Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jak przywrócić paznokcie po lakierowaniu żelowym

Stworzenie lakieru hybrydowego zrobiło plusk w świecie piękna i stylu. Każda przedstawicielka „pięknej połowy”, która chce wyglądać stylowo i modnie, nakłada tę powłokę na paznokcie. Jest odporny na zewnętrzne agresywne wpływy, jest dość długotrwały, pięknie i równomiernie układa się na płytkach paznokcia i pozwala wędrować wyobraźni podczas aplikacji. Ale przychodzi czas, kiedy lakier do paznokci musi zostać usunięty, a stan paznokci bez niego oceniony.

Często po zdjęciu powłoki widać, że paznokcie straciły swoje dawne zdrowie i urodę, stały się cienkie, łamliwe i matowe. Te negatywne skutki lakieru hybrydowego nie mogą się jednak zdenerwować, zwłaszcza że sytuacja ma prawdopodobieństwo pogorszenia, jeśli nie zostaną podjęte działania mające na celu poprawę paznokci. W tym artykule szczegółowo zastanowimy się, jak je przywrócić po lakierowaniu żelowym.

Główne problemy

Rewolucyjna formuła lakieru hybrydowego zmieniła sferę manicure i pomysły na piękno kobiecych dłoni. Ma pewne zalety w stosunku do zwykłego lakieru: jest bardziej trwały, ma szeroką paletę kolorów i odcieni, ma przyciągający wzrok blask i stwarza warunki dla kreatywności i kreatywności. Ale zarówno po zabiegu przedłużania za pomocą lakieru żelowego, jak i po prostu nałożeniu go na paznokcie, wielu użytkowników zauważa problemy z ich zdrowiem. Mianowicie:

 • Płytki do paznokci stają się miękki i cienki.
 • Gwoździe są wrażliwe na zmiany temperatury, po dotknięciu gorącej wody bolą, swędzą i złuszczają.
 • Zepsuty wygląd: pojawia się szorstka lub falista powierzchnia, znika zdrowy połysk, kolor paznokci zanika, pojawia się niezdrowa żółtość.
 • Paznokcie pękają od nawet odrobiny stresu fizycznego.

Rozwarstwienie

Gwóźdź to płyta klaksonu, która składa się z niezliczonych elastycznych płatków beta-keratynowych ułożonych jedna na drugiej. Pomimo wyglądu solidnej i gładkiej powierzchni ma warstwową i porowatą strukturę. Fakt ten pozwala na jego nasycenie niezbędną wilgocią witalną, ale także pozwala na pocenie się wilgoci, dlatego warstwa rogowa jest przesuszona.

Proces nakładania lakieru hybrydowego składa się z kilku następujących po sobie etapów:

 • Przetwarzanie buffów lub pilników do paznokci - przeprowadzone w celu usunięcia górnej warstwy gwoździa w celu dobrej przyczepności do powłoki żelowej;
 • Zastosowanie specjalnych płynów (odtłuszczacz, podkład, podkład) do przygotowania paznokcia do żelowania;
 • Nakładanie kilku warstw kolorowego lakieru hybrydowego;
 • Aplikacja lakieru nawierzchniowegoktóry zapewnia połysk i skuteczną ochronę przed wpływami zewnętrznymi.

W takim przypadku wszystkie warstwy są suszone w lampie UV zgodnie z czasem ściśle określonym przez producenta tego konkretnego lakieru żelowego. Po nałożeniu przez dwa dni nie zaleca się wystawiania powłoki na działanie wody ze względu na niekompletność procesu polimeryzacji. Ponadto nie musisz sam próbować usuwać lakieru ze względu na wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia powierzchni warstwy rogowej naskórka.

Wskazane jest wykonanie korekty manicure 1 raz w ciągu kilku tygodni i w razie potrzeby.

Rozwarstwienie paznokci ułatwia błąd mistrzów manicure w tej technologii nakładania lakieru żelowego:

 • Usunięto zbyt gruby naturalny paznokieć a zbyt wiele nakłada się na pozostałe cienkie;
 • Zalecana warstwa podkładu lub odtłuszczacza nie jest nakładana., który zapewnia dodatkową przyczepność powierzchni naturalnych i sztucznych.
 • Słabe produkty kosmetyczne również przyczyniają się do bolesnych konsekwencji. Na przykład: dostatecznie wysokiej jakości lakier składa się z polimerów (dla uzyskania siły i połysku), plastyfikatorów (dla elastyczności i wytrzymałości), pigmentów (odpowiedzialnych za kolorystykę) i rozpuszczalników (dla jednolitości składu). Te składniki nie powodują poważnego uszkodzenia zdrowia paznokci, ale wszelkie inne mogą.
 • Mistrz nie dotrzymał terminów suszenia w lampach UV i „prześwietlony” rękami pod nim;
 • Instrumenty w kabinie nie są odpowiednio odkażanew wyniku czego mistrz przyniósł grzyba, który nieubłaganie psuje płytkę paznokcia.
 • Prawidłowe usunięcie (specjalnymi środkami i przestrzeganiem określonej technologii) odgrywa również znaczącą rolę w utrzymaniu zdrowia płytki paznokcia.

Inne przyczyny rozwarstwienia paznokci to:

 • Zmiany hormonalne w ciele, związane z cyklami miesiączkowymi, ciążą i karmieniem piersią;
 • Leki, w tym antybiotyki;
 • Stan stresu z powodu szoku nerwowego lub przepracowania;
 • Niedobór witamin, co jest typowe dla wielu regionów naszego kraju.
 • Poważna chorobawymagające pełnego badania w placówce medycznej.

Niezbędna przerwa

Nie ma zgody co do tego, ile powinno być przerwy między nakładaniem lakieru żelowego na paznokcie. Niektórzy manikiurzy nalegają, aby nowe warstwy można było nakładać natychmiast po usunięciu starych. Inni twierdzą, że ten zasięg jest bardzo szkodliwy, dlatego nie warto go nadużywać i stosują się do opinii „im dłuższa przerwa - tym lepiej”. Zastanówmy się nad najpopularniejszą wersją:

 • Przede wszystkim klienci salonów paznokciowych powinni odpowiednio ocenić stan zdrowia swoich paznokci: im gorszy ich wygląd po usunięciu lakieru hybrydowego, tym bardziej należy wykonać różne procedury przywracania. Dlatego okres rehabilitacji należy opóźnić do pełnego wyzdrowienia i potrwać kilka miesięcy.
 • Nawet w przypadku braku poważnych problemów wymagana jest przerwa. Na podstawie praktycznych obserwacji wysoko wykwalifikowanych specjalistów w branży paznokci, możliwe jest nałożenie i dostosowanie lakieru żelowego w ciągu 12 tygodni (jest to średnio 4 wizyty w salonie paznokci z rzędu). Następnie wymagane są miesięczne „wakacje” przy użyciu różnych procedur pielęgnacyjnych i odbudowujących. Następnie możesz nałożyć żelową powłokę i cieszyć się nienagannym wyglądem dłoni.

Profesjonalna pomoc

Przemysł kosmetyczny nie stoi w miejscu. Kosmetolodzy wraz z doktorami naukowymi odkrywają nie tylko nowe formuły różnych kosmetyków, ale także dokonują odkryć piękna, aby przywrócić zdrowie. Profesjonalna i kompetentna ocena mistrzów manicure stanu paznokci i następujące specjalistyczne procedury pomogą przywrócić zdrowie i orientacyjny wygląd utracone przez nałożenie powłoki żelowej:

 • Gorący manicure - zabieg salonowy, który w krótkim czasie maksymalnie przywraca zdrowie paznokci. Dzieje się tak, gdy palce są trzymane w specjalnej kompozycji olejku lub kremu podgrzanej do 500 ° C. Pory są otwierane przed działaniem temperatury, aktywowany jest proces krążenia krwi, a wszystkie składniki odżywcze zawarte w roztworze przenikają do najgłębszych warstw skóry i warstwy rogowej paznokci.
 • Uszczelnianie paznokci oznacza pocieranie miodu i wosku pszczelego uszkodzonymi obszarami paznokci. Produkt tworzy barierę ochronną na powierzchni w postaci warstwy podobnej do naturalnej. Po przebiegu takich procedur paznokcie przestają być kruche i suche. Powraca ich elastyczność i naturalny połysk.
 • Kąpiele parafinowe słynie z właściwości regeneracyjnych. Około pół godziny spędzonej na tych zabiegach można znaleźć piękne dłonie ze zdrowymi paznokciami. Różne pierwiastki śladowe w kompozycji parafinowej, wnikające w najgłębsze warstwy, nasycają się niezbędnymi składnikami odżywczymi, normalizują procesy metaboliczne, intensywnie nawilżają i blokują przedwczesne starzenie się paznokci i skóry.
 • Specjalistyczne lakiery medyczne stają się coraz bardziej popularne. Mogą być kolorowe lub przezroczyste i są przeznaczone do odżywiania i ochrony uszkodzonych obszarów przed agresywnym działaniem chemikaliów, niekorzystnymi warunkami pogodowymi i efektami fizycznymi z zewnątrz.

Powłoki specjalnego traktowania są dość powszechne w salonach SPA i salonach kosmetycznych. Możesz także z nich korzystać samodzielnie w domu. Rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę takich powłok. Aby odpowiednio dobrać narzędzie, należy odpowiednio ocenić stan paznokci. Najbardziej skuteczne leki zawierające wapń, minerały, witaminy, włókna jedwabiu. Przyczynią się do intensywnego wzrostu i wzmocnienia paznokci i skóry wokół nich. Rozważ najpopularniejsze:

 • „Nail Protex” Sally Hansen z witaminami E i B5 przywraca i wzmacnia strukturę. Nakłada się go na paznokcie kilkoma warstwami bez późniejszej powłoki lakierniczej.
 • „Oryginalna zazdrość o paznokcie” zawiera wapń, witamina E i białka pszenicy. W przypadku zalecanych dwóch tygodni stosowania zapewnia niezbędną kompleksową opiekę.
 • Kremowe masło „Fresh Melon Nail Butter” firmy BeYu z masło shea i migdały wzmacnia paznokcie i blokuje ich rozwarstwienie. Pokrywaj paznokcie 2 razy w tygodniu przez miesiąc.

Tajemnice renowacji domu

Istnieje wiele sposobów i środków na przywrócenie i poprawę paznokci. Niektóre mają na celu wzmocnienie osłabionych paznokci przed nałożeniem powłoki lakierniczej, inne - wykonują zadanie kompleksowej pielęgnacji po usunięciu lakieru żelowego.

Środki zapobiegawcze

Fundusze te są zalecane dla każdego, aby zachować zdrowie i piękno swoich dłoni, niezależnie od obecności powłoki żelowej.

 • Okresowo, ale regularnie nawilżające skórki z naturalnymi olejkami, który ochroni przed wysuszeniem i rozwarstwieniem płytki paznokcia.
 • Zbilansowane odżywianie wzbogacony o różne witaminy i mikroelementy, z obowiązkowym włączeniem warzyw i owoców, aby zapewnić organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a tym samym, aby znormalizować wszystkie główne systemy życiowe.

 • Przyjmowanie suplementów diety lub kompleksów multiwitaminowych w okresach możliwego wystąpienia niedoboru witamin.

Tajemnice naszych babć

Ludzie zawsze zauważali uzdrawiający i regenerujący wpływ sił natury na osłabione miejsca i przekazywali z pokolenia na pokolenie niektóre przepisy ludowe mające na celu naprawę uszkodzonych paznokci. Rozważ najpopularniejsze.

Kąpiele solne

Te związki są zalecane do łamliwych, łamliwych i osłabionych paznokci. Aby je zrobić, musisz zmieszać odrobinę soli morskiej z ekstraktem z cytryny lub sokiem i kilkoma kroplami olejku cytrusowego. Rozpuść tę kompozycję w ciepłej wodzie i zanurz w niej ręce na kwadrans. W rezultacie nie tylko siła i elastyczność powróci do paznokci, ale także zdrowy kolor.

Siatka jodu

Ta metoda jest ekspresową metodą, która może szybko przywrócić i przywrócić zdrowie paznokciom, które stały się cieńsze i złuszczają się w wyniku zastosowania lakieru hybrydowego. Po prostu nie trzeba przesadzać z aplikacją, ponieważ alkohol zawarty w jodzie może przyczynić się do odparowania wilgoci, niezbędnej do normalizacji procesów metabolicznych w płytce paznokcia.

Masaż witaminowy

Musisz wziąć kilka kapsułek znanych z odżywczych i regenerujących właściwości wzmocnionego leku Aevit i lekkich ruchów masujących, aby wcierać produkt w wcześniej oczyszczone uszkodzone paznokcie.

Naturalne oleje

Wiadomo, że naturalne oleje są bogate w różne witaminy i minerały. Taka kompozycja działa jako przywracająca witalność, siłę i naturalny kolor, nawet w najbardziej dotkniętych płytach. Aby to zrobić, musisz wziąć niewielką ilość naturalnego oleju (oliwka, migdał, łopian itp.), Podgrzać go w łaźni wodnej do ciepłego stanu i opuścić w nim ręce na 10-15 minut. Następnie osusz ręcznikiem papierowym. Przebieg leczenia trwa 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc.

Maska jagód

Ta procedura jest obecnie dość popularna i jest bardzo popularna wśród blogerów kosmetycznych. Aby uzyskać optymalną kompozycję, konieczne jest mieszanie jagód ogrodowych i borowych: borówek, rokitnika, czerwonych i czarnych porzeczek, żurawiny - zgodnie z zasadą „im bardziej kwaśny, tym lepiej”. W tej kompozycji będzie leczona witamina C, obficie zawarta w tych jagodach. Zwróci fortecę i aktywuje międzykomórkowe procesy metaboliczne. Puree z jagód należy nakładać na strefy paznokci, po 15 minutach spłukać zimną wodą.

Nie powinieneś używać tej metody, jeśli są pęknięcia na rękach, małe rany, rany i obszary całkowitego odcięcia płytki paznokcia, ponieważ kwaśne środowisko może pogorszyć sytuację.

Oto kilka sposobów na przywrócenie paznokci po lakierowaniu żelowym.

Recenzje

W wyniku szerokiego monitorowania recenzji zwykłych miłośników lakierów hybrydowych i zaleceń mistrzów w dziedzinie manicure, można wyciągnąć kilka wniosków:

 • Pomimo faktu, że lakier do paznokci jest numerem jeden w branży paznokci, wiele firm kosmetycznych wciąż tworzy formułę najskuteczniejszego sposobu przywracania paznokci po szelaku;
 • Zapotrzebowanie na stare dobre rady dotyczące powrotu witalności i piękna rąk w domu. Środki wykorzystujące jagody lub sok jagodowy są modne, o czym świadczą liczne recenzje najlepszych blogerów piękności z Rosji i krajów WNP.

Zostaw Swój Komentarz