Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Maseczka do twarzy z aspiryną

Przedstawiciele płci pięknej przez cały czas robili wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby utrzymać młodość dłużej, aby twarz była biała i gładka, a skóra miękka i aksamitna bez wysypek i podrażnień. W tym celu zastosowano różne, czasem nieoczekiwane środki. Takim narzędziem była maska ​​na twarz z dodatkiem aspiryny. Wszyscy znają ten lek jako doskonały lek przeciwgorączkowy, ale niewielu uważało go za kosmetyk. Niezwykły, ale bardzo silny wpływ pozytywnego działania na skórę osiąga się dzięki specyficznym właściwościom. Wiele dziewcząt, które próbowały aspiryny do celów kosmetycznych, już oceniło działanie tej substancji.

Właściwości

Kwas acetylosalicylowy (znany również jako aspiryna) pojawił się po raz pierwszy w 1838 r. I został zarejestrowany jako lek w 1897 r. Ojczyzną tego narzędzia są Niemcy. Firma Bayer ag jest suwerennym właścicielem nazwy „Aspiryna”. Jego masowa produkcja rozpoczęła się w 1899 roku, a jej receptura pozostała niezmieniona do dziś.

Pierwotną postacią leku był proszek, ale dziś znamy go w postaci tabletek.

Aspiryna jest tanim, znanym i bardzo popularnym lekarstwem o naturalnym składzie na bazie kory wierzby. Z pewnością można go znaleźć w każdej domowej apteczce, ponieważ służy on do łagodzenia bólu, do zmniejszenia ciepła ciała, do zmniejszenia zakrzepów w naczyniach oraz jako lek zmniejszający ryzyko powstawania i rozwoju raka. Ponadto jest przepisywany na reumatyzm, silny ból, gorączkę. Wiele gospodyń domowych przygotowuje domowe preparaty z kwasem acetylosalicylowym na zimę, używając go jako środka konserwującego.

Kosmetyczne właściwości aspiryny najwyraźniej przejawiają się w regulacji gruczołów łojowych i poceniu się, dzięki czemu zaczerwienienie i podrażnienie skóry, trądzik są zmniejszone i całkowicie znikają wkrótce. Osiąga się to poprzez zwiększenie przepływu krwi do górnych warstw skóry, ponieważ w tym przypadku jest ona w pełni odżywiona witaminami i dobroczynnymi składnikami. Przy stałym zewnętrznym stosowaniu aspiryny naskórek goi sięze względu na silne działanie przeciwbakteryjne pory są zwężone, twarz wygląda młodziej i świeżo. Dlatego maska ​​z kwasem acetylosalicylowym jest bardzo popularna w domowych kosmetykach do pielęgnacji skóry.

Efekty skórne

Aspiryna jest szeroko stosowana we współczesnym życiu ze względu na jej korzystne właściwości. Ale warto rozróżnić środki sklepowe i domowe. Tylko o kosmetologii domowej i zastosowaniu w niej kwasu acetylosalicylowego, a my pójdziemy dalej. W końcu jest mało prawdopodobne, aby można było znaleźć ten sam skuteczny lek wśród szerokiej gamy produktów kosmetycznych w sklepie.

Oczywiście teraz możemy przypomnieć, że nie jest trudno znaleźć w sprzedaży maski do skóry twarzy zawierające kwas salicylowy. W rzeczywistości jest to ten sam element. Ale nie bardzo. Skład takich towarów sklepowych odpowiada ścisłej recepturze, w której każdy składnik występuje w określonej proporcji. Z reguły jest w nich bardzo mało kwasu salicylowego, nie więcej niż 10-15% (jeśli chodzi o środki czyszczące) i nie więcej niż 40% w skórkach i peelingach. Ponadto kompozycja zawiera inne składniki, które zmniejszają działanie kwasu na skórę.

Jeśli chodzi o skład samej aspiryny, nie można powiedzieć, że zawiera w niej kwas salicylowy. Jest to salicylowy ester kwasu octowego, który ma zupełnie inny skład i działanie na skórę właściwą.

Aspirinowa maska ​​na twarz jest bardzo skuteczna, co można wytłumaczyć następującymi parametrami:

 • Bezpośredni wpływ na ognisko zapalne. Zapalenie występuje z powodu zbyt aktywnego działania hialuronidazy. Aktywny składnik maski zmniejsza jej aktywność, zmniejsza dostęp krwi w naczyniach do podstawy zapalenia.
 • Zmniejszenie bólu Kwas acetylosalicylowy zmniejsza wrażliwość punktów bólowych, dzięki czemu natychmiast odczuwa się ulgę.

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne maski aspiryny do skóry twarzy są bardzo skuteczne skuteczny w leczeniu trądziku, trądziku i wysypki. Ale odmłodzenie jest raczej mitem, który pojawił się dzięki oczyszczeniu i gojeniu zewnętrznej warstwy naskórka, dzięki czemu jest gładki i delikatny. Działanie maski na twarz z kwasem acetylosalicylowym za pierwszym razem nie wyeliminuje wszystkich problemów skórnych, jednak przy ciągłym stosowaniu praktycznie znikają, eliminując jednocześnie zawartość tłuszczu.

Stosując gotową kompozycję, od razu poczujesz efekt lekkiego łuszczenia. Po tej domowej procedurze nie powinieneś od razu iść na spacer, zwłaszcza jeśli dzień okazał się słoneczny. Wstępnie nałóż krem ​​ochronny na skórę twarzy, aby uniknąć negatywnego wpływu promieni ultrafioletowych. Ponadto pozytywne działania po aplikacji będą:

 • oczyszczanie wszystkich warstw skóry właściwej;
 • usuwanie martwych komórek;
 • pozbycie się trądziku i zaskórników;
 • oczyszczanie i zwężanie porów;
 • pozbycie się drobnych zmarszczek;
 • eliminacja obrzęku i podrażnienia;
 • bielenie naskórka;
 • utrzymanie równowagi wilgoci;
 • lekkie napięcie skóry.

Wskazania i przeciwwskazania

Używając dowolnego produktu, zwłaszcza maseczek na twarz, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie niuanse: rodzaj skóry, czas aplikacji, pielęgnację, a zwłaszcza składniki tworzące kompozycję. Przy niewłaściwym użyciu lub naruszeniu technologii efekt będzie dokładnie odwrotny niż oczekiwano.

Przed użyciem maski acetylosalicylowej zdecydowanie powinieneś odwiedzić specjalistę - kosmetologa lub dermatologa. Jest to niezwykle ważne, ponieważ lekarz pomoże ustalić, do jakiego rodzaju skóry należy twój typ, czy warto włożyć do maski jakieś specjalne składniki i czy istnieją przeciwwskazania do stosowania.

Najczęściej środek z aspiryną jest przepisywany płci pięknej, które mają tłustą skórę właściwą lub często mają wysypkę i zaskórniki. Ciągłe stosowanie preparatów kosmetycznych zawierających kwas acetylosalicylowy w ich składzie pomoże osiągnąć pożądany efekt. Szczególnie popularne są maski, które pomagają przywrócić i utrzymać równowagę wodną naskórka.

Wskazania do stosowania z maskami aspiryny:

 • do leczenia trądziku, stanów zapalnych, trądziku;
 • normalizacja przestrzeni międzykomórkowej;
 • wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych;
 • pozbycie się czarnych plam i reakcji alergicznych;
 • poprawa koloru skóry;
 • eliminacja tłustego, niezdrowego połysku;
 • przywrócenie struktury i elastyczności naskórka.

Efekt leczenia trądziku osiąga się dzięki właściwościom aspiryny niszczącym stany zapalne. W ciągu kilku godzin po aplikacji zobaczysz zauważalny rezultat. Ale nie ma leczniczego wpływu na ognisko zapalne, dlatego jeśli wysypka jest spowodowana alergią lub bakterią, maska ​​będzie miała tymczasowy efekt, ponieważ wyeliminuje objawy, a nie przyczynę.

 • poprawa koloru skóry;
 • eliminacja tłustego, niezdrowego połysku;
 • przywrócenie struktury i elastyczności naskórka.

Zatkane pory są oczyszczane przez usunięcie górnej martwej warstwy naskórka. Aspiryna działa jak kompozycja peelingująca, usuwająca sebum, martwe komórki, tym samym otwierając dostęp do porów.

Możesz pozbyć się trądziku bez wizyty w salonach kosmetycznych, ale wykonując niezbędną procedurę w domu. Ze względu na zawartość kwasu maska ​​rozpuszcza ciemne plamy. Efekt będzie tymczasowy, a po kilku dniach punkty wrócą na swoje miejsca. Wynika to z niekontrolowanego działania gruczołów łojowych, a przy wskazaniach dotyczących stosowania wszystko jest mniej lub bardziej wyraźne. Teraz przechodzimy do przeciwwskazań.

Kategorycznie nie zaleca się używania maski aspiryny w następujących przypadkach:

 • obecność alergii na kwas acetylosalicylowy;
 • ciąża i laktacja;
 • rozszerzone naczynia i naczynia włosowate;
 • świeże rany, oparzenia, otarcia na twarzy;
 • wrażliwa, zbyt sucha lub bardzo cienka skóra;
 • zapalenie oskrzeli;
 • opalona skóra;
 • okres rehabilitacji po operacji;
 • okres po depilacji;
 • suchość, która pojawiła się po pierwszym użyciu maski.

Ponieważ kwas acetylosalicylowy ma zdolność suszenia skóry właściwej, może wyczerpać komórki. Zaleca się po zastosowaniu takiego narzędzia, aby nawilżyć skórę balsamem lub tonikiem.

Ponadto częste stosowanie jest obarczone faktem, że może wystąpić sieć naczyniowa. Aby temu zapobiec, konieczna jest zmiana składników masek.

Funkcje przygotowania i użytkowania

Każdy produkt ma swoją własną charakterystykę podczas przygotowywania lub używania. Do domowej procedury kosmetycznej potrzebny jest najprostszy najtańszy kwas acetylosalicylowy z apteki. Nigdy nie używaj musującej, drogiej aspiryny. Dodatkowe substancje zawarte w jego składzie mogą zmniejszać efekt działania.

Musisz przygotować twarz do nałożenia maski - zmyj makijaż, zmyj środkiem do mycia. Jeśli to możliwe, odparuj skórę.

Właśnie utworzonej kompozycji nigdy nie wolno nakładać bezpośrednio na twarz! Najpierw sprawdź, jak się zachowuje. Aby to zrobić, niewielką ilość mieszanki należy nałożyć na nadgarstek lub łokieć. Po kwadransie sprawdź, czy nie ma zaczerwienienia lub czy maska ​​spowodowała dyskomfort. W przypadku braku tego ostatniego możesz bezpiecznie nałożyć kompozycję na twarz, ale nie na cienką skórę wokół oczu, zwracając szczególną uwagę na obszary problemowe. Czas ekspozycji wynosi od trzech do dwudziestu minut. W przypadku prześwietlenia może dojść do oparzenia chemicznego.

Jeśli reakcja skóry twarzy na maskę acetylosalicylową wyraża się swędzeniem, dyskomfortem lub chęcią drapania, natychmiast zmyj mieszaninę i nie używaj leku do celów kosmetycznych w przyszłości.

Lepiej jest użyć kompozycji z aspiryną przed snem, ponieważ skóra właściwa uspokoi się w nocy, a rano zobaczysz wynik; a także w nocy skóra nie jest narażona na szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe. Nie przechowuj pozostałej części produktu, ponieważ straci on swoje właściwości. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę cech typu skóry, na przykład, jeśli nałożysz maskę na suchą lub wrażliwą skórę właściwą, możesz tylko pogorszyć jej stan.

Takie maski nie powinny być często używane. Zastosuj je raz lub dwa razy w tygodniu, zmieniając składniki kompozycji, w przeciwnym razie naskórek może zostać przesuszony. Ale w żadnym wypadku nie łam przepisu.

Poniżej znajduje się kilka porad wideo dotyczących przygotowania i stosowania masek.

Najlepsze przepisy kulinarne w domu

Kosmetologia domowa jest dobra, ponieważ możesz ugotować prawie każdy produkt, jeśli znasz przepis i wyraźnie przestrzegasz proporcji wszystkich jego składników. Absolutnie każdy problem z naskórkiem można rozwiązać, wiedząc, co dodać do kompozycji, a co wykluczyć. Rozważ najczęstsze maski i ich efekty.

 • Miodowa maska, która oczyszcza i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Po aplikacji może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które znika po godzinie. Aby uzyskać maskę, rozpuść 22 g skrobi ziemniaczanej w podgrzanej wodzie, zmielić 2-3 tabletki aspiryny na proszek, stopić 25 g miodu w łaźni wodnej i wlać do niego 16 ml oleju rokitnika zwyczajnego. Wymieszaj wszystkie uzyskane składniki i nałóż na już czystą skórę. Przechowywać nie dłużej niż 12 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Zastosuj krem ​​nawilżający.
 • Maska mineralna na trądzik, wysuszające wysypki, eliminująca podrażnienia, normalizująca pracę gruczołów łojowych. Rozpuść 3 tabletki kwasu acetylosalicylowego, 17 g białej lub różowej glinki w niewielkiej ilości wody mineralnej, a następnie dodaj 20 ml beztłuszczowego niesłodzonego jogurtu (bez dodatków). Oczyść skórę i delikatnie wyparuj. Nałożyć maskę równomiernie, omijając okolice oczu. Gdy mieszanina wyschnie, usuń ją zimną wodą, a najlepiej wywar z pokrzywy. Kwas acetylosalicylowy przeciwko trądzikowi można zastosować w inny sposób: rozpuść tabletkę w gęstą śmietanę, nałóż bezpośrednio na wysypkę trądzikową przez całą noc, spłucz rano.
 • Przeciwzmarszczkowa maska ​​aspiryny - mieszanka przeciwstarzeniowa i tonizująca, która przyspiesza regenerację komórek naskórka. W rezultacie drobne zmarszczki zostają wygładzone, a głębokie zmarszczki zauważalnie zmniejszone. Rozcieńczyć 15 g żelatyny w naparze ziołowym, lekko ciepłym. Dodaj 2 tabletki aspiryny i wlej 6 ml oleju z orzechów włoskich. Dobrze wymieszaj, aż będzie gładka. Na oczyszczoną skórę nałóż maskę na kilka warstw. Za 15-20 minut stanie się filmem łatwym do usunięcia. Po zdjęciu maski nałóż odżywkę.
 • Maska do cery tłustej Działa przeciwbakteryjnie, oczyszcza i leczy skórę właściwą, normalizuje interakcje międzykomórkowe. Wlać 12 gramów otrębów owsianych z lekko podgrzanym mlekiem. Zetrzeć 15 g skórki pomarańczowej na drobnej tarce i zmielić za pomocą 2 tabletek kwasu acetylosalicylowego w moździerzu. Wymieszaj wszystkie składniki. Nakładaj maskę okrężnymi ruchami masującymi na krótko przed snem. Trzymaj przez 8 minut, spłucz, a następnie nałóż krem ​​odżywczy na noc.
 • Maska z cytryną wybiela i przywraca ogólny koloryt skóry właściwej, eliminuje stany zapalne, nadaje się do skóry dojrzałej. W gazowanej wodzie mineralnej dodaj 3 tabletki aspiryny, 15 gramów posiekanej skórki cytryny, jedną kroplę olejków eterycznych z geranium i drzewa różanego, 12 ml masła kakaowego, łyżkę oleju roślinnego. Mieszaj do jednorodnej kompozycji i nałóż cienką warstwę na twarz. Przytrzymaj przez 10 minut, usuń ją zieloną herbatą z mocnych liści herbaty, a następnie nałóż krem ​​odżywczy na twarz.
 • Środki z sodą doskonale oczyszczają skórę właściwą, rozjaśniają piegi i plamy. W pierwszym etapie zmielić 5-6 tabletek kwasu acetylosalicylowego, wlać półtorej łyżeczki soku z cytryny i taką samą ilość sody oczyszczonej, 2 łyżeczki ciemnego miodu. Gotową maskę należy nałożyć na oczyszczoną skórę bez dotykania okolic oczu i warg. Pozostaw na 15-20 minut, delikatnie masuj skórę, a następnie spłucz ciepłą wodą. W drugim etapie rozcieńczyć sodę do konsystencji gęstej kwaśnej śmietany i nałożyć na skórę przez 15 minut, a następnie dokładnie spłukać.
 • Środek do usuwania trądziku oczyszcza pory brudu, eliminuje gruczoły łojowe i wyrównuje koloryt skóry. Zmiel 2 tabletki kwasu acetylosalicylowego i chloramfenikolu, dodaj suszony szafran. Rozpuść mieszaninę w lekko podgrzanym bulionie nagietka. Kompozycję należy nakładać na twarz cienką warstwą, zwracając szczególną uwagę na obszary wysypki. Procedurę należy powtarzać raz w tygodniu.
 • Maska z kwaśną śmietaną doskonale wybiela naskórek. Zmiel jedną tabletkę aspiryny ze świeżą natką pietruszki, aż uzyska się jednorodny kleik. Wymieszaj powstałą kompozycję z 35 gramami kwaśnej śmietany o zawartości tłuszczu 15-20%. Rozprowadź mieszankę na wstępnie oczyszczonej skórze, a po całkowitym wchłonięciu maski umyj twarz ciepłą wodą lub wywar ziołowy.
 • Maskuj przed czarnymi kropkami oczyszcza zamknięte i otwarte pory, wyrównuje koloryt skóry. Rozpuść 3 tabletki kwasu acetylosalicylowego w 30 ml surowicy, mieszaj do uzyskania jednorodnej konsystencji. Dodaj 20 gramów mąki ryżowej i kroplę olejku z kolendry. Mieszaj, aż będzie gładka, aby uniknąć grudek i resztek. Powinien być nakładany na twarz delikatnymi ruchami masującymi. Po 15 minutach, gdy produkt wyschnie, spłucz gąbką zamoczoną w ciepłej wodzie.Po 2-3 godzinach po zabiegu nałóż krem ​​nawilżający.
 • Uniwersalna maska idealny do każdego rodzaju skóry, głęboko oczyszcza dolne warstwy naskórka, rozjaśnia, eliminuje trądzik i stany zapalne. Zmiel 4 tabletki aspiryny i rozcieńcz wodą, aż uzyska konsystencję gęstej śmietany. Dodaj pół łyżeczki płynnego miodu i ćwierć łyżeczki cynamonu. Osoby z nietolerancją miodu powinny zastąpić go olejem roślinnym w tej samej ilości. Powstałą kompozycję należy nałożyć na skórę właściwą twarzy i zachować nie więcej niż 10 minut. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Każda ugotowana maska ​​jest dość skuteczna, ale ma również pewne negatywne niuanse. Nie prześwietlaj kompozycji na skórze dłużej niż przez określony czas. Ponadto nie należy nadużywać i nakładać maski bardzo często, lepiej robić to nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu.

Kwas acetylosalicylowy wysusza naskórek, może zwiększać jego wrażliwość lub prowadzić do tworzenia sieci naczyniowej. W tym samym czasie usuwa martwe komórki.

Recenzje

Ci przedstawiciele uczciwej połowy, którzy przynajmniej raz wypróbowali domowy produkt do twarzy na bazie kwasu acetylosalicylowego, nie wyobrażają sobie bez niego pielęgnacji skóry twarzy. Dziewczyny, które aktywnie walczą z trądzikiem i trądzikiem, zauważają, że po zastosowaniu masek aspiryny wszystkie stany zapalne znikają tuż przed oczami, skóra twarzy staje się świeższa, bielsza i cieszy się zdrowiem.

Kobiety, które osiągnęły dorosłość, zalecają przyjście z tym lekiem znajomym, ponieważ górna warstwa naskórka goi się, staje się bardziej miękka i gładsza. Niektóre młode damy wierzyły, że kwas acetylosalicylowy jest wyłącznie lekiem mającym na celu pozbycie się bólu i gorąca. Wyobraź sobie ich zaskoczenie, gdy wypróbowali to w domowej kosmetologii: wszyscy zauważyli skuteczne wygładzenie zmarszczek i wygładzenie ulgi twarzy.

Kobiety, które stoczyły ukierunkowaną walkę z piegami i nadmierną pigmentacją skóry twarzy, zauważyły, że po wypróbowaniu pewnego specjalnego składu plamy nie stały się tak jasne i stopniowo zaczęły zanikać. Kobiety-miłośniczki zabiegów kosmetycznych w salonie były zdziwione, że podczas przeprowadzania zabiegu w domu osiągnięty efekt nie był w niczym gorszy od wyniku po sesji w salonie, wykonanej przy użyciu najnowocześniejszych i najdroższych środków.

Prawie wszyscy przedstawiciele płci pięknej zalecili, aby ich przyjaciele przynajmniej raz spróbowali maski na bazie kwasu acetylosalicylowego i skoncentrowali się na wyraźnym wykonaniu preparatu, aby nie było dyskomfortu i podrażnienia. W kosmetologii domowej stosuje się proste i ogólnie dostępne środki. Aspiryna ma działanie przeciwbakteryjne i eliminuje prawie wszystkie problemy z naskórkiem.

Właściwa opieka w domu pozwoli osiągnąć wspaniałe rezultaty bez wysokich kosztów, co potwierdza nasze następne wideo.

Obejrzyj wideo: TA DOMOWA MASKA ZA 5ZŁ DZIAŁA CUDA NA PORY I NIEDOSKONAŁOŚCI (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz