Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Żel do higieny intymnej

Do tej pory istnieją różne sposoby dbania o każdą część ciała.. Mydło stopniowo znika w tle, ustępując miejsca delikatniejszym żelom, piankom i innym produktom, które delikatnie pielęgnują skórę. Jednym z delikatnych obszarów, które musisz stale i odpowiednio pielęgnować, jest obszar intymny. W tej materii wiodącą pozycję zajmuje żel do higieny intymnej. Pozwala delikatnie oczyścić skórę, wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zachować zdrowie kobiet.

Co jest potrzebne

Wiele kobiet, kupując takie narzędzie, przywołuje reklamy lub korzysta z porad konsultantów. I ktoś w zasadzie rozpoznaje tylko mydło dziecięce dla dowolnej części ciała. Ale oba te podejścia są niepoprawne, ponieważ mogą prowadzić do zupełnie innych wyników niż oczekiwano po użyciu. Dlatego konieczne jest bardzo przemyślane podejście do wyboru tego produktu, aby czuć się pewnie i wygodnie.

Wiele pożytecznych bakterii i mikroorganizmów żyje na ścianach pochwy.. Mają działanie terapeutyczne i profilaktyczne, niszcząc szkodliwe drobnoustroje oraz zapobiegając ich dalszemu pojawianiu się i rozmnażaniu, i nie pozwalają infekcji przenikać do narządów wewnętrznych. Ponadto korzystne bakterie tworzą pożądaną równowagę kwasowo-zasadową. Ale równowagę tę można łatwo złamać, jeśli do mycia używasz mydła lub nieodpowiedniego żelu, ponieważ są one zbyt alkaliczne i mogą zabijać nie tylko szkodliwe drobnoustroje, ale także pożyteczne mikroorganizmy. A przy braku odpowiedniej bariery ochronnej infekcje mogą przenikać do wnętrza, powodować dyskomfort, a nawet gorzej - stać się przyczyną choroby. Lepiej jest użyć odpowiedniego środka na swoje zdrowie, nie naruszy to stanu kobiecej mikroflory.

Możesz zakłócić środowisko alkaliczne nie tylko mydłem, ale zbyt twardą lub chlorowaną wodą, a także jeśli nie przestrzegasz higieny intymnych miejsc. Właściwie dobrany żel delikatnie i jakościowo usunie zanieczyszczenia, zachowa kwaśne środowisko strefy intymnej, da uczucie świeżości i będzie miał działanie terapeutyczne.

Przydatne właściwości

Zobaczmy, dlaczego żel do higieny intymnej jest tak przydatny dla kobiet:

 1. Delikatnie i delikatnie myje, ponieważ kompozycja zawiera bardzo niewielką ilość składników aktywnych, które łatwo usuwają brud, ale nie wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne.
 2. Nie zaburza równowagi kwasowo-zasadowej. Wartość pH płynu nabłyszczającego powinna być neutralna, aby nie doprowadzić do śmierci pożytecznych bakterii. Żel ma neutralną kwasowość, więc nie szkodzi kobiecie.
 3. Działanie przeciwbakteryjne. Przydatna mikroflora powinna być obsługiwana. Jest dość łatwo łamany, na przykład długi pobyt w zimnie lub upale, częste noszenie bielizny wykonanej z materiałów syntetycznych, aktywne życie seksualne. Skład produktu musi koniecznie zawierać użyteczne pierwiastki śladowe, które pomagają w utrzymaniu i utrzymaniu zdrowia kobiet. Zapobiegną rozwojowi drobnoustrojów, które mogą dostać się do błony śluzowej.
 4. Eliminuje nieprzyjemny zapach i przyczynę jego pojawienia się. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu może być brak odpowiedniej higieny i opieki lub patogenów. Dlatego musisz zwracać większą uwagę na utrzymanie czystości swojego ciała. Żel zawiera składniki niszczące szkodliwe bakterie.
 5. Efekt kojący. Każdego dnia nasza skóra ulega poceniu, a w upalne dni jest to szczególnie wyraźne. Obszar intymny nie jest wyjątkiem. Nadmiar potu może powodować zaczerwienienie lub stan zapalny. Aby wyeliminować te zjawiska, wzywa się kwas mlekowy i wyciągi z ziół leczniczych, które koniecznie są obecne w kompozycji.

Funkcje kompozycji

W sklepach znajduje się ogromny asortyment produktów do pielęgnacji intymnej okolicy. Wybierając, możesz się zdezorientować. Aby nie zaszkodzić ciału, przestudiuj skład napisany na etykiecie - nie powinien zawierać substancji drażniących ani składników, które mogą powodować reakcję alergiczną. Jeśli nie wiesz o tych możliwych problemach, możesz najpierw udać się do gabinetu lekarskiego, aby pomóc wyjaśnić ten problem. Oprócz kosmetycznego efektu czyszczącego wskazane jest wybranie żelu, który będzie miał również działanie terapeutyczne. Musi być z kwasem mlekowym, ekstraktami z ziół leczniczych i substancjami antyseptycznymi.

Funkcje kompozycji:

 • Kwas mlekowy utrzymuje wymagany poziom pH błony śluzowej. To ona ustala strukturę żelu - powinien być umiarkowanie śliski i przyjemny w dotyku. Ponadto kwas zabija patogeny, które mogą uszkodzić organizm.
 • Wyciągi z ziół łagodzą i nawilżają skórę. Rośliny mogą być różne - nagietek, rumianek, lawenda, aloes itp. Łagodzą zaczerwienienia, które mogą wystąpić z powodu pocierania skóry po depilacji lub współżyciu seksualnym.
 • Składniki antyseptyczne. Jeśli zobaczysz furatsilinę lub chlorheksydynę na etykiecie w kompozycji, nie bój się. Substancje te zabijają patogeny, ale mogą być również szkodliwe i przydatne, dlatego należy rozważyć zakup takiego narzędzia.

Oprócz wszystkich tych składników wskazane jest wybranie żelu, w którym obecne są takie substancje, jak pantenol - eliminuje podrażnienia i nie wysusza błony śluzowej, olejku z drzewa herbacianego - działa uspokajająco na zaczerwienienie i chroni przed infekcją narządów płciowych.

Ale w żadnym wypadku alkohol, barwniki, zasady, aromaty, ponieważ wszystkie te składniki niekorzystnie wpłyną na stan korzystnej mikroflory. Powinieneś również spojrzeć na okres trwałości, jeśli przekracza on rok kalendarzowy, wówczas w kompozycji znajdują się konserwanty, dlatego takiego narzędzia lepiej również nie kupować. Im więcej składników chemicznych, tym bardziej szkodliwe i pożyteczne bakterie zostaną zniszczone, co nie zawsze wpływa na komfort.

Wiedząc, co powinno być, a co lepiej odmówić, możesz łatwo nawigować, wybierając środek zaradczy i uzyskać właściwy.

Jak wybrać według wieku

Tak więc dzięki kompozycji żelu wszystko stało się mniej lub bardziej jasne, ale nie powinieneś natychmiast biegać do sklepu w celu zakupu. Nadal istnieją pewne niuanse, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Na przykład wiek kobiety, która go wykorzysta. W końcu żel dla młodej dziewczyny i babci nie może być taki sam, ponieważ nie spełnia wszystkich warunków.

Aby nie wątpić w jakość produktu, lepiej kupić go w aptekach lub w oddziałach kobiecych w specjalnych sklepach.

Żel dla dzieci. Przed miesiączką dziewczęta mają bardzo wrażliwą błonę śluzową, ponieważ poziom pH jest neutralny, a naturalna obrona bakteryjna nie została jeszcze utworzona. Oznacza to, że opieka nad intymnym obszarem powinna być niezwykle delikatna. Do jego realizacji konieczne jest zakupienie produktu o neutralnej wartości pH i łagodnych składnikach w kompozycji. Duża liczba elementów roślinnych będzie jedynie plusem, ponieważ stworzą barierę ochronną i zapewnią komfort.

Do pań, osiągając wiek rozrodczy warto pamiętać, że w tym okresie zmienia się równowaga kwasowo-zasadowa pochwy - z neutralnego staje się kwaśny. Stwarza to naturalną barierę ochronną dla zdrowia kobiet. Kompozycja powinna zawierać kwas mlekowy i ekstrakty roślinne, ponieważ zapobiegają pojawieniu się podrażnienia.

Młode kobiety prowadzące aktywny tryb życia powinny pamiętać, że wysoki rytm życia ma swoje własne cechy. Poziom pH jest narażony na niekorzystne działanie twardej wody, potu, ciasnej odzieży. Czynniki te tworzą wszystkie warunki dla lepszego rozmnażania się patogenów. Środek do higieny intymnej powinien aktywnie chronić przed patogennymi drobnoustrojami i utrzymywać środowisko kwasowo-zasadowe na odpowiednim poziomie.

Kobiety w ciąży powinny pamiętać, że wszystkie zasoby ich ciała są skoncentrowane na zdrowiu noszącego dziecko. Poziom pH staje się jeszcze bardziej kwaśny, co dobrze chroni przed patogenami. Ale w kwaśnym środowisku przetrwają grzyby, które są trudne do wyeliminowania. Kwas mlekowy i naturalne składniki, które będą zwalczać grzyby, mogą pomóc poradzić sobie z tym zadaniem.

Menopauza W tym okresie zachodzą zmiany funkcji rozrodczych kobiet. Zmniejsza się liczba pożytecznych bakterii, co powoduje suchość, a nawet pieczenie. Aby utrzymać zdrowie kobiet w tym okresie, potrzebny jest żel o neutralnym pH, bez kwasu mlekowego.

Przeciwwskazania

Żel do higieny intymnej to bardzo miękkie i delikatne narzędzie, z którego może korzystać prawie każdy i zawsze. Ale nawet dla niego istnieją przeciwwskazania, aby go użyć, musisz ostrożnie lub całkowicie odmówić:

 • Okres pooperacyjny. W tym okresie nie należy używać żadnych produktów na bazie mydła, ponieważ mogą one powodować wysypkę i podrażnienie.
 • Poród z cięciem cesarskim. W takim przypadku umieszczane są szwy, które nie powinny wchodzić w interakcje z mydłem lub roztworem mydła. Szwy są leczone lekami antyseptycznymi.
 • Reakcje alergiczne W przypadku niektórych roślin i ziół, które są częścią kompozycji, może pojawić się alergia, która wywoła podrażnienie.
 • Nietolerancja składników mleka. Kwas mlekowy i laktuloza są bardzo przydatnymi składnikami, ale jeśli masz na nie nietolerancję, wybierz lek bez nich.

Odmiany

Medyczne

Niemożliwe jest dokładne określenie, który żel będzie najbardziej skuteczny w pielęgnacji intymnej, ponieważ należy go wybrać w zależności od stanu zdrowia kobiet.

Najbardziej wrażliwe ciało kobiety staje się po porodzie, a następnie ważne jest, aby odpowiednio dbać o mikroflorę stref intymnych, aby nie złapać choroby. Żel powinien mieć silne właściwości czyszczące, ale nie powinien powodować stanów zapalnych ani alergii. Ponadto musi mieć działanie przeciwbakteryjne.

Nawilżający

Suche błony śluzowe mogą być spowodowane menopauzą lub niewydolnością hormonalną. Zmniejsza to ochronę intymnego obszaru i może powodować choroby. Pomogą w tym żele nawilżające.

"Vagisan„Lekarze często zalecają normalizację mikroflory. Można go stosować po porodzie i podczas menstruacji. Zawiera kwas mlekowy, nagietek i rumianek.

"Zdrowie syberyjskie„- niedrogie narzędzie, zawiera wiele ekstraktów ze składników roślinnych. Nie zawiera laktulozy.

"Vagisil„produkuje serię produktów do pielęgnacji okolic intymnych. Żel przywraca mikroflorę, odpowiednią do codziennego użytku.

Firma Faberlic Jest to produkt odpowiedni dla wrażliwej skóry. Delikatnie usuwa zanieczyszczenia i koi skórę. Utrzymuje równowagę bakteryjną w pochwie.

"Ivomed„- naturalny żel, który ma wszechstronne działanie lecznicze, eliminuje suchość i leczy podrażnienia.

"Gynocomfort„zalecany do codziennego użytku, podczas menstruacji, przed i po porodzie. Ma działanie antybakteryjne, utrzymuje pH na odpowiednim poziomie.

"Femofit„zawiera dużą liczbę ziół dla zdrowia kobiet. Pomaga zapobiegać stanom zapalnym, skutkom zaburzeń hormonalnych. Może być stosowany codziennie.

Saugella dba o zdrowie kobiet w okresie menopauzy. Żel eliminuje suchość, dyskomfort i normalizuje kwaśne środowisko.

Oczyszczanie

Żele oczyszczające zawierają wiele składników przeciwbakteryjnych. Takie środki są odpowiednie dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia i podczas menstruacji. Dobrze oczyszczają i utrzymują zdrowie.

Firma kosmetyczna Oriflame produkuje specjalny produkt, który utrzymuje normalne środowisko kwasowo-zasadowe. Kompozycja zawiera naturalne środki antyseptyczne - ekstrakt z aloesu i ekstrakt z rumianku, które chronią przed patogennymi drobnoustrojami. Żel jest hipoalergiczny, odpowiedni dla właścicieli bardzo wrażliwej skóry.

"Beztroski„dobrze się pieni i łatwo się zmywa. Kompozycja jest prawie naturalna. Dobrze czyści bez podrażnień, zmiękcza skórę. Nadaje się do codziennego użytku. Cena jest dość przystępna.

Firma Nivea produkuje niedrogie narzędzie do codziennego użytku. Jego detergentowa kompozycja zawiera kwas mlekowy i rumianek, dzięki czemu żel usuwa zanieczyszczenia oraz nawilża i leczy drobne urazy.

Firma Avon produkuje całą linię produktów do pielęgnacji intymnych miejsc. Żel ma działanie przeciwzapalne, eliminuje nieprzyjemne zapachy, zapewnia świeżość przez cały dzień.

Żel o nazwie „Błogość„łagodzi podrażnienia narządów płciowych, doskonale nawilża. Leczy mikrourazy i przywraca mikroflorę.

Armelle zapewnia delikatną pielęgnację, świeżość i komfort przez cały dzień. Zawiera wiele naturalnych składników, które zapobiegają wysuszeniu i podrażnieniu. Pomimo składników przeciwbakteryjnych naturalna mikroflora nie jest zakłócana. Żel zaleca się stosować codziennie.

Jak korzystać

Właściwy żel to tylko połowa sukcesu. Aby opieka była naprawdę skuteczna, musisz używać jej poprawnie. Instrukcje użycia są zapisane na każdej butelce, ale nie zawsze mają charakter informacyjny. Opieka powinna wyglądać następująco:

 1. Obficie zmocz swoje genitalia.
 2. Wyciśnij kroplę żelu na dłoń i spieni ją.
 3. Zastosuj powstałą pianę okrężnymi ruchami masującymi do intymnego obszaru, oczyść ją.
 4. Spłukać dużą ilością ciepłej wody.
 5. Poklep swoją skórę czystym ręcznikiem.
 6. Zastosuj lek dwa razy dziennie - rano i wieczorem.

Recenzje

Pomimo szerokiej gamy produktów do pielęgnacji intymnej okolicy kobiet, często pozostaje bez odpowiedniej opieki. Można to wytłumaczyć faktem, że wiele kobiet po prostu nie jest przyzwyczajonych do korzystania ze specjalistycznych narzędzi do tego celu i nadal oczyszcza całe swoje ciało jednym.

Dermatolodzy i ginekolodzy zalecają, aby ich pacjenci przestali używać konwencjonalnego mydła, jeśli chodzi o utrzymanie higieny intymnej. Mydło może zmieniać równowagę kwasowo-zasadową, co może powodować dyskomfort i osłabiać lokalną odporność. Pomoże wspierać mikroflorę i zapobiegnie możliwym chorobom. Należy go stosować dwa razy dziennie - przed snem i rano po przebudzeniu. Będzie lepiej, jeśli wybrany żel będzie odpowiedni do codziennego użytku. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę poziom pH produktu, aby był odpowiedni dla równowagi kwasowo-zasadowej w strefie intymnej.

Dziś coraz więcej kobiet stosuje żele do higieny intymnej. Ktoś był doradzony przez przyjaciół, ktoś przez lekarzy.

Młode kobiety, które przeszły ze zwykłego mydła na specjalistyczny żel, zauważyły, że po depilacji zniknęła suchość, ucisk i podrażnienie. Przez cały dzień towarzyszyło im poczucie świeżości.

Dziewczyny zauważyły ​​znaczenie utrzymania czystości podczas cyklu miesiączkowego. W tym bardzo pomogły im żele czyszczące. Delikatnie i ostrożnie usuwali zanieczyszczenia, nie pozostawiając dyskomfortu. Ponieważ wiele środków było odpowiednich do częstego stosowania, swędzenie od częstego stosowania podczas menstruacji nie występuje.

Dziewczęta uprawiające sport, w szczególności pływanie, zauważyły, że po przejściu od mydła do żelu zniknął dyskomfort i podrażnienie od chlorowanej wody.

Kobiety wolą swoje środki, których skład jest tak naturalny, jak to możliwe. To składniki roślinne dają większą pewność siebie, ponieważ oczyszczają i łagodzą delikatny obszar bez podrażnienia go, jak mogłyby to zrobić substancje aktywne chemicznie. Żele pomogły również w początkowych stadiach pozbyć się kobiecych chorób grzybiczych.

Według konsumentów najtrudniejszą rzeczą było wybranie dla siebie odpowiedniego żelu pielęgnacyjnego, aby utrzymać nasze zdrowie na odpowiednim poziomie. Dlatego zwrócili uwagę na spójność i przejrzystość.

Największym zainteresowaniem cieszyły się fiolki z dozownikiem, ponieważ koszt takiego narzędzia jest najbardziej ekonomiczny ze wszystkich.

Właściwie dobrane środki do pielęgnacji intymnej części ciała pozwolą uniknąć nieprzyjemnych wrażeń lub chorób. Nigdy nie powinieneś zapominać o swoim ciele, ponieważ nasze zdrowie i piękno zależą tylko od nas.

Żele do higieny intymnej - w kolejnym przeglądzie wideo.

Obejrzyj wideo: HIGIENA INTYMNA 10 TRIKÓW I PORAD KTÓRE POWINNAŚ ZNAĆ (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz