Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak usunąć lakier do paznokci w domu

Jak usunąć lakier do paznokci w domu nie jest bezczynnym pytaniem. Manicure wykonany przy użyciu nowoczesnej powłoki żelowej trwa długo, ale po usunięciu może uszkodzić płytkę paznokcia, szczególnie jeśli jej skład nie jest wysokiej jakości. Usunięcie tak złożonej powłoki w domu nie jest bardzo przyjemnym procesem. Aby uczynić go szybszym i mniej traumatycznym, pomoże porady specjalistów i recenzje, którzy już próbowali to zrobić własnymi rękami. Pomimo trwałej, pięknej i błyszczącej powłoki lakieru żelowego, może zepsuć zdrowie i wygląd paznokci, jeśli zastosowane nieprawidłowo, użyte zbyt często, nieprawidłowo usunięte z płytki paznokcia.

Jak myć w domu

Jednym z priorytetowych obszarów, na który zwrócono uwagę podczas opracowywania lakierów żelowych, było szybkie i łatwe usuwanie materiału z paznokci po zakończeniu okresu użytkowania. Prawie wszyscy producenci twierdzą, że łatwe, bezbolesne i bezpieczne usunięcie powłoki z powierzchni paznokcia. Jednak w praktyce nie zawsze jest to prawdą.

Jednym z pierwszych żeli lakierowych na rynku był „Szelak” amerykańskiej firmy Creative Nail Design. Jedną z jego zalet jest łatwe usuwanie bez uszkodzenia paznokci. Produkt jest naprawdę dobrze usuwany po owinięciu paznokci bawełnianymi płatkami i folią. Aby to zrobić, waciki są impregnowane środkiem do usuwania produktu, nakładane na płytkę paznokcia i owijane folią. Po dziesięciu minutach można usunąć powłokę za pomocą owijarki - lekko naciskając i pociągając razem z ruchami masującymi.

Z reguły pozostałe kawałki powłoki można łatwo usunąć drewnianym patyczkiem. Przed użyciem wacików najwygodniej jest pokroić na kawałki zgodnie z rozmiarem paznokci, wtedy przepływ płynu będzie znacznie mniejszy.

Aby ułatwić procedurę usuwania i zmniejszyć szkodliwe działanie na paznokcie, pomogą następujące zalecenia doświadczonych mistrzów:

 • Niektóre lakiery hybrydowe są łatwiejsze do usunięcia z paznokci po wstępnym usunięciu górnej warstwy za pomocą buffa, pilnika do usunięcia lub frezu. Po zniszczeniu górnej warstwy wykonaj zwykłą procedurę usuwania za pomocą owijania. Ta metoda pozwala skrócić czas namaczania, a naturalna płytka paznokcia nie ulega uszkodzeniu.
 • Powłoka jest trudniejsza do usunięcia w pomieszczeniu o niskiej temperaturze, proces zmiękczania jest trudniejszy dla klientów z zimnymi rękami i jeśli lakier zostanie usunięty z końcówek. W takich przypadkach użyj ogrzewania owiniętych palców lampami UV lub użyj suszarek do włosów, grzejników do tych celów. Możesz rozgrzać ręce przed nałożeniem płynu do usuwania i folii.
 • Nałożenie wazeliny na naskórek i wałki boczne przed owinięciem płynem usuwającym zmniejsza wpływ acetonu na skórę. Wazelina zapobiega przenikaniu substancji do porów - w tym celu jest lekko wcierana ruchami masującymi.

Zaleca się zdejmowanie opakowań za pomocą zmywacza pojedynczo z jednego palca - usuń, zeskrob pozostałą powłokę i dopiero potem przejdź do następnego palca.

Jeśli usuniesz wszystko na raz, materiał pozostający na paznokciach może ponownie stwardnieć podczas obróbki innych palców.

Czasami usuwając lakiery hybrydowe przez piłowanie, pozostawiają lakier bazowy. Nie ma potrzeby używania acetonu do namaczania, a naturalna płytka paznokcia nie jest naruszona.

Dlaczego jest źle usunięty

Wiele kobiet zapoznało się już z uniwersalną powłoką o nazwie żelowy. Trwa około dwóch tygodni, natychmiast wysycha w lampie UV, można go nakładać zarówno na paznokcie naturalne, jak i sztuczne. Jednak jego znaczącą wadą jest trudność usunięcia z powierzchni płytki paznokcia. Zwróć uwagę na specjalny płyn do usuwania. Wybierz płyn do usuwania tej samej firmy, co lakier do paznokci.

Głównym powodem złych wypłat jest jakość funduszy. Większość firm produkuje powłoki, w których żel jest głównym składnikiem, ale, jak wiadomo, nie rozpuszcza się w zmywaczu do paznokci, należy go wypełnić pilnikiem. Jeśli chcesz, aby powłoka dobrze się odklejała, lakier żelowy należy nakładać cienkimi warstwami. Dzięki temu lepiej schnie i jest łatwiejszy do usunięcia. Powłoka nie będzie działać dobrze, jeśli na paznokciach jest wzór (naklejki, błyszczy).

Uważa się, że silne opiłowanie płytki paznokcia, a także zastosowanie odtłuszczaczy i podkładów przed powlekaniem, może wpłynąć na jakość usuwania lakieru żelowego. Przed zakupem ważne jest, aby przestudiować producenta i dowiedzieć się, jak oferuje usunięcie powłoki. Czasami mistrzowie mieszają lakiery żelowe (na przykład podstawę i górę jednej firmy oraz kolor innej), w którym to przypadku warto skupić się na górze i podstawie.

Samodzielne usuwanie lakieru żelowego z paznokci nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli jest źle usunięty, istnieje kilka powodów:

 • Klej został nałożony na całą powierzchnię paznokci. Następnym razem spróbuj zastosować go tylko na czubku paznokcia, gdzie wymagana jest większa siła.
 • Materiały użyte do wykonania manicure okazały się niskiej jakości. Bardzo często taka sytuacja występuje przy stosowaniu chińskich lakierów hybrydowych. Są bardzo mocno przymocowane do gwoździa.
 • Noszony przez bardzo długi czas. Istnieje zasada: im bardziej nosisz manicure, tym trudniej jest go usunąć.
 • Nie usuwaj górnej warstwy starego manicure. Top jest najtrwalszą powłoką. Aby ułatwić usuwanie lakieru hybrydowego, należy go odciąć.
 • Podczas nakładania lakieru hybrydowego popełniono błąd. Być może nałożono zbyt grubą warstwę.

Jak usunąć

Ostatnio w dziedzinie mody i urody pojawiła się ogromna liczba interesujących procedur, które pomagają kobiecie wyglądać doskonale niezależnie od wieku. Lakier hybrydowy jest wyjątkowo trwały i błyszczący, który trwa do dwóch tygodni. Trzyma się dobrze, ale nie jest tak łatwy do usunięcia. Jeśli chcesz samodzielnie usunąć powłokę, możesz kontynuować procedurę. Aby usunąć sam lakier do paznokci, będziesz potrzebować:

 • Płyn do usuwania zawierający aceton. Jeśli usuniesz zwykły lakier, preferuj łagodny środek, który delikatnie usuwa produkt, ale nie wysusza paznokci. Jeśli chcesz usunąć lakier żelowy, zwróć uwagę na produkt na bazie acetonu.
 • Płatki bawełniane.
 • Folia spożywcza używana do gotowania.
 • Szlifowanie i zwykły plik.
 • Pomarańczowy kij do skórek

Kiedy jesteś przekonany, że wszystkie niezbędne narzędzia są pod ręką, możesz kontynuować procedurę.

 • Ostrożnie przetwarzaj płytki paznokcia pilnikiem. Ten etap przyspieszy proces usuwania lakieru żelowego i uprości go. Weź plik, który ma na celu skorygowanie kształtu naturalnych paznokci. Ostrożnie chodź po powierzchni, usuwając wierzchnią warstwę lakieru. Nie naciskaj pilnika zbyt mocno, aby nie zepsuć płytki paznokcia.
 • Czas rozpuścić pozostałą część produktu. Aby to zrobić, potrzebujesz dziesięciu wacików, zmywacza do paznokci i folii. Dobrze zwilż wacik za pomocą zmywacza acetonowego i mocno nałóż na paznokieć. Oderwij mały kawałek folii i owiń palec, aby wacik był jeszcze mocniej dociśnięty. Powtórz tę procedurę dla każdego gwoździa i pozostaw na piętnaście minut. Nie bój się, że zaszkodzisz paznokciom, ponieważ aceton praktycznie nie dociera do płytki paznokcia.
 • Usuń folię i lakier żelowy. Teraz delikatnie pracuj z każdym palcem osobno: zdejmij folię i przesuń pokrywę drewnianym patyczkiem. Do tego momentu lakier zamieni się w masę podobną do plasteliny, więc nie będzie żadnych trudności z usunięciem. Nie używaj do tego celu metalowej szpatułki, ponieważ może to uszkodzić płytkę paznokcia. Jeśli masz trudności z usunięciem lakieru żelowego z powierzchni paznokci, powtórz procedurę przez kilka minut, stosując wacik z zmywaczem do paznokci.
 • Wypoziomuj powierzchnię paznokci. Aby były gładkie i lśniące, konieczne jest ich dalsze przetwarzanie za pomocą zwykłego pilnika do polerowania. Poczekaj dziesięć minut po usunięciu lakieru folią, płytka paznokcia powinna dobrze wyschnąć. Weź pilnik do polerowania i pomaluj wszystkie paznokcie, wykonując krótkie, lekkie ruchy. Odetrzyj kurz dowolnym pędzlem i nałóż przezroczysty lakier. Możesz użyć produktu z efektem wzmocnienia i leczenia, aby przywrócić paznokcie po lakierowaniu żelowym.

Procedura usuwania nie jest bardzo skomplikowana i dostępna dla wszystkich kobiet i dziewcząt. Aby usunąć lakier hybrydowy w domu, nie musisz tracić dużo pieniędzy i czasu. Jeśli działasz tak ostrożnie, jak to możliwe, absolutnie nie rób paznokci i nie uszkadzaj naskórka. Pamiętaj, aby pokazać swojemu mistrzowi stan paznokci po usunięciu lakieru hybrydowego w domu. W końcu zdarza się, że kobiety same się ranią, nie zdając sobie z tego sprawy.

Istnieje inny sposób na usunięcie lakieru hybrydowego, który praktycznie nie różni się od pierwszego. Przed zdjęciem pokrywy podnieś narzędzia: płyn, pomarańczowy sztyft lub popychacz, posiekane waciki, folię, pilnik w kształcie, miękki młynek. Konieczne jest przetworzenie najpierw jednego, a następnie drugiej ręki. Zacznij od wypełnienia wierzchniej warstwy lakieru hybrydowego. Zadaniem jest odciąć tylko górę pilnikiem, wykonując lekkie ruchy od podstawy do wolnej krawędzi gwoździa. Lakiery żelowe szelakowe nie wymagają segregowania.

Zwilżyć kawałek waty w płynie i przymocować do paznokcia, owinąć folię nad palcem i chwilę poczekać. Jeśli strzelasz po raz pierwszy, możesz okresowo odprężyć jeden palec i obejrzeć. Usuń folię naprzemiennie z każdym palcem. Za pomocą pomarańczowego sztyftu zmyj lakier żelowy ruchami od naskórka w kierunku wolnej krawędzi. Staraj się nie naciskać mocno na paznokieć, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Jeśli pozostały kawałki powłoki, ponownie zwilż kawałek wacika i owiń go folią. Użyj miękkiej pasty do paznokci, aby powierzchnia była gładka. Jeśli planujesz ponownie pokryć lakierem hybrydowym, powinieneś zrobić manicure i przenieść naskórek.

W kabinie powłoka jest zmywana specjalnymi profesjonalnymi środkami, a także usuwana przez piłowanie. Odbywa się to łatwo i szybko, jeśli lakier zostanie usunięty przez doświadczonego specjalistę. Również w kabinie lakier żelowy jest usuwany z przedłużonych paznokci bez folii. Mistrzowie używają specjalnych narzędzi, które minimalizują uszkodzenie płytki paznokcia.

Dlaczego film jest usuwany

Przyczyny oderwania materiału są dość różnorodne, ale wiele zależy od profesjonalizmu mistrza podczas powlekania. Jeśli nie zastosujesz odpowiedniej technologii, lakier do paznokci zostanie usunięty folią z całego paznokcia lub może odkleić się na krawędziach. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz przestrzegać następujących zasad:

 • Nałożyć wszystkie składniki tylko na płytkę paznokcialakier do paznokci odsuwa się od naskórka i bocznych rolek, gdy się na nie dostanie.
 • Rozważ stan paznokci i wykonywane na nich zabiegi (manicure i inna pielęgnacja).
 • Użyj odtłuszczacza i, jeśli to konieczne, odwadniacz.
 • Nie nakładaj po parowaniu rąk. lub stosowanie kosmetyków zawierających tłuszcze i oleje.
 • Postępuj zgodnie z technologią wstępnego mielenia: Jeśli nie usuniesz górnej błyszczącej warstwy i skóry wyrastającej z naskórka z płytki paznokcia, nie zapewni to niezawodnego przylegania materiału do powierzchni paznokcia i nie spowoduje jego złuszczania.
 • Nie wbijaj zbyt wielu paznokci. Szelak nie przylgnie do uszkodzonej płyty, a jej przywrócenie zajmie trochę czasu.
 • Nie ignoruj ​​„uszczelnienia” wolna krawędź płytki paznokcia z boku i na końcach środkiem wykończeniowym.

Paznokcie po usunięciu

Ostatnio manicure za pomocą lakieru hybrydowego zyskał dużą popularność. Dzięki stabilnej powłoce, którą uzyskuje się po nałożeniu kompozycji żelowej, paznokcie zyskują długotrwały, piękny, odporny na uszkodzenia mechaniczne manicure. I chociaż ta opcja zdobienia paznokci jest uważana za bezpieczną, nadal po usunięciu tej powłoki wymagana jest pewna liczba procedur przywracania. Stosowanie chemikaliów ma negatywny wpływ na naturalną warstwę płytek paznokciowych i skóry. Po kilku zabiegach lakierowania żelem paznokcie stają się cieńsze, kruche i łamliwe.

Dziewczyny wiedzą, jak wyglądają paznokcie po usunięciu. Są to szorstkie płyty, które łuszczą się i pękają przy najmniejszym obciążeniu. Aby przywrócić naturalną siłę i piękno paznokci, należy im na chwilę całkowicie odpocząć. Oznacza to, że przez pewien czas nie powinieneś używać nawet zwykłego lakieru. Najlepsza opcja - zabiegi wellness, w tym stosowanie kompleksów witaminowych, olejków nawilżających.

Pamiętaj, aby wyciąć łamliwe paznokcie. Słabe płytki wyglądają brzydko i pękają z lekkim dotykiem. Jeśli chcesz, aby Twoje dłonie wyglądały zadbane, lepiej przyciąć cienkie krawędzie i stopniowo przywracać im atrakcyjny wygląd. Aby pielęgnacja paznokci po usunięciu lakieru żelowego była profesjonalna, zaleca się zakup specjalistycznych kompleksów przeznaczonych do regeneracji i regeneracji. Substancje tworzące te fundusze obejmują wiele przydatnych witamin i minerałów, które po nałożeniu na płytki paznokcia tworzą warstwę ochronną. Dzięki temu paznokcie po pierwszym użyciu zyskują zdrowy i zadbany wygląd.

Produkty naturalne skorzystają na zdrowiu paznokci. Oprócz stosowania specjalistycznych zabiegów konieczne jest stosowanie soku z cytryny. Codziennie wycierając płytki paznokcia naturalnym sokiem, możesz zobaczyć, jak szybko szorstkie paznokcie pokryte białymi plamami stają się zdrowsze i bardziej atrakcyjne. Dobry efekt regenerujący zapewniają kąpiele z soli morskiej. Paznokcie po usunięciu lakieru hybrydowego, zdezynfekowane solą morską, zyskują siłę i atrakcyjność.

Jeśli twoje paznokcie bolą po usunięciu, nie uciekaj się do szlifowania i innego manicure. W okresie regeneracji lepiej nie dotykać matowej osłony płytki paznokcia, która jest stopniowo pokrywana naturalną warstwą keratyny. Po usunięciu lepkiej warstwy powłoki bardzo korzystne będzie zastosowanie olejków. Tłuszcze doskonale przywracają wnętrze płytki paznokcia. Więc jeśli bolą cię paznokcie pamiętaj, aby stosować olej rycynowy, migdałowy, oliwkowy lub inny naturalny olej roślinny. Przetwarzając paznokcie po usunięciu lakieru żelowego dowolnym z nich, naturalne piękno płytek paznokcia szybko przywraca się.

Zwykły jod pomoże szybciej przywrócić naturalne piękno i atrakcyjność. Ta procedura szybko odżywia paznokcie składnikami odżywczymi. Oprócz stosowania profesjonalnych kompleksów witaminowych i naturalnych olejów, właściwe odżywianie odgrywa wielką rolę w procesie regeneracji. Aby paznokcie, włosy i skóra stały się zdrowe, konieczne jest stosowanie suszonych owoców, produktów z kwaśnego mleka, ryb, mięsa i warzyw. Ogromne korzyści dla całego ciała przynoszą świeżo wyciskane soki.

Recenzje

Recenzje na temat lakieru żelowego i jego usuwania z paznokci są sprzeczne. Ktoś może łatwo usunąć powłokę z płytki paznokcia, nie raniąc jej, podczas gdy ktoś wręcz żałuje, że zaczął używać lakieru żelowego.Jednym z niedrogich środków, które wykonują zadanie polegające na usunięciu powłoki żelowej, jest płyn do domowego usuwania lakieru hybrydowego „Antishellac” od krajowego producenta. Sądząc po recenzjach, jest to najlepsze narzędzie budżetowe, które naprawdę szybko usuwa złożone pokrycie. Ale ma wady, które przejawiają się kombinacją czynników (częste stosowanie lakierów żelowych, słaba płytka paznokcia, słaba powłoka): nieprzyjemny zapach, skórka zapala się po nałożeniu, paznokcie bolą, a płytka paznokcia pogarsza się.

Wiele pozytywnych recenzji podniosło zmywacze do lakierów hybrydowych „Severina Shellac Remover”, „Jerden Proff Gel Remover”, Irisk, „Charme Pro Line” formuła z witaminą E, „MAXI Remover” z acetonem. Wszystkie delikatnie i bezpiecznie usuwają powłokę, nie uszkadzając płytki paznokcia. Według użytkowników pokazali najgorszy wynik „Aurella Gel Polish Remover”, „Formula Profi”. Źle zalecane serwetki do usuwania lakieru żelowego. Są nieskuteczne i niewygodne, nie dają wyniku zadeklarowanego przez producenta.

7 zdjęć

Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie zmywacze do lakierów hybrydowych naprawdę działają. Wiele z nich nie jest przeznaczonych do użytku profesjonalnego, ale do użytku domowego.

Zobacz, jak usunąć lakier do paznokci za pomocą folii i klipsów w następnym filmie.

Obejrzyj wideo: Paznokcie hybrydowe - Jak ściągnać usunąć manicure hybrydowy? Basevehei (Marzec 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz