Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Dlaczego lakier żelowy szybko złuszcza się z paznokcia

Manicure z użyciem lakieru hybrydowego jest bardzo popularny od dawna. Jest jasny, wytrzymały, stylowy, a co najważniejsze, trwały. Ale czasami nawet on może mieć pewne wady, na przykład przedwczesne złuszczanie z płytki paznokcia. Dlaczego lakier żelowy szybko zdziera paznokieć i jak tego można uniknąć, opiszemy w tym artykule.

Powody

Powody, dla których lakier żelowy złuszcza się z paznokci w drugim dniu po aplikacji lub maksymalnie tydzień później, ogromna różnorodność. I wbrew powszechnemu przekonaniu, mistrz nie zawsze ponosi winę za przedwczesne złuszczanie powłoki żelowej. Wszystkie przyczyny, które prowadzą do tego problemu, można podzielić na kilka dużych grup. Najczęściej lakier żelowy złuszcza się z naturalnego paznokcia w następujących przypadkach:

 1. W przypadku poważnych problemów zdrowotnych lakier żelowy spada z płytki paznokcia w ciągu pierwszych dni po nałożeniu. W obecności chorób, takich jak cukrzyca, choroba serca lub nerka lub jakikolwiek inny zabieg chirurgiczny, zaleca się zrezygnowanie z takiego powlekania nagietków. Ta sama zasada dotyczy przyjmowania antybiotyków, a także okresu początku cyklu miesiączkowego. We wszystkich tych przypadkach lakier żelowy nie będzie trwał długo na paznokciach i zacznie złuszczać się z płytki paznokcia po dwóch dniach.
 2. Indywidualne cechy ciała, obejmują nadmierne pocenie się dłoni, zbyt tłustą skórę palców, a także cienkie i złuszczone paznokcie. We wszystkich tych przypadkach nie jest zapewnione ścisłe przyleganie powłoki do płytki paznokcia, co oznacza, że ​​lakier żelowy może zacząć odrywać się zarówno od podstawy, jak i od utrwalacza. Dlatego bardzo ważne jest, aby przywrócić zdrowie paznokciom, a także pozbyć się nadmiernej potliwości i należy użyć specjalnego odtłuszczacza.
 3. Stosowanie produktów niskiej jakości lub produktów różnych producentów. Dlatego najlepiej kupić podkład, podkład, lakier nawierzchniowy i lakier hybrydowy tej samej marki. Nie próbuj oszczędzać na zakupie tych komponentów, lepiej wybrać produkty od znanych producentów.
 4. Naruszenie technologii wykonywania manicure. Obejmuje to nieprawidłowe nakładanie wszystkich funduszy na paznokieć, ignorowanie prawidłowego przetwarzania naskórka, wykonanie wykończenia manicure bezpośrednio przed użyciem lakieru żelowego, nałożenie bazy i samej powłoki na naskórek. Tak więc w przypadku braku uszczelnienia powierzchni czołowej gwoździ powłoka pozostawia na swoich końcach już dzień po nałożeniu.
 5. Nałożenie grubej warstwy produktu w obszarze naskórka jest również przyczyną pojawienia się takiej wady.
 6. Wykonywanie zabiegów spa w przeddzień pokrycia żelem. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku różnych owinięć dłoni mieszankami na bazie oleju, a także stosowania różnych masek. W takich przypadkach płytki paznokcia są zbyt wilgotne i tłuste, a nawet użycie odtłuszczacza nie pomoże mocno umocować bazy i lakieru żelowego na ich powierzchni.
 7. Nieprzestrzeganie czasu schnięcia paznokci w lampie. Nie zawsze mistrzowie, a zwłaszcza dziewczęta, które niezależnie wykonują takie manicure w domu, mogą wytrzymać gwoździe w lampie przez wymagany czas. W rezultacie powłoka może nie tylko przedwcześnie się odkleić, ale również mogą pojawić się na niej różne pęcherzyki i pęknięcia.
 8. Brak usuwania lepkiej warstwy z powierzchni paznokci jest również częstą przyczyną przedwczesnego złuszczania powłoki helowej z ich powierzchni.
 9. Nadmiernie częsty kontakt z wodą i agresywnymi chemikaliami w pierwszych dniach po wykonaniu manicure za pomocą lakieru hybrydowego. Często zdarza się, że powłoka nie tylko złuszcza powierzchnię paznokci, ale także zdziera z nią folię. Dzieje się tak w przypadkach, gdy przez kilka godzin po zakończeniu zabiegu paznokcie długo pozostają w kontakcie z wodą.
 10. Brak profesjonalizmu mistrza, a także chęć zaoszczędzenia czasu na procedurze. Czasami, aby wykonać manicure jak najszybciej, niektórzy mistrzowie serwisu paznokci ignorują stosowanie jakichkolwiek obowiązkowych środków, co w rezultacie prowadzi do złej jakości pokrycia i jego przedwczesnego złuszczania.

Ale aby zachować piękny manicure wykonany lakierem hybrydowym, nie wystarczy po prostu wiedzieć o przyczynach takiej wady, jak jej przedwczesne złuszczanie z płytki paznokcia. Musisz także wiedzieć, jak tego uniknąć.

Dowiesz się więcej o tym, dlaczego lakier hybrydowy złuszcza się z następnego filmu.

Jak tego uniknąć

W każdym przypadku przyczyny złuszczania powłoki z nagietka są różne, a także metody ich eliminacji. Dlatego, jeśli mówimy o tym, jak uniknąć pojawienia się tej wady, najpierw należy polegać na samej przyczynie jej pojawienia się.

Jeśli wada wystąpi z powodu przewlekłych problemów zdrowotnych, istnieją dwa sposoby ich rozwiązania. Pierwszy polega na kompleksowym leczeniu, a drugi na zastosowaniu innego rodzaju lakieru do paznokci, takiego jak akryl. Jeśli powodem są antybiotyki, najpierw musisz je ukończyć, a zaledwie siedem dni po zakończeniu możesz zacząć manicure z lakierem hybrydowym.

Przy nadmiernym tłuszczu i poceniu się dłoni należy używać specjalnych kremów i maści przeznaczonych do leczenia nadmiernej potliwości, a także regularnie kąpać się z kory dębu. Bezpośrednio podczas manicure należy zwrócić szczególną uwagę na odtłuszczanie płytki paznokcia. Jeśli metody te nie przynoszą pożądanego efektu, konieczna jest zmiana producenta wybranego lakieru hybrydowego.

Bardzo suche, łamliwe i cienkie paznokcie również nie są w stanie przedłużyć na sobie powłoki żelowej.

Dlatego przede wszystkim należy przywrócić im zdrowie. Musisz pić specjalne multiwitaminy, regularnie stosować specjalne kremy i okłady na paznokcie, na przykład krem ​​do rąk i czerwone mielone chili. Podczas wykonywania prac domowych konieczne jest stosowanie rękawic ochronnych.

Kupując lakier hybrydowy i inne akcesoria do wykonania tego rodzaju manicure, zdecydowanie warto dokonać zakupu w zaufanym sklepie. Wskazane jest, aby dawać pierwszeństwo produktom tych producentów, którym udało się zdobyć pozycję niezawodnych marek, które wytwarzają produkty wysokiej jakości. W takim przypadku najlepiej będzie, jeśli odtłuszczacz, lakier hybrydowy i inne produkty zostaną wydane przez tę samą markę. Zapewnia to ich pełną zgodność. Ponadto takie narzędzia będą się wzajemnie uzupełniać i zwiększać.

Konieczne jest przestrzeganie technologii wykonywania manicure. Wbrew powszechnemu przekonaniu konieczne jest usunięcie naskórka co najmniej jeden dzień przed lakierowaniem żelowym. Konieczne jest użycie wszystkich zalecanych środków, a mianowicie: buff do usuwania warstwy keratynowej z nagietków, odtłuszczacza, podkładu, bazy, lakieru hybrydowego i utrwalacza. Nie ignoruj ​​czasu suszenia każdej warstwy w lampie. Dokładny czas schnięcia każdego produktu zależy od konkretnego producenta i rodzaju zastosowanej lampy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zastosowanie wszystkich funduszy w obszarze wokół naskórka. Jeśli dostaną się na nią, prawie niemożliwe będzie uniknięcie przedwczesnego złuszczania powłoki. Dlatego cały nadmiar naskórka należy ostrożnie usunąć, a jego resztki należy odsunąć jak najdalej od łożyska paznokcia.

Aby zastosować lakier hybrydowy, a także inne środki, konieczne jest nałożenie cienkiej warstwy i ostrożne wysuszenie każdego z nich w lampie. Jednocześnie zaleca się pomalowanie i wysuszenie każdego paznokcia po kolei, a nie wszystkich razem. Zapewnia to jednolitą aplikację i trwałe rezultaty.

Nie zaleca się stosowania produktów do pielęgnacji rąk zawierających olej przez co najmniej 4 godziny lub długich kąpieli. W przeciwnym razie paznokcie mogą stać się bardzo wilgotne lub tłuste, co nie pozwoli na ścisłe przyleganie lakieru do powierzchni płytki paznokcia.

Podczas samej procedury konieczne jest nie tylko staranne wysuszenie każdego gwoździa w lampie, ale także regularne usuwanie lepkiej warstwy z jej powierzchni. Zaleca się to zrobić po każdej nałożonej warstwie lakieru hybrydowego.

Pod koniec manicure nie zaleca się długotrwałego kontaktu z wodą, a tym bardziej ze szkodliwymi agresywnymi chemikaliami. Doprowadzi to również do tego, że lakier żelowy zacznie złuszczać się z płytki paznokcia w ciągu kilku godzin po nałożeniu. Jeśli istnieje taka potrzeba, zdecydowanie powinieneś użyć specjalnych gumowych rękawiczek.

W przypadku, gdy manicure jest wykonywany nie w domu, ale w salonie, musisz wcześniej zaangażować się w poszukiwanie dobrego mistrza. Może to pomóc przyjaciołom i opiniom.

Tylko wysoko wykwalifikowany specjalista, który nie tylko ma duże doświadczenie, ale także przestrzega technologii wykonywania tego rodzaju manicure, a także stosowania wysokiej jakości materiałów, będzie w stanie wykonywać naprawdę piękne i trwałe manicure żelowe.

Odkryliśmy przyczyny przedwczesnego złuszczania powłoki żelowej z nagietków i możliwości zapobiegania tej wadzie. Czas porozmawiać o tym, co robić w sytuacjach, w których powłoka już się zaczęła.

Wady maskowania

W niektórych przypadkach nawet wszystkie zalecenia zapobiegające przedwczesnemu złuszczaniu powłoki z paznokci są bezsilne, a lakier żelowy zaczyna odsuwać się od powierzchni paznokcia u podstawy lub wolnej krawędzi. W zależności od ilości odklejonej powłoki i po której stronie płytki paznokcia wada ta może być maskowana na kilka sposobów.

Od razu chcę zauważyć, że jeśli po manicure minęło więcej niż 10 dni, wówczas jedynym sposobem na wykonanie zabiegu powinno być wyeliminowanie takiej wady, jak przedwczesne złuszczanie lakieru żelowego z powierzchni paznokci.

W tym przypadku nie ma znaczenia, obieranie rozpoczęło się od końca, od podstawy lub z boków nagietków. Najlepiej natychmiast skontaktować się ze specjalistą lub przerobić manicure całkowicie niezależnie, jeśli wykonano go w domu. To samo dotyczy przypadków, gdy złuszczanie lakieru żelowego następuje na trzech lub więcej palcach. Ukrywanie tej wady niezauważonej przez innych będzie bardzo trudne.

Należy również rozumieć, że sposób maskowania złuszczonego elementu będzie zależał od jego położenia. Na przykład, jeśli kawałek złamał się na krawędzi paznokcia, możesz ożywić cały manicure, poprawiając go do wykonania w stylu francuskim. Jeśli część lakieru żelowego oderwała się bezpośrednio u podstawy łożyska paznokcia, możesz wykonać manicure księżycowy lub dodatkowo ozdobić paznokcie dżetów.

Zasadniczo sytuację można poprawić na trzy sposoby:

 1. Ponownie wykonaj cały manicure. W niektórych salonach ta procedura jest bezpłatna, ale pod warunkiem, że powłoka oderwała się w ciągu dwóch dni po nałożeniu i tylko na jednym paznokciu.
 2. Dodatkowa dekoracja lakieru do paznokci. Obejmuje to stosowanie naklejek, dżetów i błyszczy zarówno w tych miejscach, w których pojawiła się wada, jak i na niektórych innych paznokciach w celu stworzenia wyglądu takiego manicure.
 3. Możesz zamaskować istniejące uszkodzenia innym lakierem.

To właśnie przy tej drugiej opcji chciałbym rozwodzić się bardziej szczegółowo. Faktem jest, że taka metoda maskowania jest mniej czasochłonna, a jej wynik jest doskonały.

Procedura w tym przypadku zależy bezpośrednio od tego, czy manicure jest wykonywany w domu niezależnie, czy przez mistrza.

W pierwszym przypadku naprawienie sytuacji jest bardzo łatwe. Wystarczy nałożyć niewielką ilość żelu o identycznym odcieniu na miejsce dekoltu, wysuszyć w lampie, przykryć utrwalaczem na wierzchu i ponownie wysuszyć. Aby uniknąć nieprawidłowości, najpierw należy delikatnie posiekać miejsce dekoltu zwykłym pilnikiem do manicure. Niektóre dziewczyny, które wykonują taki manicure samodzielnie, wolą nie tylko ukryć uszkodzony paznokieć, ale całkowicie go odmalować. Stara i uszkodzona powłoka jest usuwana, paznokieć jest dokładnie myty i ponownie malowany w pożądanym kolorze.

W przypadku, gdy manicure został wykonany w salonie, możesz kupić lakier, który najlepiej pasuje do odcienia lakieru hybrydowego, który zaczął pękać. Podobnie jak w pierwszym przypadku konieczne jest przetworzenie ostrych krawędzi dekoltu pilnikiem do paznokci. Następnie nałóż wybrany lakier w dwóch warstwach na powstałą pustkę, poczekaj, aż całkowicie wyschnie i nałóż na niego kolejną warstwę przezroczystego lakieru lub utrwalacza.

Wcześniej mówiono, że nie trzeba używać lakieru o identycznym odcieniu, w zależności od lokalizacji złuszczonej powłoki można ją zamaskować księżycem lub francuskim manicure. Wszystko zależy od pożądania i wyobraźni.

Oczywiście zastosowanie takich technik nie pozwoli uzyskać efektu właśnie ukończonego idealnego manicure, pomoże jednak znacznie ukryć pojawiającą się wadę i sprawi, że będzie praktycznie niewidoczna dla innych.

W każdym razie, bez względu na to, jak wysokiej jakości jest polski lakier żelowy do manicure, unikanie wad może być bardzo trudne. Ale teraz, gdy wiesz już nie tylko o przyczynach przedwczesnego złuszczania powłoki żelowej z powierzchni nagietków, ale także o tym, jak zapobiegać tej wadzie, o wiele łatwiej będzie stworzyć idealny, piękny i trwały manicure. A jeśli w niektórych miejscach powłoka żelowa zacznie odpadać, możesz łatwo maskować tę wadę, a w przyszłości po prostu nie pozwól, aby się ponownie pojawiła.

Obejrzyj wideo: Dlaczego hybryda odchodzi, nie trzyma się, odpada? Błędy w stylizacji Fakty i Mity Candymona (Październik 2019).

Zostaw Swój Komentarz