Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak dołączyć buliony do lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy jest powszechnym materiałem używanym do tworzenia pięknego i trwałego manicure. Dziś to narzędzie jest aktywnie wykorzystywane przez rzemieślników pracujących w salonie. Często do stworzenia manicure używa się różnych rysunków i akcesoriów. Jedną z najbardziej oryginalnych i atrakcyjnych opcji są buliony, których cechy należy bliżej poznać.

Co to jest

Dziś trudno jest sobie wyobrazić projekt pięknego i żywego manicure bez takich składników, jak buliony. Akcesoria przypominające małe szklane kulki świetnie wyglądają na paznokciach. Zasadniczo rozmiar bulionów waha się od 1-4 mm. Małe elementy przypominają wyglądem piasek i są często używane w dużych ilościach do projektowania paznokci.

Jeśli chodzi o duże buliony, są one podobne do zwykłych dżetów.

Takie akcesoria są używane w małych ilościach, najczęściej odgrywają rolę głównego elementu w wystroju.

Główną zaletą tych opcji jest różnorodność odcieni. W przeciwieństwie do zwykłych dżetów i kamieni, buliony są łatwe w użyciu, dobrze trzymają się paznokcia. Koszt takich akcesoriów jest niewielki, więc mistrz może kupić wiele opcji w różnych kolorach i objętościach.

Warto zauważyć, że buliony są używane nie tylko do manicure na bazie lakieru żelowego. Akcesoria służą do ozdabiania naturalnych paznokci. Najczęściej buliony stosuje się w salonach kosmetycznych, w których mistrzowie pracują ze złożonymi wzorami.

Oto kilka zalet tych akcesoriów:

 1. praca z bulionami jest łatwadlatego są one często używane przez początkujących do tworzenia różnorodnych wzorów na paznokciach;
 2. stworzyć manicure z lakierem hybrydowym można używać bulionów o różnych kolorach;
 3. akcesoria trzymają się dobrze na paznokciach i nie boją się wpływów mechanicznych.

Dość często buliony są używane do tworzenia tak zwanego „manicure kawiorowego”.

Wynika to z małego kształtu kulek. Z wyglądu przypominają kawior, dzięki czemu pojawiła się taka nazwa.

Warto zauważyć, że projekt wykorzystujący tę biżuterię jest uważany za jeden z najprostszych rodzajów. Aby stworzyć taki manicure, nie musisz być artystą.

Jak złożyć wniosek

Aby manicure okazał się wysokiej jakości i dokładny, musisz nauczyć się, jak prawidłowo nakładać buliony na paznokcie. W tej kwestii pomogą proste wskazówki od profesjonalnych mistrzów.

Po pierwsze, upewnij się, że lakier do paznokci używany do manicure jest wysokiej jakości i nie będzie problemów z jego obsługą. Następnie zdecyduj o projekcie, który zamierzasz zrobić za pomocą bulionów. Jeśli chcesz używać kilku odcieni jednocześnie, najlepiej kupić gotowy zestaw.

Warto zauważyć, że rozmiar używanych piłek zależy bezpośrednio od długości gwoździa.

Wybierz wcześniej najlepszą opcję, aby nie zepsuć projektu w przyszłości. W przypadku krótkich paznokci zaleca się stosowanie małych piłek. Łatwiej je przykleić na powierzchni, a konstrukcja jest bardziej dokładna i piękna.

Aby naprawić buliony na paznokciach, wielu mistrzów stosuje specjalne związki klejowe. Zaletą tego wyboru jest trwałość manicure. Klej doskonale utrwala kulki na paznokciach, a nawet pod silnym wpływem nie spadają. Ale przy użyciu takich narzędzi manicure wygląda niechlujnie i rozmazany.

Jeśli mistrz najpierw pracuje z takimi akcesoriami, powinieneś być ostrożny.

Faktem jest, że podczas mocowania buliony często rozpraszają się we wszystkich kierunkach. Aby uniknąć takich sytuacji, papier należy najpierw położyć na stole. W przyszłości łatwiej będzie zbierać rozproszone piłki.

Wszystkie prace muszą być wykonywane etapami, w przeciwnym razie pośpiech doprowadzi do niskiej jakości wyników. Na początek paznokcie należy ostrożnie potraktować różnymi kosmetykami, a dopiero potem nałożyć buliony.

Aby ułatwić pracę z piłkami w przyszłości, zaleca się układanie ich na powierzchni roboczej. Musisz zdecydować o projekcie i wybrać odcienie i rozmiary biżuterii do paznokci.

Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że lakier żelowy lub klej jest bezbarwny. Często zdarza się, że po wyschnięciu baza nabiera żółtawego odcienia.

Projekt do manicure

Wybór koloru i rozmiaru akcesoriów zależy od tego, jaki projekt chcesz stworzyć. Najbardziej popularny jest manicure kawiorowy, o którym wspomniano powyżej. Aby go stworzyć, potrzebujesz kulek o małych rozmiarach. Jeśli pracujesz z tymi elementami po raz pierwszy, powinieneś preferować opcję jednokolorową.

 • Bardziej kolorowy i oryginalny jest wielokolorowy placer. Piłki można układać losowo lub układać w rzędzie. W przypadku pierwszej opcji bulion należy najpierw wymieszać w pojemniku. Następnie kulki są mocowane na talerzu, ustawiając je w losowej kolejności. Aby ułożyć buliony w rzędach, warto użyć kropek.
 • Najpopularniejszym typem wśród młodych dziewcząt jest manicure, w którym nacisk kładziony jest na jeden palec. Technika nie jest szczególnie trudna, najlepiej użyć małych jednokolorowych kulek, aby stworzyć projekt.
 • Doświadczeni mistrzowie często pracują z francuskim manicure. W przypadku podstawy i linii konieczne jest wybranie bulionów o różnych kolorach, które będą wyglądały harmonijnie ze sobą.
 • Bardziej złożonym procesem jest stworzenie wzoru za pomocą biżuterii. W takim przypadku mistrz musi mieć cierpliwość i schemat wzorów. Zasadniczo za pomocą bulionów twórz różne kształty i łuki.
 • Jednym z najbardziej stylowych wzorów jest manicure księżycowy. Jeśli chodzi o francuski wygląd, musisz zbierać kulki o różnych kolorach. Zaleca się pokrycie podstawy ciemnym odcieniem. Otwór najlepiej wypełnić jasnymi kulkami.
 • Często za pomocą takich ozdób rozciągają paznokcie. W tym przypadku nacisk kładzie się na liczbę granulek, które stopniowo maleją, zaczynając od wolnej krawędzi i docierając do korzenia.
 • Duże buliony są dodawane do gotowego rysunku, który wygląda dość schludnie i pięknie. Każdy wzór można ozdobić takimi kulkami. Nawet kilka bulionów sprawi, że manicure będzie bardziej interesujący.
 • Na specjalne okazje możesz wybrać trójwymiarowy projekt. W takim przypadku możesz grać z odcieniami elementów.
7 zdjęć

Technika aplikacji krok po kroku

Praca z piłkami w celu stworzenia projektu paznokci jest prosta. Najważniejsze jest przestrzeganie kroków wskazanych w technologii. Dla początkujących najlepiej jest zacząć od prostych schematów i stopniowo przechodzić na bardziej złożone opcje.

Gwoździe należy przygotować do dalszych manipulacji. Aby to zrobić, zrób kąpiel, dodając olejek eteryczny i sól. Zanurz ręce w roztworze na 10 minut, a następnie dokładnie wytrzyj ręcznikiem.

Następnie musisz usunąć naskórek.

Należy to zrobić ostrożnie, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia skóry. Paznokcie należy nadać pożądany kształt za pomocą pilnika do paznokci. Płytkę traktuje się środkiem odtłuszczającym i usuwa się wszystkie nieprawidłowości.

Warstwę podstawową nakłada się na przygotowany paznokieć. Po odczekaniu, aż powłoka wyschnie, użyj kolorowej bazy. Nie rób zbyt grubej warstwy, ponieważ manicure zostanie uszkodzony. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nakłada się drugą. Płytkę traktuje się utrwalaczem, a kulki natychmiast naprawia.

Bułki muszą być mocno dociśnięte. Najlepiej delikatnie popchnij palec, aby zablokował się na miejscu. Dodatkowe elementy usuwa się specjalną szczotką. Jeśli kompozycja jest zbyt obszerna, musisz ją wyregulować za pomocą pomarańczowych sztyftów.

Powierzchnia musi być ponownie pokryta utrwalaczem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na krawędzie paznokcia, ponieważ w tym miejscu buliony szybko spadają.

Po wykonaniu każdego z powyższych kroków warstwę należy wysuszyć w lampie. W przeciwnym razie bulion spadnie tego samego dnia, a manicure zostanie zniszczony.

Korzystając z akcesoriów, zwróć szczególną uwagę na ich rozmiary. Często zdarza się, że w jednym pudełku znajdują się elementy o różnych kształtach, co wskazuje na produkt niskiej jakości. W takim przypadku musisz najpierw wybrać te same kulki. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy buliony są używane do tworzenia wzorów.

Do tego procesu musisz również użyć specjalnych narzędzi. Podczas tworzenia wzoru wszystkie elementy należy układać naprzemiennie i szybko, aby baza nie miała czasu na wyschnięcie. Wszystkie kulki powinny odpowiadać sobie nie tylko wielkością, ale także kolorem.

Instrukcja wideo nakładania bulionu na paznokcie - w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Jak uzupełnić odrost lakieru hybrydowego? 2 sposoby. Semilac. Milena Makeup (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz