Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Krem do depilacji okolic intymnych

Zaletami depilacji przed depilacją jest bezbolesne usuwanie niepożądanej roślinności bez uszkadzania mieszków włosowych. Depilacja jest świetna dla kobiet o wrażliwej skórze, a nawet kobiet w ciąży. Po zabiegu skóra wygląda na czystą i zadbaną, bez zaczerwienień.

Korzyści z depilacji przed depilacją

Depilacja to sposób na pozbycie się roślinności na ciele.w którym usuwana jest tylko górna część włosów wystających ponad skórę. Mieszek włosowy nie jest uszkodzony, więc nowe włosy szybko odrastają. Podczas depilacji włosy są zrywane, to znaczy usuwane razem z korzeniem. Z tego powodu efekt gładkości trwa około miesiąca. Następnie włosy odrastają i procedura musi zostać powtórzona. Typowymi narzędziami do usuwania włosów są wosk i pinceta, nitka i elektryczny depilator.

Ważną zaletą depilacji jest prawie całkowity brak przeciwwskazań. Procedura jest szybka i bezbolesna, ale może nie być odpowiednia dla kobiet z indywidualną nietolerancją lub nadwrażliwością. Nieprzyjemnym momentem jest prawdopodobieństwo skaleczeń, gdy procedura jest niedokładna lub nieostrożna. Depilacja strefy bikini następuje za pomocą aerozolu, balsamu, żelu, kremu. Nakłada się je na skórę, a po kilku minutach usuwa się je gąbką lub plastikowym łopatką.

Substancje chemiczne zawarte w depilatorach niszczą część włosów wystającą ponad powierzchnię skóry. W takim przypadku mieszek włosowy pozostaje nienaruszony, co oznacza, że ​​włosy szybko odrastają. Główną zaletą depilacji jest to, że włosy stają się miękkie, a skóra pozostaje gładka przez dziesięć dni, w zależności od naturalnej intensywności wzrostu włosów u kobiety.

Zanim zdecydujesz się na chemiczną depilację bikini, powinieneś zwrócić uwagę na poważny brak depilacji w intymnych miejscach. U dziewcząt o wrażliwej skórze mogą wystąpić ciężkie reakcje alergiczne, a nawet oparzenia chemiczne., co może być przyczyną powstawania blizn w przyszłości. Takie przerażające działania niepożądane występują dość rzadko. Najczęściej brak depilacji objawia się lokalnymi reakcjami skórnymi, które szybko mijają.

Wzrost włosów po woskowaniu zwykle rozpoczyna się w ciągu jednego do dwóch tygodni. Tak więc wosk lub profesjonalny krem ​​daje najbardziej długoterminowy efekt w porównaniu z innymi metodami usuwania włosów. W takim przypadku po kilku zabiegach włosy stają się cieńsze, a linia włosów jest cieńsza, co jest plusem. Jak każda procedura kosmetyczna, depilacja miejsc intymnych kremem ma zalety i wady. Zalety procedury to: niski koszt, bezpieczeństwo, wydajność. Wady to łagodne podrażnienie.

Depilacja, w przeciwieństwie do depilacji, jest bolesną procedurą, podczas której włosy są całkowicie usuwane wraz z mieszkiem włosowym. Nie zaleca się kobietom z nadwrażliwą skórą i skłonnością do reakcji alergicznych. Mechanizm działania usuwania włosów jest następujący: płynny wosk (zimny lub gorący) nakłada się na skórę, a po pewnym czasie odrywa się ostrym ruchem wraz z klejonymi włosami. Włosy są usuwane wraz z korzeniem, odrastają dopiero po 3-4 tygodniach. Ponadto procedura jest przeprowadzana za pomocą specjalnych elektrycznych depilatorów, które w przeciwieństwie do maszynki do golenia, odrywają włosy od nasady. Istotnymi wadami usuwania włosów są podrażnienie skóry, ból, oparzenia, blizny (jeśli procedura jest wykonywana nieprawidłowo).

Funkcje

Wybierając metodę usuwania włosów w intymnych obszarach, należy pamiętać, że skóra w tym miejscu jest znacznie bardziej wrażliwa niż na nogach i pachach. Dlatego należy uważać, aby nie uszkodzić skóry. Najbezpieczniejszym narzędziem jest brzytwa i kremy do głębokiego bikini. Pamiętaj, że depilacja brzytwą prowadzi do wrastania włosów, podrażnienia skóry i stanów zapalnych w dotkniętych obszarach, aby tak się nie stało, ważne jest przestrzeganie higieny maszynki do golenia, skóry, a także stosowanie specjalnych środków do depilacji.

Depilacja przeprowadzana jest w intymnych miejscach przy użyciu wosku, lasera, cukru (shugaring) i kremu. Najpopularniejszą procedurą dostępną dla każdej kobiety jest głęboka depilacja kremem. Jest uważany za najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy. Niszczy strukturę włosów do cebulki w ciągu kilku minut. W strefie bikini nieznacznie zmieniono skład produktu (pod pachami, nogami, strefą nad wargą są inne kremy!). Specjalne delikatne składniki o delikatnym działaniu na delikatną skórę w tym obszarze są dodawane do środków do depilacji strefy intymnej.

Zaleca się przetestowanie kremu przed użyciem, możliwa jest indywidualna nietolerancja niektórych składników. Połóż trochę na zgięciu łokcia i pozostaw na 10-15 minut, a następnie spłucz wodą. Jeśli reakcja alergiczna nie wystąpi na skórze w ciągu dnia, odpowiedni jest żeński krem. Jak wszystkie środki do usuwania nadmiaru roślinności, środki do depilacji strefy intymnej mają kilka zalet i wad.

Pamiętaj, że tylko przestrzegając zasad i instrukcji, możesz osiągnąć wysokie wyniki.

Główne zalety tej metody:

 • Bezbolesność Podczas zabiegu nie ma dyskomfortu. Jeśli występuje uczucie pieczenia, istnieje możliwość, że produkt nie jest odpowiedni.
 • Szybkość i wydajność. Zabieg trwa maksymalnie 15 minut (zawsze czytaj instrukcję), po zakończeniu usuń krem ​​szpachelką i weź prysznic. Po depilacji zaleca się nawilżenie skóry.
 • Dostępnośćoszczędność pieniędzy i czasu. Możesz kupić krem ​​do depilacji w aptekach, supermarketach i sklepach. Ceny są różne, począwszy od 150 rubli i więcej. Delikatnie wpływają na skórę w okolicach bikini, nawilżają ją i odżywiają. Ten kremowy depilator do miejsc intymnych różni się od innych metod, takich jak wosk i shugaring. Narzędzie służy do wypadania włosów, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Procedura nie jest skomplikowana, można ją przeprowadzić w domu niezależnie. Najważniejsze jest przestrzeganie instrukcji. Rzadziej niż inne powoduje zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.
 • Naturalny skład. Wybieraj tylko kremy zawierające naturalne składniki. Właściwy produkt powinien zawierać substancje nawilżające, takie jak olejki eteryczne, wyciągi z ziół leczniczych i witaminy.

Jak korzystać

Przed depilacją w domu na obszar skóry nakłada się specjalny produkt, za pomocą którego nadmiar tłuszczu jest usuwany z powierzchni skóry. Następnie krem ​​rozprowadza się na skórze w kierunku wzrostu włosów. Po aplikacji należy odczekać kilka minut i usunąć włosy szpatułką. Następnie umyj skórę ciepłą wodą i nałóż środek dezynfekujący, a także specjalne mleko, które pomoże przywrócić skórze.

Kremy do depilacji to środki chemiczne do usuwania włosów. Zawierają substancje, które osłabiają wiązanie między łańcuchami białkowymi we włosach.

Istnieją specjalne wymagania dotyczące używania kremu do depilacji:

 • Depilacja wszystkich części ciała w ciągu jednego dnia nie jest zalecana..
 • Produkt należy nakładać przez kilka minut, aby uniknąć procesów zapalnych i podrażnień. Ściśle postępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Nie używaj przeterminowanych kremówszczególnie w czasie ciąży.
 • Po zabiegu musisz oddychać świeżym powietrzemi wydaj go przy otwartym oknie. Powodem jest specyficzny zapach chemii obecny w kompozycji.
 • Nie eksperymentuj z lekami podczas ciąży, zaleca się stosowanie tylko sprawdzonych. Teoretycznie możesz ich używać, ale po konsultacji z ginekologiem.

Pamiętaj również:

 • Nie używaj mydła i produktów zawierających alkohol przez kilka godzin przed i po depilacji.. Zwiększa to ryzyko obrażeń skóry podczas usuwania włosów.
 • Krem nakłada się grubą, równą warstwą używając ostrza aplikatora, aby pokryć nim wszystkie włosy.
 • Po 6-8 minutach (dokładny czas dla każdego producenta podano w instrukcji) krem ​​usuwa się szpatułką, a pozostałości dokładnie zmywa się wodą.
 • Aby stłumić ewentualne podrażnienie skóry i ostrzeżeń alergicznych, zaleca się spryskiwanie podrażnionej skóry sprayem dermatologicznej wody termalnej.

Który wybrać

Istnieją regularne i profesjonalne kremy do depilacji. Te ostatnie zawierają enzymy proteolityczne, takie jak papaina, trypsyna i chymotrypsyna. Po zastosowaniu tej kompozycji skóra jest dodatkowo ogrzewana promieniami podczerwonymi lub nakładana na silikonowy bandaż. W ciepłych warunkach enzymy idealnie niszczą włosy i uszkadzają cebulę. Po każdym zabiegu ilość włosów jest znacznie zmniejszona, a pozostałe odradzają się w ledwo zauważalny puch. Wadą procedury jest wysoka cena i ryzyko podrażnienia skóry.

Idealną opcją na lato jest połączenie profesjonalnego usuwania włosów w salonie i utrzymanie gładkości w przyszłości z kremowymi lub zimnymi płytkami z woskiem lub żywicą. Niezaprzeczalną zaletą produktu w tej strefie jest łatwość użycia, szybkość działania i przystępność cenowa. Wybierając krem ​​do intymnej strefy, pamiętaj o kilku zasadach:

 1. Skóra w tym obszarze jest bardzo wrażliwa., więc wybierz produkt specjalnie dla delikatnej skóry. Zwróć uwagę na produkty oznaczone na opakowaniu: „do delikatnych obszarów skóry”, „do bikini” lub „do skóry wrażliwej”. Najlepiej unikać usuwania twardych włosów.
 2. Nie oszczędzaj na śmietanie - Strefa bikini potrzebuje narzędzia wysokiej jakości, ponieważ w intymnych miejscach lepiej wybrać sprawdzone i niezawodne. To jest ważne dla zdrowia. Najczęściej najtańsze środki mogą poradzić sobie tylko z puszystymi włosami, ale nie będą bardziej surowe.
 3. Zwróć uwagę na pakiet. - opakowanie powinno zawierać gąbkę lub szpachelkę do usuwania kompozycji, oleju lub balsamu do skóry po zabiegu.

Wszystkie te kryteria można przypisać dowolnemu narzędziu w obszarze bikini, ponieważ strefa ta wymaga ostrożnego wyboru narzędzia. Pamiętaj również, że nowoczesny krem ​​nie jest uniwersalny. Dla każdej strefy na ciele znajduje się krem ​​do depilacji.

Przegląd producentów

Dziś na rynku kosmetyków do samoopieki istnieje ogromna różnorodność kremów do depilacji w różnych przedziałach cenowych. Najpopularniejsze produkty znanych producentów wśród kobiet, kremy do depilacji Avon, Eveline, Veet i wiele innych.

 • Avon. Krem do depilacji dla skóry wrażliwej z olejkiem z pianki łąkowej „Idealna gładkość”, wyprodukowany we Francji. Produkt przeznaczony jest do skóry wrażliwej, delikatnie usuwa włosy. Olejek z pianki łąkowej w kompozycji zapewni uczucie delikatności i jedwabistości.
 • Mini bikini. Ekonomiczny i bezpieczny krem, który otwiera i wypełnia pory. Specjalna kompozycja zmiękcza mieszek włosowy i wypycha włosy na zewnątrz tak bardzo, jak to możliwe. Włosy są usuwane prawie z nasady bez uszkodzeń i urazów skóry. Po depilacji pory są otwarte, mieszki włosowe są podatne na niszczące działanie kompozycji. Olej otula odsłonięty pęcherzyk, sprawia, że ​​włosy są cieńsze i lżejsze, spowalnia wzrost włosów przez kilka miesięcy.
 • Eveline. Niedrogi środek do depilacji, na którego opakowaniu znajduje się napis „pod pachy”. Trzymaj produkt na skórze przez siedem minut. Zawiera składniki kojące w postaci olejków. Krem jest ultraszybki. W ciągu trzech minut możesz całkowicie usunąć niechciane włosy. Nie powoduje podrażnień ani suchości skóry. Jest wystarczająco dużo opakowania na dwie depilacje. Zasada użytkowania: nakładaj na skórę przez trzy minuty i spłucz. Zapach jest trochę specyficzny, ale znośny.
 • Aksamit. Najpopularniejszy krem ​​do depilacji wśród kobiet. Dzisiaj uważają to najpiękniejsze panie Aksamit najlepiej z olejkiem lawendowym. Zalet - niska cena. Krem jest bardzo gęsty, więc aby go prawidłowo nałożyć, musisz się przyzwyczaić. Narzędzie niszczy strukturę włosów, a efekt depilacji trwa bardzo długo. Zestaw zawiera specjalną szpachelkę, dzięki której usunięcie pozostałej części kremu nie jest trudne. Duży plus: Produkt zawiera olejek lawendowy.
 • Sally Hansen. Kobiety, które borykają się z problemem niewielkiej roślinności nad górną wargą, są przyzwyczajone do szarpania ich za pomocą pincety lub specjalnej sprężyny. Krem do depilacji włosów Sally Hansen „Kremowy zestaw do usuwania włosów”zawiera witaminę E, nawilża skórę i łagodzi podrażnienia. Zasada działania jest taka sama, jak w przypadku innych środków do depilacji - należy stosować przez 5 minut, a następnie usunąć mokrym wacikiem. Bez zapachu, ekonomiczny. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają najlepszego środka do usuwania zarostu!
 • Veet (krem w sprayu). Krem do depilacji w sprayu to nowy produkt do pielęgnacji skóry. W pojemniku z aerozolem jest wystarczająca ilość środków. Nałóż krem ​​w odległości nie większej niż 5 cm od skóry. Jest czyszczony specjalną szpachelką i wskazane jest nałożenie twardej ściereczki na depilowany obszar - dodatkowy efekt szorowania. Usuwa wszystkie włosy, nie wysusza skóry. Świetna alternatywa dla konwencjonalnych kremów do depilacji.
 • „Batiste". Batiste krem ​​do depilacji to dobry domowy produkt budżetowy. Jest idealny do depilacji wrażliwych obszarów skóry, zwłaszcza okolic bikini. Krem jest jednym z trzech najlepszych domowych produktów do depilacji. Zasada stosowania nie różni się od innych kremów: nakłada się na skórę na pięć minut, a następnie usuwane specjalną szpachelką. Wiele kobiet chwali to - wygodne, całkowicie usuwa resztki kremu i niechcianych włosów. Krem „Batiste” nie ma nieprzyjemnego zapachu, nie wysusza skóry. Efekt depilacji trwa około 10 dni. Dobre połączenie ceny i jakości.
 • Lowa-lowa. Popularne narzędzie do depilacji, czyli cały kompleks produktów do pielęgnacji skóry. Składa się z dwóch głównych produktów: do depilacji i po. Osobliwością kremu jest to, że zmiękcza skórę i spowalnia wzrost włosów. Produkt składa się z naturalnych składników. Producent twierdzi, że po sześciotygodniowym kursie włosy znikają na zawsze.

Recenzje

Wśród najpopularniejszych kremów do depilacji Veet i Aksamit. Sądząc po recenzjach, wykazały najlepszy wynik podczas użytkowania. Kremy spowalniają wzrost włosów, są odpowiednie dla skóry wrażliwej, nie podrażniają jej, są tanie, dobrze usuwają włosy, nakłada się je specjalną szpachelką. Śmietana Veet kosztuje więcej niż drugi, ale także skuteczny. Jego minusem jest ostry nieprzyjemny zapach chemii, który w narzędziu Aksamit stłumiony. Ranking wśród kobiet jest kierowany przez drugie lekarstwo z powodu niskiej ceny - około 40 rubli. Kremy do depilacji wykazały dobre wyniki. Cliven, Krzem, Oplica, Aksamit, "Batiste". Wśród niedociągnięć zauważono ostry zapach, nieekonomiczne zużycie, możliwe wystąpienie reakcji alergicznej.

Wiele kobiet pisze, że środki na depilację ”Batiste„z firmy”Czerwona linia„sprzedawany jest w pięknej i wygodnej tubce o różnych zapachach: czekoladzie, ogórku, jogurcie. Narzędzie doskonale usuwa cienkie włosy, ale nie radzi sobie z twardymi.Zalety produktu - naturalne składniki w kompozycji, przyjemny aromat, nie powoduje podrażnień skóry, szybko działa. Z niedociągnięć - trudno znaleźć w sklepach, musisz zamówić online.

Jak stosować kremy do depilacji i środki ostrożności dotyczące ich stosowania w przeglądzie następnego filmu.

Obejrzyj wideo: Jak BEZBOLEŚNIE dokonać depilacji okolic BIKINI + HAUL ze strojami (Grudzień 2019).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz