Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Oleje kosmetyczne zmarszczek

Zmarszczki na twarzy - to najbardziej niepożądany „gość” każdej kobiety, ponieważ są pierwszymi zwiastunami starzenia się. Nasza skóra jest uważana za rodzaj lustra, które nie tylko zapewnia ciału niezbędną ochronę, ale także jeden z pierwszych, który mówi o możliwych problemach w nim zawartych.

Dlatego zmarszczki mogą pojawiać się przedwcześnie z powodu problemów zdrowotnych.

Oczywiście dla wszystkich kobiet problem ten ma przede wszystkim charakter czysto kosmetyczny. Na szczęście w większości przypadków stosowanie olejków kosmetycznych jest dość proste.

Przeczytaj więcej o olejach w następnym filmie.

Przyczyny więdnięcia skóry

Współcześni lekarze od dawna zdają sobie sprawę z faktu, że skóra twarzy jest często pierwszą, która reaguje na różne choroby naszego ciała. Mogą na nią również wpływać różne czynniki zewnętrzne, ponieważ jednocześnie działa jak bariera ochronna i jest bardzo wrażliwa.

Z tego łatwo wywnioskować, że same zmarszczki wcale nie są uderzającym znakiem starości. Można je zaobserwować nawet u nastoletnich dziewcząt, a wszystko zależy od wielu czynników. Nie mniej ważną rolę odgrywają indywidualne cechy ciała, a także sama skóra właściwa.

Nie jest tajemnicą, że jest to sucha skóra, która ma tendencję do zwiększonego tworzenia fałd i zmarszczek. Na przykład można je zaobserwować już w okresie dojrzewania w najcieńszych i najbardziej delikatnych obszarach. Najbardziej uderzającym przykładem są tak zwane „kurze łapki” w kącikach oczu.

Ale tłusta skóra, która słusznie uważana jest za najbardziej problematyczną, ma raczej przebiegłość, która pozwala jej zachować młodość przez długi czas. Rzeczywiście, przekrwienie porów i nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych może wywoływać stany zapalne, ale jednocześnie przyczynia się do zwiększonego odżywiania, ochrony skóry właściwej i, co najważniejsze, zatrzymuje w niej wilgoć. Tylko z tego powodu tłusta skóra jest w stanie dłużej zachować swoją elastyczność.

Właściciele połączonego typu będą mieli najcięższą pracę.

Jeśli taka skóra nie otrzyma odpowiedniej pielęgnacji, możesz napotkać nie tylko przedwczesne zmarszczki, ale także poważne choroby.

Ale nie zakładaj, że czas pojawienia się zmarszczek determinuje tylko osobliwość skóry. Inne czynniki można uznać za przykład:

 • Częsty lub głęboki stres, wstrząsy emocjonalne;
 • Słabe widzenie i odmowa noszenia okularów. Taki kompleks prowadzi do ciągłego mrużenia, w wyniku czego skóra traci elastyczność i fałdy tworzą się znacznie wcześniej;
 • Nadmierna ekspozycja na słońce i promienie UV w ogóle, na przykład w solariach;
 • Niektóre choroby zakaźne;
 • Istnieje również dziedziczna predyspozycja do wczesnego powstawania fałd na skórze twarzy;
 • Niewłaściwe odżywianie, niedobory witamin.

Lista jest raczej rozczarowująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że stres i złe odżywianie, które są bardzo powszechne w naszych czasach, są często najsilniejszym czynnikiem.

Nie martw się jednak z wyprzedzeniem, ponieważ aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, istnieją naturalne produkty w postaci olejków.

Dowiedz się, jak pozbyć się zmarszczek w następnym filmie.

Jak wybrać

Wybierając olej kosmetyczny lub dowolny produkt przeciwzmarszczkowy wykonany na ich podstawie, należy pamiętać, że takie produkty zawierają przede wszystkim naturalne składniki niektórych produktów. Dlatego nie powinieneś zapominać o prostej zasadzie: wyklucz możliwość alergii!

Ogólnie reakcje alergiczne są jedynymi poważnymi przeciwwskazaniami do stosowania naturalnego oleju.

Dlatego powinieneś skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem lub przeprowadzić niezależny test, nakładając kilka kropli produktu na skórę dłoni. W każdym razie, jeśli wiesz, że masz alergię pokarmową na produkt, lepiej zrezygnować z olejków z niego wykonanych.

Przy wyborze odpowiedniego środka zaradczego należy przejść od rodzaju skóry i możliwych problemów:

 • Do suchej skóry najlepiej wybrać najbardziej delikatne i odżywcze olejki. Głównym problemem tego rodzaju skóry właściwej jest niski poziom wilgoci, brak niezbędnych minerałów i składników. W takich przypadkach bardzo odpowiednie są ekstrakty z pestek winogron, brzoskwinia, len, rokitnik, oliwa z oliwek;
 • Tłusta skóra to przede wszystkim nadmierne wytwarzanie tłuszczu, a także ciągłe blokowanie przewodów gruczołów, pojawienie się wysypek i stanów zapalnych. Dlatego powinieneś wybrać kombinację leków, które mogą jednocześnie łagodzić stany zapalne, a także oczyścić zewnętrzne warstwy skóry właściwej. Odpowiednie są olejki eteryczne, olejki cytrusowe, olejki eukaliptusowe;
 • W przypadku połączonego rodzaju skóry właściwej najlepiej skupić się na konkretnym problemie. Jeśli mówimy tylko o zapobieganiu zmarszczkom i przedwczesnemu więdnięciu, to przede wszystkim warto rozważyć takie opcje, jak migdał, kokos, morela, olej sezamowy.

Najbardziej efektywny

Głównym powodem fizjologicznym, który prowadzi do wczesnego powstawania zmarszczek, jest oczywiście niewystarczająca wilgotność skóry skóry, niezbędne minerały i witaminy, które przyczyniają się do normalnej produkcji elastyny ​​i kolagenu.

Wśród naturalnych olejków prawie każdy ma właściwy efekt odżywczy. Ale jeśli mówimy o nawodnieniu, nie wszystkie z nich są najbardziej skuteczne. Niektóre mogą służyć jako dobry środek zapobiegawczy i są zalecane dla nastoletnich dziewcząt, a niektóre mogą nawet wygładzić skórę i pozbyć się już istniejących głębokich zmarszczek.

 • Być może najlepszy olej, który ma wyraźne właściwości nawilżające, dlatego jest zalecany dla kobiet o typie suchej skóry - od pestki winogron. Sekretem tego narzędzia jest jego bogata kompozycja. Jest to przede wszystkim masa użytecznych witamin i minerałów, a także duża liczba przeciwutleniaczy, które aktywnie usuwają toksyczne cząsteczki z skóry właściwej i aktywują naturalne procesy odmładzania. Ponadto olej z pestek winogron powstaje w procesie tłoczenia na zimno, dlatego zachowuje ważną substancję, rewantenol, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna i świeża.
 • Olej z kiełki pszenicy o którym wielu słyszało. Ma wyraźne właściwości lecznicze, więc można go przyjmować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wiele kosmetyków przeciwzmarszczkowych powstaje na bazie kiełków pszenicy, ponieważ mają one silne działanie przeciwutleniające i pomagają zatrzymać wilgoć na głębszych warstwach skóry właściwej.
 • Warto zwrócić uwagę na inne oleje. Na przykład taki olej, który jest nam powszechnie znany od dzieciństwa, jako „olej rycynowy„Okazuje się, że ma dobry efekt kosmetyczny. Jest w stanie głęboko oczyścić skórę właściwą, jednocześnie radząc sobie nie tylko ze zmianami zapalnymi, ale także usuwając plamy starcze.
 • Osobno warto wspomnieć morela lub brzoskwinia. Te niesamowite owoce mają wyjątkową zdolność nie tylko wygładzania skóry dzięki wysokiej zawartości wszystkich niezbędnych witamin. Nadają specjalną świeżą strukturę, skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku, zyskuje naturalny zdrowy kolor. Kamfora olejek z ekstraktami z brzoskwini lub moreli ma również dobre właściwości myjące.
 • Właściwości odżywcze również olej z rokitnika zwyczajnego. Można go słusznie uznać za prawdziwy magazyn wszelkiego rodzaju pierwiastków, które przyczyniają się do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Ze szczególną ostrożnością należy go stosować, jeśli skóra jest podatna na oleistość, ponieważ może to spowodować zablokowanie kanałów gruczołów łojowych. Ale dla suchej skóry właściwej - to prawdziwe odkrycie!

Ogólnie rzecz biorąc, olejki kosmetyczne są dość różnorodne, a wybór najbardziej skutecznego nie jest trudny, jeśli skupisz się na pożądanym wyniku.

Zastosuj poprawnie

Wiele olejków kosmetycznych kupowanych w aptekach nie ma konkretnych instrukcji. Nie jest to zaskakujące, ponieważ użycie takiego narzędzia nie wyróżnia się żadnymi specjalnymi sztuczkami. Niemniej jednak, aby osiągnąć większą wydajność, możesz postępować zgodnie z kilkoma zaleceniami kosmetologów:

 • Najlepiej nakładać olej w nocy. Jest to szczególnie ważne w przypadku suchej skóry, ponieważ najlepsze ładowanie zapewni się w nocy. Ponadto światło słoneczne może zakłócać działanie produktu, więc jeśli zastosujesz olej po południu, zaleca się to zrobić nie później niż godzinę przed wyjściem z domu;
 • Nie używaj dużych ilości natychmiast. Należy to robić stopniowo, pocierając małe porcje, aby nadmiar nie pozostał na skórze. Właściciele tłustej skóry powinni upewnić się, że pozostałości nie dodają niezwykłego połysku. Jeśli zostaną zaobserwowane, usuń je, klepiąc twarz suchą szmatką lub wacikiem;
 • Przed użyciem należy umyć i oczyścić skórę z nadmiernego wydzielania gruczołów łojowych;
 • Produkt nakładaj ostrożnie, stosując ruchy masujące, rozprowadzając go wzdłuż standardowych linii: od podbródka po policzki, a następnie do tyłu nosa i czoła. Szczególna ostrożność wymaga stosowania olejków w okolicach oczu, ponieważ jest to najbardziej cienka i wrażliwa skóra;
 • Odżywczy olej, taki jak rokitnik zwyczajny lub brzoskwinia, może być również stosowany do powiek. Lekkie oleje, takie jak kokos lub brzoskwinia, najlepiej nadają się, ponieważ skóra oczu jest bardzo wrażliwa i cienka. Potrzebuje również aktywnego nawodnienia i odżywiania, jednak można go łatwo zważyć, więc strefę tę należy traktować bardzo ostrożnie;
 • Istnieją różne przepisy na maski, których główny skład obejmuje naturalne oleje. Na przykład jest to gliniana maska ​​z dodatkiem ekstraktów z brzoskwiń, moreli, kokosa, awokado, kminku i lnu. Najczęściej są złożone, mają bardziej wyraźny efekt i są stosowane przez 10-15 minut, zapewniając głębokie oczyszczanie skóry, nawilżanie i odżywianie, a rezultatem może być całkowite zniknięcie zmarszczek.

Krem Wzbogacający

Wszechstronność wyciągów olejowych polega na tym, że można je stosować jako dodatki do prawie każdego produktu kosmetycznego. Są dodawane do szamponów, odżywek, masek, ale szczególnie popularne jest wzbogacanie kremu do twarzy.

Łącząc swój ulubiony krem ​​z naturalnymi składnikami, możesz osiągnąć wyjątkowo silny efekt w walce ze zmarszczkami lub zapobiec ich pojawieniu się przez długi czas w młodym wieku.

Jest to dość łatwe do zrobienia. Jako podstawę, lepiej wziąć najprostszy klasyczny krem ​​na dzień lub na noc, który zawiera tak mało dodatków, jak to możliwe i jest odpowiedni dla twojej skóry. Wciśnij prawą porcję produktu w dłoń, a następnie dodaj kilka kropli oleju. Najlepiej nadają się kremy tłuste lub wodne ekstrakt z kiełków pszenicy.

Możesz dodać kilka olejków.

Na przykład poza tym ekstrakt z pszenicy można dodać olejek lawendowy lub paczula. Takie narzędzie przy regularnym stosowaniu ma naprawdę imponujący wpływ na skórę twarzy.

Korzystając z takich przepisów, bądź umiarkowany. Nie należy dodawać zbyt wielu składników, szczególnie jeśli krem ​​jest na bazie oleistej, a skóra właściwa ma tendencję do nadmiernej produkcji sebum. Ponadto przed zastosowaniem produktu złożonego najlepiej umyć twarz i oczyścić ją z nadmiaru tłuszczu.

Recenzje

Wiele kobiet i profesjonalnych kosmetologów pozytywnie wypowiada się na temat naturalnych olejków kosmetycznych. Jest to uniwersalny środek, który ma wiele pozytywnych efektów i praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Do zalet należy również łatwość użycia, wszechstronność, ogromny wybór wszelkiego rodzaju opcji i kombinacji takich narzędzi, a także dostępność.

Obejrzyj wideo: Venus Nature - półprodukty kosmetyczne. Recenzja zbiorcza (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz