Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Akrylowy lakier do paznokci

Jasny, soczysty, trwały, a co najważniejsze bezpieczny dla paznokci, manicure to marzenie wielu kobiet. A akrylowy lakier do paznokci jest w stanie przełożyć go na rzeczywistość. To stosunkowo nowa osłona płytki paznokcia, rewolucjonizująca przemysł paznokci.

Funkcje

Zanim przejdziesz do szczegółowego opisu wszystkich funkcji tego narzędzia, musisz się dowiedzieć Co to jest powłoka akrylowa.

 • Akrylowy lakier do paznokci to całkowicie nieszkodliwa powłoka dla nagietków. Wykonany jest na bazie wody, żywic akrylowych i niektórych innych dodatków. W sprzedaży można znaleźć zarówno absolutnie przezroczysty lakier akrylowy, jak i kolorowy matowy lub perłowy połysk.
 • Charakterystyczna i najważniejsza cecha Powłoka akrylowa to jej skład. Całkowicie brakuje mu toluenu, formaldehydów i innych szkodliwych składników chemicznych.
 • Druga funkcja toten akrylowy lakier do paznokci to nie tylko piękna dekoracyjna dekoracja paznokci, ale także ich mocna i niezawodna ochrona. Ponownie, dzięki unikalnemu składowi i fakturze, produkt ten tworzy trwały, oddychający film na powierzchni paznokci i chroni je przed negatywnymi skutkami środowiska.
 • Kolejną różnicą między akrylem a konwencjonalnym jest wszechstronność jego zastosowania.. Może być stosowany jako niezależna powłoka lub jako podstawa do nakładania kolorowego lakieru na paznokcie. Ponadto akrylowa powłoka paznokci nie tylko ich nie szkodzi, ale także pomaga je wzmocnić, przyspieszyć wzrost i wygładzić powierzchnię.
 • Wielu błędnie myli lakier akrylowy z lakierem hybrydowym. Ale jeśli mówimy o tym, jak powłoka akrylowa różni się od żelu, odpowiedź polega na trwałości. Lakier hybrydowy może pozostać na paznokciach przez co najmniej dwa tygodnie, ale lakier akrylowy zaczyna złuszczać się z płytki paznokcia po maksymalnie 6 dniach. Ponadto powłoka żelowa prawie zawsze wymaga suszenia w specjalnej lampie, a lakier akrylowy wysycha tak samo jak zwykły - naturalnie.
 • Kolejną kluczową cechą jest możliwość połączenie lakieru akrylowego i innych rodzajów powłok. Może działać jako podstawa, utrwalacz i może być również używany podczas tworzenia rysunków na paznokciach.

Ale obecność wszystkich tych funkcji byłaby niemożliwa, gdyby nie unikalny skład tego produktu.

Kompozycja

Wcześniej mówiono, że akrylowa powłoka na paznokcie, w przeciwieństwie do innych typów, ma całkowicie bezpieczny skład. Nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków, a jego podstawą jest woda. Podczas nakładania produktu na paznokcie większość z niego odparowuje, a pozostałości są wchłaniane do płytki paznokcia i nawilżane.

Drugim równie ważnym składnikiem takich produktów jest emulsja akrylowa, która powinna być bezpośrednio rozpuszczalna w wodzie. W niektórych przypadkach emulsja zmienia się w proszek akrylowy. Ten składnik odpowiada za połysk, jasność i wzmocnienie paznokci.

Większość akrylowych lakierów do paznokci zawiera również składnik, taki jak włókna nylonowe. Są one rozmieszczone na powierzchni płytki paznokcia za pomocą bardzo cienkiej siatki i niezawodnie chronią ją przed kruchością i rozwarstwieniem.

Jeśli mówimy o obecności w składzie takich składników, jak aceton i akrylan metylu, to są one nieobecnet. Ten fakt nie może się nie cieszyć. Rzeczywiście, podczas zabiegu nie należy obawiać się pojawienia się ostrego specyficznego zapachu, a także możliwości reakcji alergicznej. To właśnie takie składniki jak akrylan metylu, toluen i formaldehyd są najczęściej odpowiedzialne za pojawienie się swędzenia, podrażnienia i alergii. Używając akrylowego lakieru do paznokci do manicure, nie bój się tych wszystkich problemów.

Jak widać, skład tej powłoki na paznokcie dramatycznie i bardzo korzystnie różni się od analogów. Bezpieczeństwo i minimalizm - te słowa najlepiej pasują do cech tego produktu.

Jak malować lakierem hybrydowym?

Akrylowy lakier do paznokci często można stosować jako farby.

Dzięki niemu możesz pokryć lakier żelowy dowolnymi wzorami według własnego gustu. Możesz natychmiast zastosować takie zdjęcia do bazy, która nie ma koloru. W związku z tym ten rysunek nie ma ograniczeń. Najważniejsze jest prawidłowe wykonanie pracy, powolne i przestrzeganie wszystkich zaleceń.

7 zdjęć

Jak widać, pokrycie płytki paznokcia wzorem akrylowym nie jest takie trudne. Najważniejsze jest, aby wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Doświadczeni specjaliści od manicure zalecają na początku użycie zwykłych szablonów., a po ich perfekcyjnym opanowaniu możesz od razu wydrukować zdjęcie, czyli wytłoczenie.

Technologia stosowania takich rysunków jest następująca:

 1. Przygotowanie niezbędnych narzędzi. Będziesz potrzebował dezynfektora, lakieru bazowego i nawierzchniowego, lakieru hybrydowego wybranego odcienia, cienkich pędzli do manicure, lakieru na bazie akrylu wybranych odcieni, pojemnika z wodą i małej tektury do mieszania farb. Możesz użyć specjalnych szablonów, szczególnie dla początkujących. Dobre i odpowiednie specjalne urządzenia, które są używane do tłoczenia - tworzenie wzorów akrylowych na lakierze hybrydowym.
 2. Następnie odtłuść paznokcie., pokrywając je bazą, lakierem hybrydowym i lakierem nawierzchniowym, susząc w lampie UV każdej warstwy przez dwie minuty.
 3. Następnie ze szczotkami i odrobiną lakieru. z akrylu na paznokcie zastosuj wybrany wzór. Ta praca zajmuje dużo czasu i musi być wykonana bardzo ostrożnie, ponieważ akryl wysycha bardzo szybko i niemożliwe będzie naprawienie wad.
 4. Używaj wody i kartonu tylko w tych przypadkach gdy wybrany odcień powłoki akrylowej jest zbyt jasny i potrzebujesz jaśniejszego odcienia. W tym samym czasie niewielka jego ilość jest mieszana z wodą, a następnie nakładana na paznokcie.
 5. Podczas korzystania ze specjalnych szablonów nakłada się je na paznokcie, a puste przestrzenie maluje się cienką warstwą akrylu, a nadmiar usuwa się specjalną gąbką.
 6. Podczas wykonywania stemplowania manicure na specjalnej płytce metal nakłada się na wybrany lakier akrylowy i równomiernie rozprowadza na powierzchni. Następnie ta uszczelka jest mocno dociskana do gwoździa przez kilka sekund. Twój akrylowy lakier do paznokci jest gotowy.

Jeśli nadal chcesz nauczyć się malować paznokcie za pomocą pędzli, musisz zacząć od najprostszych obrazów.

Dlatego zalecamy zwrócenie uwagi na nasz wybór wzorów paznokci.

Pomysły na projektowanie

Kupując gotowe zestawy do stemplowania lub szablony, możesz stworzyć tylko projekt paznokci, który oferują te urządzenia. Ale jeśli chcesz czegoś naprawdę niezwykłego i indywidualnego, musisz uzbroić się w specjalny zestaw cienkich pędzli do manicure i powłoki akrylowej w kilku różnych odcieniach.

8 zdjęć

Przede wszystkim musisz wykonać regularny manicure na bazie lakieru żelowego. Następnie pokrywamy powierzchnię roboczą, aby nie zabrudzić ją farbami, przygotowujemy wybrane farby na bazie akrylu, zestaw pędzli, zmywacz do paznokci, waciki.

I pamiętaj, aby wydrukować wcześniej wybrany rysunek, najlepiej na dużą skalę. Dzięki temu łatwiej będzie rozważyć wszystkie szczegóły wybranego rysunku.

Wszystkie istniejące opcje stylizacji paznokci manicure są podzielone na pięć dużych grup:

 • Francuski Jest to chyba najpopularniejszy i najbardziej popularny projekt paznokci. Wykonanie na nim rysunków akrylowych poprawi taki manicure i sprawi, że będzie indywidualny. Najważniejsze jest, aby używać tylko jasnych odcieni lakierów.
 • Obraz olejny lub 3D malowanie paznokci idealny dla miłośników wszystkiego, co pełne i jasne. Takie rysunki są obszerne i są tworzone za pomocą grubej warstwy farby.
 • Nie mniej popularne jest malowanie nagietków chińskimi znakami. Połączenie kolorów i wybór konkretnych znaków tego pisma zależy tylko od osobistych preferencji.
 • Malowanie akwarelą pozwala stworzyć lekko rozmyte, bardzo lekki wzór na paznokciach w dowolnym stylu. Najczęściej takie rysunki składają się z wizerunków kwiatów, ptaków lub jakiegoś rodzaju koronki.
 • Pastylną techniką jest stosowanie grubej warstwy farby, na które nanosi się różne wzory i kształty geometryczne, zanim całkowicie wyschnie. Najlepiej jest wykonywać rysunki w tej technice przy użyciu jasnej powłoki akrylowej.

Ale akrylowy lakier do paznokci może być stosowany nie tylko do dekoracyjnej dekoracji paznokci, ale także do ich leczenia i wzmacniania.

Jak wzmocnić paznokcie w domu?

Od pierwszego pojawienia się na półkach kobiety z powodzeniem zaczęły używać akrylu do samodzielnego aktywnego i widocznego wzmacniania paznokci. Taka procedura, oprócz wysokiej wydajności, wyróżnia się także łatwością wdrażania, a także tym, że nie zajmuje dużo czasu.

Proces wzmocnienia płytki paznokcia za pomocą tej powłoki składa się z następujących kroków:

 1. Przygotowanie paznokci do aplikacji. Konieczne jest usunięcie naskórka, spiłowanie nierównych krawędzi, a także odtłuszczenie płytki paznokcia.
 2. Aplikacja powłoki. Tutaj musisz działać bardzo szybko i dokładnie. Faktem jest, że akryl wysycha bardzo szybko, aw przypadku niewłaściwego nanoszenia na powierzchnię paznokcia powstają różne defekty.
 3. Konieczne jest nałożenie powłoki bardzo cienką warstwę i pędzel należy mocno docisnąć do samego paznokcia.
 4. Pomimo tego, że akryl bardzo szybko schnie, w ciągu 2 godzin po nałożeniu zaleca się unikać kontaktu z wodą.
 5. Codziennie przez 5 dni konieczne jest nałożenie kolejnej warstwy akrylu na poprzednią.
 6. Szóstego dnia paznokcie są czyszczone używając bezacetonowego zmywacza do paznokci i pozwól im odpocząć przez jeden dzień. W razie potrzeby wszystkie powyższe kroki zostaną powtórzone.

Możesz zastosować powłokę akrylową jako bazę przed nałożeniem kolorowego lakieru. Ale w tym przypadku efekt wzmocnienia i uzdrowienia przyjdzie nieco później.

Recenzje

Ogólnie opinie na temat akrylowego lakieru do paznokci są pozytywne. Przedstawiciele płci pięknej zauważają, że to narzędzie naprawdę wzmacnia płytkę paznokcia, nadaje jej połysk i zatrzymuje delaminację paznokci.

Jeśli mówimy o wariantach kolorystycznych tego produktu, to według kobiet porównują się korzystnie z jasnym kolorem i połyskiem, a szeroka paleta kolorów pozwala wybrać kolor dla każdego smaku. Ważnymi zaletami były również łatwość użytkowania, koszty ekonomiczne i przystępność cenowa tego produktu.

Akrylowy lakier do paznokci jest doskonałą alternatywą dla wszystkich istniejących lakierów do paznokci.

Jak zrobić koronkę na paznokciach, zobacz wideo.

Obejrzyj wideo: AQUARELLE NeoNail - przełom w stylizacji paznokci (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz