Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Odżywcza maska ​​do twarzy w domu

Naskórek otrzymuje główne odżywianie od wewnątrz. To przepływ krwi zaopatruje wszystkie komórki organizmu w mikroelementy, witaminy i inne przydatne i niezbędne substancje. Ale czasami wewnętrzne odżywianie jest niewystarczające i skóra zaczyna matowieć, traci swój piękny kolor, pojawiają się zmarszczki, plamy starcze, a elastyczność znika. Aby rozwiązać tę sytuację, pomoże Ci odżywcza maska ​​na twarz, którą bardzo łatwo zrobić w domu.

Funkcje

Przy braku niezbędnego odżywiania nabłonek zaczyna umierać, jego komórki są niszczone od wewnątrz, co powoduje matową, ospałą skórę z szarym odcieniem. Tutaj, aby uniknąć takiej sytuacji, konieczne jest nałożenie specjalnych maseczek odżywczych na twarz. Zastosowanie takiego produktu kosmetycznego jest konieczne w następujących przypadkach:

 1. Sezonowy beri-beri. Jesienią i wczesną wiosną ciało, jak nigdy dotąd, potrzebuje dodatkowego odżywiania, szczególnie skóry, a tutaj odżywcze maski będą po prostu niezastąpione.
 2. Silne napięcie nerwowe negatywnie wpływa na pracę całego organizmu i kondycję skóry. Zastosowanie takich mieszanek ukryje ślady stresu i depresji na twarzy.
 3. Zmiany skórne związane z wiekiem. Im starsza kobieta się staje, tym bardziej intensywny potrzebuje jej naskórek. Dlatego regularne stosowanie masek odżywczych jest zalecane wszystkim kobietom w wieku powyżej 30 lat.
 4. Przy regularnym narażeniu skóry na szkodliwe substancje takie mieszanki odżywcze staną się niezbędnym narzędziem w utrzymaniu jej zdrowia i pięknego wyglądu.

Ale jak każdy podobny produkt kosmetyczny, ma on swoje własne cechy, które należy wziąć pod uwagę:

 • Aby osiągnąć widoczny efekt, konieczne jest ukończenie pełnego przebiegu tej procedury kosmetologicznej. Składa się z dziesięciu zastosowań masek dwa razy w tygodniu.
 • Dieta nie jest zalecana podczas kursu. Niewiele osób wie, ale przy jakichkolwiek ograniczeniach żywieniowych organizmowi w każdym razie brakuje składników odżywczych, a przede wszystkim skóry. Dlatego nawet najbardziej przydatne maski mogą być prawie całkowicie bezużyteczne.
 • Zastosuj mieszaninę składników odżywczych tylko na wcześniej oczyszczony naskórek. Aby to zrobić, możesz użyć złuszczającego żelu, peelingu lub głębokiej maski oczyszczającej.
 • Mieszankę należy przygotować tylko do jednorazowego użytku. Maski wykonane w domu nie mogą być przechowywane.
 • Pomimo oczywistych zalet takiego produktu dla skóry, Nie warto nakładać na okolice oczu.
 • Po nałożeniu produktu na twarz jego mięśnie muszą być całkowicie rozluźnione.. Najlepiej leżeć w ciszy, z zamkniętymi oczami.
 • Aby zmyć maskę z twarzy, konieczne jest dwa etapy. Najpierw twarz myje się ciepłą wodą bez użycia środków czyszczących, a następnie spłukuje zimną wodą lub wyciera kostką lodu.
 • Pod koniec zabiegu konieczne jest nałożenie na skórę warstwy odżywczego kremu.

Maski odżywcze, jak każdy inny, mają kilka różnych typów.

Odmiany

W przeciwieństwie do większości mieszanek kosmetycznych, maseczki odżywcze dzielą się na grupy nie tylko w zależności od rodzaju skóry, ale także od wieku. Podział na grupy pozwala maksymalnie odżywić skórę wszystkimi niezbędnymi substancjami i pierwiastkami śladowymi, w zależności od potrzeb. W takim przypadku konieczne jest wybranie określonego składnika odżywczego, opierając się przede wszystkim na jego wieku, a dopiero potem na rodzaju naskórka.

Regularne stosowanie masek odżywczych jest zalecane dokładnie od trzydziestego roku życia, dlatego takie fundusze są podzielone na następujące grupy:

 • Do użytku po 30 latach. Maski przeznaczone do stosowania w tym wieku są nie tylko odżywcze, ale także nawilżające. To w tym czasie następuje zmniejszenie produkcji podskórnej tkanki tłuszczowej i kolagenu, w wyniku czego skóra twarzy jest bardziej sucha, podatna na różne podrażnienia, trądzik i trądzik. Dlatego takie maski będą prawdziwym zbawieniem dla problematycznej skóry. Zmniejszając przepływ krwi, naskórek otrzymuje mniej składników odżywczych i nie można tego zrobić bez dodatkowych wzmacniających mieszanin.
 • Maski używane po 40 latach Idealny nawet dla wrażliwej skóry. Oprócz składników odżywczych muszą koniecznie zawierać podstawowe oleje roślinne, które nawilżają skórę i nadają jej elastyczność. W przypadku starzejącej się skóry staną się prawdziwym prezentem, ponieważ twarz będzie wyglądać na bardziej stonowaną, będzie mniej zmarszczek, a twarz pozbędzie się nieprzyjemnego szarawego odcienia.
 • Narzędzia używane po 50 latach. Maska w tym przypadku jest nie tylko odżywcza, ale także przeciwstarzeniowa, ponieważ w większości przypadków zawiera dużą ilość kolagenu i keratyny w swoim składzie. Zdecydowana większość takich odżywczych masek walczy również ze zmarszczkami, zarówno już istniejącymi na twarzy, jak i tymi, które powinny się pojawić. Istniejące zmarszczki stają się znacznie mniej zauważalne, a nowe praktycznie się nie pojawiają.

Bardzo ważne jest, aby kupić lub zrobić maskę zgodnie z twoimi latami, ponieważ w każdym wieku naskórek ma własne potrzeby żywieniowe.

Ale nie zapominaj o samym rodzaju skóry właściwej. Maseczki odżywcze na tej podstawie dzielą się na:

 • dla skóry tłustej;
 • dla skóry normalnej i mieszanej;
 • dla suchej lub wrażliwej skóry.

Ponadto maski przeznaczone do pielęgnacji tłustego naskórka są idealne do problematycznej skóry właściwej, a do intensywnego odżywiania bardzo wrażliwej skóry najlepiej wybrać maski przeznaczone do suchego rodzaju skóry właściwej.

Ponadto takie mieszanki niezbędne dla osoby dzielą się na dwie duże grupy: do stosowania w okresie zimowym lub w lecie. Aby uzyskać najbardziej poprawną, kompleksową i naprawdę skuteczną pielęgnację skóry twarzy, wybór maski powinien również uwzględniać porę roku. W okresie gorącym skład takich mieszanin w przeważającej części obejmuje świeże owoce i warzywa, które odżywiają naskórek życiodajną wilgocią. Zimą maski zawierają więcej olejków intensywnie odżywiających skórę.

Niewiele osób wie, że takie mieszanki należy również nakładać na twarz o określonej porze dnia. Niektóre z nich są używane rano, niektóre tylko w nocy. Wszystko zależy od rodzaju skóry i wieku. Ale więcej o tym poniżej.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama masek odżywczych różnych producentów. Jednocześnie najprostsze, najbardziej przydatne i najbardziej skuteczne można łatwo przygotować w domu. Podczas przeprowadzania takiego zabiegu kosmetycznego należy wziąć pod uwagę tylko niektóre niuanse.

Dobrze wiedzieć

Wiele źródeł zaleca stosowanie mieszanek odżywczych dwa razy w tygodniu, ale ta zasada dotyczy tylko kobiet poniżej 40 roku życia. Ci, którzy już przekroczyli tę granicę wieku, muszą przeprowadzać takie odżywianie twarzy już trzy razy w tygodniu.

Ważną rolę odgrywa czas nakładania produktu na twarz. Najlepszą porą dnia na stosowanie mieszanek składników odżywczych jest głęboka noc od 23:00 do 1:00. Dobry wynik uzyskają fundusze zdeponowane na naskórku w odstępach od jedenastej do trzynastu godzin dziennie. Ale od trzech godzin do szóstej po południu najlepiej nie przeprowadzać żadnych zabiegów kosmetycznych.

W celu głębszej penetracji składników odżywczych w głąb naskórka, po nałożeniu mieszanki przykryj twarz ciepłym ręcznikiem. Czas ekspozycji maski na skórę wynosi średnio 20 minut. Resztę spłucz wodą lub wywar z ziół, ale jeśli maska ​​została wykonana na bazie oleju, lepiej usunąć jej resztki ze skóry za pomocą wacika zamoczonego w wywar ziołowy lub mleko.

Ludowe przepisy na gotowanie w domu

Własne maski na twarz mogą nie tylko zaoszczędzić budżet, ale także uniknąć stosowania produktów zawierających konserwanty lub parabeny.

Najlepsze maseczki odżywcze dla kobiet w wieku od 30 do 40 lat są uważane za następujące:

 • mieszanka miodu z marchewką. Kandyzowany miód i świeżo wyciśnięty sok z marchwi miesza się w równych proporcjach, po jednej łyżce. Do nich dodaje się żółtko małego jajka i łyżeczkę masła shea lub oleju lnianego. Ta odżywcza mieszanka jest idealna dla suchej, wrażliwej i normalnej skóry.
 • Jeśli skóra jest zbyt porowata, tłusta i problematyczna, mieszanka wodorostów jest idealna do jej pielęgnacji, mąka gryczana i olejek rozmarynowy. Algi są kruszone do postaci proszku i mieszane z mąką. Następnie do mieszaniny dodaje się rozpuszczoną wodę lub bulion nagietka, aż do uzyskania gęstej śmietany. Pięć kropli olejku eterycznego dodaje się do pół szklanki powstałego roztworu.
 • Do intensywnego odżywiania dowolnego rodzaju naskórka i usuwania z niego pigmentacji dobrze jest użyć maski na bazie twarogu. Trzy łyżki twarogu o wysokiej zawartości tłuszczu miesza się z jednym żółtkiem jaja. Do powstałej zawiesiny dodaje się jedną łyżkę nadtlenku wodoru.
 • Maska bananowo-jogurtowa ma również dobre działanie odżywcze. Jest przygotowywany z równej ilości przecieru owocowego i jogurtu naturalnego bez dodatków.

Kobiety w wieku od 30 do 40 lat mogą ugotować szeroką gamę odżywczych masek na bazie produktów takich jak jogurt, owoce i warzywa, glina i mąka wszelkiego rodzaju.

Dla przedstawicieli w starszym wieku, ale nie poniżej 50odżywianie powinno być bardziej intensywne. Dlatego fermentowane produkty mleczne, warzywa skrobiowe i, oczywiście, oleje i, oczywiście, więcej składników są częścią takich pożywnych mieszanek. Najbardziej skuteczne maseczki odżywcze i odmładzające to:

 • Maska Drożdżowa z sokiem z aloesu nie tylko pomoże odżywić skórę przydatnymi pierwiastkami śladowymi, ale pomoże rozwiązać problemy ze stanem zapalnym naskórka. Zmieszano dwie łyżki żywych drożdży i soku z aloesu, dodano do nich jedną kroplę jodu.
 • Uniwersalna maska na każdy rodzaj skóry składa się ubite jajo kurze i trzy łyżki przecieru z owoców rokitnika.
 • Dla suchej i wrażliwej skóry odpowiednia jest mieszanka śmietany i mąki gryczanej, wzięta w równych proporcjach. Możesz użyć tylko tych dwóch składników, ale możesz wzmocnić efekt takiego narzędzia, dodając kilka kropli olejku lawendowego lub łyżkę oliwy z oliwek.
7 zdjęć

Dla kobiet w wieku 50 lat i starszych maseczki odżywcze powinny zawierać jak najwięcej naturalnych olejków i źródeł kwasów omega-3, takich jak kawior. Jeśli to konieczne, możesz stosować takie mieszanki co drugi dzień. Należy wybierać wysokokaloryczne produkty spożywcze o wysokiej zawartości witamin i pierwiastków śladowych. Następujące pozytywne mieszanki składników odżywczych dla twarzy otrzymały najbardziej pozytywne recenzje:

 • Pistacja Dość droga, ale jedna z najskuteczniejszych masek. W celu przygotowania obrane orzechy są kruszone w blenderze do pasty. Do powstałej zawiesiny dodaj łyżkę kwaśnej śmietany i łyżeczkę miodu.
 • Mieszanka olejów jest również bardzo skuteczna. Przygotowuje się go z naturalnych oliw z oliwek, oleju lnianego i oleju jojoba w proporcjach 3: 3: 1.
 • Jedną z najdroższych, ale najbardziej przydatnych i skutecznych maseczek odżywczych przygotowuje się na bazie kawioru rybnego. Idealnie stosuje się czarny lub czerwony kawior, który jest kruszony i mieszany z równą ilością oliwy z oliwek. Kawior powinien być świeży lub, w skrajnych przypadkach, lekko osolony.

Ogólnie rzecz biorąc, do przygotowania domowych maseczek odżywczych możesz używać dowolnych jadalnych produktów. Kosmetyczki zdecydowanie zalecają wzbogacenie każdej mieszanki niewielką ilością miodu, ale tylko wtedy, gdy nie ma alergii na ten produkt.

I warto pamiętać, że im starszy wiek, tym bardziej nasycona i wieloskładnikowa kompozycja powinna znajdować się w odżywczej masce wykonanej w domu.

Recenzje

Opinie na temat odżywczych masek dla wszystkich grup wiekowych i typów skóry są prawie wszystkie pozytywne. Ocena dojrzałych produktów do pielęgnacji skóry, opracowana przez kosmetologów i dermatologów, wskazuje, że taka procedura kosmetyczna jest naprawdę ważna i skuteczna. Kobiety zauważają wzrost elastyczności skóry i poprawę cery, zanik pigmentacji, a także widoczne wygładzenie nawet najgłębszych zmarszczek. Ważną zaletą jest niski koszt takiego składnika odżywczego i jego łatwość użycia.

Dlatego maseczki odżywcze są zasłużenie uważane za integralną część pielęgnacji skóry dojrzałej.

Ten film oferuje odżywczą maskę na twarz od avacado:

Obejrzyj wideo: 5 domowych maseczek. . PROSTO Z KUCHNI : - Czarszka - (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz