Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak usunąć lepką warstwę z lakieru hybrydowego

Współczesny przemysł kosmetyczny posunął się o krok do przodu i dziś oferuje wyjątkowe zabiegi z długotrwałym efektem dla kobiet, w tym lakier hybrydowy. Jego zastosowanie pozwala stworzyć jednolitą błyszczącą lub matową powłokę na paznokcie, która trwa średnio 2-3 tygodnie. Jest to hybryda zwykłego lakieru i żelu, podobna do tej, którą stosuje się do budowy płytki paznokcia. Żel ma bogatą gęstą konsystencję i utrwala kolorowy pigment dzięki działaniu promieniowania ultrafioletowego: lakier żelowy wymaga użycia lampy UV lub LED.

Aplikacja produktu obejmuje kilka warstw: bazę, sam kolor i powłokę nawierzchniową. Po użyciu tego ostatniego na powierzchni płyty tworzy się warstwa klejąca: łączy poprzednie.

Ostatnim krokiem w nakładaniu lakieru hybrydowego jest usunięcie warstwy dyspersyjnej z powierzchni paznokcia, które odbywa się dzięki specjalnej kompozycji.

Znaczy

Lakier hybrydowy prawie wyeliminował stosowanie klasycznego lakieru do paznokci ze względu na swoje zalety: sprawia, że ​​paznokcie są piękne przez długi czas - do 3 tygodni, wzmacnia je, pozwala na zwiększenie długości i stworzenie innego wzoru na płytce paznokcia. Najważniejsze, że to Ten produkt jest bezpieczny i wymaga tylko trochę czasu na zabieg, który zwykle nie trwa dłużej niż 2 godziny.

Po nałożeniu lakieru żelowego na powierzchnię paznokcia powstaje lepka warstwa, które należy usunąć za pomocą specjalnego płynu - klinser. Większość kobiet nie wie, jak nazywa się odtłuszczacz, po raz kolejny przypominamy, że w kręgach zawodowych nazywa się „klinser”. Jego skład jest niezwykle prosty: około 70% wody, 25-28% alkoholu i perfum dla przyjemnego aromatu. Często kobiety pytają, dlaczego po nałożeniu bazy, lakieru hybrydowego i blatu tworzy się lepki film. Służy to lepszemu przyleganiu warstw do siebie, które za każdym razem leżą na sobie i wymagają zamocowania, aby utrzymać powłokę tak długo, jak to możliwe.

Klinser ma zdolność usuwania tłustego filmu z powierzchni paznokcia, w tym bez lakieru iz nim, co sprawia, że ​​procedura jest zakończona.

Z reguły profesjonalni rzemieślnicy używają lakierów hybrydowych i klinserów z tej samej firmy - pozwala to racjonalnie korzystać z produktów i uzyskać wysokiej jakości powłokę o błyszczącym połysku, a nawet fakturze. Jeśli wybierzesz różne firmy lakierów i odtłuszczaczy, możesz napotkać problem zmętnienia kolorów ze względu na reakcję pierwiastków chemicznych produktów; w przypadku jednej marki takie zdarzenie jest mało prawdopodobne.

Klinser koniecznie zastosowany w końcowym etapie - usunięcie lepkiej warstwy. Bez niego nie można uzyskać oczekiwanego rezultatu: błyszczącej, jednolitej powierzchni płytki paznokcia.

Ten płynny produkt służy do:

 1. Usuwanie lepkiej warstwy z paznokcia. To jest jego główne zadanie i to dla niej produkt został wynaleziony.
 2. Przetwarzanie płytki paznokcia przed nałożeniem bazy. Gwóźdź ma niewidoczny film lipidowy, który jest konsekwencją pracy gruczołów i działa jak bariera przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Aby stworzyć powłokę wysokiej jakości, należy ją usunąć za pomocą specjalnego narzędzia - odtłuszczacza lub zwykłej maszynki do strzyżenia.
 3. Sterylizacja profesjonalnych instrumentów, mianowicie szczotek. Płynna konsystencja produktu pozwala łatwo usunąć nadmiar lakieru ze szczoteczki i innych narzędzi, takich jak nożyczki, ze względu na obecność alkoholu w kompozycji.

Co można wymienić

W rzadkich przypadkach profesjonalny klinser może nie być pod ręką, a inne produkty mogą go zastąpić:

 1. Bezacetonowy zmywacz do paznokci. Może być stosowany do odtłuszczania naturalnego paznokcia, bazy i po nałożeniu lakieru nawierzchniowego, natomiast może być stosowany w czystej postaci bez rozcieńczania wodą. Ważne jest, aby używać produktu bez acetonu, który może usunąć pigment z paznokcia, sprawić, że kolor będzie matowy, niejednorodny.
 2. Roztwór alkoholu Z pewnością w domowej apteczce będzie czysty alkohol lub wódka - przydadzą się, aby stworzyć roztwór alkoholu do usuwania lepkiej warstwy z powierzchni paznokcia. Rozcieńczyć wodą w zależności od stężenia alkoholu: zaleca się rozcieńczenie czystego produktu wodą w proporcjach 3: 7, wódki lub nalewki alkoholowej 4: 7. Wysokiej jakości wódka lub alkohol nie zaszkodzi powłoce, nie pozbawi jej koloru i nie usunie połysku nawet pomimo tego, że producenci zdecydowanie nie zalecają stosowania tej metody.

Aby stworzyć idealną powłokę lakieru żelowego, musisz użyć środka czyszczącego lub odtłuszczającego, aby nie uszkodzić powierzchni paznokcia i delikatnej skóry wokół niego, nie zepsuć zastosowanego pigmentu i nie narażać ostatecznego wyniku na nieznane konsekwencje.

Lepiej zawsze mieć przy sobie ten płyn: kup kilka butelek wcześniej, szczególnie jeśli jesteś mistrzem.

Co jest lepsze

 • Klinser Severina - najbardziej budżetowy produkt do usuwania lepkiej warstwy z powierzchni paznokcia, idealny do użytku domowego lub profesjonalnego. Oprócz alkoholu i wody zawiera prowitaminę B5, która nawilża i zmiękcza płytkę paznokcia i skórę wokół niej. Sądząc po opiniach konsumentów, ten produkt zasługuje na szczególną uwagę i doskonale spełnia swoje zadanie.
 • Runail Nadaje się do usuwania warstwy dyspersyjnej i szczotkowania po użyciu lakieru hybrydowego. Jest nieco droższy niż pierwszy analog.
 • TNL Służy do odkażania paznokci i końcowego etapu polerowania żelu - usuwania lepkiej warstwy.
 • CND Nail Fresh - produkt do użytku profesjonalnego. Dobrze czyści paznokieć, suszy jego powierzchnię i radzi sobie z nieprzyjemną lepką warstwą.
 • Kodi Professional Odświeżacz do paznokci - Amerykański produkt do użytku profesjonalnego. Usuwa lepką warstwę, wysusza paznokieć przed nałożeniem bazy i czyści ją.

Wybór odtłuszczacza zależy od tego, czy jest on wybrany do użytku domowego, czy profesjonalnego, od rozpoznawalności marki, ceny, funkcjonalności.

Prawie wszyscy klinicyści nadają się do usuwania lepkiej warstwy, ale nie wszyscy z nich poradzą sobie z oczyszczeniem paznokcia przed zabiegiem. Aby kupić narzędzie do rozwiązania obu problemów, wybierz odświeżacz.

Subtelności procesu w domu

Współczesne kobiety coraz częściej robią manicure w domu - to znacznie oszczędza budżet gospodyń domowych lub kobiet biznesu, pozwala wykonywać procedurę o każdej porze dnia i dodatkowo oglądać kilka odcinków ulubionej serii. Często kobiety pytają, jak odtłuścić gwóźdź w domu. Najbardziej poprawną odpowiedzią jest użycie środka czyszczącego, jest to również środek odtłuszczający. To profesjonalne narzędzie jest niezbędne do stworzenia jednolitej powłoki lakieru żelowego i uzyskania długotrwałego efektu. Usunięcie lepkiej warstwy z powierzchni płytki paznokcia oznacza zakończenie czasochłonnego procesu i wykonanie innych czynności.

Specjaliści znają wiele subtelności, ale dziewczyny nie zawsze są świadome:

 • Usunięcie lepkiej warstwy kończy proces i pozwala paznokciu stać się gładkim, błyszczącym z błyszczącym połyskiem. Jeśli nie usuniesz go na czas, paznokieć zamieni się w coś nieestetycznego - masa kosmków i kurzu natychmiast przylgnie do niego. Terminowe usunięcie tej warstwy usunie potencjalne alergeny - pochodne lakieru hybrydowego.
 • Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie lakieru hybrydowego i okaże się, że klinser się skończył, to nie ma znaczenia: użyj zwykłego zmywacza do paznokci bez acetonu. Doskonale poradzi sobie z powstałą warstwą dyspersyjną i pomoże oczyścić powierzchnię paznokcia przed nałożeniem bazy..

Nie możemy zapominać, że przed nałożeniem bazy należy najpierw odtłuścić płytkę paznokcia i pozwolić jej naturalnie wyschnąć, aby uzyskać lepszą przyczepność między paznokciem a lakierem żelowym.

Zmywacz do paznokci zastąpi alkohol - rozcieńczy go dużą ilością wody i przetrze paznokieć - usunie lepką warstwę.

 • Użyj niestrzępiącej się szmatki, aby usunąć lepką warstwę. Chusteczki o małych rozmiarach są sprzedawane w profesjonalnych sklepach i sklepach z kosmetykami do rąk i paznokci. Brak stosu na nich pozwala ostrożnie usunąć lepką warstwę bez ryzyka uszkodzenia powłoki. Chusteczki niepozostawiające włókien służą do odtłuszczania płytki przed nałożeniem bazy, a brak małych włókien pozwala na równomierne ułożenie bazy lakieru hybrydowego.
 • Często pojawia się pytanie, czy usunąć lepką warstwę po nałożeniu podkładu. Odpowiadamy - konieczne jest, jeśli baza i lakier są produkowane przez różne marki. Właściwy wybór powinien być dokonany na korzyść jednego producenta i lakieru hybrydowego oraz topu i podstawy wraz z klinserrem. Pozwoli ci to uzyskać wysokiej jakości wynik i nie będziesz rozczarowany. Różne firmy stosują różne instrukcje do tworzenia produktów i mieszanie ich ze sobą może często prowadzić do pęknięć powłoki lakieru żelowego, niestabilnych wyników i innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeśli zdarzy się tak, że baza i lakier hybrydowy są innego pochodzenia, zalecamy usunięcie lepkiej warstwy przed nałożeniem lakieru hybrydowego.

 • Konieczne jest usunięcie lepkiej warstwy, jeśli za pomocą pędzla nałożysz rysunek na płytkę paznokcia lub użyjesz kilku odcieni wzoru na jednym paznokciu. Lepka warstwa nie pozwoli uzyskać wyraźnego, równego, jasnego obrazu, dlatego konieczne jest jego wstępne usunięcie.
 • Profesjonalni rzemieślnicy nie usuwają folii samoprzylepnej z podstawy, ponieważ zapewnia lepszą przyczepność do pigmentu i wierzchu jako ostateczną powłokę. Ta pozycja jest prawdziwa na swój sposób i tylko doświadczenie może ci powiedzieć, co robić w danej sytuacji.

Musisz usunąć lepką warstwę dopiero po wyschnięciu górnej powłoki w lampie - czas zależy od mocy tej ostatniej i zwykle nie przekracza kilku minut. Po zdjęciu palców z lampy pozwól powłoce ostygnąć przez 30-60 sekund, a dopiero potem usuń lepką warstwę specjalną ściereczką.

Recenzje

Wiele kobiet robi dziś manicure samodzielnie i używa lakieru hybrydowego, aby uzyskać jednolitą i trwałą powłokę. Nie widzą nic skomplikowanego w takiej procedurze, ale wynik nie zawsze im się podoba: często powłoka trwa nie dłużej niż tydzień, staje się mętna lub ma małe pęknięcia.

Kobiety pozostawiają wiele opinii na temat domowej procedury nakładania lakieru hybrydowego i coraz więcej hacków na temat tego, jak zmniejszyć koszty lub uprościć ten proces. Ktoś zaleca użycie klinser nie tylko do usunięcia lepkiej warstwy po wierzchu, ale także po nałożeniu bazy, a nawet samego lakieru hybrydowego. Inni nie zalecają tego - połączenie między powłokami zostaje utracone i nie trwa długo.

Mimo to większość kobiet zaleca stosowanie odtłuszczacza do usuwania lepkiej warstwy: ten płyn jest dość przystępny zarówno pod względem ceny, jak i możliwości nabycia. Jednym słowem radzi sobie z oczyszczaniem paznokci i narzędzi, jest to uniwersalna „mała rzecz”. Cena za słoik waha się od 100 rubli do kilku tysięcy rosyjskich walut, do użytku domowego nie trzeba wcale kupować puszek - wystarczy niewielka butelka znanej marki.

Wśród opcji budżetowych dla Clinser można wyróżnić markę Severina „2 w 1". Można go użyć do czyszczenia paznokcia przed nałożeniem podstawy i po wierzchu, aby usunąć warstwę dyspersyjną. Butelka ma wygodny dozownik lub w ogóle go nie ma, to nie jest ważne. Ważne jest, aby dobrze radził sobie z lepką powłoką i doskonale czyści paznokieć z brudu i filmy lipidowe.

W następnym filmie możesz wyświetlić bardziej ogólne informacje o tym, czym jest warstwa kleju i jak ją prawidłowo usunąć.

Obejrzyj wideo: TUTORIAL : PAZNOKCIE LUSTRZANE W KILKA MINUT! HYBRYDA EM NAIL. VIVA-A-VIVA (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz