Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Jak rozcieńczyć lakier do paznokci

Niemal wszystkie kobiety bez wyjątku spotkały się z problemem pogrubienia i wysuszenia lakieru do paznokci w butelce. W związku z tym wiele kobiet miało pytanie, jak tego uniknąć i jak rozcieńczyć gruby lakier. W rzeczywistości wysuszoną emalię można bardzo łatwo przywrócić w domu. Aby to zrobić, musisz skorzystać z kilku przydatnych wskazówek.

Zasada działania

Możesz zapisać dowolną powłokę do paznokci za pomocą specjalistycznego rozcieńczalnika, który jest niezbędny do przywrócenia jej struktury.

Sprawia, że ​​szkliwo jest bardziej płynne i pomaga przywrócić jego dawną jakość. Wybierając rozcieńczalnik, musisz spróbować zdobyć tylko substancje najwyższej jakości. Kupując prawdziwy profesjonalny rozcieńczalnik, możesz wydać go bardzo ekonomicznie, ponieważ nawet kilka kropli takiego produktu ma bardzo skuteczny efekt.

Takie narzędzie może rozcieńczyć każdą grubą powłokę i sprawić, że jej nakładanie na paznokcie będzie bardziej równomierne i proste. Z reguły koszt jednego bąbla takiej specjalistycznej substancji nie przekracza ceny butelki średniej powłoki na paznokcie. Efekt tego narzędzia jest nie tylko skuteczny, ale także trwały. Do lakierów na bazie akrylu i powłok żelowych można stosować specjalne rozpuszczalniki. Ponadto narzędzie to jest praktycznie nieszkodliwe, ponieważ nie zawiera acetonu i innych szkodliwych substancji.

Specjalny rozcieńczalnik, działający na narzędzie do farbowania paznokci, przywraca poprzednie właściwości, ale nie zmienia koloru. Dlatego to narzędzie jest najbardziej skuteczne do rozpuszczania powłok na paznokcie. Jedynym minusem w jego stosowaniu jest to, że jedno zastosowanie rozcieńczalnika wystarcza tylko na miesiąc, a następnie szkliwo może ponownie bardzo łatwo zgęstnieć.

Jak korzystać

Rozpuszczalniki muszą być stosowane prawidłowo, aby efekt był jak najbardziej zauważalny i trwały. W standardowej butelce z pokrowcem na paznokcie należy kapać kilka kropli tego produktu, a następnie owinąć pokrywkę i dokładnie wymieszać, wstrząsając. Jeśli szkliwo jest bardzo pogrubione, a dwie krople były niewystarczające, możesz dodać tyle specjalnego rozcieńczalnika i ponownie wstrząsnąć butelką.

Bardzo ważne jest, aby nie przesadzać przy użyciu rozcieńczalnika, ponieważ nadmierna ilość tego środka może zmienić konsystencję szkliwa i uczynić go bardzo płynnym, a ponadto jego kolor może się znacznie zmienić. Z reguły w przypadku nadmiaru rozcieńczalnika powłoka staje się jaśniejsza, nakładanie jej nie jest już tak niewygodne, ponieważ na płytce paznokcia pojawiają się szczeliny.

Ważne jest również przestrzeganie specjalnych warunków przechowywania takiego rozpuszczalnika. Ponieważ alkohol jest częścią tego produktu, produkt ten należy przechowywać w miejscach zamkniętych przed ogniem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Najważniejszą zasadą przechowywania rozcieńczalnika jest to, że nie wolno go przechowywać w lodówce, szczególnie jeśli rozcieńczalnik znajduje się w szklanej fiolce. W przypadku naruszenia tego warunku produkt straci wszystkie swoje właściwości i nie będzie w stanie przywrócić lakieru do paznokci. Dużym plusem rozcieńczalnika do lakierów emaliowanych jest to, że ma bardzo długi okres trwałości, jeśli wszystkie warunki przechowywania są spełnione.

Wielu ekspertów zaleca zakup specjalistycznych produktów do rozpuszczania tej samej marki lub marki, w tym lakieru do paznokci.

Wynika to z faktu, że ich skład będzie możliwie jak najbardziej podobny, takie narzędzie doskonale uzupełni lakier do paznokci podobnej marki i znacznie go przywróci.

Zmywacz do paznokci

Drugim najpopularniejszym rozpuszczalnikiem szkliwa po produktach specjalnych jest zmywacz do paznokci. Jest to najstarsza i najbardziej znana opcja ratowania lakieru.

Płyn do usuwania jest najprostszym i najtańszym rozpuszczalnikiem, ale uważa się, że jest to najbardziej niskiej jakości sposób na przywrócenie struktury szkliwa. Eksperci podkreślają, że jeśli aceton zostanie włączony do zmywacza, będzie to rozpuszczalnik złej jakości, a efekt jego zastosowania będzie bardzo krótkotrwały. Powłoka wkrótce ponownie zgęstnieje, a ponadto stanie się znacznie mniej trwała.

Środek do usuwania lakieru niewątpliwie rozcieńcza zagęszczony szkliwo i sprawia, że ​​jest o wiele bardziej płynny, ale dużą wadą tej metody rozcieńczania jest to, że bardzo trudno jest zachować właściwe proporcje.

Chociaż ta metoda rozpuszczania lakieru do paznokci jest najprostsza, ma wiele wad. Tak więc struktura szkliwa staje się zbyt płynna, ponadto wyschnie znacznie dłużej na powierzchni płytek paznokcia. Płyn do usuwania, dostając się do tego produktu, może zauważalnie zmienić jego kolor, a ponadto nie tylko go rozjaśnić, ale także ogólnie pogorszyć jakość powłoki.

Ponadto to narzędzie niekorzystnie wpłynie na same paznokcie. Można go używać tylko wtedy, gdy pilnie potrzebujesz rozcieńczyć swój ulubiony lakier i nie ma innych środków na wyciągnięcie ręki. Tylko wtedy możesz użyć tego narzędzia, ponieważ wkrótce po tej procedurze szkliwo ponownie zgęstnieje, w ten sposób możesz go bardzo szybko zepsuć, a następnie całkowicie pożegnać się z tą powłoką lakierniczą.

Woda micelarna

Innym możliwym rozwiązaniem problemu zagęszczonej powłoki jest rozcieńczenie jej wodą micelarną.

Ta metoda jest skuteczna i pomaga zmienić konsystencję szkliwa na bardziej płynną. Ale to narzędzie również musi być używane prawidłowo, proporcjonalnie. Na standardowej emaliowanej butelce dodaj jedną łyżeczkę wody micelarnej i powoli wymieszaj te elementy za pomocą pędzla. Następnie konieczne jest pozostawienie powłoki lakierniczej na około 10 minut, a następnie może to wpłynąć na konsystencję powłoki lakierniczej i uczynić ją bardziej płynną. Pod koniec tej procedury możesz bezpiecznie przystąpić do używania szkliwa. Efekt użycia wody micelarnej jest stosunkowo krótki, ale nie wpływa na zmianę koloru powłoki, pozostaje nasycony.

Inne sposoby

Innym popularnym sposobem rozcieńczania zagęszczonego lakieru jest użycie przezroczystego lakieru do paznokci.

To narzędzie nie może mieć trwałego efektu, jest idealne tylko do jednego lub dwóch zastosowań. Przezroczysty produkt nie rozcieńcza szkliwa, jego tekstura również się nie zmienia, ale jednocześnie jest w stanie wchłonąć z niego zabarwione cząsteczki. W ten sposób szkliwo nie jest rozcieńczane, ale do środka przezroczystego dodaje się tylko kolorowe pigmenty. Jedyną wadą tej procedury jest to, że jasność ulubionej powłoki, która się pogrubiła, jest znacznie zmniejszona, a kolor staje się mniej nasycony.

Nie mniej popularna jest metoda rozpuszczania powłoki lakierniczej poprzez podgrzanie butelki za pomocą tego narzędzia.

Jest to bardzo prosta i niedroga opcja przywracania struktury lakieru do paznokci. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ale efekt jest jednorazowy, to znaczy, zanim będziesz gotowy do nałożenia emalii lakierniczej na paznokcie, będziesz musiał ponownie rozgrzać butelkę i tak dalej. Wynika to z faktu, że po ochłodzeniu tego produktu kosmetycznego ponownie stanie się gęsty.

Aby rozpuścić zagęszczony lakier do paznokci przez ogrzewanie, musisz przestrzegać pewnych zasad. Tak więc ogrzewanie zagęszczonych emalii należy wykonać przez umieszczenie w gorącej wodzie. Opuszczając butelkę do pojemnika z wrzącą wodą, musisz poczekać 15 minut, a następnie możesz wyjąć ten produkt i użyć go. Prowadzi to do tego, że powłoka staje się bardziej płynna i dobrze rozprowadza się na powierzchni płytki paznokcia.

Jak zachować spójność

Aby uniknąć wysuszenia i zmian grubości powłoki, konieczne jest prawidłowe obchodzenie się z nią.

Jednym z głównych warunków zapewniających trwałość szkliwa jest konieczność przechowywania lakieru do paznokci w temperaturze poniżej temperatury pokojowej w miejscu, w którym nie padają na niego promienie słoneczne.

Ponadto za każdym razem musisz upewnić się, jak szczelnie owinięto pokrywkę butelki. Po każdym użyciu górną część emaliowanej butelki należy oczyścić z wysuszonych cząstek tego produktu, ponieważ jeśli powłoka się nagromadzi, butelka będzie nieszczelna, co doprowadzi do szybkiego wyschnięcia lakieru do paznokci.

Kupując ten produkt, powinieneś starać się preferować lakiery do paznokci, w których butelkach znajdują się małe kulki niezbędne do ubicia lakieru przez potrząsanie. Pozwalają rozbić zagęszczone cząsteczki lakieru i pomagają utrzymać jego normalną teksturę przez dłuższy czas. Jeśli przestrzegasz wszystkich powyższych zasad, możesz przedłużyć żywotność dowolnego lakieru do paznokci.

Recenzje

Sądząc po opiniach dziewcząt i kobiet, większość z nich napotkała taki problem, jak pogrubienie lakieru do paznokci. Wszystkie kobiety radzą sobie z tym problemem na różne sposoby. Niektóre osoby wolą korzystać z metod domowych, takich jak podgrzewanie butelki za pomocą tego narzędzia lub oparcie jej na gorącej baterii przez kilka minut. Niektóre nawet poprawiają konsystencję lakieru do paznokci, pocierając bąbelkiem ten produkt między dłońmi.

Ktoś woli rozcieńczyć lakier acetonem lub zmywaczem do paznokci, ale wielu zauważa, że ​​po tym struktura lakieru wyraźnie się pogarsza, a produkt może nawet zacząć się kruszyć. Kobiety rozcieńczają lakier do paznokci płynem, aby go usunąć, nie biorąc pod uwagę ilości szkliwa w butelce, co jest bardzo ważne. Na połowie butelki z lakierem można dodać nie więcej niż 10 kropli, jak wskazują kobiety, ponieważ sądząc po ich recenzjach, w tym przypadku lakier nie traci swoich cech jakościowych i koloru.

Większość kobiet twierdzi, że najlepszym sposobem na rozpuszczenie lakieru do paznokci jest użycie specjalnie do tego przeznaczonego produktu, ponieważ jest on najbardziej skuteczny i pozwala utrzymać lakier do paznokci w tym samym stanie płynnym przez dłuższy okres czasu. Ponadto wiele kobiet zauważa, że ​​to narzędzie jest stosunkowo niedrogie. Zwracają również uwagę na opłacalność jego zastosowania, ponieważ pół butelki lakieru wymaga znacznie mniej takiego produktu niż, na przykład, płyn do usuwania. Kobiety wskazują również, że to narzędzie jest najbezpieczniejsze i najłatwiejsze w użyciu, dlatego większość płci pięknej preferuje specjalne rozpuszczalniki do zwalczania zagęszczonych emalii.

Dowiesz się więcej o tym, jak rozcieńczyć lakier do paznokci z następnego filmu.

Obejrzyj wideo: Jak odświeżyć zaschnięty lakier do paznokci # (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz