Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Maska z worków pod oczami

Torby pod oczami - jest to być może najbardziej nieprzyjemne, a jednocześnie powszechne zjawisko. Ukrywanie ich za pomocą makijażu jest dość trudne, poza tym mogą być wymagane usługi doświadczonego makijażystki, a takie metody tylko na chwilę pomogą. Tymczasem taki obrzęk może być wynikiem poważnych chorób. Na szczęście dzisiaj możemy łatwo dowiedzieć się, co dokładnie powoduje powstawanie „worków” i jakie środki są uważane za najbardziej skuteczne w radzeniu sobie z nimi.

Przyczyny powstawania siniaków i obrzęków wokół oczu

Z reguły głównym problemem prowadzącym do powstawania worków pod oczami jest naruszenie równowagi wodno-solnej. Napięcie i elastyczność skóry zmienia się, przez co nie jest już w stanie utrzymać włókna podstawowego w normalnym stężeniu. Dotyczy to szczególnie okolic oczu, ponieważ skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, mięśnie i gruczoły łojowe są praktycznie nieobecne.

Wiele osób wie, że nasze ciało jest prawie w 60% płynne. Nic dziwnego, że istnieją osobliwości i procesy biologiczne, które wspierają jego normalne rozmieszczenie w organizmie. Jest to połączenie tych czynników zwanych bilansem wodnym, który powinien znajdować się na pewnym poziomie w komórkach i przestrzeni międzykomórkowej. Naruszenie tej równowagi prowadzi albo do odwodnienia, a następnie możemy zauważyć zwiększoną suchość i letarg skóry lub przesycenie płynem, co jest po prostu obrzękiem.

Pod wpływem gromadzenia się płynu w przestrzeni międzykomórkowej skóra ulega deformacji, naciągnięciu i utracie elastyczności. Dlatego może zwisać nawet po ustąpieniu obrzęku.

Następujące czynniki mogą prowadzić do pojawienia się obrzęku pod oczami:

 • Chroniczny brak snu. Wiele osób wie, że pojawienie się „toreb” jest oznaką głębokiego zmęczenia i braku właściwego snu. W takich sytuacjach z reguły wystarczy odłożyć pracę i poświęcić kilka dni na odpoczynek;
 • Nadmierne przeciążenie emocjonalne, stres, ekstremalne sytuacje i psychozy. Mogą nie tylko zakłócać sen, ale także same w sobie wywoływać zmiany w bilansie wodno-solnym;
 • Niedożywienie. Szczególnie śmieciowe jedzenie to wszystko wędzone, pikantne i słone. Wysoka zawartość soli w diecie jest na ogół najgorszym wrogiem normalnego bilansu wodnego i bardzo szybko prowadzi do obrzęku nie tylko wokół oczu;
 • Niewygodne pozycje podczas snu może zakłócać normalny wypływ płynu i prowadzić do jego nadmiernego gromadzenia się. Torby pod oczami są często wynikiem snu leżącego na brzuchu;
 • Używanie przeterminowanych kosmetyków lub produktów niskiej jakości. Kolejny powód do rezygnacji z oszczędności na zdrowiu. Skóra wokół oczu jest najbardziej wrażliwa, więc natychmiast odbija się na niej wpływ szkodliwych substancji;
 • Nadużywanie alkoholu;
 • Palenie

Należy zwrócić uwagę na fakt, że obrzęk, szczególnie pod oczami, może być bezpośrednim objawem poważnej choroby. Mianowicie:

 • Patologie układu moczowo-płciowego, zwłaszcza nerek;
 • Przedłużające się reakcje alergiczne;
 • Wiele procesów zapalnych;
 • Zakłócenia hormonalne. Na przykład obrzęk może być oznaką nawet wczesnej ciąży;
 • Naruszenie odpływu limfy;
 • Przewlekła przepracowanie, zmęczenie oczu.

Ponadto dość często pojawienie się siniaków wokół oczu może być zmianą związaną z wiekiem lub predyspozycjami genetycznymi. W każdym razie powinieneś czasem zagrać bezpiecznie i skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz którąkolwiek z chorób.

Skuteczne sposoby łagodzenia obrzęku

Tak czy inaczej, ale dobrze znane worki pod oczami to przede wszystkim nieprzyjemna wada kosmetyczna, której chcę się jak najszybciej pozbyć. Do tej pory znanych jest wiele metod medycznych i czysto kosmetycznych do zwalczania obrzęku.

W wyspecjalizowanych salonach oferujemy następującą listę usług:

 • Głęboki peeling, usuwanie płynu;
 • Drenaż limfatyczny;
 • Laserowa korekcja
 • Zastosowanie mikroprądów.

Wszystkie te procedury są naprawdę skuteczne. Są jednak drogiei sensowne jest ich przeprowadzenie tylko wtedy, gdy prawdopodobnie znana jest przyczyna pojawienia się obrzęku. W przeciwnym razie możesz po prostu wyrzucić pieniądze.

Na szczęście istnieją sposoby na samodzielne wykonanie tego w domu.

 • Masaż okrężny od okolic oczu do skroni, co pozwala aktywować punkty biologiczne w świątyniach i poprawić naturalny odpływ płynu. Można go wytwarzać za pomocą opuszków palców zanurzonych w oleju roślinnym lub kostki lodu. Aby masaż lodowy był bardziej skuteczny, możesz zamrozić nie tylko wodę, ale dodać do niej olej z łopianu, szałwii, brzoskwini lub oliwek;
 • Kontrastuj kąpiele z naprzemiennym nakładaniem zimnej i gorącej wody na okolice oczu. Wodę można również zastąpić wywarami z ziół lub dodać do niej odrobinę oleju;
 • Kompresy ciepłe lub chłodne. Dla nich najlepiej stosować parzenie herbaty, ponieważ zawiera środki zwężające naczynia i ściągające;
 • Leki i efekty patogenetyczne. Dotyczy to nie tylko leków, ale także korekty stylu życia. Lekarz pomoże ci poradzić sobie z tymi problemami.

Jednak maski kosmetyczne są jednym z najskuteczniejszych domowych środków na poradzenie sobie z obrzękiem wokół oczu. Są dość proste w przygotowaniu, dzięki czemu zyskały dużą popularność wśród kobiet i kosmetologów.

Wskazówki dotyczące aplikacji

Używanie masek jest dość prostym sposobem i nie wymaga specjalnego przygotowania. Niemniej jednak, aby uzyskać lepszą wydajność, możesz skorzystać z niektórych zaleceń:

 • Przy wyborze przepisu na maskę Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę cechy swojego rodzaju skóry. Tłustej skóry nie można przesycić olejkami, ale sucha skóra może być zbyt wrażliwa na różne kwasy i drażniące składniki;
 • Wszystkie maski muszą być przygotowane tylko z świeże i wysokiej jakości produkty;
 • Przed nałożeniem maski twarz powinna być ostrożna umyć, usunąć resztki sebum i zabrudzenia, wysuszyć;
 • W przeciwieństwie do kremów odżywczych maski nie należy pozostawiać na noc, ponieważ może to zaszkodzić skórze właściwej;
 • Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i wrażliwa. Starannie aplikuj fundusze, najlepiej to zrobić kropka bez wcierania;
 • Procedury powinny być regularne. Maskę można stosować 3-4 razy w tygodniu o tej samej porze dnia;
 • Produkt najlepiej aplikować wieczoremkiedy nie musisz już wychodzić z domu. W przeciwnym razie staraj się zmniejszyć wpływ światła słonecznego na skórę, ponieważ mogą one poważnie zmniejszyć skuteczność maski.

Strona główna zadośćuczynienie

Istnieje wiele przepisów na maski przeciw kółkom pod oczami. Wszystkie składniki dobierane są w taki sposób, aby wykluczyć ewentualne podrażnienie powiek. Środki mają łagodny efekt zmniejszający przekrwienie, dlatego nie mają szczególnych przeciwwskazań, z wyjątkiem alergii na którykolwiek ze składników.

Przepis jest bardzo popularny. surowe maski ziemniaczane. Bulwy należy oczyścić, umyć i wysuszyć. Za pomocą drobnej tarki lub blendera zmiel go na miazgę, włóż gęstą gazę i uformuj wacik. Trzymaj go na skórze wokół oczu przez około 10-15 minut.

Niektórzy zalecają również ciepło gotowane ciepłe maski ziemniaczane. Niemniej jednak takie narzędzie jest skuteczne ze względu na skrobię, a jego zawartość zmniejszy się po gotowaniu wody, więc lepiej nadaje się maska ​​ziemniaczana wykonana ze świeżo startej bulwy.

Również dobrze ugruntowany. gruba maska ​​z soli morskiej. Konieczne jest zebranie kilku garści soli w płóciennej torbie uprzednio zwilżonej wodą lub wywaru z ziół. Ugotowany kompres należy nieco ugotować na parze, a następnie umieścić w problematycznym miejscu. Procedura trwa około 15 minut i powinna być powtarzana co najmniej 3 razy w tygodniu.

Używając masek z solą, powinieneś wybrać najbardziej kompaktową torbę, która zmieści się w okolicy dolnej powieki. Uważaj również, aby mniejsze kryształy soli nie dostały się do oka.

Dobrym sposobem na złagodzenie obrzęków jest zwykła natka pietruszki. Świeże liście i korzenie należy pokroić w kleik. Nałóż gotową mieszankę palcami lub pędzlem na okolice oczu i odczekaj 10-15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

Ponadto możesz także użyć:

 • Mieszanka miodu, mąki i żółtka jaja w równych proporcjach;
 • Nalewka z liści brzozy;
 • Nalewka lub kleik ze świeżych liści babki lancetowatej;
 • Melissa, liście mięty, ich zmiażdżona mieszanka;
 • Bita białko z jaja kurzego.

Gotowe produkty kosmetyczne

Nie ma wielu różnych środków, które mogą pomóc rozwiązać problem worków pod oczami. Należy pamiętać, że kosmetyki takie jak puder, podkład, korektor lub korektor nie eliminują obrzęków. I tylko ukrywają je umiejętnym makijażem. Ważne jest również, aby zrozumieć, że nadmierne wykorzystanie tych funduszy może tylko pogorszyć sytuację, dlatego w okresie siniaków lub kółek na powiekach lepiej je odrzucić.

Ale aby uzyskać pełne wsparcie kosmetyczne w leczeniu obrzęku, odpowiednie mogą być inne produkty:

 • Standardowy przemysłowy kosmetyczny krem ​​pod oczy. Bardzo często producenci wskazują na etykietach, że mają na celu wyeliminowanie okręgów pod oczami. Ich skuteczność nie jest tak wysoka jak w przypadku masek, ale można je z powodzeniem stosować w celu zapobiegania obrzękowi twarzy lub dodatkowemu efektowi w ich leczeniu;
 • Koncentraty z żeli. Mają także dobry efekt zmniejszający przekrwienie. Ponadto przyjemnie chłodzą skórę i zapewniają dodatkowe odżywianie. W przeciwieństwie do kremów są bardzo dobrze wchłaniane, nie pozostawiają lepkich plam i nie napinają delikatnej skóry powiek;
 • Droższe są specjalne serum. Normalizują procesy biologiczne, aktywują naturalną regenerację skóry i utrzymują jej normalny stan;
 • Ponadto w sklepach kosmetycznych można znaleźć gotowe specjalne maski do okolic oczuktóre oferują popularne marki. Idealny dla kobiet, które nie chcą samodzielnie gotować. Można je również łączyć z maskami gotowanymi w domu.

Przegląd popularnych produktów do pielęgnacji oczu znajduje się w następnym filmie.

Recenzje

Kobiety, które spotkały się z tym problemem, zauważają dość wysoką skuteczność masek domowej roboty podczas korzystania ze świeżych produktów i regularnych procedur. Pierwsze wyniki można zaobserwować już w trzecim tygodniu.

Wszystkie przepisy są dość proste, nie wymagają drogich składników, a co najważniejsze - można je stosować z każdym rodzajem skóry. Ponadto nie podrażniają cienkich powiek, co często jest grzechem gotowych markowych produktów.

Zostaw Swój Komentarz