Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Witaminy do włosów w szamponie

Odżywianie włosów jest integralną częścią opieki nad nimi. I najłatwiej to zrobić, dodając do szamponu witaminy do włosów. Ale aby takie odżywianie było przydatne, należy przestrzegać pewnych zasad, w przeciwnym razie loki nie otrzymają korzyści, a tylko zaszkodzą.

Niezbędne substancje dla zdrowia i urody

Przed rozpoczęciem wzbogacania witamin zwykłego szamponu musisz dowiedzieć się, które witaminy przyniosą największe korzyści lokom.

Najważniejsze i przydatne dla loków są witaminy z grupy B. Zapewniają intensywne odżywianie włosów i ich cebul, a także skóry głowy:

 1. Tiamina, lub jak to się nazywa, B1, odpowiedzialny za prawidłowy stosunek białek, węglowodanów i kwasów w skórze głowy i samych włosach. Oznacza to, że ta witamina B jest bezpośrednio odpowiedzialna za pełne odżywianie skóry głowy.
 2. B6 odpowiada za normalne funkcjonowanie gruczołów łojowych, dla prawidłowej syntezy pierwiastków śladowych w skórze, a także prawidłowej równowagi hormonów w ciele. W przypadku jego braku loki zaczynają intensywnie się cienko rozczesywać, pojawiają się łupież i rozdwojone końce.
 3. B12 nie jest odpowiedzialny za odżywianie włosów, ale jest to wystarczająca ilość tej witaminy, która pozwala lokom regularnie otrzymywać niezbędną porcję tlenu.
 4. B5 lub kwas pantotenowy pomaga przedłużyć żywotność włosów, wzmacnia jego strukturę oraz poprawia wygląd i zdrowie włosów jako całości.
 • Witamina PP odgrywa również ważną rolę w odżywianiu pasm. Jego brak wyraża się przede wszystkim w ostrym i intensywnym wypadaniu włosów, a także w zwiększeniu ich kruchości i pojawieniu się rozdwojonych końcówek. Dlatego bardzo ważne jest, aby loki otrzymywały ten górny opatrunek regularnie.
 • Retinol (A) aktywnie przywraca uszkodzone pasma, a także stymuluje odnowę komórek skóry.
 • Witamina E lub tokoferolOdpowiada za młodość i piękno włosów, chroni loki przed promieniowaniem ultrafioletowym, a także normalizuje równowagę wodno-tłuszczową skóry głowy.

Zasady mieszania

Jeśli zdecydujesz się zapewnić lokom dodatkowe odżywianie, to w celu wzbogacenia powyższymi substancjami lepiej jest użyć zwykłego szamponu, ale powinieneś kupić specjalną bazę mydła. Jeśli nie jest to możliwe, należy preferować detergenty czyszczące z minimalną ilością dodatków i nie zawierające kompleksów witaminowych. Nadmiar tych przydatnych substancji może wpływać na włosy tak negatywnie, jak ich brak.

W takim przypadku dodaj składniki opisane wcześniej, powinny znajdować się w samej butelce z szamponem lub w niewielkiej ilości w dłoni. To, gdzie dokładnie te substancje są dodawane, zależy od realizowanego celu. Niektóre rodzaje witamin szybko tracą kontakt z powietrzem.

Wykonując tak wzmocniony szampon w domu, należy wziąć pod uwagę kompatybilność witamin zawartych w jego składzie ze sobą. Nie zaleca się łączenia witaminy C z ulubionymi substancjami z grupy B. B12 i C, B3, E, B1 są źle połączone. Eksperci nie zalecają również łączenia B1 z resztą witaminy w tej grupie, z wyjątkiem B12.

Wszystkie inne wcześniej opisane witaminy są doskonale ze sobą połączone. Ale zanim zaczniesz wzbogacać je szamponem, musisz udać się do lekarza. To on pomoże prawidłowo wybrać odpowiedni kompleks, wskazać prawidłową dawkę, a także może ustalić, czy w organizmie jest nadmiar jakiejkolwiek witaminy, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Najlepiej kupować takie dodatki w aptekach w specjalnych szklanych ampułkach lub w postaci kapsułek olejowych. Pamiętaj jednak, że otwarte opakowanie nie podlega przechowywaniu, podobnie jak wzbogacony szampon. Ponadto w sprzedaży są ampułki, które zawierają jedną substancję lub cały kompleks witaminowy jednocześnie, co oszczędza czas i energię przy tworzeniu odpowiedniego kompleksu suplementów witaminowych w szamponie.

Przepisy kulinarne

Zanim zaczniesz robić domowy szampon witaminowy, musisz kupić odpowiednie substancje w ampułkach w aptece. Aby witaminy działały poprawnie na włosy, konieczne jest przestrzeganie wszystkich niuansów ich przygotowania i stosowania.

Pamiętaj, że szamponu wzbogaconego takimi dodatkami nie można przechowywać dłużej niż 14 dni, wtedy wszystkie jego zalety po prostu znikają.

Stosowanie gotowego szamponu jest takie samo we wszystkich przypadkach. Nakłada się go na mokre włosy, wciera w korzenie ruchami masującymi, a następnie dobrze spłukuje. Konieczne jest ponowne nałożenie go, tylko w tym przypadku pianka jest trzymana na głowie i pasmach przez trzy lub pięć minut, a następnie zmywana zimną wodą.

 1. Aby zatrzymać nagłą utratę włosów, a także pozbyć się swędzenia skóry głowy, suplementy takie jak lidokaina, tiamina, soda, woda, pirydoksyna, sód i cyjanokobalomin muszą być zakupione. Jedna ampułka każdej substancji musi zostać dodana do pojemnika na szampon o pojemności 500 ml. Możesz to zrobić jeszcze łatwiej i natychmiast kupić cały kompleks podobnego suplementu o nazwie „Combilipen”. W takim przypadku 3 ampułki są wydawane na podobną ilość detergentu do loków.
 2. Aby przyspieszyć wzrost pasm, do szamponu dodaje się witaminy B12, B6 i B1. W takim przypadku proporcje powinny być takie same, to znaczy każda substancja jest pobierana w jednej ampułce o tej samej pojemności. Ta ilość suplementu jest obliczana na 250 gramów szamponu.
 3. Do odbudowy i intensywnego odżywiania loków musisz dodać trzy krople witaminy A i E do 100 gramów szamponu.

Łącząc ze sobą takie korzystne dodatki, możesz za każdym razem gotować nowy zdrowy szampon. Ale warto pamiętać o kilku niuansach:

 • Aby taki użyteczny środek czyszczący maksymalnie pokazał swoją skuteczność, konieczne jest stosowanie go co najmniej 10 razy z przerwami przez jeden lub dwa dni.
 • Możesz połączyć wszystkie witaminy, z wyjątkiem tych, które zostały napisane powyżej.
 • W razie wątpliwości co do dawki, lepiej jest kupić gotowy kompleks witamin w aptece, z reguły jedna ampułka jest przeznaczona na 100 g szamponu. Lub szczegółowe informacje o dawkowaniu można znaleźć w instrukcji.
 • Suplementy witamin w płynie płynnym lepiej jest dodać dwie kapsułki na 100 g bazy.

Możesz dowiedzieć się więcej o witaminach do włosów z następnego filmu.

Możesz iść w drugą stronę, czyli kupić gotowy szampon witaminowy.

Przegląd najlepszych gotowych narzędzi

Lada sklepów i aptek jest pełna różnorodnych szamponów witaminowych. Aby nie pomylić się z tym szerokim asortymentem i uzyskać naprawdę przydatny i skuteczny produkt, oferujemy krótki przegląd najpopularniejszych produktów, które otrzymały pozytywne opinie nie tylko od klientów, ale także od specjalistów:

 1. Librederm „Witamina F” Pomoże szybko i bezpiecznie odżywić włosy niezbędnymi elementami, przywróci im zdrowie, piękny wygląd i piękny blask. To narzędzie nie tylko odżywia włosy, ale także nawilża skórę głowy, zapobiega pojawianiu się łupieżu i normalizuje produkcję tłuszczu podskórnego, zmniejszając w ten sposób zawartość tłuszczu w pasmach. Idealny do wyjątkowo wrażliwej skóry głowy, stanie się niezbędnym narzędziem do pielęgnacji kruchych, przerzedzonych loków.
 2. Kallos „Multivitamin” Zawiera witaminy takie jak C, E i kompleks prawie wszystkich witamin z grupy B. Szampon tej marki nie tylko czyści loki, ale także stymuluje ich wzrost, przywraca naturalny połysk i wzmacnia ich strukturę jako całość.
 3. Szampon witaminowy „Eared Nannies” Ma prawie naturalny skład, doskonale oczyszcza włosy, czyni je miękkimi, jedwabistymi i błyszczącymi. Obecność kompleksu witaminowego pomaga lokom uzyskać odżywianie i nawodnienie niezbędne do prawidłowego wzrostu.
 4. Mirrolla Onion Hair Cleanser - szampon, doskonale eliminuje loki z zanieczyszczeń i nadmiaru tłuszczu, a także je wzmacnia i przyspiesza wzrost. Dzięki doskonale dobranej kombinacji ekstraktu z cebuli i kompleksu witamin, szampon intensywnie odżywia pasemka i łagodzi skórę głowy od łupieżu i swędzenia. Efektem zastosowania tego produktu będą zdrowe, bujne i zadbane włosy.
 5. Collistar Multivitamin idealny do codziennego użytku, normalizuje aktywność gruczołów łojowych i dobrze czyści pasma wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto prawidłowo utworzony kompleks wzbogacania witamin pomaga nie tylko oczyścić loki, ale także nawilżyć je i odżywić wszystko, czego potrzebujesz. Eksperci uważają to narzędzie za uniwersalne, czyli szampon i odżywkę jednocześnie.
 6. Garnier „Moc witamin” , a także inne środki opisane powyżej, pomaga nie tylko dobrze oczyścić włosy, ale także naładować je energią, wzmocnić, przyspieszyć wzrost, przywrócić uszkodzoną strukturę i przywrócić piękny wygląd i naturalną miękkość loków.
7 zdjęć

Recenzje

Według tych, którym udało się już ocenić wpływ szamponu z witaminami na włosy, efekt jest widoczny prawie natychmiast. Po pierwszym szamponie loki zyskują piękną, naturalną objętość i niezrównaną miękkość. Po każdym kolejnym zgniotu kosmyki stają się grubsze, struktura włosów gęstnieje, łojotok i zanikają zwiększone loki łojowe.

Właściwie dobrany lub samodzielnie wykonany szampon z witaminami przyniesie wszelkiego rodzaju prawdziwe loki w postaci szykownego wyglądu i lepszego stanu zdrowia.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz