Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak zrobić krem ​​do depilacji w domu?

Coraz częściej nowoczesne dziewczęta i kobiety stosują procedury salonowe do pielęgnacji twarzy i ciała. Jednym z najbardziej popularnych wśród płci pięknej jest depilacja. W kabinie usługa ta będzie dużo kosztować, ale taką procedurę można łatwo wykonać w domu, po przygotowaniu specjalnej kompozycji własnymi rękami.

W naszym artykule dowiesz się, jak zrobić krem ​​do depilacji w domu.

Ostrzegamy Cię od razu: ta procedura, gdziekolwiek jest wykonywana i w jakikolwiek sposób, pozwala tylko tymczasowo usunąć włosy. Po pewnym czasie odrastają, ponieważ ich mieszki włosowe pozostają nietknięte.

Główne typy

Depilację nóg można wykonać w domu, wybierając najbardziej odpowiedni i delikatny sposób. Obecnie istnieje kilka opcji, które można łatwo wykonać niezależnie:

  • shugaring. Opcja oszczędzania - do postępowania używana jest specjalna pasta, na podstawie której stosuje się cukier;
  • stosowanie śmietany. Podobne preparaty kosmetyczne są prezentowane na półkach sklepowych w szerokim asortymencie. Główną zaletą tej metody jest bezbolesność, ale często zdarza się, że po użyciu kremu nie ma rezultatu;
  • brzytwa Najbardziej budżetowa i najszybsza opcja, która nie wymaga dużo czasu;
  • wyrywanie włosów pęsetą. Ta metoda jest najczęściej stosowana do twarzy.

Jednym z najlepszych obecnie sposobów jest użycie depilatora elektrycznego. To małe urządzenie szybko i łatwo usuwa włosy, a efekt po użyciu utrzymuje się przez długi czas. Ale wiele współczesnych kobiet odstraszają takie czynniki, jak ból.

Jeśli nie boisz się takich doznań, możesz bezpiecznie korzystać z tego urządzenia. Procedura nie zajmuje dużo czasu, można ją powtarzać kilka razy w tygodniu.

Warto zauważyć, że aby osiągnąć dobry efekt, musisz kupić wysokiej jakości depilator. Korzystanie z taniego urządzenia nie da pożądanego rezultatu i przyniesie silny ból.

Narzędzie do majsterkowania

Możesz samodzielnie przygotować krem ​​do usuwania włosów. Warto zauważyć, że przed użyciem niektórych składników konieczne jest przetestowanie na obecność reakcji alergicznych i dopiero po tym kontynuowanie procedury.

Jeśli chodzi o krem, istnieje kilka typowych przepisów, które można przygotować na podstawie prostych składników.

Pierwszą opcją jest zastosowanie siarczynu wapnia. Możesz kupić ten komponent w specjalistycznym sklepie. Zasadniczo siarczyn wapnia służy do konserwowania warzyw.

Aby przygotować krem, musisz użyć naczyń ceramicznych. Wapno gaszone (1 łyżeczka) wlewa się do pojemnika, po czym dodaje się siarczyn wapnia. Składniki należy dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć na skórę.

Warto zauważyć, że taki krem ​​nie jest zalecany do leczenia strefy bikini.

Jest jeszcze jedna skuteczna opcja usuwania włosów. Krem jest przygotowywany na bazie sody i stosowany przed snem. Ta opcja najlepiej nadaje się do usuwania włosów z nóg.

Wlej sodę (20 g) do pojemnika i napełnij go gorącą wodą. Mieszanina jest dokładnie mieszana, a następnie nakładana na skórę. Aby osiągnąć efekt nóg, musisz owinąć bawełnianą szmatką.

Rano kompozycję zmywa się ciepłą wodą, a nogi traktuje się kosmetykami nawilżającymi.

Przepisy ludowe

Wybierając odpowiednią metodę depilacji, należy zwrócić uwagę na przepisy ludowe. Do tworzenia kremów możesz używać prostych naturalnych składników, które nie zaszkodzą Twojej skórze. Zasadniczo stosuje się do tego zioła lecznicze.

Możesz zrobić krem ​​do depilacji z nasion pokrzywy. Do gotowania musisz użyć 40 g surowców i 100 g oleju roślinnego. Nasiona muszą zostać zmiażdżone, a następnie rozcieńczone płynem. Wszystkie składniki są dokładnie mieszane, po czym nalegają na około 3 miesiące. Mieszanina jest filtrowana i nakładana na skórę cienką warstwą. Po wchłonięciu kompozycję należy zmyć ciepłą wodą.

Szczególną uwagę podczas stosowania przepisów ludowych należy zwrócić na fakt, że niektóre składniki powodują reakcje alergiczne. Często wynika to z indywidualnej nietolerancji.

Jeszcze kilka przepisów na środki ludowe do usuwania niechcianych włosów - w poniższym filmie.

W domu możesz użyć specjalnych kremów do depilacji. Podstawa takich opcji zawiera składniki, które spowalniają wzrost linii włosów nad powierzchnią skóry.

Jeszcze raz warto podkreślić, że depilacja nie jest radykalnym środkiem do walki z niechcianymi owłosieniem na ciele.

Po pewnym czasie, dość małe, odrastają i procedura musi być powtórzona.

Obejrzyj wideo: 15 SPOSOBÓW NA DOMOWĄ DEPILACJĘ (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz