Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Krem antycellulitowy

Przyczyny powstawania cellulitu mogą być różne: siedzący tryb życia, problemy hormonalne, niedożywienie, przejadanie się, złe nawyki, stres, brak płynów w organizmie. Wszystko to prowadzi do brzydkich guzków na biodrach. Krem antycellulitowy może pomóc pozbyć się takiej dolegliwości jak cellulit.

Funkcje

Według statystyk około 89% kobiet cierpi na cellulit. Jednocześnie ta wada kosmetyczna może prowadzić do dość niebezpiecznych konsekwencji. W późniejszych stadiach podskórna tkanka tłuszczowa rośnie tak bardzo, że zakłóca krążenie krwi i zwęża zakończenia nerwowe. Krem antycellulitowy może pomóc wyeliminować ten problem we wczesnych stadiach. Takie fundusze różnią się znacznie pod względem składu. Jednak zasada działania dla nich jest w większości przypadków ujednolicona: poprawa procesów komórkowych i zapobieganie zjawiskom zastoju, które powodują cellulit.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów żywności, które rozwiązują problem skórki pomarańczowej. Najczęstsze z nich to:

 • klasyczny krem ​​antycellulitowy;
 • zarośla;
 • brud
 • wosk parafinowy.

Efekt zastosowania każdego z tych leków może się znacznie różnić. Na przykład peeling i brud mogą wyeliminować widoczne oznaki cellulitu i często wymagają użycia dodatkowych środków w celu zmiękczenia skóry. Parafina ma na celu poprawę elastyczności skóry, a nie normalizację komórek tłuszczowych. Dlatego obecnie najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z takim problemem jest krem ​​antycellulitowy.

Jak większość kremów, wszystkie kremy antycellulitowe powinny być przechowywane w chłodnym miejscu i stosowane wystarczająco szybko, aby wszystkie aktywne składniki zachowały swoje właściwości lecznicze. Dlatego lepiej nie używać kremu po upływie daty ważności. Aby wybrać taki krem, musisz ostrożnie i krytycznie traktować te związki, które są wydawane jako „cudowne” lekarstwo na cellulit. Aby zapewnić skuteczność wybranych kremów, preferuj te, które zawierają wyższe stężenie następujących składników: bluszczu, kasztanowca, kofeiny, aminofiliny, krzemu, oleju z orzechów laskowych i L-karnityny.

Zasada działania

Obecnie istnieje szeroki wybór kremów i żeli, z których wiele jest przydatnych w leczeniu cellulitu, ale ma również swoje ograniczenia. Z wyjątkiem wczesnych stadiów powstawania cellulitu, kremy należy stosować w połączeniu z dietą, sportem, masażem terapeutycznym lub opieką medyczną. Tylko w tym przypadku kremy będą dość skuteczne. Jako dodatkowe narzędzie mają bardzo użyteczny efekt.

Kremy poprawiają jakość skóry i zapobiegają dalszemu rozwojowi cellulitu. Niektóre z nich zostały specjalnie zaprojektowane do użycia jako dodatkowe narzędzie po zabiegach medycznych. Jednak kremy te same w sobie nie mają specjalnej wartości i działają tylko na bardzo wczesnych etapach cellulitu.

Żele są zwykle produkowane w wodzie z dodatkiem alkoholu jako składnika do suszenia skóry. Substancja czynna, na przykład kofeina, musi być rozpuszczalna w wodzie, a szybkość wchłaniania żelu zależy od jego specyficznych właściwości. Zaletą kremu w porównaniu z żelem jest to, że jego składniki rozpuszczalne w oleju i wodzie można ze sobą mieszać. Kremy są również preferowane dla suchej skóry, ale jeśli użytkownik ma tłustą skórę, powinien użyć żelu.

W kremach i żelach antycellulitowych stosuje się różne substancje, z których najbardziej skuteczne podano poniżej. Każdy krem ​​lub żel musi spełniać określone warunki, aby można go było stosować w leczeniu cellulitu.

Aktywny składnik leku musi być stabilny i utrzymywany w temperaturze pokojowej. Ponadto musi mieć dobrą penetrację i nie zmieniać swoich właściwości podczas przechodzenia przez grubą zewnętrzną warstwę skóry. W dotkniętej tkance powinna pozostać tak długo, jak to możliwe. Aktywne składniki nie powinny działać toksycznie na skórę i układ krwionośny, cała kompozycja kremu nie powinna powodować podrażnienia skóry.

Produkty antycellulitowe spełniają szereg ważnych funkcji:

 • poprawić krążenie krwi w obszarze problemowym;
 • cząsteczki, które tworzą te leki, przyczyniają się do niszczenia tłuszczów, można je wykorzystać do odchudzania;
 • stymulować procesy metaboliczne;
 • przywrócić elastyczność i koloryt skóry;
 • nawilża i odżywia skórę;
 • stymulują usuwanie toksyn ze skóry.

Kosmetyczki zalecają rozpoczęcie programu antycellulitowego od uniwersalnego kremu.

Jest w stanie kompleksowo wpływać na „skórkę pomarańczową”:

 • poprawia krążenie krwi;
 • usuwa nadmiar płynu z tkanek;
 • przyspiesza metabolizm;
 • może być stosowany jako składnik spalający tłuszcz;
 • poprawia strukturę skóry, nadaje się do napinania skóry

Spalanie tłuszczu

Naturalny proces spalania tłuszczu zapewni kofeinę. Jest to najbardziej preferowany produkt ze skórki pomarańczowej. Kofeina doskonale rozkłada komórki tłuszczowe i stymuluje krążenie krwi, działa rozgrzewająco. Jednak nie zaleca się stosowania tego produktu dla osób łatwo pobudliwych, pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

Krem liftingujący

Taki produkt zawiera składniki, które zwiększają ilość włókien kolagenowych w organizmie i powodują proces odmładzania. Krem liftingujący doskonale zwalcza cellulit, przywraca i napina skórę, zapobiega rozstępom, jest idealny na boki, ale nie należy go stosować do spalania tłuszczu w jamie brzusznej.

Z efektem wzmacniającym

Produkty oparte na składnikach wzmacniających antycellulit wnikają głęboko w naskórek i zapewniają doskonały efekt drenażowy. Stymulują pobieranie nadmiaru płynu, a jednocześnie dobrze nawilżają. Produkty zawierające olejki eteryczne doskonale napinają skórę, nadają jej elastyczność. Najbardziej skuteczne są produkty zawierające oleje: cyprys, jałowiec, lawenda i wszelkie cytrusy.

Czy to naprawdę pomaga?

Dziś w aptekach i sklepach kosmetycznych jest bardzo duży wybór kremów antycellulitowych. Ich producenci dają gwarancję, że zastosowanie określonego produktu z cellulitu z pewnością pomoże w walce z nim. Masaż antycellulitowy krem ​​naprawdę pomaga, ale niestety tylko na początkowych etapach jego rozwoju. Należy zauważyć, że nawet sami producenci twierdzą, że ich produkt jest skuteczny w modelowaniu sylwetki tylko w połączeniu z aktywnością fizyczną i prawidłowym odżywianiem.

Harm

Używając produktu zgodnie z instrukcją i biorąc pod uwagę wszystkie przeciwwskazania, krem ​​nie zaszkodzi zdrowiu. Tutaj musisz wziąć pod uwagę niektóre funkcje:

 • Metoda owijania polega na utracie wilgoci w ciele. Sztuczne odwodnienie bez odpowiedniej profesjonalnej kontroli może być niebezpieczne.
 • Nadmierne pocenie może zatykać pory.. W rezultacie na powierzchni skóry może pojawić się wysypka i podrażnienie.

Dlatego przy użyciu kremu antycellulitowego lepiej jest zobaczyć nie tylko zalecenia dotyczące stosowania, ale także pamiętać, że nadużycie nie zakończy się niczym dobrym.

Skład

Ekstrakty roślinne

Ogólnie rzecz biorąc, rośliny lecznicze, które pomagają poprawić metabolizm, są bardzo ważne w problematycznym obszarze cellulitu. Ściśle mówiąc, jest to najważniejszy składnik w ogóle spośród wszystkich składników kremu. Różne firmy używają różnych kombinacji, nie ma potrzeby szukania konkretnej opcji. Najczęściej używane:

 • kasztan;
 • bluszcz
 • skrzyp;
 • Dziurawiec zwyczajny

Niedawno producenci zaczęli dodawać wyciągi z wodorostów do produktów na cellulit. Wszyscy wiedzą, że glony są bardzo przydatne zarówno do użytku w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, więc istnieje wiele różnych procedur dotyczących piękna lub pysznych przepisów na sałatki z wodorostów. Oprócz metabolizmu glony w produkcie antycellulitowym aktywnie zwalczają złogi toksyn, które w dużej mierze prowadzą do cellulitu, powodując, że organizm gromadzi wokół siebie blokujące komórki tłuszczowe. W ten sposób składnik działa jak drenażowy spalacz tłuszczu. Dlatego dobrze jest, jeśli skład kremu antycellulitowego będzie składał się z alg laminarnych.

Olejki eteryczne

Wnikające w głąb skóry aromatyczne olejki eteryczne w kremie antycellulitowym przyczyniają się do głębszego drenażu całej problematycznej strefy cellulitu i, po prostu, usuwają nadmiar płynu z komórek. W ten sposób skóra jest rozciągana nie tylko z zewnątrz, ale także wewnętrzna powierzchnia staje się bardziej elastyczna i gęsta, co zapewnia innym przydatnym substancjom szybki dostęp do jej głębokich warstw.

Części goście kremów antycellulitowych:

 • cyprys;
 • mumia;
 • lawenda;
 • olej jałowca.

Witaminy

Są niezbędne do wszystkiego, w tym do skóry, ponieważ służą jako katalizatory bardzo ważnych procesów metabolicznych, na przykład do pojawiania się i wzrostu nowych komórek lub do zwiększonej produkcji kolagenu. Dlatego najbardziej niezbędnymi witaminami są klasyczne A, B, C, E.

Sole mineralne

Wiele dziewcząt i kobiet jest podejrzliwych co do zawartości soli mineralnych, myśląc, że wręcz przeciwnie, jest to jedna z głównych przyczyn powstawania cellulitu. Jednak tak nie jest, ponieważ sole mineralne aktywnie oczyszczają organizm, usuwają szkodliwe substancje.

Kofeina

Jest to katalizator, który poprawia procesy metaboliczne. Wyciąg z kofeiny doskonale leczy skórę, poprawia krążenie krwi. Inną rzeczą jest to, że kremy antycellulitowe z takim dodatkiem mogą być przeciwwskazane dla osób, które łatwo się pobudzają, mają wysokie ciśnienie krwi lub po prostu nie tolerują produktu kofeinowego jako takiego. Powinny być bardziej ostrożne i nie stosować kremu antycellulitowego podczas stresu fizycznego lub w nocy.

Ekstrakt z zielonej herbaty pomaga również w walce z tłuszczem, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiega żylakom na nogach. Biała herbata ma ten sam efekt.

Aminofilina

Cudowny składnik, który promuje przepływ krwi do obszarów problemowych, nazywa się aminofiliną. Ten lek poprawia metabolizm, pomaga rozkładać cząsteczki tłuszczu i wspomaga przepływ krwi do obszaru problemowego. Zwłaszcza aminofilina działa dobrze z cellulitem na nogach.

Czerwona papryka

Jeśli nie ma alergii, powinieneś kupić produkt antycellulitowy z czerwoną papryką. Ten składnik jest doskonałym narzędziem poprawiającym krążenie krwi i tworzącym efekt rozgrzewający. Ale kremy pieprzowe nie są odpowiednie dla wszystkich. Dla wielu kobiet skóra jest zbyt wrażliwa; pieprz może pozostawić niewielkie oparzenie.

Przegląd popularnych marek

Na dzisiejszym rynku przemysł kosmetyczny prezentuje wyjątkowy rozwój produktów antycellulitowych. Fundusze wyprodukowane przez wiodące firmy, które potrafią skutecznie radzić sobie z znienawidzonym „wrogiem” pięknej połowy ludzkości - cellulitem, przedstawiono poniżej.

Vichy

Krem Vichy składa się z unikalnego koktajlu skutecznych składników, które działają na komórki tłuszczowe, niszcząc je i usuwając nadmiar płynu. W rezultacie skórka pomarańczowa zostaje wygładzona, a skóra w obszarach problemowych staje się napięta i elastyczna. Ponadto krem ​​antycellulitowy Vichy ma lekką strukturę, która dobrze się wchłania, nie pozostawiając śladów na ubraniach. Przebieg procedur z „Lipometric” Vichy zaprojektowany na jeden miesiąc.

„Czysta linia”

Krem antycellulitowy „Clean Line” zmniejsza efekt „skórki pomarańczowej” o 73%, poprawia elastyczność skóry i pomaga pozbyć się rozstępów. Według wielu zmniejsza efekt „skórki pomarańczowej” przez 7 dni, a także zwiększa elastyczność i gładkość skóry.

Zobacz film z żelem i kremem antycellulitowym „Clean Line”.

Nivea

Dzięki skutecznej formule z koenzymem Q10, ekstraktami lotosu i L-karnityną krem ​​w surowicy poprawia elastyczność skóry, eliminując pierwsze oznaki cellulitu, w ciągu 10 dni.

Garnier

Krem antycellulitowy zawiera ogromną ilość kofeiny. Ta kompozycja jest najbardziej skuteczna w walce z tkanką tłuszczową. Krem jest w zestawie z masażerem antycellulitowym, który pozwala jeszcze bardziej stymulować działanie produktu.

Weleda

Skład produktów antycellulitowych marki obejmuje wyłącznie naturalne składniki:

 • liście brzozy;
 • rozmaryn;
 • olej morelowy;
 • olej z kiełków pszenicy.

Te składniki pomagają utrzymać zdrową równowagę skóry, przywracają jej elastyczność i gładkość. Wystarczy pocierać olej dwa razy dziennie przez pierwsze cztery tygodnie, a następnie raz, aby utrzymać wynik.

Po obejrzeniu tego filmu nauczysz się, jak pozbyć się cellulitu i napinać skórę za pomocą produktów z serii Birch i Citrus Weleda.

Floresan

Unikalna formuła z peptydami wygładza skórę, przywraca elastyczność, nawilża i chroni przed starzeniem. To narzędzie przywraca mikrokrążenie w różnych warstwach, co pomaga normalizować odżywianie skóry i zapobiegać pojawianiu się cellulitu w przyszłości. Aby pozbyć się cellulitu za pomocą tego kremu, wystarczy codziennie nakładać go na problematyczne obszary.

Eveline

Antycellulit pomaga nawet bez masażu. Jest dobrze wchłaniany, łagodzi obrzęki, ma cudowną strukturę i nie jest tłusty. Efekt jest zauważalny po tygodniu regularnego stosowania.

Ekstremalne

Idealny dla wrażliwej skóry. Cellulit wygładza się w drugim miesiącu użytkowania. Jego formuła działa w dwóch kierunkach: od wewnątrz, niszcząc tłuszcze i od zewnątrz: wyrównuje skórę i rozciąga zarys obszarów problematycznych.

Tajfun

To pierwsze narzędzie, które ma na celu nie tylko zwalczanie cellulitu, ale także skutecznie napina zwiotczenie i zwiotczenie skóry w okolicy brzucha i talii. Dlatego stanie się prawdziwym prezentem dla nieródek i kobiet w wieku dojrzałym. Krem zapobiega tworzeniu się tłuszczu, wspomaga produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry. W rezultacie elastyczna i ujędrniona skóra w krótkim czasie.

Być kochanym

Skład kremu z cellulitu zawiera glony, które są uważane za najbardziej skuteczne w walce z cellulitem. Narzędzie działa w głębokich warstwach tkanki tłuszczowej, usuwa nadmiar płynu i toksyn. W rezultacie przy prawidłowym metabolizmie skóry wspomaga szybkie usuwanie cellulitu. Ponadto bogata kompozycja mineralna kremu odżywia skórę składnikami odżywczymi, w końcu wygląda elastycznie i gładko.

Bioterma

Produkt składa się z soli morskiej, która stymuluje usuwanie nadmiaru płynu, toksyn ze skóry, zmniejszając w ten sposób obrzęki i napinając skórę w obszarach problemowych. Ponadto kofeina i różne składniki ziołowe, które działają lokalnie w komórkach tłuszczowych, palą i zapobiegają ich pojawieniu się. Po aplikacji skóra wygląda na gładką, bez oznak cellulitu. Krem zaleca się nakładać na problematyczne obszary w nocy okrężnymi ruchami.

Clarins masvelt

Bardzo popularny krem ​​kosmetyczny, który odżywia skórę witaminami A, B2, C, E, poprawia metabolizm i krążenie krwi, niszczy tłuszcze i spowalnia proces starzenia.Zapobiega także pojawianiu się cellulitu, zwiększa elastyczność i jędrność skóry.

Kora

Głównym składnikiem kremu antycellulitowego są brązowe algi Fucus Podczas produkcji firma wykorzystuje specjalną technologię, która zachowuje wszystkie cenne substancje tego składnika. Jest specjalnie zaprojektowany do pielęgnacji ciała podczas snu. Produkt normalizuje metabolizm, rozdziela tłuszcze, zmniejsza obrzęk.

„Sto przepisów kulinarnych”

Przy regularnym stosowaniu skóra staje się elastyczna i gładka. Produkt zawiera wysokie stężenie naturalnych składników: wyciągu z alg, jodu, karnityny. Zalecany do stosowania przed sportem.

FitoKosmetik

To tylko rewolucyjne narzędzie o silnym działaniu antycellulitowym. Po przestudiowaniu kompozycji nie pojawiają się wątpliwości co do jej skuteczności. Produkt zawiera:

 • wodorosty wodorostowe;
 • olejek lawendowy;
 • ekstrakt z bluszczu;
 • ekstrakt ze skrzypu polnego;
 • zielona herbata
 • ekstrakt z rumianku

To doskonały krem ​​na cellulit na biodrach. Ale dla maksymalnego efektu zaleca się stosowanie go podczas masażu. W takim przypadku narzędzie wpłynie na tkankę mięśni głębokich, co zapewni doskonały wynik. Pierwszy pozytywny efekt staje się widoczny po 5-6 sesjach.

Premier

Produkt izraelskiej firmy Premier składa się z naturalnych składników z Morza Martwego. Jest to dość skuteczny krem ​​antycellulitowy. Jest bogaty w minerały, algi, zawiera ekstrakt z ziaren kawy, kamforę, mentol.

Produkt ma doskonały efekt antycellulitowy, spełnia niezbędne funkcje:

 • normalizuje metabolizm;
 • poprawia krążenie krwi;
 • niszczy tłuszcze;
 • usuwa toksyny.

Bielita-Vitex

Jest to doskonałe lekarstwo na cellulit, zaleca się stosowanie z masażem. Składa się z następujących elementów:

 • olejki eteryczne;
 • pieprz;
 • kawa

Krem zapewnia głęboki drenaż, poprawia krążenie krwi i wygładza skórę.

Tian de

Krem jest produkowany w Chinach. Posiada certyfikat w Rosji i wielu krajach europejskich. Produkt antycellulitowy zawiera ekstrakt pieprzu. Łącząc go z masażem, możesz uzyskać doskonałe wyniki w walce z „skórką pomarańczową”.

Zielona mama

Produkt ma działanie chłodzące i przyjemny zapach. Jego głównymi składnikami są kofeina, mentol, olejki eteryczne. Dzięki swoim składnikom produkt całkowicie eliminuje tłuszcz i stymuluje limfę.

Zabieg antycellulitowy od Green Mama - w kolejnym przeglądzie wideo.

Natura Siberica

Krem antycellulitowy to doskonały wybór do masażu. Można go stosować zarówno przed, jak i po zabiegu. Krem jest doskonale wchłaniany, przyjazny dla środowiska, dobrze nawilża skórę.

„Przepisy babci Agafii”

Produkt „Masaż miodowy” tej firmy został bardzo pozytywnie oceniony. Zapewnia miękkość i delikatność. Przy regularnym stosowaniu skóra przywraca utraconą jędrność i elastyczność, a cellulit jest stopniowo wygładzany.

Jak wybrać

Dziewczyny często zastanawiają się, która forma jest lepsza. To osobisty wybór dla wszystkich. Ważnym punktem jest instrukcja. Każdy krem ​​medyczny, szczególnie z aktywnymi składnikami, takimi jak antycellulit, należy nakładać zgodnie z przepisami. W ten sposób zapewni maksymalne korzyści. Dlatego zaleca się przeczytanie instrukcji i wybranie najlepszego kremu przed zakupem kremu.

Instrukcje użytkowania

 • Krem nakładaj tylko na czystą skórę, lepiej go wstępnie obrać, w przeciwnym razie brud zniszczy wszystkie właściwości leku.
 • Po aplikacji należy wykonać masaż strefowy przez maksymalnie 10 minut. W drugiej połowie masażu możesz użyć specjalnych rękawiczek do masażu.
 • Po czym spłukać wodą.
 • Po takiej procedurze lepiej jest na chwilę zatrzymać aktywność fizyczną, położyć się i zrelaksować.

Nie zaleca się wykonywania tej procedury w czasie ciąży.

Recenzje

Według opinii większość użytkowników próbuje wybrać opcję budżetu kremu antycellulitowego. Kupujący ocenili następującą ocenę producentów:

 • „Czysta linia”;
 • Eveline
 • Tajfun
 • Ekstremalne
 • Być kochanym;
 • FitoKosmetik;
 • Kora;
 • „Sto przepisów na piękno”.

To właśnie te fundusze zdobyły zaufanie kobiet ze względu na ich skład, cenę i jakość.

Najczęściej klienci nakładają produkt na problematyczne obszary po treningu na siłowni, prysznicu i czyszczeniu peelingiem kawowym. Kupujący zauważają, że kremy nie działają bez odpowiedniej pielęgnacji ciała:

 • właściwe odżywianie;
 • sport;
 • masaż.

Z zastrzeżeniem wszystkich subtelności wyboru i zastosowania kremu antycellulitowego, efekt jest zauważalny po miesiącu od rozpoczęcia stosowania.

Obejrzyj wideo: 30-DNIOWY TEST BALSAMÓW WYSZCZUPLAJĄCYCH. DZIAŁAJĄ? (Kwiecień 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz