Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Różnica między żelem a lakierem hybrydowym

Kobiety, które decydują się na długoterminową powłokę, często interesują się różnicą między żelem a lakierem hybrydowym. Lakier hybrydowy do manicure jest dziś najpopularniejszą procedurą w warsztatach paznokci. Kompozycja jest związkiem polimerowym o nasyconej fakturze żelu i pigmentu. Pokrycie paznokci lakierem hybrydowym pozwala na dłuższe noszenie klasycznego manicure - do 2-3 tygodni bez korekty.

Funkcje

Pomimo popularności lakier hybrydowy ma pewien procent przeciwników takiej powłoki. Oznacza to trzyetapową procedurę powlekania: najpierw nakłada się bazę, pigment w drugiej warstwie i wykończenie lub wierzch w warstwie końcowej. Zalety i niektóre cechy procedury salonu:

 • Lakier hybrydowy trwa 2-3 tygodnie jednolite błyszczące lub matowe wykończenie, nie wymaga dodatkowej pielęgnacji podczas noszenia;
 • Powłoka pozwala stworzyć różnorodną kombinację kolorów i oryginalne wzory;
 • Wycofanie występuje przy użyciu najbardziej postępowej metody piłowania lub „namaczania” paznokci w zmywaczu do paznokci.

Wśród cech kobiet odnotowano:

 • Przed procedurą aplikacyjną polski żel nie jest zalecany do stosowania tłustego (i innych) kremów do rąk i namaczania paznokci, więc manicure przed lakierowaniem jest wykonywany przez urządzenie;
 • W dniu złożenia wniosku nagietki nie są zalecane do kontaktu z wodą;
 • Czas pokrycia lakier hybrydowy + manicure trwa średnio 2 godziny.

Lakier hybrydowy umożliwia stworzenie długotrwałej powłoki przez 2 tygodnie lub dłużej.

Jednocześnie możesz dzięki nim tworzyć unikalne projekty i stylowy obraz dosłownie na wyciągnięcie ręki. Kompozycja nowoczesnych profesjonalnych powłok jest absolutnie bezpieczna i praktycznie nie powoduje alergii, noszenie chroni paznokcie przed odpryskami, zarysowaniami, złamaniami.

Nie każda kobieta wie, że lakier hybrydowy i żel (biożel) to nie to samo. Biogel nazywany jest w pełni syntetycznym włóknem bez pigmentów, czyli przezroczystym lub z lekkim naturalnym odcieniem, który nakłada się na płytkę paznokcia za pomocą pędzla. Ten produkt służy do:

 • Rozszerzenia Nagietka ze względu na gęstą mocną fakturę i zastosowanie dodatkowego materiału - końcówek;
 • Fortyfikacje - jedna z popularnych i bezpiecznych procedur dla paznokci;
 • Tworzenie naturalnego regularnego kształtu płytyjeśli jest płaski lub anatomicznie niepoprawny (uszkodzony).

Biogel pozwala stworzyć naturalną, naturalną formę paznokci i, w przeciwieństwie do lakierów żelowych, ma pozytywny wpływ na zdrowie płytki.

Materiał ten ma porowatą strukturę i nie „blokuje” przepływu tlenu z zrogowaciałej warstwy komórek - płytki paznokcia.

Dowiesz się więcej o różnicy od następnego filmu.

Jakie są różnice

Powłoki lakieru hybrydowego i biożelu są do siebie podobne, ponieważ wymagają użycia lampy UV do utworzenia procesu polimeryzacji lub zestalenia materiału za światłem ultrafioletowym. Ten parametr pozwala pracować z materiałami, aż do uzyskania idealnej jednolitej powłoki (w przypadku lakieru) lub utworzenia idealnego kształtu / długości paznokci (w przypadku żelu).

Różnica jest następująca:

 • Spójność. Lakier jest jednocześnie płynny i gęsty, co pozwala na nałożenie produktu z butelki pędzlem i rozprowadzenie go razem z nim. Żel ma gęstą konsystencję, dzięki czemu musisz go podnieść ze słoika za pomocą małej szpatułki, rozprowadzić specjalną cienką szczoteczką.
 • Miejsce docelowe. Lakier hybrydowy został zaprojektowany, aby stworzyć manicure o długotrwałym efekcie, trwałym, błyszczącym, który nie boi się wody, prac domowych ani proszków domowych. Został wynaleziony dla piękna kobiecych piór.

Biogel powstał prawie sto lat temu, ale stosunkowo niedawno stał się tak rozpowszechniony. Zwykle stosuje się go do przedłużania paznokci, aby połączyć naturalny paznokieć ze sztuczną płytką, nadać mu odpowiedni kształt i mocno przymocować zwykłym lakierem. Dziś biogel jest często stosowany do wzmacniania paznokci - kompozycja pokrywa naturalne paznokcie i nadaje im bardziej „bujny” kształt.

 • Skład. Powłoka dekoracyjna zawiera zarówno składniki syntetyczne, jak i naturalne, takie jak żywice, woski i naturalne kwasy. Biogel 100% składa się z syntetycznych składników i jest prawie ściśle „przymocowany” do powierzchni paznokcia.
 • Care. Po pokryciu paznokci kompozycją pigmentową możesz kontynuować normalne życie: teraz nie boją się uszkodzeń, odprysków, pęknięć lub utraty połysku, czego nie można powiedzieć o biożelu. Materiał ten jest wrażliwy na różne rodzaje chemii gospodarczej (proszki, środki czyszczące) i uszkodzenia mechaniczne.
 • Bezpieczeństwo. Niewątpliwie oba preparaty są bezpieczne dla zdrowia kobiety i jej paznokci, jednak preparaty mają niewielki wpływ. Lakier hybrydowy jest wyłącznie dekoracyjną powłoką, która zawiera barwniki i komponenty podobne do acetonu, wymaga starannego usunięcia, a długotrwałe noszenie powłoki może powodować wysychanie, łamliwość i utratę naturalnego połysku i grubości płytki. Biogel służy do dodatkowego długoterminowego pokrycia w celu leczenia i przywracania struktury paznokcia.

Co jest lepsze w użyciu

Jaka jest różnica między powłokami od siebie, teraz stało się jasne. Zajmiemy się tym, które z nich jest lepsze. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, oba produkty nadają się do różnego rodzaju przypadków, na przykład:

 • Lakier hybrydowy służy do tworzenia pięknych paznokci. z pigmentowaną powłoką. Oczywiście przy takiej kompozycji możesz zrobić przezroczysty, nagi manicure, ale esencja jest taka sama - aby palce były zadbane, a paznokcie - piękna.
 • Biogel stosuje się w dwóch przypadkach: w celu wzmocnienia naturalnego paznokcia i odbudowania płytek paznokcia. W przypadku dwóch procedur stosuje się jeden produkt, ale technologie jego zastosowania różnią się znacznie od siebie. Mówią, że biożel jest szkodliwy dla paznokci, ale mistrzowie nie sądzą, pod warunkiem, że przestrzegana będzie technologia nakładania produktu i usuwania.

Konieczne jest usunięcie powłoki żelowej i klasycznej kompozycji polimerowej z matrycy przy użyciu metody sprzętowej lub ręcznej. Różnica polega na materiałach pomocniczych, ale istota pozostaje ta sama - zachowanie naturalnej gęstości paznokci i ich zdrowia.

Kobiety są zainteresowane tym, czy biożel można polakierować zwykłym lakierem.

Can! Regularny lakier na nałożonej warstwie żelu będzie bardziej równomiernie układał się i trwał nieco dłużej. Na pytanie, czy można nakładać zwykły lakier na lakier żelowy, rodzą się kontrowersyjne odpowiedzi i główne pytanie „dlaczego?”. Jedyną rzeczą, której mistrzowie paznokci nie zalecają, jest nałożenie zwykłego lakieru przed pokryciem dowolną kompozycją żelową - doprowadzi to do tego, że żadna powłoka nie przylgnie do paznokcia lub nie będzie go prawidłowo leżała.

Lepiej jest stosować zwykłe i profesjonalne formulacje osobno, a jeśli to konieczne, od powłok syntetycznych, aby odpocząć, wybierz Divage „Everlasting” - klasyczną powłokę z żelową formułą i długotrwałym efektem. Jego zastosowanie nie zawodzi przy użyciu lampy i minimalizuje wszelkie próby uszkodzenia płyty.

Recenzje

Mówią o lakierach hybrydowych jako o możliwości zapomnienia o pielęgnacji paznokci przez 2 tygodnie. Ta powłoka jest idealna dla kobiet prowadzących aktywny tryb życia, gdy co 5 dni nie ma czasu na aktualizację „makijażu dłoni”. Kobiety są jednak ostrożne w regularnym stosowaniu lakieru hybrydowego i dają czas na relaks paznokci, które po serii zabiegów stają się kruche, uszkodzone, przestają aktywnie rosnąć.

Mistrzowie szafek na paznokcie twierdzą, że kompozycja żelowa jest bezpieczna dla paznokci i nie wpływa na ich normalne życie; głównym błędem kobiet jest nieprawidłowe usuwanie powłoki z powodu „zbierania” lub moczenia paznokci w acetonie. Profesjonaliści zalecają usunięcie długoterminowej powłoki za pomocą technologii sprzętowej, która ochroni przed rozwarstwieniem paznokci i ich przesuszeniem.

Opinie o żelu jako procedurze wzmacniającej są mieszane.

Niektóre panie są zadowolone z rezultatu i pięknych, naturalnych, obszernych paznokci. Inni nie zalecają stosowania żelu do wzmocnienia, ponieważ powłokę należy odnawiać co 1,5-2 tygodnie, odcinając poprzednią warstwę i nakładając nową, a naturalne paznokcie tracą z czasem swoją siłę i połysk. Aby wzmocnić paznokcie, zalecają malowanie płytek przezroczystymi lakierami aptecznymi - według większości kobiet ta metoda leczenia jest najbardziej optymalna.

Loading...

Zostaw Swój Komentarz