Popularne Wiadomości

Wybór Redakcji - 2019

Czarny lakier do paznokci

Manicure z czarnym lakierem od dawna przestaje powodować skojarzenia z przedstawicielami subkultur, glam rocka i wulgaryzmów. Dziś czerń jest podstawowym kolorem w manicure, z którego można korzystać o każdej porze roku iz dowolnego powodu. W stylu monofonicznym wygląda elegancko i surowo, rozcieńczony złotem, srebrem i brokatem - elegancko i świątecznie, w połączeniu z innymi kolorami - oryginalny.

Funkcje

Czarny lakier to wyjątkowe zjawisko w branży kosmetycznej. Tysiącletnia historia jego użycia sięga Starożytny Egipt i starożytne Chiny. W czasach, gdy górne warstwy społeczeństwa zaznajomiły się już ze sztuką manicure, ciemne odcienie, w tym czarny, były używane tylko przez szlachciców, a przedstawicielom niższych stopni dopuszczano stosowanie niepozornych jasnych odcieni.

Przez lata swojego istnienia czarny manicure przeszedł wiele metamorfoz, ale szczyt jego największej popularności przypadł na lata sześćdziesiąte. Stał się modny wraz z pragnieniem wolności myśli, pragnieniem pokazania swojej indywidualności i buntowniczego charakteru oraz wyróżnienia się z tłumu. Młodzi angielscy fashionistki, ponure i tajemnicze Gotki, popowe divy, metalowcy i glam rockowcy malowali paznokcie.

Nawet kultowe gwiazdy lubią David Bowie i Freddie Mercury Nie omiń go. I pojawienie się czarnego manicure na pokazie mody Gucci w 1999 roku zmienił go w nowy trend, który przeszedł od wybiegu do mas. Lekką ręką Tom Ford czarny lakier niemal oficjalnie przeszedł z akcesoriów subkulturowych do elementu przepychu.

W dzisiejszych czasach czarny manicure nikogo nie dziwi. Może powodować sprzeczne opinie: lubić lub nie lubić, wydawać się wulgarne i nieodpowiednie lub wyrafinowane i stylowe, być stosowane w projektach paznokci lub trzymać się z dala od jasnych pastelowych odcieni, ale jedno jest jasne - nie można pozostawić go bez opieki.

Ze względu na swoją wyrazistość czarne paznokcie nigdy nie należą do kategorii nudnych i nudnych. Kolor z wdziękiem podkreśla kształt paznokci, czyniąc je bardziej dokładnymi. Wygląda korzystnie na krótkie i średnio długie paznokcie.

Prosty czarny manicure jest odpowiedni do pracy lub nauki w ciągu dnia i jako uzupełnienie wieczornego wyglądu. Ponadto całkowita czerń jest idealną bazą do manicure. Z powodzeniem łączy się z kryształkami, obszernymi elementami dekoracyjnymi, szeroką gamą innych odcieni.

Branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie z dnia na dzień, a gdyby 50 lat temu modnym kobietom były dostępne tylko emalie do paznokci, dziś na półkach wyspecjalizowanych sklepów prezentowany jest znacznie większy asortyment.

Nadaje się do czarnego manicure:

 • Emalie Klasyczne nieprzezroczyste powłoki, które nadają jednolity kolor bez połysku i masy perłowej. Emalie są tańsze niż inne lakiery w cenie, łatwiej je nakładać, schną szybciej. Taka powłoka nie wytrzymuje kontaktu z wodą i chemikaliami domowymi, łatwo pęka paznokciem na dowolnej powierzchni i jest noszona od kilku dni do tygodnia.

Aby manicure wyglądał świeżo i pięknie, będziesz musiał często aktualizować szkliwo.

 • Lakiery z masy perłowej. Zawierają najmniejsze cząsteczki odbijające światło, dzięki czemu na paznokciach powstaje piękny efekt przelewania z bardziej nasyconego do mniej nasyconego koloru. Perłowe odcienie podkreślają wszystkie niedoskonałości płytki paznokcia, dlatego lepiej jest nakładać je na podkład lub przezroczystą podstawę.
 • Matowa tekstura. Błyszczący połysk nie zajmuje już wiodącej pozycji. Zastąpił go bardziej odpowiedni dziś satyna i manicure z efektem matowym. Paznokieć nie odbija, ale jakby pochłania światło, dzięki czemu wygląda bardziej zwięźle, ale jednocześnie ciekawie. Lakier matowy szybko się wiąże, ale nie trwa zbyt długo;
 • „Aksamitny piasek”. Paznokcie w tej technice można wykonać na dowolnym podłożu lakierniczym. Efekt weluru, aksamitu, kaszmiru i innych szlachetnych tkanin o aksamitnej powierzchni osiąga się za pomocą specjalnego proszku, który jest pokryty paznokciami, podczas gdy lakier jeszcze nie zestalił się. Miękko wyglądające paznokcie wyglądają spektakularnie, ale taka powłoka jest najbardziej kapryśna ze wszystkich. W ogóle nie toleruje kontaktu z wodą, zbiera kurz, włosy, drobinki. Na przykład losową kroplę kawy można usunąć tylko lakierem.
 • Błyszczy Ta powłoka zawiera najmniejsze błyszczące cząsteczki o różnych rozmiarach i kształtach. Paznokcie pokryte tą kompozycją pięknie mienią się i migoczą, tworząc efekt większej objętości. Ten manicure wygląda stylowo i pięknie.
 • Odbicie lustrzane. Innowacyjny rozwój w branży kosmetycznej, który niedawno pojawił się w modzie. Być może jedna z najbardziej niezwykłych powłok do tej pory. Ma wysokie właściwości odblaskowe, w dowolnym kolorze na paznokciach tworzy imitację ciekłego metalu.
 • Holograficzny Charakterystyczną cechą jest załamanie światła na powierzchni paznokcia, dzięki czemu lakier mieni się jasno w każdym świetle.
 • Żel. Najbardziej odporny ze wszystkich powłok. Nie tylko sprawia, że ​​płytka paznokcia jest gładka, pogrubiona i piękna, ale także chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. Lakier hybrydowy może łączyć wszystkie rodzaje powłok, z wyjątkiem szkliwa;
 • Szelak Młodszy brat lakieru hybrydowego. Różni się od tego tym, że wymaga mniej czasu na aplikację, ponieważ zmniejsza liczbę warstw manicure.

Wszystkie te powłoki są doskonale połączone ze sobą w ilości 2-3 rodzajów. Mając więcej niż jeden lakier w arsenale, możesz stworzyć oryginalny manicure w grze tekstur i odcieni.

Projektowanie paznokci

Czarny manicure niekoniecznie oznacza monochromatyczny. Wszechstronność tego koloru sprawia, że ​​jest on dobrą bazą do stworzenia ciekawego projektu. Nie ma nic złego w tym, że nie wiesz, w jakim stylu ozdobić swoje paznokcie. Prace mistrzów zdobienia paznokci zainspirują początkującego do odtworzenia pięknego manicure na obrazie i podobieństwa lub do stworzenia własnego wizerunku.

Dwukolorowy

Odwieczny klasyk gatunku manicure - czarno-biały rysunek. Używając kontrastowego jasnego koloru, możesz pięknie podkreślić kilka paznokci, narysować geometryczne wzory, ścisłą komórkę, czarną kurtkę lub manicure księżycowy. Design w czerni i bieli zawsze będzie wyglądał stylowo i bez dodatków.

Wygląda spektakularnie na paznokciach czarna gamma przeplatana srebrem, cyrkoniami, dużymi cekinami. Wystarczy zrobić genialny akcent na jednym lub dwóch palcach, a monochromatyczna powłoka będzie świecić w nowy sposób. Srebrny „uśmiech” wygląda pięknie na brzegu każdego gwoździa lub lekko rozpyla, podobnie jak rozproszenie gwiazd na nocnym niebie.

Imponujące połączenie głębokiej czerni ze złotem. Kolor kontrastowy w tej kombinacji najlepiej stosować w dawkowaniu, podkreślając kilka paznokci wzorami lub stosując prostą geometrię do każdej płytki.

Podczas korzystania z wysokiej jakości materiałów czarno-złoty manicure w dowolnym wzorze wygląda na królewsko drogi.

Nagie odcienie

Naturalne kolory są bardzo popularne w nowoczesnym manicure. Kremowy, pudrowy miąższ będzie doskonałym dodatkiem do ciemnego lakieru, jeśli trzeba go nieco stłumić. Na przykład dla pracowników biurowych z surowym kodeksem ubioru, którzy nadal chcą używać ciemnego zakresu na paznokciach, odpowiednie jest połączenie z beżem. Więcej romantycznych natur - z różem.

Najczęstszą wersją tego projektu paznokci jest płytka nude i czarny uśmiech na czubku paznokcia, sierp księżyca na linii naskórka.

Powłoka „tkaniny”

Naśladowanie drogich materiałów na paznokciach jest jedną z ulubionych technik współczesnych fashionistek. Najpopularniejsze to manicure „aksamitny” i „dziany”. Reliefowy wzór i „puszysta” faktura są idealnie ze sobą połączone, co daje efekt kaszmirowego dziania na płytce paznokcia.

Tępy

Brak połysku sprawia, że ​​czarny manicure jest mniej chwytliwy, dodaje dynamiki i dyscypliny. Ponadto matowy top u szczytu popularności w branży kosmetycznej, zwłaszcza jeśli jest uzupełniony kontrastowym błyszczącym elementem.

Połączenie tekstur

Bez względu na to, jak często występują zmiany w trendach mody, niektóre z nich wcale nie znikają. Połysk, ustępując miejsca matującym substancjom, nie zniknął całkowicie. W dzisiejszych trendach manicure idealnie przejawia się w połączeniu z nowym rodzajem powłoki. Jednocześnie można je łączyć w tym samym kolorze, na przykład błyszczące monogramy na matowym gwoździu są już uważane za rodzaj klasyki, jak błyszcząca kurtka.

Interesujące jest również połączenie gładkich powierzchni z aksamitnym piaskiem. Możesz stosować do niego wzory zarówno ręcznie, jak i za pomocą specjalnych szablonów. Właściwie wygląda „miękka” geometria i kwiaty.

Kolorowe zdobienia paznokci i rysunki

Fantazyjna wersja powłoki, radykalnie różna od monochromatycznej satyny i połysku. Kontrastujący kolor można wykonać absolutnie każdy wzór. Jego wybór ogranicza jedynie wyobraźnia i zdolności artystyczne manikiurzystki. Podczas stosowania rysunków często zwracają uwagę na znaczące wydarzenia lub odpowiednie opcje tematyczne. Na przykład motywy zimowe i akcesoria noworoczne w zimnych porach roku, ciepłe odcienie, jesienne liście, jasne kwiaty i kombinacje z delikatnymi odcieniami na wiosnę i lato.

Ozdoby etniczne Boho i grafiki zwierząt: tygrys, zebra, lampart wyglądają elegancko. Najbardziej udane kolory do rysowania obrazu na czarnej podstawie to: fioletowy, żółty, czerwony, różowy, odcienie metali szlachetnych. Ciemny kolor dobrze pasuje do nasyconej zieleni, niebieskiego i wiśni.

Kolorowe akcenty

Dawno minęły czasy, kiedy obecny trend kładł nacisk na jeden palec, najczęściej anonimowy lub kombinację kilku sąsiednich nagietków. Popularność akcentowanego manicure spadła, ale sam pomysł nadal zawiera się w nowych pomysłach. Wiele interesujących opcji opiera się na użyciu czarnego lakieru. W tym przypadku czerń może być zarówno głównym manicure, jak i tylko tymi paznokciami, które powinny wyróżniać się na ogólnym tle.

Gradient

Ta technika pozwala na jednoczesne nałożenie 50 odcieni czerni jednocześnie na płytkę paznokcia. Najwygodniej jest przenosić płynne przejścia jednego koloru do drugiego za pomocą proszku akrylowego. Jeśli emalie i kolorowe lakiery nie dają pożądanego efektu, teksturę proszku można łatwo zacienić i stworzyć pożądany efekt „płynięcia” kwiatów do siebie. Możesz użyć powłok brokatowych do świątecznej dekoracji paznokci.

Biorąc pod uwagę niesamowitą liczbę kombinacji kolorów czerni z innymi odcieniami, manicure gradientowy może zająć wiodącą linię na szczycie najbardziej oryginalnych i udanych.

Objętość i tekstura

Być może najtrudniejsza wersja manicure, ponieważ tak łatwo jest dać się ponieść emocjom i sprawić, że jest zbyt pretensjonalny lub ciężki. Przyda się tu czarny kolor jako podstawa. Elementy dekoracyjne będą na nim doskonale widoczne, a sam kolor nie będzie krzykliwy.

Dekorację wolumetryczną nakłada się na paznokcie za pomocą kleju lub samego żelu. Sztuczne klejnoty, maleńkie koraliki, pióra, iskierki i cyrkonie, naklejki 3D mogą służyć jako ozdoby do manicure.

Inną często stosowaną opcją jest „budowanie” elementu dekoracyjnego za pomocą mieszanki proszku akrylowego i lakieru hybrydowego. Tworzy się go bezpośrednio na paznokciu lub formuje na arkuszu folii, a następnie przenosi na końcówkę lub bok paznokcia. Zwyczajowo nakłada się teksturę na jeden lub dwa palce, nigdy więcej. Innym rodzajem obszernego manicure jest technika witrażu (SweetBloom).

Pomimo tego, że takie zdobienia paznokci mogą być dość proste, lepiej jest zachować je na wakacje lub wyjść i nie nosić go jako codziennej opcji.

Niezwykłe

Możliwości projektowania paznokci nie są ograniczone do profesjonalnych produktów ze specjalistycznych sklepów. Możesz uzyskać piękny manicure „nie jak wszyscy inni” za pomocą improwizowanych środków. Na paznokciach wygląda ciekawie ombre, które nakłada się zwykłą gąbką piankową.

Odpowiednią alternatywą dla błyszczących i dżetów może być projektowanie paznokci za pomocą folii, kolorowy ornament może łatwo zastąpić manicure gazetowy. 3)fantazyjne i niepowtarzalne wzory można nakładać techniką manicure wodnego.

Jak to zrobić samemu

Każda dziewczyna chce, aby jej dłonie wyglądały zadbane i piękne. Jednak nie każdy ma czas, finanse i chęć odwiedzenia salonu piękności lub gabinetu mistrza. Na szczęście opanowanie sztuki manicure w domu nie jest takie trudne. Najważniejsze jest cierpliwość i niezbędne narzędzia.

Do samodzielnego powlekania potrzebne będą:

 • peeling, który przygotuje paznokcie i naskórek do pierwotnego leczenia;
 • kąpiel z ciepłą wodą, solą morską i jodem. Konieczne jest zanurzenie w nim palców na 3-5 minut, aby naskórek stał się miękki i można go łatwo usunąć;
 • olejek do skórek. Stosowany na końcu procedury;
 • Lampa UV;
 • pilnik do paznokci;
 • nożyczki do manicure;
 • pinceta;
 • polerka do paznokci;
 • odtłuszczacz;
 • podkład;
 • zasięg podstawowy;
 • kolor powłoki;
 • blat do mocowania lakieru;
 • płatki bawełniane;
 • alkohol

Pierwszym krokiem w każdym manicure jest przygotowanie płytki paznokcia:

 1. Przed nałożeniem świeżej powłoki ostrożnie usuń starą, zaraz potem zanurz ręce w kąpieli z roztworem jodu i soli fizjologicznej.
 2. Po namoczeniu skóry naskórek jest usuwany. Specjaliści mogą używać trymera, dla początkujących lepiej pracować z mniej niebezpiecznymi pincetami. Możesz nanieść niewielką ilość oleju na naskórek.
 3. Po skórze wałki są przetwarzane, przycinany jest preferowany kształt i długość. Aby równomierniej przykryć, paznokcie są również polerowane przez szlifierkę. Szorstka obróbka wymaga rozpylania z proszku diamentowego lub minerałów; narzędzia silikonowe nadają się do miękkiego czyszczenia płyt z nierówności i narośli.
 4. W pełni przetworzone paznokcie i skórki należy odtłuścić specjalnym narzędziem. Jeśli nie, użyj zmywacza do paznokci na bazie alkoholu lub acetonu.

Dalsze działania zależą od wyboru powłoki, która zostanie nałożona na paznokcie.

Po przetworzeniu gwoździ wszystkie narzędzia należy zdezynfekować w roztworze chlorheksydyny.

Oferujemy obejrzenie przewodnika wideo na temat prawidłowego wykonywania europejskiego manicure w domu.

Emalia

Najprostszy rodzaj manicure w domu, który nie wymaga polimeryzacji w lampie. Odbywa się to w zaledwie czterech etapach: obróbka paznokci, nakładanie bazy, 1-2 warstwy kolorowego lakieru, środek utrwalający. Drugi i ostatni etap można pominąć, jeśli płytka paznokcia jest jednorodna i zdrowa, ale szkliwo leży bardziej równomiernie na podstawie, a utrwalacz wydłuża żywotność manicure. Ponadto szkliwo chroni płytkę paznokcia przed osadzonym pigmentem, jeśli substancja jest złej jakości.

Za pomocą zwykłego szkliwa możesz wykonać klasyczny manicure monofoniczny, zastosować wzory, gradient, manicure za pomocą gąbki lub wody. Powłokę emaliowaną usuwa się za pomocą wacików i zmywaczy do paznokci.

Jest to najlepsza opcja dla początkujących, aby wypełnić dłoń i przejść do używania lakieru żelowego i szelaku.

Lakier hybrydowy

Przygotowanie paznokci nie różni się niczym od standardowego przycinania lub manicure'u sprzętowego, ale dalsze kroki zajmą trochę więcej czasu i będą wymagały specjalnej wiedzy:

 1. Przede wszystkim po odtłuszczeniu paznokci na całą powierzchnię płytki nakłada się podkład. Początkującym bardzo trudno jest ustalić wymaganą ilość produktu.Często zdarza się, że warstwa wychodzi zbyt gruba i nie wysycha dobrze w lampie, więc podstawową zasadą jest to, że nie znaczy już lepiej. Cienka warstwa podkładu może być suszona w lampie przez jedną minutę.
 2. Następnie paznokcie są pokryte specjalną podstawą. Jeśli są delikatne, możesz dołączyć dodatkowy etap procedury - nałożenie proszku akrylowego. Jeśli paznokcie są wystarczająco mocne, baza powinna wyschnąć natychmiast po nałożeniu.
 3. Gdy baza wyschnie, następuje kolejna zmiana koloru powłoki. Tutaj możesz pokazać swoją wyobraźnię i wypróbować różne opcje, łącząc tekstury i odcienie. Najważniejsze jest przestrzeganie środka podczas używania produktu i ostrożne suszenie warstw w lampie.
 4. Po zakończeniu projektowania paznokcie są pokrywane blatem lub ustalaczem. Po końcowej polimeryzacji lepką warstwę usuwa się wacikiem nasączonym alkoholem i manicure jest gotowy.

Termin zużycia lakieru żelowego - od dwóch do czterech tygodni. Po tym czasie górna warstwa powłoki musi zostać odcięta, a następnie każdy gwóźdź powinien zostać owinięty wacikiem zwilżonym specjalnym roztworem i folią.

W żadnym wypadku nie należy odrywać żelu, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zranienia płytki paznokcia.

W następnym wideo zobacz, jak zrobić najmodniejszy manicure lustrzany za pomocą czarnego lakieru.

Szelak

Różni się od lakieru hybrydowego tym, że nie wymaga nakładania podkładu i bazy.

W przypadku manicure z szelakiem w domu wystarczy ostrożnie przetworzyć płytki paznokcia za pomocą odtłuszczacza, po czym paznokcie można natychmiast pomalować kolorowym produktem. Ta powłoka będzie gładsza i jaśniejsza niż jakakolwiek inna.

Szelak jest wygodny, ponieważ nakłada się go w zaledwie pół godziny i trwa tyle samo, co lakier żelowy. Procedura usuwania obejmuje również usunięcie górnej warstwy pilnikiem do paznokci i użycie specjalnego płynu do usunięcia resztkowego lakieru z paznokci.

Manicure matowy, aksamitny i lustrzany wykonuje się w ten sam sposób, z tą różnicą, że dla każdego z nich uzyskuje się specjalną powłokę.

Obejrzyj wideo: DIY Jak zrobić swój lakier do paznokci (Listopad 2019).

Zostaw Swój Komentarz