Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Kolagenowa maska ​​do oczu

Każda kobieta chce pozostać piękna i młoda tak długo, jak to możliwe, jednak zmiany skórne związane z wiekiem nieuchronnie zmieniają naszą twarz. Kolagen jest jednym z najważniejszych składników skóry, dzięki czemu jest gładka i elastyczna. Z tym związane są również główne problemy związane z wiekiem - jego ilość, którą produkuje ciało, zmniejsza się z biegiem lat. Jednak przemysł kosmetyczny stale tworzy fundusze, aby uzupełnić równowagę skóry i zachować jej oryginalny wygląd.

Pierwsze zmarszczki z reguły pojawiają się wokół oczu - są to te same „kurze łapki”, które mogą zepsuć życie kobiety dość wcześnie. Już w wieku około 25 lat wiele kobiet boryka się z tym problemem i próbuje go naprawić. Jest to szczególnie istotne w przypadku megamiast, w których różne czynniki środowiskowe i społeczne wpływają w zły sposób na nasze zdrowie i wygląd.

Chodzi o komórki skóry, które rozciągają się z wiekiem i tworzą widoczne rozstępy i zmarszczki. Jednak na rynku kosmetyków od dawna istnieją nie tylko różne kremy, ale także maski do wygładzania skóry.

Funkcje

Maska do skóry wokół oczu ma wiele cech. Jeśli używasz masek na twarz, wiesz, że większość z nich nie jest przeznaczona do najdelikatniejszej skóry oczu i warg, dlatego do takich produktów wybierane są najbezpieczniejsze składniki. Ponieważ proces przenikania kolagenu do skóry jest bardzo trudny, dodaje się do niego substancje, które gwarantują dostarczenie niezbędnej dawki do naskórka. Należą do nich ekstrakty roślinne, kwasy i inne. Niektóre z nich - na przykład kwas hialuronowy - są dobrze znane wszystkim zainteresowanym innowacjami kosmetycznymi.

Ponieważ komórki skóry zarodkują i rozwijają się w głębszych warstwach, żadne kosmetyki nie mogą ich zmienić z zewnątrz.

Potrzebne są inne metody, aby skorygować procesy produkcji substancji aktywnych, jednak regularne stosowanie maski z kolagenem pozwala utrzymać obecny stan i oprzeć się zniszczeniu włókien. W ten sposób uzyskuje się efekt wygładzający.

Odmiany

Istnieje wiele różnych masek kolagenowych. Przede wszystkim są to maski salonowe, które są zawarte w cenniku wielu salonów kosmetycznych w dużych, a nie tylko miastach. Stosowane tam profesjonalne maski z reguły pozwalają osiągnąć długotrwały efekt bez zbędnych wysiłków.

Ale możesz używać masek do użytku domowego, zwłaszcza, że ​​nie wymagają złożonego sprzętu ani specjalnych umiejętności - wszystko jest niezwykle proste. Ale ich efekt nie zawsze jest tym, którego się oczekuje, a tutaj należy ostrożnie podejść do wyboru zarówno rodzaju maski, jak i jej producenta. Jak szybki i widoczny efekt zależy od jakości i składu.

Najpopularniejszym źródłem kolagenu do kosmetyków są skóry bydlęce. Jest tani, łatwy do wydobycia i przetworzenia. Ale efekt w tym przypadku jest minimalny, ponieważ ludzkie komórki skóry nie w pełni absorbują kolagen zwierzęcy. Często powoduje nawet reakcje alergiczne na skórze.

Alternatywą dla kolagenu zwierzęcego jest warzywo. Wydobywany jest podczas przetwarzania zbóż. Penetrując na znacznie większą głębokość, taki kolagen daje szybszy wynik.

Jedną ze słynnych odmian jest osmantus, którego ekstrakt znacznie poprawia kondycję skóry. Jako dodatkową terapię możesz pić słynną chińską herbatę z liści osmantusa podczas kursu.

Być może najbardziej skuteczny, zdaniem wielu kobiet, jest kolagen pozyskiwany ze skóry ryb głębinowych lub z wodorostów. To źródło jest szczególnie popularne wśród azjatyckich producentów, jednak konieczne jest bardzo ostrożne wybieranie i stosowanie takich produktów, jeśli istnieje skłonność do alergii na owoce morza. Jest jeszcze jeden minus dla takich masek - ich koszt z reguły przekracza koszt analogów z kolagenem roślinnym.

W sklepach można znaleźć maski do skóry wokół oczu ze złotym, glinianym, krystalicznym, czarnym koreańskim, które stały się trendem ostatnich lat.

Ponadto warto zwrócić uwagę na osiągnięcie nowoczesnej nanokosmologii - masek z bio-złotem. Nie wymagają długiego kursu i z reguły dają bardzo szybki efekt.

Marki

W tej chwili na rynku kosmetycznym nie brakuje wyboru tych masek do delikatnej skóry. Wśród chińskich producentów można wyróżnić Dizao, Imeten, Eye Patch, Vilenta, „Faraon Baths”. Wśród koreańskich firm, które już okazały się doskonałymi producentami różnych kosmetyków do oczu, możemy wyróżnić Purederm i Pilaten. Wśród europejskich szczególnie udowodnione Beauty Med, Via Beauty, Gold Crystal i Skinlite. A w Stanach Zjednoczonych w tej dziedzinie przoduje Styl urody.

Jak korzystać

  1. Przede wszystkim przed nałożeniem maski na skórę wokół oczu należy oczyścić skórę z brudu, kosmetyków itp. Lepiej jest użyć do tego nie standardowego narzędzia, ale specjalnego do powiek - z reguły zawiera również substancje czynne zaprojektowane w celu poprawy kondycji delikatnej skóry.
  2. Z reguły maski kolagenowe do oczu są sprzedawane jako gotowe - w postaci kółek lub orzeszków ziemnych, które są nazywane „łatkami”. Wystarczy wyjąć półfabrykaty z zamkniętego opakowania i przymocować do twarzy. Pod wpływem temperatury ciała maska ​​zaczyna się rozpuszczać, a zawarte w niej substancje wnikają w skórę.
  3. Przeczytaj zalecenia - proces aplikacji może się różnić w zależności od producenta. Zwróć szczególną uwagę na czas, jaki maska ​​musi utrzymywać na twarzy - zbyt długie stosowanie może niekorzystnie wpłynąć na skórę. Z reguły czas nałożenia maski wynosi 20-30 minut.
  4. Po użyciu maski nałóż krem ​​lub specjalne serum na skórę. Wiele marek wypuszcza je w tej samej linii z maskami.

Takie maski nie są przeznaczone do codziennego użytku, a najlepszą opcją jest użycie kursów.

Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze, częste czytanie lub inna praca wymaga ciągłego zmęczenia oczu, używaj maski kolagenowej z dwutygodniowymi kursami co sześć miesięcy. Ale jednocześnie nie powinieneś używać go codziennie - potrzebujesz odstępów 2-3 dni. W trybie umiarkowanym możesz użyć go do utrzymania odcienia skóry raz w tygodniu.

Recenzje

Wiele kobiet zauważa, że ​​maska ​​kolagenowa nie tylko wygładza skórę wokół oczu, ale także usuwa obrzęki i cienie. Takie maski stały się prawdziwym zbawieniem dla kobiet cierpiących na zmęczenie oczu - doskonale usuwa obrzęki, drobne zmarszczki i cienie.

Jednak nie należy go używać codziennie, w przeciwnym razie może pojawić się nieprzyjemna suchość i pieczenie na skórze. Ponadto należy przestać używać maski i skonsultować się z dermatologiem, jeśli wystąpi reakcja alergiczna.

Zobacz następny film, aby zapoznać się z kolagenowymi maskami do oczu.

Obejrzyj wideo: Kupiłam, polecam cz 2 (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz