Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Krem na rozstępy

Krem na rozstępy - niezbędne narzędzie do pielęgnacji skóry podczas ciąży, po porodzie, podczas odchudzania lub profilaktyki. Dzięki bezpiecznemu i aktywnemu składowi wnika w skórę, wygładza ją, przywraca elastyczność i odbudowuje uszkodzone komórki. Konieczne jest bardzo ostrożne wybranie lekarstwa na rozstępy, biorąc pod uwagę metodę aplikacji, skład, zakres stosowania.

Aby zapobiec nieprzyjemnemu zjawisku, istnieją specjalne narzędzia, które nie mają działania terapeutycznego, ale stymulują krążenie krwi i wzmacniają tkanki.

Funkcje

Najczęstszą przyczyną rozstępów u kobiet jest ciąża. Rozstępy pojawiają się zwykle w drugim trymestrze ciąży lub po porodzie z powodu silnego rozciągnięcia skóry. Najczęściej pojawienie się rozstępów wiąże się z cechami genetycznymi, a przy odpowiedniej dbałości o siebie tych brzydkich pasków można całkowicie uniknąć. Przy przedłużonym rozciąganiu skóry ważne jest prawidłowe jej nawilżenie. Rzeczywiście, elastyczność skóry będzie zależeć od obecności wilgoci w skórze właściwej.

O tym, jak pozbyć się rozstępów, dowiesz się z następnego filmu.

Krem na rozstępy wykonuje szereg podstawowych zadań: intensywnie nawilża skórę, przyspiesza procesy metaboliczne i krążenie krwi, zatrzymuje wilgoć, zwiększa elastyczność, miękkość i jędrność.

Kompozycja dobrego kremu powinna być składnikami, których zadaniem jest intensywne nawilżenie skóry, głębokie nasycenie wilgocią i zatrzymanie wilgoci w skórze właściwej.

 • Naturalne oleje. Jeden z najpopularniejszych składników kremu. Oleje doskonale wnikają w skórę. Chronią przed odparowaniem wilgoci, zatrzymują wodę i zwiększają liczbę komórek naskórka.
 • Gliceryna i silikony. Składniki o właściwościach podobnych do olejków, ale niezdolne do odżywienia skóry. Ponadto długotrwałe stosowanie kremu z silikonami może prowadzić do pewnych nieprzyjemnych konsekwencji.
 • Witaminy. Są one niezbędne do stymulacji procesów metabolicznych w skórze, przyspieszenia dojrzewania nowych komórek, zwiększenia hydrofobowych właściwości naskórka ze względu na jego pogrubienie.
 • Kwas hialuronowy Składnik nawilżający skórę.
 • Hydrolizowane białka. Działają w naskórku, aby zatrzymać wilgoć.
 • Retinol. Ten składnik jest niezbędny do stymulacji regeneracji skóry, poprawy osłabionego naskórka i aktywacji syntezy składników odpowiedzialnych za poprawę elastyczności skóry.
 • Ekstrakty roślinne Bezpieczne i skuteczne komponenty o różnych właściwościach.
 • Olejki eteryczne. Niezbędny do zwiększenia elastyczności i metabolizmu skóry, odżywiania, pielęgnacji. Na przykład kompozycja często zawiera olejki eteryczne z jojoby lub shea, kiełki pszenicy lub pestki moreli.
 • Elastyna z kolagenem. Jeden z najważniejszych składników odpowiedzialnych za elastyczność tkanek.
 • Wyciągi z alg Te składniki są niezbędne do poprawy regeneracji osłabionych lub uszkodzonych obszarów skóry, do odżywienia i przyspieszenia procesów metabolicznych.
 • Przeciwutleniacze Zwiększają elastyczność skóry, poprawiają krążenie krwi.

Krem na rozstępy jest dwojakiego rodzaju: jeden zapobiega ich występowaniu (profilaktycznie), a drugi ma właściwości lecznicze (gojenie). Krem drugiego rodzaju nakłada się, nawet gdy na skórze pojawiają się rozstępy. Stosowanie kremów profilaktycznych jest zalecane w sytuacjach stresowych. Na przykład podczas ciąży lub z intensywnym wzrostem masy ciała. Nawet jeśli nie ma genetycznych predyspozycji do rozstępów, ważne jest, aby włączyć do diety produkty odpowiedzialne za piękno skóry.

Krem zabiegowy należy zużyć natychmiast po pojawieniu się smug na skórze.

Nie będzie skuteczny, jeśli będą w przyzwoitym wieku, niezależnie od producenta i kosztu produktu. Jednocześnie wiele kremów eliminujących rozstępy często pełni funkcję zapobiegawczą. Jednak produkty wielofunkcyjne rzadko mają wysoką jakość i spełniają swoje zadanie maksymalnie o pięćdziesiąt procent.

Zastosowanie

Właściwe stosowanie kremu to przestrzeganie wszystkich zasad określonych w instrukcji. Tylko w tym przypadku możemy spodziewać się rezultatu. Aby to przyspieszyć, możesz spróbować dbać o skórę innymi metodami. Na przykład, stosując masaż obszarów problemowych i prysznic kontrastowy, owija się.

Stosowanie kremu na rozstępy podczas ciąży jest następujące: na czyste ręce lub wstępnie oczyszczoną skórę należy nałożyć niewielką ilość kremu. Następnie, przy intensywnym masowaniu i czasami lekkich ruchach, należy wcierać go w skórę. Pamiętaj, że części kremu nie powinny na nim pozostać. Jeśli pozostaną, należy je usunąć, zmocząc serwetkę, a następnym razem weź mniej porcji. Możesz nakładać krem ​​dwa do trzech razy dziennie.

Liczba procedur zależy od instrukcji zawartych w instrukcji.

Połącz stosowanie kremu na rozstępy z kremami nawilżającymi. Najpierw musisz zastosować krem ​​nawilżający, a po dwóch godzinach - krem ​​na rozstępy dla kobiet w ciąży. Jest to konieczne, aby jeden środek mógł zostać całkowicie wchłonięty przez skórę, a jego aktywne składniki mają działanie terapeutyczne.

Zazwyczaj instrukcje kremu przeciw rozstępom na klatce piersiowej wskazują, jak prawidłowo nakładać i pocierać. Ważne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń producenta, w przeciwnym razie możesz spowodować szkody i nie uzyskać rezultatu. Wybierając krem ​​na rozstępy, zastanów się, jakie wyniki chcesz osiągnąć. Dziś można znaleźć w sprzedaży produkty dla nastolatków, kobiet w ciąży, a także do stosowania po utracie wagi, gdy skóra zwiotcza.

Który lepiej wybrać

Jedną z najważniejszych zasad selekcji jest hipoalergiczna kompozycja, brak szkodliwej chemii w śmietanie (parabeny, substancje zapachowe i barwniki, a także silikony). Pamiętaj, że składniki produktu mogą przenikać do krwioobiegu i być przenoszone na dziecko. Wybierając krem, przeczytaj opakowanie. Istnieją leki stosowane w czasie ciąży i po porodzie. Te pierwsze służą do zwiększenia elastyczności skóry i zapobiegania rozstępom. Po porodzie skóra powinna wrócić do pierwotnego stanu. A druga opcja powinna pomóc zmniejszyć intensywność rozstępów po porodzie, uczynić je mniej zauważalnymi, rozjaśnić. Ponadto istnieją uniwersalne środki zaradcze stosowane w obu okresach. Wybierając skuteczny krem ​​na rozstępy, weź również pod uwagę następujące punkty:

 • Test alergiczny. Jest to obowiązkowy środek, który należy podjąć, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z indywidualną nietolerancją składników. Najpierw powąchaj krem ​​i nałóż kroplę produktu na wrażliwy obszar skóry. W przypadku braku reakcji negatywnej można zastosować produkt.
 • Data ważności To nie powinno być przeterminowane.
 • Okres użytkowania Przeczytaj uważnie instrukcję! Jeśli krem ​​jest przeznaczony do stosowania po porodzie, nie ma sensu używać go w czasie ciąży (i odwrotnie). Ważny jest również określony okres użytkowania (w niektórych trymestrach).
 • Szkodliwe składniki kremu dla płodu. Wszyscy wiedzą, że narządy dziecka w macicy powstają w różnych okresach ciąży. A działanie określonych składników kosmetyków może być niebezpieczne dla zdrowia płodu i jego rozwoju. W szczególności niektóre olejki eteryczne mogą powodować poważne problemy z ich ciągłym stosowaniem (dotyczy to kremów, masaży, kąpieli i okładów na ciało). Przeczytaj kompozycję i nie zaniedbuj instrukcji. Ponadto ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w odpowiednim czasie w sprawie zastosowania konkretnego środka.

Tradycyjny krem ​​nawilżający dla przyszłej matki o bezpiecznym składzie jest lepszy niż nic. Lekarstwo na rozstępy nie tylko nawilża skórę, pomaga zwiększyć jej elastyczność i chroni przed osłabieniem włókien kolagenowych. Jeśli kobieta ma rozstępy lub może nie powstać z powodu ciąży, jej wybór kremu zależy głównie od osobistych preferencji. W takim przypadku nie ma barier w wyborze narzędzia.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny ograniczać się w wyborze, ważne jest, aby myśleć o zdrowiu dziecka.

Niemal każdy krem ​​z wysokiej jakości rozstępów ma dobre właściwości penetrujące, dlatego lek na rozstępy po porodzie powinien zawierać następujące nieagresywne składniki: witaminy A, E i C. Pierwsza witamina jest odpowiedzialna za regenerację tkanek skóry. Pomaga przyspieszyć proces podziału i powstawania nowych komórek skóry. Drugim i ostatnim składnikiem są przeciwutleniacze. Jednocześnie witamina C ma działanie tonizujące niezbędne dla zdrowej skóry. Masło kakaowe, masło shea i olej jojoba, awokado, kiełki pszenicy intensywnie odżywiają, nawilżają i uelastyczniają skórę, ulegając negatywnym zmianom w jej strukturze.

Składniki poprawiają odnowę komórek skóry i są wyposażone w właściwości drenażowe, zmniejszające przekrwienie. Jednocześnie oleje mineralne i barwniki nie powinny być obecne w kremie od rozstępów po porodzie. Powinien mieć przyjemny zapach, który szybko wychodzi. Jeśli tak, to w śmietanie praktycznie nie ma zapachów, które mogłyby zaszkodzić. Ważne jest, aby krem ​​był dobrze wchłaniany i nie tworzył filmu na skórze. Wraz z utworzeniem filmu zwiększa się ryzyko nieskuteczności tego środka. Wynika to z faktu, że film może zapobiegać penetracji aktywnych składników w strukturę skóry.

Przegląd popularnych narzędzi

Dziś łatwo jest znaleźć różne środki na rozstępy, które są sprzedawane w postaci oleju, kremu, surowicy, żelu. Zagraniczni i krajowi producenci oferują skuteczne kremy na rozstępy dla kobiet w ciąży, matek karmiących, a także uniwersalne produkty, które można stosować podczas odchudzania lub profilaktyki. Średnio koszt najpopularniejszych produktów wynosi 500 rubli.

 • Gumka Przeznaczony do korygowania rozstępów tłuszczowych i poporodowych, usuwania śladów blizn, blizn i defektów kosmetycznych skóry, usuwania plam starczych i opalających, przebarwień i defektów kosmetycznych skóry. Przywraca krążenie kapilarne skóry. Pewna kombinacja olejków i ziół tworzących krem ​​przyspiesza odbudowę powierzchniowej warstwy skóry, co przyczynia się do jej odnowy i odmłodzenia.

Produkt głęboko wpływa na skórę, przywraca jej elastyczność, poprawia oddychanie komórek skóry, wygładza i zmiękcza.

Działa zmiękczająco na blizny różnego pochodzenia. Nawilża ubitą bliznę, przyczynia się do jej zmiękczenia.

 • Maternea. Krem ma delikatną topliwą konsystencję i lekki aromat. Olej jojoba, olejek migdałowy, witaminy A i C nie tylko przywracają skórze, ale robią to od wewnątrz, wnikając w głębsze warstwy skóry właściwej. Ponadto za pomocą tego kremu możesz aktywować naturalną produkcję kolagenu i elastyny, co jest bardzo ważne dla korekcji i zapobiegania rozstępom. Podczas ciąży można go stosować od pierwszych miesięcy, ponieważ kompozycja jest całkowicie bezpieczna dla dziecka.
 • „Nasza mama”. Zrównoważony kompleks witamin, ekstraktów roślinnych i olejków, które tworzą krem, intensywnie odżywia, nawilża i poprawia elastyczność i jędrność skóry w czasie ciąży. Innowacyjny kompleks, który jest częścią kremu, pomaga przywrócić strukturę złamanego włókna w obszarach problemowych. Kwas hialuronowy ma długi efekt nawilżający, zatrzymując wodę w przestrzeni międzykomórkowej skóry.
 • Clearwin. Środek ajurwedyjski, który zawiera składniki pochodzenia roślinnego - olej sezamowy, witaminę E i inne. Krem zawiera produkty chemiczne. Niektóre z nich mogą powodować podrażnienia skóry i są zalecane do stosowania dopiero po pierwszym trymestrze ciąży. Zalety produktu: przyspieszenie regeneracji skóry, pozbycie się zwiotczenia, a także plam starczych, poprawa ulgi i koloru skóry, zwiększenie krążenia krwi, intensywne nawilżenie.
 • Elancyl. Francuski kremowy żel jest w stanie wniknąć w głębsze warstwy skóry właściwej, co pozwala nie tylko rozjaśnić rozstępy, ale także przywrócić integralność skóry w miejscach jej silnego rozciągania. Żel zawiera fibrylinę, związki cynku i witaminę C. Ze względu na swoją skuteczność kremu nie można stosować w okresie ciąży i karmienia. Elancyl można stosować od czwartego miesiąca ciąży do drugiego miesiąca po urodzeniu. Zawiera olej z krokosza barwierskiego i wyciągi pochodzenia morskiego.
 • Weleda. Niemiecka ropa ma wyłącznie naturalny skład. Ma bardzo przyjemny aromat i wysoką wydajność. Zastosuj lek na masaż od rozstępów na klatce piersiowej, brzuchu, pośladkach, biodrach i innych problematycznych obszarach. Duże stężenie witaminy E ma korzystny wpływ na skórę, w połączeniu z innymi składnikami sprawia, że ​​jest ona elastyczna i elastyczna, poprawia krążenie krwi.
 • Palmers. Krem pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów dzięki specjalnej mieszance masła kakaowego, witaminy E, masła shea i potężnej kombinacji kolagenu, elastyny, olejku migdałowego i arganowego. Pomaga poprawić elastyczność i jędrność rozciągniętej skóry. Stosuj podczas i po ciąży. Polecany do rozstępów związanych z wahaniami wagi.
 • Linea Mamma. Innowacyjny kompleks substancji aktywnych pochodzenia roślinnego przywraca koloryt i elastyczność skóry. Specjalnie opracowana formuła zmniejsza pojawienie się rozstępów podczas ciąży i po porodzie. Rośliny lecznicze, a także olej ze słodkich migdałów i arganowy oraz masło shea, nasycone niezbędnymi kwasami tłuszczowymi, odżywiają i zmiękczają skórę, witaminy C i E, które mają wyraźne działanie przeciwutleniające, zapobiegają tworzeniu się wolnych rodników. Koktajl składników leczniczych zapewni skórze jędrność i przygotuje ją na nagłe zmiany zachodzące w ciele kobiety podczas ciąży.
 • Vichy. Uniwersalny krem ​​na rozstępy zawiera składniki nawilżające i odżywcze oleje roślinne. Pomaga zwiększyć elastyczność skóry, znacznie zmniejszyć istniejące rozstępy, a także zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowych. Hipoalergiczny, bez alkoholu i perfum. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.
 • Pasjel. Jest to narzędzie zaprojektowane w celu zapobiegania i eliminacji rozstępów. Eliminuje rozstępy, blizny i blizny, a także inne nieprzyjemne problemy skórne. Producent twierdzi, że produkt ma działanie terapeutyczne i profilaktyczne przeciwko rozstępom, skutecznie przeciw bliznom i bliznom, przywraca uszkodzone obszary skóry, wzmacnia skórę, zwiększa syntezę substancji odpowiedzialnych za elastyczność naskórka. Krem poprawia także wygląd skóry, eliminuje ciemne rozstępy, czyniąc je niewidocznymi.
 • Mangostan. Krem do skóry od pojawienia się rozstępów, ich usuwania, nadając jej gładkość i zdrowy, równomierny kolor. Lek nie jest narkotykiem. Jego skład jest naturalny, oparty na wyciągu z owoców mangostanu. Nałóż Mangostan tak jak zwykły krem ​​odżywczy lub balsam do ciała. Producenci informują swoich konsumentów o przeprowadzonych testach i pozytywnych wynikach, o istniejącym certyfikacie jakości.
 • Sanosan. Skuteczne lekarstwo na rozstępy.Zwiększa elastyczność skóry, koryguje istniejące rozstępy, aktywuje regenerację naskórka, odżywia, nawilża i wzmacnia skórę. Zawiera naturalną lanolina, oleje, wosk pszczeli i inne korzystne substancje.
 • Mama Comfort. Krem na rozstępy Mama Comfort powstał z myślą o kobietach w ciąży i tych, które po porodzie przestrzegają karmienia piersią. Ma unikalny skład, który nie tylko pozwala skórze odzyskać i uzyskać elastyczność, ale także dba o wrażliwą skórę właściwą w okresie po urodzeniu dziecka. Wśród głównych składników: wyciąg z kasztanowca, wyciągi z naturalnych olejków, specjalna formuła zwiększająca zdolność skóry do rozciągania. Krem jest bezpieczny dla kobiety w ciąży.

Recenzje

Oceny najlepszych kremów na rozstępy dokonały kobiety, które stanęły przed tym nieprzyjemnym problemem. Według większości najlepszym kremem jest Mama Comfort. Sądząc po recenzjach, doskonale nadaje się do wrażliwej skóry właściwej w okresie poporodowym. Produkt składa się z kwasu hialuronowego, wyciągu z kasztanowca, wyciągu z oleju, a także innowacyjnego kompleksu. Kobiety zauważają, że po tym skóra staje się bardziej elastyczna i wygląda lepiej. Śmietanka kosztuje około 300 rubli.

Na drugim miejscu w popularności krem ​​to „9 miesięcy”.

Jest zaprojektowany specjalnie dla przyszłych matek. Jego zaletą jest to, że zapobiega rozstępom i zwalcza je. Produkt ma naturalny skład i niedrogą cenę. Wiele kobiet lubiło także kremy. Mustella, Pregnancare, Avent, Vichy, Solaris. Są droższe, ale mają hipoalergiczny skład.

Dowiedz się więcej o kremach od rozstępów w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: JAK SZYBKO POZBYĆ SIĘ ROZSTĘPÓW? (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz