Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Lakier hybrydowy

Piękny, jasny i, co najważniejsze, trwały manicure to marzenie wielu kobiet. Ale często powłoka złuszcza się z paznokci w ciągu dwóch lub trzech dni. Ale to było wcześniej. Teraz każdy ma możliwość wykonania manicure za pomocą lakieru żelowego, który stworzy jasne, piękne i bardzo trwałe zdobienie paznokci według własnego gustu.

10 zdjęć

Funkcje lakierowania

Żelowy lakier do paznokci staje się coraz bardziej popularny z każdym dniem. Umożliwia wykonanie pięknego, trwałego manicure nawet w domu. Ponadto, w przeciwieństwie do przedłużania paznokci lub powłoki akrylowej, lakier żelowy jest bezpieczniejszy dla struktury paznokci. Różnorodne odcienie, możliwość nałożenia obrazu lub kryształu na tę powłokę pozwalają stworzyć manicure na każdy gust i okazję.

Główną cechą lakieru hybrydowego jest jego trwałość i brak takiej wady, jak pękanie na powierzchni paznokcia. Dlatego nie możesz obawiać się o bezpieczeństwo swojego manicure i możesz swobodnie wykonywać takie prace domowe, jak mycie, mycie naczyń i czyszczenie na mokro.

10 zdjęć

Będąc przeciwieństwem standardowych lakierów i powłok akrylowych, narzędzie to nie tylko nie szkodzi paznokciom, ale także przyczynia się do ich wzmocnienia i wzrostu. Dlatego ten rodzaj zdobienia paznokci jest idealny dla kobiet o cienkich i łamliwych paznokciach.

Taka powłoka będzie najlepszym wyborem dla tych, którzy kochają jasny i piękny manicure, ale nie mogą lub nie chcą robić tego codziennie. Unikalna formuła tego produktu pozwala mu zachować jasność farb, ich połysk i bezpieczeństwo na paznokciach przez ponad 14 dni. Dlatego ten wzór paznokci jest idealny dla tych, którzy wybierają się na wakacje lub w długą podróż służbową.

Ale być może najważniejszą cechą lakieru hybrydowego jest potrzeba użycia specjalnego sprzętu w jego zastosowaniu.

Proces powlekania ich gwoździami nie jest skomplikowany, ale może stać się całkowicie niemożliwy z powodu braku niezbędnych narzędzi. Dlatego przed przejściem bezpośrednio do manicure powinieneś wcześniej zdobyć wszystkie niezbędne atrybuty.

Wskazówki dla początkujących

Ci, którzy decydują się na samodzielne wykonanie manicure za pomocą lakieru żelowego, muszą zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, a zwłaszcza w odniesieniu do specjalnych lamp ultrafioletowych. W sprzedaży są dwie odmiany takiej lampy - UV i LED. Dla początkujących najlepiej jest wybrać pierwszą opcję, ponieważ ma ona niższy koszt i jest łatwiejsza w obsłudze.

Będziesz także potrzebował specjalnych pilników o różnych rozmiarach i specjalnego pilnika do szlifowania płytki paznokcia - buff. Oprócz samego lakieru hybrydowego w różnych odcieniach, będziesz również potrzebował specjalnego baza i utrwalacz. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby te dwa produkty były zaprojektowane specjalnie do powłok żelowych, a te, które są stosowane do przedłużania paznokci, nie są odpowiednie. Po ich użyciu lakier do paznokci zaczyna pękać w ciągu kilku godzin. W skrajnych przypadkach możesz pokryć żel zwykłym bezbarwnym lakierem, ale w tym przypadku nie powinieneś liczyć na długoterminową trwałość manicure.

Będziesz także potrzebował akcesoriów, takich jak specjalne niestrzępiące się waciki lub serwetki, odtłuszczacze, pałeczki z drzewa pomarańczowego i zmiękczający krem ​​lub olejek do skórek. Ale nie wystarczy zdobyć wszystkie niezbędne narzędzia, musisz nauczyć się, jak z nich prawidłowo korzystać.

Przede wszystkim musisz przejść specjalne szkolenie. Ważną rolę odgrywają przygotowania do dalszej pracy. Nie tylko jego wygląd i trwałość, ale także opinia o tobie jako specjalistie zależy od tego, jak dobrze zostanie wykonany manicure.

Można to zrobić zarówno na specjalistycznych kursach, jak i przez poproszenie dobrego specjalisty o przedstawienie klasy mistrzowskiej. Jeszcze lepiej, regularnie uczęszczaj na prywatne lekcje, aby uniknąć wielu problemów w pracy i, jeśli to konieczne, natychmiast uzyskać kompetentną pomoc. Instrukcja obsługi lakieru hybrydowego jest bardzo prosta, wszystkie kroki są dostępne, zrozumiałe i szczegółowo opisane, ale lepiej jest ją zobaczyć raz, niż przeczytać lub usłyszeć kilka razy.

Ważną rolę w pracy odgrywa schludność zarówno samego mistrza, jak i jego obszaru pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby pulpit był zawsze w idealnym porządku. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, nawet jeśli planujesz robić manicure tylko dla siebie i swoich przyjaciół.

Prosty lakier hybrydowy jednego koloru szybko przeszkadza. Dlatego zaleca się ciągłe doskonalenie swojego profesjonalizmu. Najłatwiejszym sposobem jest zakup specjalnych naklejek, dżetów i szablonów do tworzenia wzorów i wzorów.

Doświadczeni manikiurzyści zdecydowanie zalecają wszystkim początkującym, nawet tym, którzy planują wytwarzanie lakierów hybrydowych wyłącznie dla siebie, stworzyć portfolio swoich prac. Umożliwi to wizualne sprawdzenie postępu ich działań lub wykrycie niektórych błędów.

Ponadto w przyszłości zapewni to klientowi wizualny wybór możliwej stylizacji paznokci.

Jak ubiegać się w domu

Ale możesz nauczyć się jakościowo, pięknie, poprawnie i dokładnie pokryć paznokcie lakierem hybrydowym tylko poprzez regularne ćwiczenia. Dlatego przede wszystkim należy dokładnie zrozumieć, jak prawidłowo samodzielnie pomalować paznokcie lakierem hybrydowym w domu.

Zrób to sam, bez wychodzenia ze ścian domu, na dwa sposoby. Różnią się zastosowanymi materiałami i rodzajem lampy. W pierwszym przypadku do wykonania manicure potrzebujesz pilnika, buffa, podkładu i lakieru nawierzchniowego, lamy UV, lakieru żelowego o pożądanym odcieniu, odtłuszczacza i środka dezynfekującego. W drugim przypadku stosuje się podobne narzędzia, ale do nich dodaje się również podkład, a lampę UV zastępuje się lampą LED.

Instrukcja pierwszej metody zawiera następujące kroki:

 1. Piłowanie krawędzi paznokcia w celu nadania mu niezbędnego równomiernego kształtu i usuwanie warstwy keratynowej z jego powierzchni za pomocą zwykłego pilnika i pilnika. Konieczne jest ostrożne używanie wzmocnienia, wystarczy wykonać tylko kilka ruchów za pomocą tego narzędzia, aby usunąć połysk z powierzchni nagietków. Jest to konieczne dla lepszego wiązania powłoki z gwoździem.
 2. Następnie musisz wyciąć naskórek, za pomocą specjalnych pincet.
 3. Odtłuszczanie łożyska paznokcia to obowiązkowy krok w manicure z lakierem hybrydowym.
 4. Następnie powierzchnia łożyska paznokcia jest pokryta specjalną podstawą helu. Najlepiej nałożyć go na każdy palec i wysuszyć w lampie. W UV czas schnięcia wynosi dwie minuty.
 5. Następnie wybrany odcień lakieru hybrydowego nakłada się cienką warstwą na wysuszone paznokcie. Zwróć szczególną uwagę, aby pierwsza warstwa była półprzezroczysta. Zalecamy również nakładanie kolejno na każdy palec, a każdy następny powinien być pomalowany po wyschnięciu poprzedniego.
 6. Nakładamy drugą warstwę lakieru hybrydowego, która powinna być znacznie grubsza niż pierwsza. Suszymy też opuszki palców w lampie UV.
 7. Podsumowując, górna powłoka jest koniecznie nakładana na wszystkie paznokcie, które powinny również obejmować koniec paznokci. Powinien również całkowicie wyschnąć w promieniach ultrafioletowych. Po pewnym czasie lepka warstwa z paznokcia jest usuwana środkiem dezynfekującym.

Jeśli mówimy o drugiej metodzie wykonywania manicure w domu, sekwencja działań jest podobna do powyższej metody. Różnica polega na dwóch rzeczach:

 • Po odtłuszczeniu łożyska paznokcia najpierw nakłada się na niego podkład, który suszy się w lampie, a dopiero potem bazę nakłada się pod lakier hybrydowy. Kolejne techniki manicure wykonywane są krok po kroku, tak jak w pierwszej metodzie.
 • W przeciwieństwie do lampy ultrafioletowej lampa LED pozwala wysuszyć powłokę nie w ciągu dwóch minut, ale w ciągu zaledwie 15-20 sekund, co może znacznie skrócić czas procedury.

Chociaż w pierwszym przykładzie wykonania można również zastosować lampę LED. Wszystko zależy od możliwości materialnych i osobistych preferencji. Technologia wykonywania manicure za pomocą lakieru hybrydowego nie oznacza obowiązkowego stosowania podkładu. Ale doświadczeni mistrzowie twierdzą, że jest to narzędzie, które pozwala przedłużyć żywotność manicure i ma pozytywny wpływ na paznokcie.

Wykonując manicure etapami, możesz dodać niektóre swoje zmiany. Na przykład przed nałożeniem wierzchniej warstwy możesz ozdobić paznokcie kolorowymi nitkami, dżetów lub dowolnym wzorem. Należy pamiętać, że dodatkowe dekoracje można nakładać dopiero po wyschnięciu lakieru hybrydowego w lampie.

Po ozdobieniu paznokci należy je szczególnie dokładnie pokryć utrwalaczem, aby zamocować elementy na paznokciach i wysuszyć w lampie przez około trzy minuty lub 30 sekund, wszystko zależy od rodzaju.

Wykonując manicure za pomocą lakieru hybrydowego, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność nakładania wszystkich rodzajów powłok na paznokcie. Warto dokładnie upewnić się, że lakier do paznokci lub utrwalacz nie dostanie się na wałki skóry wokół paznokci i naskórka. Po pierwsze mogą wywoływać podrażnienie lub reakcję alergiczną, a po drugie taki manicure będzie wyglądał nieporządnie i nieostrożnie.

Jak zrobić lakier do paznokci w domu, zobacz wideo poniżej.

Ale malowanie paznokci za pomocą tego narzędzia to tylko połowa sukcesu. Wcześniej czy później konieczne będzie usunięcie go z płytki paznokcia.

Zasady wypłaty

Tego rodzaju lakieru do paznokci nie można usunąć w taki sam sposób, jak zwykły lakier do paznokci. Niektórzy mistrzowie usuwają go z paznokci pilnikiem, czyli odcinają, jak powłoka akrylowa lub przedłużone paznokcie. Ale to absolutnie źle. Po pierwsze jest to strata czasu, a po drugie taka procedura może znacznie uszkodzić paznokcie.

Aby usunąć lakier żelowy z powierzchni paznokci, możesz użyć specjalnego roztworu czyszczącego, który można kupić natychmiast wraz z żelem. I możesz użyć zwykłego zmywacza do paznokci, ale pod warunkiem, że zawiera aceton w swoim składzie.

Oprócz samego płynu potrzebne będą również bawełniane dyski lub kulki, patyczki z drewna pomarańczowego, a także zwykła folia kuchenna.

Dyski są obficie zwilżane w wybranym roztworze i szczelnie nakładane na opuszki palców i owinięte folią na wierzchu. W tej pozycji ręce trwają średnio 20 minut. Jeśli użyto specjalnego narzędzia, jego ekspozycja na lakier żelowy wynosi 15 minut. Jeśli stosowano zwykły zmywacz do paznokci, należy go pozostawić na paznokciach przez pół godziny.

Następnie folię polarową usuwa się z opuszek palców. Powłoka paznokcia, znajdująca się pod nimi, powinna silnie pęcznieć i unosić się ponad powierzchnię samego paznokcia. Za pomocą pomarańczowego patyka delikatnie podnieś go do końca i przesuń do krawędzi gwoździa, a następnie całkowicie usuń. Pod wpływem płynu lakier zamienia się w cienką warstwę, którą można łatwo i łatwo usunąć z powierzchni paznokcia bez jego uszkodzenia.

Oczywiście należy zrozumieć, że im dłużej ten produkt był na powierzchni paznokci, tym trudniej będzie go usunąć, a procedura może potrwać znacznie dłużej. Dlatego optymalny odstęp czasu między nałożeniem tej powłoki a jej usunięciem wynosi 14 dni.

Po usunięciu lakieru hybrydowego należy dać paznokciom odpoczynek przez co najmniej kilka dni. Najlepiej jest robić specjalne kąpiele ziołowe lub kąpiele z solą morską, co pomoże im szybciej zregenerować się po zabiegu.

Kursy mistrzowskie

Za pomocą lakieru hybrydowego możesz stworzyć manicure w dowolnym stylu i kolorze. Aby nie musieć męczyć się i szukać najbardziej odpowiednich opcji, przygotowaliśmy dla Ciebie 3 kursy mistrzowskie z projektowania paznokci z lakierami żelowymi. Wśród nich zdecydowanie możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Pierwsza klasa mistrzowska pomoże Ci stworzyć najbardziej elegancki i popularny manicure francuski wszechczasów. Możesz wybrać nie tylko klasyczne kolory dla tego projektu, ale także dowolne inne według własnego gustu.

 1. Przygotuj lampę, buff, pilnik do paznokci, podkład, podkład, bazę, lakier żelowy w dwóch wybranych kolorach, utrwalacz, dezynfektor, waciki i specjalne paski do manicure francuskiego.
 2. Pilnikujemy krawędzie paznokci i obrabiamy ich powierzchnię za pomocą wzmocnienia.
 3. Nałóż podkład w jednej warstwie i wyślij gwoździe do lampy na 2 minuty lub 10 sekund, wszystko zależy od jego typu.
 4. Pokrywamy całą powierzchnię paznokci, w tym powierzchnię czołową, podkładem do lakieru żelowego i nakładamy podkład na paznokcie cienką warstwą. Gwoździe wysyłamy z kolei do lampy na podobny okres czasu.
 5. Na całej długości paznokci nakładamy żelową warstwę bazową w dwóch warstwach. Nie zapominaj, że drugą warstwę można nakładać dopiero po wyschnięciu pierwszej.
 6. Przyklej specjalne paznokcie do paznokci, które ograniczają strefę kolorów do drugiego odcienia. Malujemy końcówki paznokci drugim, ciemniejszym kolorem, ponownie w dwóch warstwach, wysyłając za każdym razem ręce w lampie.
 7. Podsumowując, przykryj wszystkie paznokcie utrwalaczem, wysusz je w lampie i usuń lepką warstwę dezynfektorem.

Twój francuski manicure, wykonany własnymi rękami w domu i w twoich ulubionych kolorach, jest gotowy.

3 sposoby nakładania lakieru żelowego do manicure francuskiego, zobacz wideo poniżej.

Miłośnicy dżetów i cekinów zdecydowanie powinni lubić pikowany manicure. I jak to zrobić samodzielnie, następująca klasa mistrzowska powie ci:

 • Przygotuj cyrkonie, specjalny super-klej, jasny odcień lakieru żelowego, odtłuszczacz, bazę, utrwalacz, lampę, nitkę do manicure, pilnik do paznokci i buff.
 • Przygotuj paznokcie do malowania za pomocą tych samych narzędzi.jak w poprzedniej klasie mistrzowskiej.
 • Nałóż warstwę bazy na paznokcie i wyślij do lampy na 30 sekund lub minutę.
 • Usuń lepką warstwę i rozprowadź nić do manicure na całej powierzchni paznokci w żądanej kolejności.
 • Nałóż dwie warstwy wybranego lakieru hybrydowego na całą powierzchnię paznokcia. Suszenie każdego z nich przez dwie minuty lub 30 sekund w lampie.
 • Usuwamy nici z paznokcia i nakładamy małe krople kleju na jego powierzchnię, na której planowane jest zastosowanie dżetów.
 • Nakładamy dekoracje na super-klej, delikatnie je dociskając.
 • Podsumowując, zastosuj utrwalacz i wyślij paznokcie do wyschnięcia na kolejne dwie minuty.

Piękny opalizujący pikowany manicure jest gotowy. Brokat możesz nakładać nie na każdy gwóźdź, ale tylko na kilka. To samo dotyczy zastosowania wzoru za pomocą nici.

Jak zrobić pikowany lakier żelowy do manicure, zobacz wideo poniżej.

Bardzo popularny jest tak zwany manicure częściowy. Polega na tym, że 3-4 paznokcie na dłoni są poplamione lakierem hybrydowym tego samego koloru, a reszta jest ozdobiona według własnego życzenia - możesz użyć naklejek, możesz stworzyć dowolny obraz lub pożyczyć elementy pikowanego manicure. Wykonanie tego zdobienia paznokci jest bardzo łatwe.

 1. Przygotuj lampę, pilnik do paznokci, buff, odtłuszczacz, utrwalacz, bazę, podkład, lakier żelowy, naklejki z wzorami, dezynfektor.
 2. Przygotuj paznokcie do zabiegu, tak jak w dwóch poprzednich przypadkach.
 3. Po odtłuszczeniu paznokci nałóż na nie podkład i prześlij do lampy na 2 minuty. Podczas wykonywania tego manicure każda warstwa produktu powinna wyschnąć w lampie przez dwie minuty lub 30 sekund.
 4. Bazę nakładamy pod polski lakier żelowy na wszystkie paznokcie i suszymy.
 5. Następnie nałóż lakier żelowy na wszystkie paznokcie, z wyjątkiem palca serdecznego z jednej strony, a także małego palca i środkowego palca z drugiej strony. Wysuszyć w lampie.
 6. Przyklejamy przygotowane naklejki do niedokończonych paznokci. Mogą być kolorowe, czarno-białe, z wizerunkiem kwiatów i tak dalej. Wszystko zależy od twojego gustu. Wszystkie paznokcie pokrywamy środkiem utrwalającym i wysyłamy do lampy.
 7. Usuń lepką warstwę środkiem dezynfekującym.

Twój jasny i indywidualny manicure jest gotowy. Jeśli masz odpowiednie umiejętności i cierpliwość, możesz wymienić naklejki na dowolny wzór lub cyrkonie. Taki manicure zawsze przyciąga uwagę, a w zależności od wybranego odcienia nadaje się na każdą okazję i obraz.

Technika nakładania suwaka w lakier do żelu do manicure - na poniższym filmie.

Manicure z użyciem lakieru żelowego może być dowolny: jasny i niezauważalny, klasyczny i zbuntowany, ale nie można go od niego zabrać - jest to trwałość, jasność kolorów i łatwość wykonania.

Obejrzyj wideo: Mój pierwszy raz: hybryda krok po kroku Red Lipstick Monster (Styczeń 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz