Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Maska do włosów z żółtka

W czasach starożytnych wszystkie dziewczęta i kobiety miały długie grube włosy. W końcu nie było ani mydła, ani szamponów, które by nam dzisiaj pomogły. Pomimo dużej ilości produktów do pielęgnacji włosów współczesne kobiety rzadko chwalą się eleganckimi, gęstymi włosami. Oczywiście środki stosowane przez piękno przeszłości są znacznie bardziej skuteczne niż obecne, chociaż były to głównie produkty spożywcze. Obejmowały one żółtka jaj.

Funkcje kosmetyków

Jajka od dawna słyną nie tylko ze swojej wartości odżywczej, ale także ze zdrowych właściwości organizmu, zwłaszcza włosów. Szczególnie cenny jest oczywiście żółtko, ponieważ jest ono źródłem najważniejszych pierwiastków śladowych, aminokwasów i witamin. Dlatego w kosmetykach przemysłowych i domowych istnieje wiele przepisów na jajka.

Witaminy z grup A, B, E, D, które są bogate w żółtka, eliminują kruchość, suchość, rozdwajające się końce, wypadanie włosów. Mają także korzystny wpływ na naskórek głowy, zapobiegając swędzeniu, łupieżowi, podrażnieniom i stymulując krążenie krwi.

Aminokwasy i pierwiastki śladowe chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, nasycają się składnikami odżywczymi, nawilżają, nadają połysk i gładkie niegrzeczne włosy.

Maseczki do włosów z żółtka praktycznie nie mają przeciwwskazań. Jeśli nie ma ogólnie nietolerancji i alergii na jajka, a zwłaszcza na żółtko, warto wypróbować takie maski. Nawet tym kobietom, które mają dobre włosy, zaleca się stosowanie ich w profilaktyce w celu wzmocnienia włosów i ich wzrostu. Żółtka często zastępują szampony, są bardzo dobre do mycia włosów.

Ważne jest, aby nie zapominać o takiej funkcji masek żółtkowych, jak ich szybkie suszenie i twardnienie, co stwarza problemy podczas zmywania. Dlatego takie maski nie trzymają się długo głów i zawsze zakładają plastikowy kapelusz. Jeśli zapach wydaje się nieprzyjemny, łatwo to skorygować przez dodanie olejków aromatycznych i dokładne spłukanie kompozycji szamponem i balsamem.

Jako środek terapeutyczny maski żółtkowe stosuje się podczas 10 sesji, nakładając je 4 razy w tygodniu. Aby uzyskać ogólny efekt wzmacniający i zapobiegawczy, wystarczy kilka razy co 7 dni.

Gotowe produkty sklepowe

Rzeczywistość współczesnego życia jest taka, że ​​nie zawsze jest czas i możliwość przygotowania masek w domu własnymi rękami. Mając to na uwadze, przemysł kosmetyczny oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji włosów. Wśród nich są różne maski z żółtkami jaj. To prawda, że ​​efekt ich zastosowania nie zawsze spełnia oczekiwania klientów. W końcu nie ma tam żadnych naturalnych produktów. Dobrze jest również, jeśli proszek jajeczny działa jak żółtko. W większości przypadków syntetyczne składniki zastępują naturalne.

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią maskę, biorąc pod uwagę problemy z typem włosów. W przypadku gotowych produktów ze sklepu kosmetycznego nie będzie to trudne, ponieważ opakowanie zawiera informacje o tym, do czego przeznaczony jest ten lub inny produkt.

Jak zrobić w domu

Oczywiście domowe maseczki do włosów wykonane ze sprawdzonych produktów własnymi rękami znacznie bardziej korzystnie wpływają zarówno na włosy, jak i na naskórek głowy. Ponadto istnieje wiele przepisów na przygotowanie takich domowych środków i możesz eksperymentalnie wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Będzie znacznie tańszy i bardziej skuteczny niż zakupione maski.

Początkowo gotowanie masek jajecznych w domu może być czasochłonnym procesem, ale z czasem wybranie przepisu i nadzienie ręki nie będzie problemem.

Ważne jest przestrzeganie niektórych zaleceń podczas przygotowywania domowej roboty kompozycji z użyciem żółtka jaja:

 • Jako składnik maski, która jest wykonywana w domu niezależnie, dozwolone jest przyjmowanie różnych jaj, ale pożądane jest, aby były domowej roboty i świeże. Jaja przepiórcze będą potrzebować więcej niż dwa razy kurczaka. Najczęściej wybierana jest tylko żółta część, ale jaja do masek przeznaczonych do włosów podatnych na tłuszcz nie są dzielone.
 • Żółtej części jajka nie wolno wlewać do masy z gorącymi składnikamiponieważ ma tendencję do zwijania się, jeśli temperatura przekracza 60 stopni. Jeśli do połączenia składników potrzebna jest łaźnia wodna, należy kontrolować, czy mieszanina nie stanie się bardzo gorąca. Jeśli masa będzie nadal gotowana, będziesz musiał ją wyrzucić, ponieważ czesanie jej z włosów będzie trudne.
 • Bez względu na to, jakie jajka zostaną wybrane do maski, ważne jest, aby ostrożnie oddzielić żółtka od białek. Istnieje kilka sposobów. Możesz wybrać najwygodniejszy.

Sposoby

 1. Weź lejek, może być wykonany z grubego papieru i wlej tam jajko. Przez wąską szyjkę białko przepływa do przygotowanych naczyń, żółtko pozostaje w środku.
 2. Jajko zostaje przebite igłą lub igłą, białko ulega ekspresji.
 3. Jajko pęka, a masa przesuwa się z jednej połowy skorupy na drugą. Białko wpływa do kubka, żółtko pozostaje w skorupce.

Jak korzystać

Jeśli zastosujesz się do kilku prostych zaleceń, zalety maski będą większe:

 1. Maski jajeczne są używane, gdy nadszedł czas, aby umyć włosy, ponieważ żółtko spokojnie zastępuje zarówno szampon, jak i balsam. Mokre włosy nie są konieczne, muszą być suche.
 2. Przygotowany produkt nakłada się na głowę i masuje, wciera w skórę. Następnie musisz przetworzyć włosy, w tym celu możesz użyć grzebienia z rzadkimi zębami lub szczotki.
 3. Opcjonalnie proces rozdwojonych końcówek.
 4. Kiedy cała kompozycja była na włosach, nie zapomnij założyć kapelusza lub owinąć głowę folią i owinąć czymś ciepłym.
 5. Nie ma sensu długo utrzymywać produktu na włosach - maska ​​żółtka szybko wysycha. Zwykle wystarczy od 40 minut. do 2 godzin, dzięki czemu wszystkie przydatne elementy odżywiają naskórek głowy.
 6. Jeśli produkt zawiera „gorące” składniki - nalewka z musztardy, pieprzu lub pieprzu, imbiru, cynamonu, koniaku - może być przechowywany nie dłużej niż pół godziny, aby uniknąć oparzeń lub podrażnienia skóry.
 7. Gorąca woda jest przeciwwskazana do płukania masek z żółtka. Jeśli produkt jest nadal zwinięty, będziesz musiał użyć balsamu do włosów i zaopatrzyć się w duże ilości wody z dodatkiem octu - 1 część (łyżki stołowe) na 1 litr. płyny.

Niektóre przepisy

Maski do włosów z żółtka są pokazane prawie wszystkim. Dodanie niektórych składników zmienia ich funkcjonalność. Dlatego w przypadku cytryny lepiej jest wybrać włosy skłonne do przetłuszczania się, a olejki nadają połysk i elastyczność.

Z dodatkiem miodu:

 • Będzie wymagane 2 części miodu, 1 część drobno posiekanej cebuli, 1 żółtko. Pokonaj wszystko, aż będzie gładkie, potraktuj włosy, przykryj czepkiem lub plastikową torbą. Aby uzyskać ciepło, owinąć coś ciepłego (chusteczka, ręcznik). Musisz iść z maską w ciągu godziny. Lepiej spłucz szamponem, aby pozostawić zapach cebuli.

Jeśli chodzi o użycie czapek i ocieplającego turbanu, są one zawsze potrzebne, więc nie powtórzymy tego elementu w każdym przepisie.

 • Dobrze ubij mikserem 1 część soku z cebuli, 1 żółtko i 1 część oleju rycynowego, dodaj trochę soli morskiej. Po przetworzeniu włosów chodź przez 45 minut, a następnie spłucz, lepiej szamponem.
 • Do bitych żółtek (1-2 szt.) Dodaj miód (2 łyżeczki) i taką samą ilość oleju łopianowego. Przytrzymaj przez 40 minut. i spłucz.
 • Ubij żółtko w filiżance z 1 łyżeczką płynny miód i 1 łyżeczka. sok z aloesu. Przytrzymaj przez 35 minut.

Z koniakiem lub wódką:

 • Pokonaj żółtka (2 szt.), Dodaj do nich 40 gr. brandy i woda, dobrze wymieszaj. Zachowaj nie dłużej niż 20 minut.
 • Przygotuj aloes (1 liść obrać, przebić w blenderze). Połącz powstały przecier z miodem (1 część), olejem rycynowym (1 łyżeczka) lub olejem łopianowym, koniakiem (1 łyżeczka) i żółtkiem.
 • Do jednego żółtka (ubij) dodaj 20 kropli witaminy A, 2 części miodu i 3 części brandy lub wódki. Moczyć do pół godziny.
 • Do głębokiego kubka wlać 1/2 łyżki. wódka, 1/4 łyżki. woda i 1 łyżeczka. amoniak. Oddzielnie ubij 1-2 żółtka i stopniowo wprowadzaj do roztworu. Aby uzyskać jednorodność, wymieszaj wszystko, a następnie nałóż na głowę. Odstaw na 30 minut. i spłucz.

Z jogurtem:

 • Pokonaj żółtko z 1 częścią jogurtu, 1 częścią miodu i 1/2 łyżeczki. olej migdałowy. Zmyty letnią wodą po 1,5 godziny.

Z bananem:

 • Pokonaj banana blenderem, żółtko, 1 część miodu i pół szklanki piwa. Przytrzymaj maskę przez godzinę.

Z olejkami:

 • Żółtko i oliwa z oliwek (możesz użyć dowolnego innego - 2 łyżeczki). Pokonaj mikserem, stopniowo wylewając pół szklanki wody. Natychmiast traktuj głowę i włosy, masuj i spłucz.
 • 1 część oliwy i oleju rycynowego krótko ogrzać w łaźni wodnej, wlać 1 żółtko i dokładnie dokładnie ubić. Po ogrzaniu ręcznikiem dodatkowo podgrzej głowę suszarką do włosów. Po 40 minutach spłucz wszystko.

Z henną:

 • Połącz dobrze ubite żółtko z 1 częścią twojego ulubionego szamponu, 1 częścią miodu i 1 częścią bezbarwnej henny. Przykryj włosy kompozycją, zmyj po 20 minutach.

Z proteinami (przydatnymi do włosów przetłuszczających się):

 • Najpierw musisz pokonać białko (wystarczy jedno jajko) i 10 minut na włożenie do lodówki. W tym czasie posiekaj pół awokado (możesz zastąpić je papają) w blenderze, wlej 3 części jogurtu, oczywiście naturalne, bez dodatków, żółtka i białka. Aplikuj przez 20-30 minut.
 • Pokonaj wiewiórki z 2 jajek mikserem aby uzyskać stabilne szczyty, wlej sok z połowy cytryny do tej miski, 1 łyżeczkę olejku łopianowego, jedno żółtko. Ubij i ponownie potraktuj włosy. Przytrzymaj przez pół godziny.

Ze śmietaną:

 • To jest bardzo korzystne na suche włosy: połącz 2 części kwaśnej śmietany z 2 żółtkami. Rozprowadź na całej powierzchni głowy (ci, którzy chcą, mogą jednocześnie nakładać ją na twarz), w tym na długość włosów. Posprzątaj po 15-20 minutach.

Z kefirem:

 • Ostrożnie pobite żółtko połącz z 2 łyżkami. l kefir. Traktuj naskórek głowy i całą długość włosów, spłucz po 5 minutach.

Z musztardą:

 • 2 części musztardy rozcieńczyć w 2 częściach wrzącej wody, wprowadzić 1 łyżeczkę. cukier, 1 łyżeczka. oliwa z oliwek. W schłodzoną masę wymieszaj ubite żółtko. Kompozycję nakłada się tylko na skórę głowy, koncentrując się na korzeniach. Lepiej traktować włosy olejkiem (brzoskwinia, migdał, oliwka lub inne). Przytrzymaj przez 15 do 30 minut.

Z sokiem z marchwi:

 • Pokonaj mikserem do gęstej piany 1 żółtko, 4 części soku z marchwi, 1 część oliwy z oliwek i soku z cytryny. Przytrzymaj przez 5-10 minut, a następnie spłucz jak zwykle.

Zobacz jeszcze więcej przepisów na maseczki do włosów z żółtka w następnym filmie.

Recenzje

Maski żółtkowe, które przyczyniają się do leczenia i wzmacniania włosów, są bardzo popularne i mają dobre recenzje. Te kobiety, które mniej więcej regularnie stosują maski żółtkowe, nawet z jajami sklepowymi i minimalnym zestawem składników, pozostawiają nie tylko podziwiające recenzje, ale także zdjęcia ich wspaniałych włosów.

Niezastosowanie się do receptury, metody przygotowania i czasu, w którym maska ​​powinna znajdować się na głowie, prowadzi do negatywnych wyników, aw rezultacie negatywnych recenzji.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz