Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Co to jest lakier hybrydowy i jak go używać

Manicure kobiet powinien być nienaganny. Jego projekt ma takie samo znaczenie jak makijaż, fryzura, strój. Aby lakier był idealny, musisz podchodzić do wyboru lakieru w sposób odpowiedzialny. Ważne jest nie tylko wybranie dobrego narzędzia, ale także poznanie jego funkcji, a także niuansów zastosowania. Prawdziwym odkryciem, które pozwala wykonać idealny manicure, jest lakier żelowy. Co to jest i jak go używać, dowiemy się tego w tym artykule.

Co to jest

Lakier hybrydowy to stosunkowo nowy i modny rodzaj lakieru do manicure, jeden z najlepszych osiągnięć w branży paznokci. Jest dość poszukiwany nie tylko wśród mistrzów pracujących w salonach i w domu. Ten preparat do paznokci jest popularny wśród zwykłych fashionistek, ponieważ można go również nakładać w domu.

Aby powłoka nie różniła się od salonu, musisz przestrzegać kolejności, technologii i pewnych zasad nakładania produktu. Oprócz samej powłoki musisz kupić niezbędne materiały, które zwrócą się bardzo szybko, ponieważ wykonanie procedury w domu znacznie zaoszczędzi budżet, a wynik nie będzie gorszy niż profesjonalny manicure.

Lakier hybrydowy to w zasadzie plastikowa powłoka lakiernicza, lakier z efektem żelowym, który jest pomalowany jak lakier, ale musi zostać wysuszony pod lampą ultrafioletową.

Taka powłoka ma wiele zalet:

 • W większości przypadków składa się z hipoalergicznych składników., nieszkodliwy dla zdrowia, nie zawiera toksycznych i szkodliwych substancji w kompozycji. Takie produkty nie uszkadzają skóry, nie powodują alergii i podrażnień. Dzięki korzystnym substancjom zawartym w kompozycji produkt odżywia i wzmacnia płytki paznokcia.
 • Lakier hybrydowy jest bardzo odporny. Może pozostać na paznokciach przez ponad dwa tygodnie, zachwycając właściciela jasnością koloru i błyszczącego połysku. A jeśli chodzi o pedicure, lakier pozostaje na nogach przez około miesiąc. Jest usuwany za pomocą specjalistycznych środków przez namaczanie.
 • W przeciwieństwie do zwykłych lakierów, nie traci nasycenia odcienia, nie chmurnieje, jest odporny na uszkodzenia, wióry, pęknięcia, długo zachowuje oryginalną prezentację wyglądu po aplikacji.
 • Może wytrzymać różne obciążenia (częsty kontakt z wodą, czyszczenie), stopniowo narastając wraz z płytką paznokcia. Usztywnia się podczas aplikacji, zapewnia solidną ochronę powierzchni przed różnymi uszkodzeniami. Jednocześnie taki manicure wygląda naturalnie, kolorowo i jasno. Jest to idealna powłoka na długie paznokcie: wzmacnia płytki paznokcia, chroni je przed łamliwością, tworząc mocną ramkę.
 • Takie narzędzie charakteryzuje się łatwością użycia, jest szybko nakładane i suszone pod specjalną lampą przez krótki czas. Z reguły ma wygodny pędzel, a praca z nim nie jest trudniejsza niż w przypadku zwykłego rodzaju lakieru. Ponadto takie produkty mogą mieć inny efekt (z metalicznym odcieniem, efektem jedwabiu, emalii, akwareli, piasku, kociego oka itp.).

Kompozycja

Dekoracyjna powłoka na paznokcie ma odporną strukturę polimerową. Składa się z:

 • inicjator zdjęć (składnik nietoksyczny, pod wpływem lampy ultrafioletowej przyczyniającej się do suszenia lakieru);
 • rozcieńczalniki (składniki, które określają gęstość i konsystencję tekstury, jej trwałość i łatwość usuwania);
 • były film (składnik zapewniający wytrzymałość powłoki, zapobiegający ścieraniu i niszczeniu lakieru żelowego pod wpływem czynników zewnętrznych);
 • pigmenty (barwniki, od których zawartości zależy gęstość i jasność powłoki);
 • wypełniacze i dodatkiw celu wzmocnienia paznokci.

Kolory

Trendy w modzie na ten sezon obejmują szeroką gamę odcieni. Jednolite kolory są modne. Godnym miejscem w palecie kolorów są pastelowe kolory. Są niezwykle kobiece i odpowiednie dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku i wybranego stylu. Są to uniwersalne odcienie, które są szczególnie odpowiednie w stroju romantycznym lub klasycznym. Naturalność jest w modzie, więc pastelowe kolory są jednym z najistotniejszych trendów.

Równie popularna jest przezroczysta powłoka. Dziś ten hit często można znaleźć na pokazach mody znanych projektantów. To klasyka, naturalność, naturalność i zdrowy wygląd. Podstawową zasadą jest perfekcja manicure.

Wśród obecnych odcieni szczególnie pożądane są piękne pudrowe i cieliste odcienie, tzw. Nude. Ta seria obejmuje odcienie od kremowego, perłowego do brzoskwiniowego i różowego. Ton z rozcieńczoną szarością jest u szczytu mody.

Wśród jasnych kolorów popularne kolory to niebieski, fioletowy, fuksja, czekolada, rozwiedziony niebieski, cyjan, turkus i kakao. Kolor czarny jest bardzo popularny w strojach gotyckich. Matowe odcienie mięty i karmelu są modne. Ponadto kształt paznokci jest zbliżony do naturalnego, a powłoka może być częściowa z dodatkiem brokatu.

Czerwona paleta jest reprezentowana przez soczyste szkarłatne, malinowe, wino, bordowe, wiśniowe i pomarańczowe.. Jasny koralowy kolor również wygląda niesamowicie pięknie. Ten ton koncentruje się na rękach.

Wymagane materiały

Aby pomalować paznokcie lakierem hybrydowym w domu, musisz kupić:

 • młynek (etap przygotowawczy przed powlekaniem), do polerowania naturalnych paznokci;
 • odtłuszczacz (zmywacz do paznokci), aby zapewnić maksymalną przyczepność powłoki do powierzchni;
 • 36-watowa lampa UV (do suszenia produktów);
 • podstawowa podstawa (żel podstawowy), wyrównując koloryt i poprawiając przyczepność lakieru żelowego do płytki paznokcia;
 • lakier hybrydowy dowolnego koloru;
 • wierzchnia powłokapełniący funkcję ochrony lakieru hybrydowego i nadaje mu charakterystyczny błyszczący połysk;
 • zwykły roztwór alkoholu (sprzedawany w dowolnej aptece) w celu usunięcia resztkowej lepkości;
 • niestrzępiące się ściereczki (tkanka miękka), aby usunąć nadmiar funduszy ze skóry.

Aby zwiększyć odporność i zapobiec złuszczaniu powłoki, należy postępować zgodnie z technologią nakładania lakieru żelowego.

Jak korzystać

Często piękna połowa ludzkości zauważa, że ​​deklarowane cechy są nieco zawyżone, a atrakcyjność i trwałość powłok żelowych nie jest tak trwała. Nie możemy zapominać, że to samo narzędzie na różnych paznokciach zachowuje się inaczej. Są chwile, gdy drugiego lub trzeciego dnia powłoka zaczyna pękać i odklejać się. Wynika to z naruszenia technologii aplikacji. Z zastrzeżeniem wszystkich zasad pokrycia, możesz przedłużyć piękno i zadbany manicure na dłoniach do 20 dni.

Proces składa się z kilku etapów: przygotowania, bazy, lakierowania i nakładania.

Przygotowanie wolnej krawędzi gwoździa

Ważne jest, aby był równy i wolny od kurzu.. Wszystkie wiązki, nierówności są obcinane pilnikiem do naturalnych paznokci, naskórek jest usuwany. Po polerowaniu paznokcie wyglądają na matowe.

Przed lakierowaniem możesz wykonać lekki manicure., ale po zakończeniu procedury należy usunąć nałożony produkt kosmetyczny (krem lub olej) z płytki paznokcia, następnie paznokcie należy suszyć przez 10 do 15 minut.

Usuwanie keratyny

Jeśli zignorujesz ten krok, istnieje ryzyko złuszczania lakieru żelowego. Konieczne jest delikatne usunięcie tylko połysku z płytki paznokcia, nie zapominając o końcowej powierzchni paznokcia. Nacisk na wzmocnienie powinien być niewielki. Po zabiegu lepiej nie dotykać paznokci.

Aby w końcu usunąć resztki wilgoci i kurzu po przycięciu, możesz użyć specjalnych serwetek (strzępy tkanin miękkich) i odwadniacz (odtłuszczacz o głębokim działaniu). Nie tylko usuwa ewentualne zanieczyszczenia, ale także przywraca równowagę kwasowo-zasadową, zapobiega rozwarstwieniu i infekcji naskórka. Zastosowanie odwadniacza sprawia, że ​​powłoka jest równa i trwała.

Zasięg podstawowy

Baza nakładana jest cienką warstwą. Lakier hybrydowy schnie znacznie wolniej niż zwykłe lakiery, dzięki czemu można nakładać powłokę spokojnie, bez pośpiechu. Dzięki wygodnemu pędzelkowi możesz delikatnie i równomiernie przykryć płytkę paznokcia bez dotykania skóry i naskórka. Ważne jest, aby dobrze zakryć koniec gwoździa przez uszczelnienie.

Po równomiernym nałożeniu podstawy należy pamiętać, aby małe plamki, kurz i kłaczki nie dostały się do powłoki. Po nałożeniu bazy paznokcie należy suszyć w lampie ultrafioletowej przez 2 minuty (każdą dłoń).

Warstwa będzie lekko lepka, więc nie można jej dotykać rękami. Jest to ochrona przed wnikaniem pigmentów barwiących na powierzchnię płytki paznokcia. Gdy baza jest sucha, konieczne jest wyrównanie warstwy dyspersyjnej suchym pędzlem, aby kolorowy lakier hybrydowy leżał równomiernie i nie rozprzestrzeniał się na boki paznokcia.

Warstwa pigmentu

Używając kolorowych powłok, należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • nałożone warstwy muszą być bardzo cienkie (gruby spowoduje powstawanie fal i pęcherzyków powietrza);
 • nie zapomnij o wolnej krawędzi gwoździa, ostrożnie upewniając się, że aplikacja jest jednolita bez pogrubienia i gładka;
 • wybierając pastelowy kolor lub jasny odcień, przykryj go dwiema warstwami z obowiązkową polimeryzacją (suszeniem) pod lampą każdej warstwy przez dwie minuty;
 • ciemny lakier hybrydowy można nakładać na dwie lub trzy cienkie warstwyw celu zapewnienia jednolitego barwienia. Gęsta warstwa spowoduje szybkie pękanie powłoki żelowej.

Wykończenie (górne) powłoki

Żel wykończeniowy nakłada się na powierzchnię paznokcia w gęstszej warstwie. Ważne jest, aby równomiernie go rozprowadzić, zwracając uwagę na końcową powierzchnię płyty. Po wyschnięciu należy go odtłuścić roztworem zawierającym alkohol. Można do tego użyć specjalnych płynów.

Jak usunąć

Możesz usunąć powłokę za pomocą specjalnych narzędzi.za pomocą których waciki lub serwetki są nawilżane, nakłada się je na paznokcie i owija folią, aby ciecz nie odparowała wcześniej.

Zwykle ta procedura nie trwa dłużej niż 15–25 minut. Jego czas trwania zależy od tego, jak długo lakier żelowy trwał na paznokciach. Gdy powłoka podnosi się w postaci filmu, można ją łatwo usunąć za pomocą pomarańczowego sztyftu.

Jak wybrać lampę

Wybierając model lampy ultrafioletowej, należy zwrócić uwagę na opcję o mocy 36 watów. Optymalnie szybko wysusza warstwę lakieru hybrydowego, a ponadto nie da powłoce nieprzyjemnego efektu matowych zabłoconych plam. Wybór marki nie ma tak naprawdę znaczenia: nie musisz wcale kupować drogiej lampy, ponieważ musisz ją zmienić w ciągu trzech do sześciu miesięcy. W przeciwnym razie trwałość powłoki zostanie znacznie zmniejszona.

Urządzenie do użytku domowego może mieć różne rozmiary. Duże akcesoria umożliwiają suszenie obu rąk jednocześnie. Częściej jednak do domu wybierają stosunkowo małe lampy.

Nie wybieraj urządzenia o dużej mocy: takie lampy często się wypalają, wymagają ciągłej zmiany i mają negatywny wpływ na ciało. Suszą skórę dłoni i paznokci, niekorzystnie wpływają na narządy wzroku. Lampa LED nie wysusza wszystkich rodzajów lakierów hybrydowych, chociaż jest uważana za profesjonalne urządzenie o dużej mocy.

Data ważności

Kupując lakier hybrydowy, należy zwrócić uwagę na datę jego ważności. Zwykle wskaźnik ten wynosi 2-3 lata. Jeśli butelka nie zawiera takich informacji, lepiej odmówić zakupu tego konkretnego produktu. Informacje takie obejmują okres realizacji (okres od daty produkcji). W tym czasie składniki nie zmieniają swoich właściwości, lakier zachowuje swoje właściwości.

Drugi okres trwałości zależy od hostessy produktu. Faktem jest, że po otwarciu ciężkich składników i pigmentów wypycha rozpuszczalnik na powierzchnię produktu, więc odparowuje, lakier gęstnieje i staje się nieodpowiedni do nakładania. Aby przedłużyć żywotność, lepiej przechowywać żelowy lakier w chłodnym, ciemnym miejscu, chronionym przed światłem słonecznym.

Co jest lepsze

Wybierając powłokę żelową, warto dać pierwszeństwo narzędziu, które nie zawiera formaldehyd, ftalan dibutylu. Ważne jest, aby kupić lakier żelowy, który jest łatwy do nałożenia, nie wymaga pracochłonnego przygotowania paznokci, ma wygodny pędzel do aplikacji, oznacza łatwą regulację podczas zabiegu i wygląda naturalnie.

Powłoki o gęstej teksturze są uważane za dobre narzędzia, idealnie pasują do powierzchni płytek paznokcia. Należą do nich produkty Just GelPolish, Gloss, Jessica Geleration, CND, Premiere i powłoki innych marek.

Firmy

Wybierając produkt wysokiej jakości, możesz zwrócić uwagę na marki, które mają wiele pozytywnych recenzji.

Po prostu lakier do paznokci

Produkty firmy stały się doskonałymi powłokami o doskonałych właściwościach. Wyróżniają się szeroką gamą nasyconych odcieni, mają kremową konsystencję, są doskonale rozmieszczone na powierzchni płytki paznokcia i nie spływają po naskórku. Do nałożenia kolorowej powłoki wystarczą dwie cienkie warstwy. Trwa ponad dwa tygodnie, zachowując nieskazitelny wygląd. Piaskowe złote powłoki mają efekt holografii świetlnej, która objawia się w całej okazałości na słońcu.

Połysk

Pokrycia Połysk mają gęstą niepłynną konsystencję, leżą płasko i wyrównują się. Odcienie są podzielone na matowe i błyszczące.. Kolorystyka ma wiele szlachetnych odcieni, od jasnego pastelowego po luksusowy głęboki mrok. Musisz zastosować je na dwóch warstwach, ponieważ w jednej widać paski. Zaletą powłok jest brak żółtego zabarwienia po usunięciu lakieru.

Premiera

Gruby zasięg z kosztem budżetu. Ma starannie przycięty pędzelek w wygodnym kształcie, który ułatwia równomierne nakładanie produktu. Odcienie z odcieniami i efekt „kociego oka” są bardzo piękne i wyraziste. Lakiery tej marki nie spływają po naskórku, są łatwo nakładane, nie powodują pieczenia pod lampą i są bardzo odporne. Ten manicure wystarcza na dwa tygodnie, nie zawodzi, trzyma mocno bez wiórów i pęknięć.

Koto

Urocze odcienie producenta nie pozostawiają obojętnej żadnej kobiecie. W palecie kolorów jest ponad 500 różnych tonów. Zaletą tego produktu jest wzmocnienie płytek paznokcia: oprócz idealnego manicure paznokcie są niezawodnie chronione przed łamliwością. Tak długo, jak lakier jest na płytkach paznokci, wygląda jak nowy, wykonany w salonie kosmetycznym. Zwykle trwa dłużej niż dwa tygodnie, podczas gdy nie trzeba go poprawiać ani przyciemniać.

Zdjęcie pokrywy jest łatwe. Cała procedura nie trwa dłużej niż 10 minut. W takim przypadku lakier usuwa się w całości za pomocą pomarańczowego patyczka.

Venalisa

Lakier marki jest uważany za jeden z najbardziej trwałych i trwałych. Ma lepką teksturę, dobrze leży na powierzchni płytki paznokcia i nie rozprzestrzenia się poza nią, szczelnie malując paznokieć od pierwszej warstwy. Odcienie są bardzo przyjemne, zawierają niewielki połysk. Taki manicure pozostanie na paznokciach przez dwa do trzech tygodni przy średnich wpływach zewnętrznych.

Nowe przedmioty

Naturalna długość staje się nowym trendem w modzie: krótkie paznokcie są modne. Nie ingerują w codzienne życie i są mniej wymagający w opiece, rzadziej pękają. Ten manicure trwa znacznie dłużej.

Klasyczny monofoniczny design nie starzeje się i nie traci popularności. Monofoniczna powłoka jest idealna na każdą okazję, a łącząc swoją wyobraźnię i kreatywność, możesz ozdobić swoje paznokcie dowolnym wzorem lub błyszczącymi akcentami.Na przykład naturalna powłoka w odcieniu z brązowym paskiem wąskiej taśmy i małymi kryształkami w środku paznokcia będzie wyglądać niezwykle delikatnie.

Ciemne lakiery do paznokci są idealne w połączeniu z kontrastem bieli lub beżu. Mile widziane są połączenia kolorów mięty i karmelu, kontrastów gładkich powłok i lakierów z brokatem, wzorów płynnych kamieni, odlewów, ombre, miki, piasku, kwiatów i kurtki.

Nie rezygnuj z pozycji manicure francuski, malarstwo artystyczne, projektowanie za pomocą taśmy klejącej i naklejek. Kreatywne pomysły są szczególnie popularne wśród rysunków. Może to być różnorodna koronka, uzupełniona mikroperełką, rzadkimi małymi kryształkami, aranżacjami kwiatowymi, geometrycznymi ornamentami, asymetrią, wzorem bursztynu, motywem zwierzęcym i wieloma innymi odmianami. Być może jednym z najdelikatniejszych wzorów jest element skrzydła motyla. Wykonane fragmenty o różnych kształtach i rozmiarach wyglądają niezwykle przewiewnie i kobieco.

Recenzje

Lakier hybrydowy jest uważany za naprawdę trwały i jest dobrym narzędziem do idealnego manicure. Świadczą o tym liczne recenzje prawdziwych klientów pozostawione w rozległej sieci WWW. Pod względem jakości i trwałości ta powłoka jest wielokrotnie lepsza niż zwykły lakier, który zmywa się drugiego dnia po aplikacji. Ocena lakieru hybrydowego jest dość wysoka - jest to produkt, po zapoznaniu się z którym, nie chcę już używać innych powłok.

Entuzjastyczne recenzje zwracają uwagę na trwałość manicure z takim lakierem. Z reguły po dwóch tygodniach paznokcie wyglądają idealnie, ale już chcesz zmienić ich kolor i wygląd. Dlatego powłoka jest usuwana i nakładany jest inny odcień.

Z następnego filmu dowiesz się, czym jest lakier hybrydowy i jak go używać do wykonania pięknego manicure w domu.

Obejrzyj wideo: Nakładanie lakieru hybrydowego krok po kroku (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz