Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Jaka jest różnica między lakierem hybrydowym a szelakiem

Paznokcie są bardzo niestabilną cechą kobiecego wyglądu. Jeszcze wczoraj mogły błyszczeć świeżym manicure, a dziś już zdradziecko popisują się połamanymi kawałkami lakieru. Ten problem jest przywilejem klasycznych lakierów do paznokci. Rozwiązanie jednak istnieje i jest z powodzeniem stosowane przez miliony kobiet. Liczne butelki lakierów do paznokci są aktywnie przenoszone na toaletki z salonów kosmetycznych, a każda dbająca o siebie dziewczyna powinna wiedzieć, czym różni się lakier żelowy od szelaku i co każda z nich reprezentuje.

Co to jest

Lakier hybrydowy i szelak są specjalnie zaprojektowana kompozycja z tworzywa sztucznego do paznokci. Należy do kategorii natychmiastowe. Ta powłoka jest nakładana na paznokcie jako standardowy lakier, jednak suszenie odbywa się za pomocą Lampa UV. Można rozważyć główne zalety obu typów długa żywotność - Średnio przez dwa tygodnie.

Warto również zauważyć, że manicure za pomocą tych narzędzi ma zaskakująco głęboki kolor i blask.

Jaka jest różnica

Możesz uparcie nie wierzyć, ale w rzeczywistości nie każdy manikiurzysta może dokładnie odpowiedzieć, jakie są różnice między szelakiem a lakierem hybrydowym. A zaradni marketerzy, którzy próbują oszukiwać jeden po drugim, mogą zostać tutaj uznani za winnych.

Zacznijmy od małej historii. Nie tak dawno temu, a mianowicie w 2010 roku, firma CND zyskał popularność w branży paznokci, organizując pierwszy dzień marki Shellac. W swoim składzie przypominał lakier hybrydowy, jednak konsystencja, struktura i metoda aplikacji wciąż różniły się. Więc szelak jest jedynym lakierem hybrydowym, który można stosować do pokrywania paznokci bez podkładu lub innymi słowy płyn odpowiedzialny za przyczepność gwoździa do powłoki.

Warto powiedzieć, że podczas nakładania podkładu należy odciąć górną warstwę płytki paznokcia, co jest bardziej szkodliwe i niszczące dla paznokcia niż zwykła powłoka szelakowa.

Brak procedury cięcia jest jedną z głównych różnic między lakierem hybrydowym a szelakiem. Drugą różnicę szelaku można uznać za jego narzędzia i wyposażenie do idealnego manicure z CND. Tutaj znajdziesz serię podstaw, blatów i narzędzi. Lakiery hybrydowe nie mają takiej różnorodności, dlatego wymagają dodatkowego poszukiwania niezbędnych atrybutów. Po trzecie, według kosmetologów nie ma łatwiejszej do usunięcia powłoki długoterminowej niż szelak.

Dlaczego więc Szelak jest coraz bardziej mylony z lakierami żelowymi? Marketerzy celowo nadają nazwy standardowym lakierom żelowym Shellac, przekupując niedoświadczonych kosmetologów i przeciętnych ludzi. Prawda pozostaje niezmieniona i pewnie to stwierdza szelak to lakier hybrydowy, ale nie każdy lakier hybrydowy można z dumą nazwać Shellac. W przeciwnym razie powłoki są podobne, łatwe do nałożenia i wysuszenia za pomocą lampy ultrafioletowej.

Co jest lepsze

Każdy rodzaj lakieru do paznokci ma wiele zalet i specyficznych cech. Na przykład dla dobrego manicure nie wystarczy kupić jeden lakier do paznokci. Tutaj będziesz potrzebować odtłuszczacz, baza, podkład. Szelak nie wymaga tego jednak, aw arsenale do jego zastosowania znajduje się wiele improwizowanych narzędzi, które można znaleźć w zestawie dla bogatego odcienia.

Warto również zwrócić uwagę na technikę aplikacji. Dla początkującego, aby sobie z tym poradzić - pomimo pozornej prostoty, w rzeczywistości nie jest to takie łatwe. Jednorodność warstwy, jej równomierna grubość na całej powierzchni płyty, prawidłowe suszenie w lampie - To tylko niektóre z funkcji, które napotkasz. Umiejętność będzie kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, który żelkot trwa dłużej, a który jest silniejszy. Jednocześnie średni okres jednego lub drugiego wynosi od dwóch do trzech tygodni, eksperci nie przewidują różnicowania według odmian.

Na pytanie, które jest bezpieczniejsze, manikiurzy udzielają jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej szelaku. Użytkownicy mają jednak kontrowersyjne opinie. Na przykład szelak zapobiega oddychaniu płytki paznokcia, co może powodować nadmierną suchość i rozwarstwienie powierzchni, kruchość.

Marki

Kreatywny projekt paznokcii w skrócie CND - Główny i główny producent szelaku. To nie przypadek, że innowacyjna firma stała się liderem, ponieważ kierował nią Stuart Nordstrom. Nawiasem mówiąc, swoją karierę rozpoczął od pracy dentysty zainteresowanego eksperymentami. Tak więc w recepcji jeden pacjent wyraził opinię na temat podobieństwa proszku do zębów i płynu z zapachem w produkcji gwoździ porcelanowych. Proste skojarzenie zatopione w duszy Stuarta, w wyniku czego powstał monomer Solar Nail do wzmocnienia i elastyczności paznokci. Potem pojawiły się akryle bez kwasów, płynów i kremów do pielęgnacji płytek paznokciowych i, oczywiście, szelaku.

Projekty CND zostały sprawdzone przez wiele lat i zdobyły wiele nagród, takich jak ABBIES, nagrody czytelników. Firmy szelakowe można zobaczyć nie tylko na toaletkach amerykańskich kobiet, ale także piękności na całym świecie, a także celebrytów.

Czas jednak porozmawiać o produktach. Paleta kolorów jest zróżnicowana w stosunku do naturalnych tonów, takich jak „Goła koszulka”nasycone „Rowerowy żółty”. Butelki to pojemniki 7,5 ml ze zwykłym pędzlem do klasycznego lakieru. Segment cen zaczyna się od 900 rubli, jednak tutaj jest miła niespodzianka. CND Dziś jest produkowany zarówno w Ameryce, jak iw Chinach. Produkty ostatniego kraju produkcyjnego nie różnią się jakością od amerykańskiej, ale cena jest bardziej przystępna i przystępna.

Odchodząc od pioniera i niewątpliwego lidera w lakierach żelowych, chciałbym zwrócić uwagę na więcej marek budżetowych. Gel Formula autorstwa Bridget Botier - linia powłok żelowych, których surowce są produkowane we Francji, a sama produkcja odbywa się w Rosji. Cechą tej marki jest dbałość o płytki paznokciowe. Do kosmetyków należą odżywcze oleje, aminokwasy i różne kompleksy, wzbogacanie paznokci.

Formuła żelowa Bridget Botier wyróżnia się metodą powlekania. Dzięki unikalnej technologii produkt można nakładać bez podstawy, blatu, a także schnąć pod lampą UV. Czas trwania takiego ubezpieczenia określa producent na okres 6 dni. Aby uzyskać bardziej trwały wynik, wymagane są powyższe procedury. Koszt Gel Formula różni się w regionie do 200 rubli.

Należy zauważyć i marki, które zdobyły nienaganną reputację dzięki produktom wysokiej jakości. Wśród nich są:

  • Szelak Bluesky;
  • Lakier hybrydowy PNB.

Marka Bluesky z produkcją w Chinach oferuje szeroką paletę kolorów tonów, a także blaty i podstawę. Produkty tej marki z dumą noszą nazwę Shellac.

Firma Polski Znane również na całym świecie, jego produkty są aktywnie wykorzystywane w salonach kosmetycznych. W kompozycji można znaleźć tylko żel, który zapewnia specjalną odporność i trwałość do manicure.

Bez względu na to, jaką markę wybierzesz w poszukiwaniu idealnego zasięgu, ważne jest, aby pamiętać o kupowaniu funduszy tylko w wyspecjalizowanych dużych sklepach. Pomoże to uniknąć podróbek i doda poprawne wrażenie marki jako całości.

Design

Oprócz idealnie gładkiego manicure za pomocą powłok żelowych można uzyskać jasne i oryginalne wzory. Aby uzyskać efekt manicure w salonie, wystarczy kupić kilka odcieni lakieru hybrydowego, które są ze sobą kompatybilne, błyszczy, cyrkonie, naklejki, cienki pędzel do rysunków, folia transferowa do manicure.

Design warto dziś zacząć od prawidłowej i modnej formy paznokci. Owalne i migdałowe kształty to trend 2017 roku. Ich długość pozostaje zbliżona do naturalnej, a mianowicie od 2 do 5 mm z wolnej krawędzi.

Paleta kolorów również zbliżyła się do naturalności. Z dużym szacunkiem w tym sezonie głębokie i pastelowe kolory ze szczególną szlachetnością. Możliwe są dowolne rysunki, na przykład modny nadruk zwierzęcy.

Powłoka monofoniczna jest uważana za tradycyjny wzór. Nie jest konieczne stosowanie tego samego tonu na wszystkich paznokciach. Kolorowanie środkowego i serdecznego palca w kontrastującym odcieniu do głównego to tradycja, która stała się niemal klasyką współczesnego manicure. Kilka dżetów znajdujących się na jednym lub dwóch paznokciach może uzupełnić manicure.

Nadmiar takich detali to złe maniery dla nowoczesnego manicure.

Popularne dzisiaj i projekt księżyca, a mianowicie manicure z definicją dziury i barwienia go w kontrastowym kolorze. Otwór w tym przypadku można umieścić w dowolnym miejscu na powierzchni paznokcia. Wzornictwo pozostaje niezmiennie pożądane francuski. W razie potrzeby jest dodatkowo ozdobiony kryształkami i ciekawymi rysunkami, nadając manicure świąteczny charakter.

Projekt jest niesamowity ombre z płynnym przejściem kolorów z delikatnego na bogaty ton. Projekt ogłoszony odlewanie złota, umożliwiając tworzenie unikalnych wzorów za pomocą folii transferowej.

Eksperci w tym sezonie nie ograniczają kolorów i wzorów, jednak zdecydowanie zalecają porzucenie pretensjonalności i nadmiaru jasnych detali.

Paleta kolorów

Odcienie żelu i szelaku zawierają ponad 600 produktów firm, które od dawna istnieją na rynku i cieszą się dobrą opinią. Na przykład chiński producent Bluesky rozróżnia tony nie tylko w odcieniach, ale także w gęstości. Ale przede wszystkim. Czasami piękny, głęboki kolor nie wystarcza wybrednej duszy mody. Wtedy na ratunek przychodzą różne efekty. Można rozważyć jeden z najpopularniejszych Kocie oko. Taki szelak magnetyczny pozwala stworzyć odblask ślizgający się po powierzchni paznokcia.

Na fali popularności dzisiaj i palety lakiery termicznełącząc kilka odcieni. Faktem jest, że powłoka reaguje na temperaturę. Białe i różowe, indygo i fuksja są połączone w jednej butelce i pozwalają zmieniać manicure kilka razy dziennie. Zgadzam się, dla mody jest to znacząca zaleta. Ponadto paleta różni się gęstością konsystencji. Niektóre odcienie, zastosowane w dwóch warstwach, mają niezwykłą głębię i kompletność cieniowania. Przeciwnie, inne odcienie są półprzezroczyste i idealnie nadają się do codziennego manicure i delikatnej kurtki.

Dźwięki mogą być jak matowy jak to perłowy. Jednocześnie masa perłowa jest nasycona i wygląda stylowo i jasno. Oprócz mikro-iskier są również używane holograficzne błyszczyniezbędny do świątecznego powlekania nagietków. Być może w palecie lakierów hybrydowych jest kombinacja kilku odcieni, umiejętnie się przenikających. Niebieski ze srebrnym odcieniem, beż z szmaragdowym blaskiem - Wszystko to jest innowacyjną rzeczywistością w żelkotach.

Jak złożyć wniosek

Lakier hybrydowy i szelak mogą stać się najlepszymi asystentami w tworzeniu domu do manicure godnego salonu piękności. Aby osiągnąć cel, wystarczy ściśle przestrzegać etapów powlekania:

  • Pierwszym krokiem powinno być uporządkowanie płytki paznokcia. Pilnik, odpowiednia forma i trzeźwa ocena stanu paznokci - klucz do udanego manicure. Więc jeśli twoje paznokcie są cienkie i podatne na łamliwość, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie modnej krótkiej długości w tym sezonie.
  • Dalsze działanie w lakierach żelowych i szelakach jest inne. Tak więc za pomocą powłoki żelowej konieczne jest usunięcie połysku z paznokci za pomocą buffa, odtłuszczenie i nałożenie podkładu. Przed zastosowaniem szelaku po prostu użyj spoiwa do odtłuszczania.
  • Dalsze działania pokrywają się, a paznokcie są pokryte podstawą. W odniesieniu do szelaku zdobycie bazy nie jest trudne, ponieważ już istnieje w linii funduszy. Warstwę bazową nakłada się cienką warstwą i suszy przez kilka sekund za pomocą lampy UV. Na tym etapie potrzebujesz wysokiej jakości profesjonalnej szczotki. Pokrycie bazy oznacza zakaz dotykania paznokci rękami, w przeciwnym razie mogą się zabrudzić i nieodwracalnie zrujnować przyszły manicure.
  • Potem przychodzi kolej nasyconego tonu podstawowego. Liczba warstw może się różnić, ale ważnym kryterium jest suszenie każdej z nich lampą UV.
  • W tym momencie manicure może przejść do ostatniego etapu i może nadal narzucać projekt w postaci dżetów, naklejek lub rysunków. Bez względu na rodzaj dekoracji wierzch nakłada się na nie i dokładnie suszy przez nie więcej niż trzy minuty. Wierzch ma lepką warstwę, dlatego po wyschnięciu ważne jest, aby wytrzeć paznokcie specjalnym ręcznikiem zwilżonym środkiem odtłuszczającym.
  • Ostatni krok - nałożenie odżywczego oleju na naskórekco zapobiega pojawianiu się zadziorów po ekspozycji na delikatne obszary skóry.

Pomimo wielu etapów proces z szelakiem w obecności umiejętności zajmuje nie więcej niż 30 minut. Żel zajmie trochę więcej czasu. W rezultacie sumienność i czas całkowicie się zwracają, ponieważ możesz zapomnieć o paznokciach i cieszyć się ich zadbanym wyglądem za dwa lub więcej tygodni.

W następnym filmie ujawnimy wszystkie sekrety prawidłowej powłoki lakieru hybrydowego.

Recenzje

Recenzje produktów żelowych obfitują w radosne i negatywne emocje. Warto zauważyć, że pozytywne opinie to wciąż znacznie więcej.

Tak więc zadowoleni właściciele luksusowego manicure w większości wybierają tylko zaufane marki. CND, Bluesky zawodzą tylko w niezwykle rzadkich, a czasem szczerze subiektywnych przypadkach. Użytkownicy zwracają uwagę na ich jasność i różnorodność. W tej dziedzinie chińska marka Bluesky jest uważana za ulubioną, ponieważ spisanie całej palety zajmuje dużo czasu.

Nagietki po wykorzystaniu tych funduszy czują się świetnie, a nawet po usunięciu mają całkiem przyzwoity wygląd. Jednak usunięcie powłoki żelowej jest osobnym problemem, ponieważ dla wielu staje się przyczyną odrzucenia takiego manicure. Jednak, jak zapewniają doświadczone piękności, specjalne środki do usunięcia lub pójścia do tej procedury do salonu zmniejszają ten problem do zera. Ponadto marka CND ma w swoim arsenale cudowne lekarstwo z ekstraktem z ogórka, które jest w stanie nie tylko usunąć starą warstwę, ale także nawilżyć płytkę paznokcia.

Jak zapewniają doświadczone dziewczyny, dobry szelak i lakier hybrydowy nie mogą kosztować mniej niż 500-600 rubli. W takim przypadku nie warto oszczędzać, ponieważ istnieje wiele znaczących recenzji z negatywnymi podróbkami. Nieleczony metakrylan jest głównym szkodliwym składnikiem tanich chińskich podróbek, które mogą powodować poważne alergie i uniemożliwić użycie jakiegokolwiek żelu na zawsze. Przygnębione panie z tęsknotą pokazują swędzące i łuszczące się palce w pęknięciach i aktywnie walczą z takimi konsekwencjami przykrycia paznokci.

Jednak tanie marki nie zawsze powodują tak godne ubolewania wyniki. Na przykład niektóre z nich po prostu zaczynają pękać po tygodniu używania w najbardziej nieodpowiednim momencie. Dziewczyny, które wpadły w taką sytuację, zdecydowanie nie powinny odrywać powłoki, ale używają folii i zmywacza do usuwania zwykłego lub żelowego lakieru.

Odchodząc od smutku, warto zauważyć dużą liczbę zalet takiego manicure. Dlatego rzemieślnicy przeprowadzający procedurę w domu zauważają, że bardzo wygodne jest nakładanie lakieru żelowego, ponieważ nie rozprzestrzenia się i kładzie się w absolutnie równej i gładkiej warstwie. Zadowolony z kobiet i nasycenia kolorów, niemożliwy dla klasycznego lakieru.

Prawdopodobnie najbardziej zadowolonymi właścicielami tego narzędzia mogą być gospodynie domowe. Detergenty i woda w żaden sposób nie wpływają na stan manicure. A także fundusze przynoszą dodatkowy dochód przy opanowaniu tej sztuki.

Panie przyznają, że zestaw startowy wysokiej jakości narzędzi nie jest tani. Trzy harmonijne odcienie, odtłuszczacz, podstawa, góra i lampa UV kosztują średnio 7000 rubli. Ale to w żaden sposób nie powstrzymuje płci pięknej, ponieważ każdy produkt płaci za siebie i daje przyjemne emocje z użytkowania, które, zgadzasz się, są bezcenne.

Wśród kolorów kobiety mają efekt „kociego oka”, „metalicznego” i „lustra”. Każdy z nich wygląda równie godnie na krótkich i długich paznokciach. Idealny odcień dla każdego jest inny.

Lakier hybrydowy i szelak znaleźli swoją publiczność, panie są wszędzie zakochane w tej wyjątkowej kompozycji dla piękna nagietków. Zgodność z etapami malowania, wybór wysokiej jakości produktów i dzielenie się cierpliwością - to klucz do przyjemnej i skutecznej procedury. Ta butelka zasługuje na miejsce na toaletce kobiet, które dbają o siebie i cenią swój czas.

Zostaw Swój Komentarz