Mityczny olej - stworzony na bazie olejku arganowego, ma działanie nawilżające, odżywcze i lecznicze. Nadaje włosom gładkość i blask.

 5. Srebrny - Specjalne narzędzie dla kobiet w wieku. Zapewnia naskórkowi przydatne substancje, pielęgnuje włosy. Ponadto walczy z niepożądanym zażółceniem, które często wpływa na szare loki.

 6. Kolor Vitamino - pielęgnuje loki po rozjaśnieniu i koloryzacji. Nie pozwala na wymycie kolorowych pigmentów i aktywnie przywraca pasma po doświadczeniu stresu.

 7. Delikatny kolor - również zaprojektowany w celu ochrony koloru. Pełni tę funkcję, dodając taurynę do kompozycji. Ten składnik przywraca tłuszczową ochronę włosów, zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza i wypłukiwaniu pigmentu.

 8. Aminexil zaawansowany - ma na celu zwalczanie wypadania włosów. Prowokuje wzrost nowych i wzmacnia mieszki włosowe już istniejących.

7 zdjęć
 • Firma Wella prezentuje produkty salonowe na różne okazje. Każdy z kierunków zawiera nie tylko szampon, ale także pełną gamę produktów do pielęgnacji włosów.

 1. Wzbogacić - produkty do włosów zniszczonych i wysuszonych, zapewniają odbudowę i ochronę, miękkość, gładkość i nieskazitelny wygląd.

 2. Blask - chroni farbowane włosy dzięki technologii Microlight Crystal Complex. Poprawia kolor i nadaje połysk i miękkość.

 3. Ładowanie kolorów - linia barwników, przywracających strukturę włosów i zachowujących kolor. Zawiera produkty dla zimnych i ciepłych blondynek, czerwonych odcieni, zimnych i ciepłych brunetek.

 4. Saldo - ma na celu pielęgnację naskórka, łagodzi i odświeża skórę. Bez podrażnień, odpowiedni dla wrażliwej skóry.

 5. Wiek - Nadaje się do włosów dojrzałej kobiety, pomaga pozbyć się pierwszych oznak starzenia, leczy włosy, wzmacnia strukturę i wygładza powierzchnię.

 6. Niedz - Szczególnie w okresie letnim i wakacjach w palącym słońcu.

 7. Service - Dodatkowe fundusze wspierające procedury salonowe. Obejmuje pielęgnację przed i po zwijaniu, krem ​​ochronny, który usuwa farbę ze skóry i stabilizuje produkty.

 • Niemiecka firma Londa ma również szeroką gamę produktów.

 1. „Widoczna naprawa” dba o włosy po uszkodzeniu. Obejmuje produkty panthenolowe zapewniające pełną opiekę.

 2. „Blask koloru” chroni kolor, utrzymuje odcienie tak jasne i żywe, jak natychmiast po zabarwieniu.

 3. „Skóra głowy” dla problematycznej i wrażliwej skóry właściwej. Doskonale oczyszcza i zawiera produkty przeciwłupieżowe, wzmacniające, dla tłustych korzeni i wrażliwej skóry.

 4. Specjalnie dla stworzonych kręconych i kręconych pasm „Curl Definer”.

 5. „Imponująca objętość” do cienkich włosów i tworzenia dodatkowej objętości.

7 zdjęć
 • Marka Schwarzkopf przedstawia klientom podobne linie produktów do nawilżania, odżywiania awaryjnego, głębokiego czyszczenia po użyciu utrwalaczy, lakierów i stylerów, bez siarczanu produkt do włosów farbowanych, do wrażliwych skóry właściwej i włosów, które są pod ciągłym stresem ze względu na stres i czynniki środowiskowe. W swoim asortymencie znajduje się również suchy szampon, który pozwala nie myć włosów dłużej i używać go w podróży i sytuacjach awaryjnych.
 • Matryca Jest dobrze znany i od dawna kochany przez kobiety odwiedzające salony. Do jego produktów należą zestawy pielęgnacyjne do tworzenia objętości, zniszczonych loków, ochrony kolorów, nawilżania, gładkości. Istnieją również specjalne produkty do włosów blond i kręconych loków, które chronią przed światłem słonecznym. I wiele innych produktów, których cel na pierwszy rzut oka nie jest zbyt jasny dla przeciętnego człowieka.

Dostępne do stylizacji, kolorowania.

Ciekawym znaleziskiem są zestawy „must have” podzielone na kategorie. Oprócz zwykłych - przywracania, odżywiania i nawilżania, istnieją kombinacje dla blondynki o różnych odcieniach, kręconych, siwych, krótkich włosach, w celu zwalczania łupieżu i łuszczenia, a także szczególnie dla silnej połowy ludzkości.

 • Kapous - Producent specjalizujący się w profesjonalnych kosmetykach. Powstaje ogromna liczba produktów do pielęgnacji włosów. „Studio Professional” to seria obejmująca produkty do koloryzacji, linię pielęgnacyjną oraz produkty zapobiegawcze w celu wyeliminowania problemów, takich jak łojotok, utrata włosów, tłusty naskórek, uszkodzone loki. Linia opuszczająca przedstawia kompozycje na każdy dzień dla różnych rodzajów linii włosów.

 • Ollin - profesjonalne produkty średniej kategorii cenowej. Konsumenci zostawiają całkiem dobre recenzje na jej temat. Pomimo tego, że według niektórych wiele produktów nie ma bardzo dobrego zapachu, ich działanie jest zauważalne natychmiast. Włosy wyglądają zdrowo i zadbane, kosmetyki nie szkodzą i mają działanie terapeutyczne. W połączeniu z atrakcyjną ceną sprawia, że ​​marka jest ukochana przez konsumentów.

 • Nexxt - marka reprezentująca niemiecką jakość w przystępnej cenie. Ma dużą liczbę produktów. Różni się od innych obecnością środków chroniących przed zmianami temperatury w zimnych porach roku, a także serii produktów mlecznych.

 • Firma Revlon zajmuje się produkcją kosmetyków od ponad siedemdziesięciu lat. W tym czasie zdobyła bezwarunkowe zaufanie konsumentów, jest jednym z liderów w rozwoju produktów pielęgnacyjnych. Ma w magazynie wszystkie niezbędne narzędzia do różnych rodzajów i struktur włosów.

 • Rosyjska marka ”Piękno„pojawił się i zyskał popularność w Związku Radzieckim. Asortyment obejmuje środki: odbudowy z fitoekstraktami, nawilżające i chroniące, dla objętości, połysku, odżywiania, terapii keratynowej i produktów hipoalergicznych.

Recenzje

Profesjonalne produkty tworzone są przede wszystkim w celu doskonałego oczyszczenia włosów. Odżywianie i regeneracja - to kolejna najważniejsza funkcja, ale nie mniej ważna, sądząc po recenzjach.

Profesjonalne kosmetyki do włosów, recenzje o niej - w następnym filmie.

Kupujący zwracają dużą uwagę na jakość składu funduszy, brak reakcji alergicznych po ich użyciu.

Firma L'oreal wykorzystuje tylko sprawdzone komponenty.

Oczywiste jest, że dobry produkt w salonie nie może być tani, ale nadal cena odgrywa ważną rolę. Otrzymano dobre opinie w tym kierunku Ollin, Nexxt i The Lovely One.

Ostatecznie wyboru można dokonać samodzielnie tylko przy pomocy dobrego fryzjera.

Ale użytkownicy w sieci zalecają rozpoczęcie testowania profesjonalnych produktów z towarami w średnim segmencie cenowym, ponieważ pod względem jakości często nie są gorsze od bardziej rozwiniętych towarzyszy.

Wiele kobiet uważa, że ​​profesjonalny szampon wcale nie jest szczególnie ważny. Pielęgnacja balsamu lub maski jest ważniejsza, ale tutaj wszyscy decydują o sobie.

Przegląd profesjonalnych szamponów marki - w następnym filmie.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz