Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2020

Ile wyschnąć lakier hybrydowy

Piękna kobieta jest w dużej mierze zdeterminowana przez zadbany manicure. Wraz z pojawieniem się lakieru hybrydowego znacznie łatwiej było utrzymać powłokę bardziej trwałą. Manicure z lakierem hybrydowym będzie „noszony” od dwóch tygodni, w zależności od tempa wzrostu własnej płytki paznokcia.

Niektórym fashionistkom udaje się przejść bez żetonów i płatkowania do jednego miesiąca.

Dobry manicure decyduje o poprawności nakładania lakieru hybrydowego przy obowiązkowym użyciu podstawy i utrwalaczy, wysokiej jakości materiałów używanych w pracy, i oczywiście przestrzeganie technologii suszenia powłoki w specjalnej lampie.

O tym, ile lakieru hybrydowego należy wysuszyć w lampie, aby powłoka cieszyła Cię przez długi czas, a ten artykuł zostanie omówiony.

Funkcje procedury

Jak wspomniano powyżej, cechą tej procedury są specjalne warunki suszenia powłoki w lampie. Aby to zrobić, użyj lamp UV, diod LED lub lamp typu kombinowanego.

Teoretycznie możliwe jest suszenie zwykłego lakieru żelowego (jeśli nie jest to specjalny niewrażliwy produkt) bez lampy, ponieważ promienie słoneczne zawierają również ultrafiolet.

Tylko taki proces zajmie dużo czasu, a jakość manicure pozostawi wiele do życzenia - nierównomierne suszenie na świeżym powietrzu doprowadzi do złuszczania, wzdęć i zabarwienia naturalnego paznokcia. Dlatego lepiej jest użyć specjalnej lampy - na szczęście jest wiele do wyboru.

Moc lampy określa czas schnięcia powłoki. W większości producenci wytwarzają lampy UV o mocy od 9 do 54 W, urządzenia LED o zakresie 12–45 W i hybrydowe o mocy 36 W.

Lampa UV jest idealna do suszenia szelaku z odpowiednim znakiem. W modelu LED zwykle suszy się produkt oznaczony „LED”. Lampa hybrydowa nadaje się do suszenia dowolnego lakieru hybrydowego.

Ile zatrzymać

Do użytku domowego możesz kupić lampę UV o małej mocy 9 watów, w tym przypadku czas schnięcia zajmie 6-10 minut. Do profesjonalnego użytku potrzebujesz urządzenia UV o mocy 36 W, które wysusza paznokcie w ciągu 2 minut. Lampy o mocy 48 W i większej są przeznaczone wyłącznie do użytku w salonach kosmetycznych przez profesjonalnych rzemieślników.

W modelu LED musisz trzymać paznokcie w zaledwie 10-30 sekund - powłoka utwardzi się w tym czasie i stanie się solidna i trwała.

Sprzęt LED jest niewielkich rozmiarów, co jest bardzo wygodne, ponadto, w przeciwieństwie do lampy UV, nie nagrzewa się podczas pracy. Co więcej, żywotność lamp LED sięga średnio 5 lat, co jest bardzo ekonomiczne w użyciu.

Główną zaletą aparatu UV jest jego zdolność do suszenia dowolnego szelaku, którego nie może pochwalić się lampa LED.

Krótki czas schnięcia zapewnia lampa hybrydowa - tylko 30 sekund. Takie urządzenie nadaje się do suszenia absolutnie dowolnego materiału: lakieru hybrydowego, kolorowej powłoki LED, biożelu.

Pod wieloma względami wybór lampy zależy od jej przeznaczenia - do suszenia dowolnego szelaku w kabinie lub określonej marki w domu, a także osobistych preferencji.

Warto zauważyć, że lakier hybrydowy musi być prawidłowo wysuszony - jeśli nie zostanie wysuszony, powłoka będzie krucha i szybko pęknie, zerwie się, jednym słowem, stanie się bezużyteczna. A co najważniejsze - jeśli wyschniesz lakier żelowy, nie będzie nic. Produkt jest po prostu spolimeryzowany i to wszystko. Nie przydarzy mu się żadna metamorfoza. Pamiętaj o tym, tworząc idealny manicure.

Czasami w pracy mistrza paznokci lub amatora mogą wystąpić nieprzewidziane trudności z jakością powłoki - lakier żelowy bulgocze, marszczy się, zbiera. Dowiedzmy się, co robić w takich przypadkach i jak ich unikać.

Dlaczego się składa?

Jeśli masz pewność co do jakości samego lakieru hybrydowego, to powodem jego zminimalizowania jest niewystarczająca polimeryzacja powłoki.

Niektóre, w szczególności, kolorowe gatunki szelaku mają gęstszą i gęstszą teksturę, w wyniku czego wymagają dodatkowego suszenia. Podczas nakładania takich lakierów żelowych należy uważnie obserwować technologię aplikacji - wysuszyć każdą warstwę w specjalnej lampie, czas niezbędny specjalnie do tego modelu do całkowitego wyschnięcia produktu.

Powinieneś również zmniejszyć ilość żelu przy nakładaniu każdej warstwy na lakiery nasycone pigmentami, aby uniknąć pomarszczenia na powierzchni paznokcia.

Aby doprowadzić do tego, że lakier żelowy nie wysycha i nie gromadzi się, być może uszkodzona lampa do suszenia. W takim przypadku konieczna jest wymiana uszkodzonej części lub zakup nowej lampy.

Często początkujący mistrzowie mogą narzekać, że górna warstwa jest lepka. Nie od razu wątp w jakość lakieru hybrydowego lub mocy lampy. Faktem jest, że podczas suszenia utwardzona powłoka nabiera lepkości górnej górnej warstwy. W takim przypadku wystarczy wytrzeć paznokieć specjalnym narzędziem (odtłuszczaczem), aby manicure był kompletny.

W przypadku, gdy po usunięciu warstwy kleju lakier hybrydowy pozostaje miękki po wyschnięciu, jest to kwestia niskiej jakości materiału lub grubej warstwy nałożonego produktu. Często w miejscu kontaktu może nawet powstać wgniecenie. Taki uszkodzony paznokieć należy przeszlifować pilnikiem, usuwając nadmiar materiału i nałożyć cieńszą warstwę lakieru hybrydowego. Osusz każdą warstwę, aż całkowicie wyschnie.

Kolejnym problemem, który możesz napotkać podczas pracy z szelakiem, jest spalanie płytki paznokcia. Ten problem może wystąpić z dwóch powodów: cienkich, osłabionych, uszkodzonych paznokci pod warstwą lakieru żelowego lub zbyt dużej ilości produktu na powierzchni płytki paznokcia.

Faktem jest, że dużo ciepła jest uwalniane podczas przejścia żelu ze stanu ciekłego do stałego.

Jeśli proces zajdzie zbyt intensywnie, możesz znacznie uszkodzić gwóźdź. Jeśli jesteś mistrzem paznokci, wykrzykniki takie jak „pal!” i „piecze!” będzie towarzyszył całej twojej pracy.

Aby uniknąć tego problemu, konieczne jest nałożenie lakieru żelowego cienką warstwą, szczególnie na uszkodzone paznokcie. W takim przypadku proces polimeryzacji zachodzi powoli i bezboleśnie.

Pracuj tylko z wysokiej jakości materiałami, użycie lakieru bazowego i podłoża pomoże uniknąć nieprzyjemnych chwil podczas tworzenia manicure za pomocą lakieru hybrydowego. Nie zapomnij regularnie wymieniać lamp w modelu UV (co 3-6 miesięcy).

Jak suszyć w domu

Jak już wspomniano powyżej, lakier hybrydowy, który wymaga wysuszenia w specjalnej lampie, nie stwardnieje w powietrzu. Ale wykonanie pięknego i wysokiej jakości manicure bez lampy jest całkiem możliwe.

Faktem jest, że wszystkie lakiery hybrydowe można warunkowo podzielić na światłoczułe, wymagające zestalenia się w lampie i niewrażliwe na światło, które schną na powietrzu lub w wodzie.

Niewrażliwe szelaki są bardzo podobne do zwykłych lakierów.

Jedyna różnica polega na tym, że pierwsze nie twardnieją bez specjalnego katalizatora. Na polski lakier żelowy należy nałożyć specjalny kremowy lub płynny środek, tylko przy jego pomocy produkt stanie się stały.

Dziś w sklepach można znaleźć lakiery hybrydowe, zamrażanie bez lampy i dodatkowe katalizatory. Wystarczy obniżyć paznokcie w zimnej wodzie na 8-10 minut, aby lakier hybrydowy stwardniał.

Napis na butelce „Żel NO-light” wskazuje, że jest to produkt, który nie wymaga suszenia w lampie. Jeśli taki napis jest nieobecny, domyślnie oznacza to, że specjalna lampa UV do suszenia jest po prostu konieczna do utwardzenia powłoki.

W przypadku niezależnego manicure w domu wygodniej będzie rozprowadzić niewielką ilość niewrażliwego lakieru żelowego na palecie i nałożyć go za pomocą pędzla na płytkę paznokcia. Tak więc warstwa materiału będzie możliwie jak najcieńsza. Następnie napraw produkt za pomocą katalizatora (wygodniej jest użyć sprayu) lub opuść ręce w wodzie.

Zastąp lakier żelowy podobieństwem efektu na paznokcie mogą specjalne lakiery z szklistą powłoką. Nie wymagają suszenia lampą, ale czas noszenia manicure nie będzie tak długi.

Na koniec chcę zwrócić uwagę na sekwencję etapów manicure za pomocą lakieru hybrydowego, których ścisłe przestrzeganie sprawi, że będziesz właścicielem wysokiej jakości i bardzo odpornej powłoki:

Po pierwsze, konieczne jest bardzo staranne przetworzenie wolnej krawędzi gwoździa, aby była jak najbardziej równomierna i wolna od kurzu. Usuń górną warstwę za pomocą pliku buff. Szczególnie ta zasada dotyczy paznokci po manicure za pomocą nożyczek lub frezu. Paznokcie należy odtłuszczać i suszyć przez co najmniej 10 minut, w przeciwnym razie powłoka złuszcza się.

Na drugim etapie konieczne jest nałożenie bazy na paznokcie, która służy jako rodzaj podkładu do lakieru żelowego.

Następnie powinieneś zastosować podstawowy szelak wybranego koloru. Podstawowa zasada jest taka, że ​​warstwa powinna być jak najcieńsza! Osusz każdą warstwę w lampie w celu polimeryzacji.

I wreszcie ostatnim krokiem jest wykończenie żelkotem. Chroni powłokę szelakową i nadaje paznokciom piękny połysk. Konieczne jest również dokładne osuszenie ostatniego szczytu w lampie. Jeśli powłoka wykończeniowa podczas suszenia tworzy warstwę kleju, należy ją usunąć specjalnym narzędziem po całkowitym wyschnięciu.

Nałóż odrobinę oleju pielęgnacyjnego na naskórek. Twój idealny manicure jest gotowy!

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru lampy do suszenia lakieru, zobacz następny film.

Obejrzyj wideo: TEST: HYBRYDY BEZ LAMPYY (Luty 2020).

Loading...

Zostaw Swój Komentarz